PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Mh 125 Drift, Arka amortisör ve yalpalama sorunu hakkında yardım

agrasiwe
27 Ekim 2013, 12:39
Slm arkadaşlar mh 125 forumunda takılıyorum, ilk konumu açtım, sorum motorumun yolda giderken hafiften arkanın yalpaladığını fakettim, sehpaya kaldırıp arka tekere baktığımda hafiften sekiz çizdiğini farkettim, bazı arkadaşlar salıncakları beşiği felan sık dediler ama ne olduklarını bulamadım, daha yeni yeni öğreniyorum parçaları, bunların kontrolünü yaparken, bu amörtisörlerdeki hava kutuları var arkada iki adet onlardan birinin altında somun olması gerekirken olmadığını farkettim, bunun ne gibi bir zararı olabileceğini ve salıncak beşik nedir ne değildir sormak istedim, tarif etmek isteyen varmıdır benim sıkabileceğim birşeymidir bu...

cenkito
27 Ekim 2013, 12:57
eger motor sehpa uzerinde iken arka teker dönerken sekiz çiziyorsa

salıncak filan değil sorun . senin jant yamulmus.

bahsi gecen yer ise arka tekerin arasında bulundugu,

tekerlekle birlikte asagı yukarı hareket eden parcanın ana gövdeye baglandıgı yer.

bu örnek resim max dan

http://t1310.hizliresim.com/1g/v/tyl8s.png

bu da drift den

http://u1310.hizliresim.com/1g/v/tylcl.png

agrasiwe
27 Ekim 2013, 13:39
saol kardesim şimdi bi bakayım motora orası gevşek mi.

peki bu arka amortisörlerin hava kutusunun altındaki vidaya ne diyorsun acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

baktım hocamda onlarda hiç oynama yok sanırım benim jant yamulmuş oda galiba amortisör ayarlarından çünkü amortisörlerede baktığımda soldaki biraza daha aşşada kalıyor, onları bi ustaya göstereyim bakalım düzelir insallah.

cenkito
27 Ekim 2013, 17:37
saol kardesim şimdi bi bakayım motora orası gevşek mi.

peki bu arka amortisörlerin hava kutusunun altındaki vidaya ne diyorsun acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

baktım hocamda onlarda hiç oynama yok sanırım benim jant yamulmuş oda galiba amortisör ayarlarından çünkü amortisörlerede baktığımda soldaki biraza daha aşşada kalıyor, onları bi ustaya göstereyim bakalım düzelir insallah.

motor sehpada iken jantın kenarına bir cubuk daya ve tekeri cevir, jantın düz olup olmadıgını ole kontrol et.

amortisör ayarı jantı yamultmaz, düşük lastık basıncı ile sert cukura girdiysen vs o zaman egilir