PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kampana fren performansı nasıl artırılır ?

tahsins
27 Ekim 2013, 00:45
arka lastiği değiştirirken kampana yada hava tuttum. acayip toz yapmıştı. tertemiz oldu hava tutunca.
tekeri taktınca arka frenin şahane tuttuğunu gördüm. yani bir hava tutmak kampana freni yeniye çeviriyor.
ama teker sökmek zahmetli.
başka nasıl artırabiliriz kampana frenin performansını ? yada tekeri sökmeden nasıl kampanayı temizleriz ? basınçlı su tuttum ama yemedi..

dyavol-77
27 Ekim 2013, 01:05
arka lastiği değiştirirken kampana yada hava tuttum. acayip toz yapmıştı. tertemiz oldu hava tutunca.
tekeri taktınca arka frenin şahane tuttuğunu gördüm. yani bir hava tutmak kampana freni yeniye çeviriyor.
ama teker sökmek zahmetli.
başka nasıl artırabiliriz kampana frenin performansını ? yada tekeri sökmeden nasıl kampanayı temizleriz ? basınçlı su tuttum ama yemedi..

Tahsin; eğer çapı 130mm ise EBC markayı tavsiye edebilirim--(cbf 150-cb 125e,cbf 250,cbx 250,dylan 150 ve ps 150i uyumlu),sor-soruştur(kod no: EBC H352) eğer uyarsa,mükemmel performansı var(deneyle sabittir)...Yok çok pahalı dersen-sök arka tekeri,göbeye tazyikli hava tut,balata'ya da ince bi zımpara at-düzelir!!!:wiinkk:

tahsins
27 Ekim 2013, 01:15
yansaanayi ybr balatası takmıştım. 12.000kmdir kullanıyorum. fren performansı gayet iyi. ama aşırı kullanımdan toz yapıyor. kampana balata tozu doluyor. fren zayıflıyor haliyle.
tekeri söküp takmak zulum gibi geliyor bana. dışarıdan hava tutulmuyormu bu kampana meretine ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

bu dediğin balata toz yapmaz mı dersin ? parası önemli değil. zaten bitmiyor. toz derdi olmasada bide :(

yamyamaha
27 Ekim 2013, 01:18
en güzeli dediğin gibi hava tutmak. ve bazende ince bir kat zımpara ile üstte parlak sertleşmiş tabakayı kaldırmak. bunlar içinde mutlaka tekeri sökmek gerekiyor. balata temizleyici sıkıla biliyorsa oda olur ama mantıken balata temizleyiciyi sıkacak yer olduktan sonra zaten havada tutula bilir. yani lastiği sökmeye devam. :)

tahsins
27 Ekim 2013, 01:24
ya ben tambura yandan 3mm matkapla bi delik açsam diyorum. ordan versem diyorum havayı :) yermi acaba ?

dyavol-77
27 Ekim 2013, 01:25
yansaanayi ybr balatası takmıştım. 12.000kmdir kullanıyorum. fren performansı gayet iyi. ama aşırı kullanımdan toz yapıyor. kampana balata tozu doluyor. fren zayıflıyor haliyle.
tekeri söküp takmak zulum gibi geliyor bana. dışarıdan hava tutulmuyormu bu kampana meretine ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

bu dediğin balata toz yapmaz mı dersin ? parası önemli değil. zaten bitmiyor. toz derdi olmasada bide :(

Hepsi yapar(disk fren balatası da dahil),fakat disk'te balata yanları açık olduğu için-kampanadaki(kapalı)gibi içerisinde tutmaz-biriktirmez....Sen sök-üşenme,bir zımpara salla balataya (çünkü özellikle yan sanayı)olanlar parlar-ayna gibi olur ve fren performansı düşer....Not= kampana iç aynasına(kampana'nın çalıştığı YER) hava tutarken maske kullan-kesinlikle ^^O^^ havayı teneffüs etme-çok zararlıdır(balata tozu)...:king:

Thunderwolt
27 Ekim 2013, 02:03
Balatanın üzerine caprazlama canavarla 3 tane cizik atarsan sürekli sokmek zorunda kalmazsın toz araya giriyor hem zirilti yapmaz

crxforever
27 Ekim 2013, 02:06
pedalda boşluk oldukça vidadan ayarlayınca da iyi performans alınıyor.