PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni takılan oringli zincirden gelen ses!

Osırıs
26 Ekim 2013, 14:31
Arkadaşlar merhaba,dün ustanın tavsiyesi üzerine oringli bir zincir alıp taktım dişlilerde değişti ama hızlanırken tok bir ses geliyor,şıkır şıkır metal sesi değilde sanki gres yağına batıp çıkıyor onun çatırtısı geliyor gibi duruyor,yeni zincirde bu normal mi acaba? daha 20 km yapmadım zincir gerginliğinde falan da sıkıntı yok

Sinan Aksu
26 Ekim 2013, 14:35
Zincir yağından kaynaklı olabilir.
Yağın yapışma özelliği yüksek ise, ve yağı biraz fazla sıktıysanız, zincirin dişlilerden ayrılma noktasında o sesi yapar.

Tabi başka sebeplerden dolayıda yapabilir, fakat bahsettiğiniz durumla zinciri ne zaman yağlasam şahsen karşılaşıyorum.

Osırıs
26 Ekim 2013, 14:38
Zincir yağından kaynaklı olabilir.
Yağın yapışma özelliği yüksek ise, ve yağı biraz fazla sıktıysanız, zincirin dişlilerden ayrılma noktasında o sesi yapar.

Tabi başka sebeplerden dolayıda yapabilir, fakat bahsettiğiniz durumla zinciri ne zaman yağlasam şahsen karşılaşıyorum.

Teşekkür ederim dediğiniz gibi olabilir,çünkü zincirin üzerinde tarifi imkansız sakız gibi yağ sürülmüştü ama bu denli ses çıkacağını düşünmemiştim. Tekrar teşekkürler

Sinan Aksu
26 Ekim 2013, 14:41
Teşekkür ederim dediğiniz gibi olabilir,çünkü zincirin üzerinde tarifi imkansız sakız gibi yağ sürülmüştü ama bu denli ses çıkacağını düşünmemiştim. Tekrar teşekkürler

Dediğiniz gibiyse yağ ile alakalı o.
Zararı olmaz, merak etmeyin.