PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bıktım Valla su yamaha'dan

barisim1985
25 Ekim 2013, 13:56
3yıl peugeot 105kullandım tık demedi ama sıfır çin malına vereceğime 2.el olsun yamaha olsun dediğim nouvo ya aldığım kadar masraf ettim yaa bi krank değiştir debriyaj değiştir şanzıman değiştir ondan sonra sat ben cefasıni çektim satarsam ALAN sefa sürer artık akıllanacagiz ama du bakalım ne zaman

blt_59
25 Ekim 2013, 14:16
3yıl peugeot 105kullandım tık demedi ama sıfır çin malına vereceğime 2.el olsun yamaha olsun dediğim nouvo ya aldığım kadar masraf ettim yaa bi krank değiştir debriyaj değiştir şanzıman değiştir ondan sonra sat ben cefasıni çektim satarsam ALAN sefa sürer artık akıllanacagiz ama du bakalım ne zaman yüz kere dedik uzak durun japondan diye :cherry: şans işi ne dersen de,kullanan öküz olduktan sonra ne malı olursa olsun ne fark eder,o kadar masraf yapmışın çoluk çocuga miras bırak satıp npacan..

kurubuz
25 Ekim 2013, 14:45
Japon alırsan olacağı bu :P En iyisi Arjantin motorları.

ozgurakman
25 Ekim 2013, 14:46
birader motorda mı suç, yoksa alırken sağlam mı diye incelemeden alıp yaptırırken de adam gibi ustaya yaptırmayanda mı? çin malı al sen, yamaha honda falan sadece marka zaten. :king:::pokey::

barisim1985
25 Ekim 2013, 15:59
ne almam gerektiğinide şaşırdım artık inan :) Hangi markalar arjantin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

suç biraz bende alırken kazıgi yedim zaten ısini bilmeyen çavuş hesabi ee nede olsa Ilk olanlarda bi delik kalıyo kulakta allahtan Çıkma yedek parça buldum yoksa 2000tl aldığım motorun 5parça yedek orjinali 3.000tl tutacakti, yine ucuz yırttım

HEROCAN35
25 Ekim 2013, 16:24
ne almam gerektiğinide şaşırdım artık inan :) Hangi markalar arjantin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

suç biraz bende alırken kazıgi yedim zaten ısini bilmeyen çavuş hesabi ee nede olsa Ilk olanlarda bi delik kalıyo kulakta allahtan Çıkma yedek parça buldum yoksa 2000tl aldığım motorun 5parça yedek orjinali 3.000tl tutacakti, yine ucuz yırttım

Aynen dedigin gibi bende sıfır çin alacagıma kaliteli bişey alayım ikinci el dedim motoru alım satım vs 2300 tl sonrasında 350tl 520 tl 700 tl şuan krankdan ses geliyo krank artı işçilik 300 tl bende anlamadım bu işten bişey buda krangdan gelen ses

https://www.youtube.com/watch?v=txVT9p_oY-U

rebel_punto
25 Ekim 2013, 16:41
Geçmiş olsun.

2001 de 0 km alıp 2005 te 30 bin km de sattığım Honda Titan aklıma geldi. 30 bin km boyunca her 1000 km yağını kendim değiştirdim, bakımını yaptım. sattığım arkadaş 6 ay sonra 35 bin km de motoru kitlemiş vaziyette getirdi. benden de iyi bir fırça yedi :pl: nasıl oldu dedim ben hiçbir şey yapmadım dedi.
Hakikaten de 5 bin km boyunca hiçbir şey yapmamış. ne yağına bakmış ne suyuna, nasıl tepe gaz sürdüğünü de arada ben görüyorum, sonu için müneccim olmak gerekmez.
motor ne malı olursa olsun, markası ne olursa olsun bakımını eksik etmeyeceksin, ucuz diye çıkma - çakma malzeme kullanmayacaksın.:thumright yarın elinde kalır senin makine haberin olsun.

barisim1985
25 Ekim 2013, 20:21
Aynen yaaa :( önce Kayış koptu kopuk Kayış krank'i yedi sonra ön varyator ve ön debriyaj değiştik 600 sonra arka tahrik mili yine Kayışi yedi sonra arka debriyaj şanzıman derken bi 500daha az yakıyor namussuzlar ama bi japon arıza yaptımi korkuyorumm yeminle

boora
25 Ekim 2013, 20:26
motosohbet bölümünde geçenlerde birisi çin malı aldım niye japon almadım ayaklığı kırıldı diye isyan ediyordu :) demekki iş japon da çinde değilmiş bakımdaymış. geçmiş olsun boşver sıkma canını bundan sonra sorun çıkarmaz heralde

barisim1985
25 Ekim 2013, 20:31
Deme öyle yaa :( en yeni ve orjinal parçaları takıyorum bozulanlarin yerine ve yağını en fazla 2000km de bir mobil1 ile değiştiriyorum yani kitapta Neyse öyle davranıyorum , sorun ne bilyormusun aslında 2.el olması ve alırken Iyi kontrol etmeden almak Sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

o dediğin doğru bak parçaları Gerçekten çok kaliteli , yan ayaklıgi indir üstünde tepin kırman zor, 2kere düştüm çizik bile yok şaşırdım. Hele eski modeller dahada bi sağlam Sanki

boora
25 Ekim 2013, 20:31
ben senin için demedim ki zaten ıkıncı el aldığını belirtmişsin önceki sahibi bakmamış demek istedim :)

barisim1985
25 Ekim 2013, 20:40
bende yanlış Anladım yaaa :) motor serviste yaa üzüntüden insan biraz alınıyomuneee :D