PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor ikaz lambasi

windgirl
23 Ekim 2013, 01:16
Arkadaslar herkese iyi geceler.Dragstar 650 motorum beş aydır yatıyordu, akuyu sarj ettim bağladım fakat sari motor ikaz lambasi calıştırdıktan beş on saniye sonra yanıyor.Sorun ne olabilir acaba cevaplar icin teşekkürler.

kefeeee
23 Ekim 2013, 01:30
akü ölmüş olabilir, asit seviyesi sıkıntılı olabilir ve yeterli akım az da olsa sıkıntılıdır. Kablolar dururken korozyondan temassızlık yapmış olabilir ondan da yanar. Biyere su kaçmıştır yanar, yanar da yanar valla.

Osırıs
23 Ekim 2013, 10:45
O ikaz lambası bende kırmızı, aynı şekilde kontağı açtığımda 7 8 defa yanıp sönüyor her bakımını yaptım ama servis resetler dediler.

kurubuz
23 Ekim 2013, 11:14
Ekranda arıza kodu veriyor mu ? Vermiyorsa sele altından bilgisayara bağlanması lazım , o şekilde kod görülebilir. Yamaha yı ara hangi yetkili serviste cihaz bulunduğunu sor. Gaziosmanpaşadaki kardeşler motor da var. Bende de olmuştu. Servis beyne giden kablolarda kesinti var dedi. Soketleri temizlediler lamba söndü.

VOLkann
23 Ekim 2013, 11:31
Motorunuz wd40 sendtomuna girmiş sanırım :) şaka bi yqna etrafluca kontrol ettirseniz iyi olur

draggy
23 Ekim 2013, 11:44
Çalışmadan önce 2-3 sn yanması normal hocam. Seninki sürekli yanıyor ise, marş basıyor mu ona bak, bir de yağını kontrol et..

windgirl
23 Ekim 2013, 20:48
Kontağı açtığımda dediğin oluyor draggy , sönüyor. Fakat marstan sonra motor normal çalışıyor ama dediğim gibi on saniye sonra sürekli yanıyor, biraz önce çalıştırdım.Ama yagina bakmadım yarın ilk is yağını kontrol edeceğim.Teşekkürler.