PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cok acayip bir soru var aklimda....

oguzhansan
22 Ekim 2013, 03:27
Dostlar selam,aklima bayadir takilan bir sual var...

Hic sifir motor almadigim icin bilmiyorum, dukkandan sifir motorsiklet alirsin hani kutudan cikarip celik bi profil kasadan cikartip montaj islemini yaparlar ya hani, iste o kutu ve celik profil kasa yi ne yapiyorlar??? Yani isteyince veriyorlar mi? Yada gidip istesem bir adet verirler mi??? Bayadir aklimdaydi bu soru. Simdiden guzel cevaplariniz icin tesekkurler

Permatiq59
22 Ekim 2013, 04:13
seyyar garaj mı düşünüyorsun :) eğer öyle ise daha pratik çözümler var :)

HEROCAN35
22 Ekim 2013, 04:28
demirden kasalar var köşebentten kanuni motorum varken görüyodum servisin arsasında zannedersem hurdacıya veriyolar onları

oguzhansan
22 Ekim 2013, 04:37

Hem seyyar garaj icin hem de kapali garaj da bi projem var onun icin :) okul degistirdim malum ozel okul cok para vermiyor fazla masraf edemiyorum artik :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

demirden kasalar var köşebentten kanuni motorum varken görüyodum servisin arsasında zannedersem hurdacıya veriyolar onları

Bunu ogrendigim iyi oldu. Kanuni bayisi var kartal tarafinda, bi sikistirayim bakim adamlari :)

Serzenish03
22 Ekim 2013, 09:00
Lifanlar yapılı geliyo zaten. Gelmeden yarım saat öncesinden aramıştım dükkana adımımı attıgımda bilindik aayarlArını yapıyorlardı

astorojna
22 Ekim 2013, 09:02
benim arkadaş var mondial bayisi
gelen demirlerin hepsini satıyorlar istemeyle vermezler zannetmiyorum.

Sinan Er
22 Ekim 2013, 10:40
Pendikte kanuni bayisi var. Ama bu profillerin işine yarayacağını sanmıyorum. Çok inceler

erro
22 Ekim 2013, 10:46

ne gibi?

Hem seyyar garaj icin hem de kapali garaj da bi projem var onun icin :) okul degistirdim malum ozel okul cok para vermiyor fazla masraf edemiyorum artik :)[COLOR="Silver"]

senin proje nası bişey?

Permatiq59
23 Ekim 2013, 19:30
ne gibi?

senin proje nası bişey?

gibi.. daha ucuzlarını bulmak mümkün..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-bahce-oto-garaji-portatif-garantili-sifir-116090201/detay/

tr_select
23 Ekim 2013, 19:40
şubat ayı gibi benimde bir proje var aklımda. Binanın müstakil otoparkında bir köşe kestirdim gözüme. Bina sakinlerinden izin aldım garaj için...

Zemine biraz çimento döküceğim. Hurdacıdan inşaat demirleri ve çatı için saç tarzı bir şey alıcağım. Demirin kilosunu 75.krş diye anlaştık şimdiden...
Kafes şeklinde döküceğim çimentoya sabitleyeceğim 4 köşe olarak. Geri kalanıda kafes örermiş gibi uzunlamasına kaynatmayı düşünüyorum. Yani bir nevi kafes olucak...

Kafesin dışınıda artık hurdacıda nasıl bir malzeme olur bilmiyorum, ince demirler oluyor saç şeklinde... Telleyip veya kaynatıp bir güzel kapatmayı düşünüyorum. Sağlam birde kapı yapıcağım, onuda kaynatırım bir güzel. Birde kale kilit taktığımda oyyşşş.... MİS MİS :mrgreen:

Bunun için demir ustası teyze oğlu-babamı şimdiden kafaladım. 2 gün işçilik ayırırız şeklinde ince planlarımı kafamda belirledim... Hem toz toprak gelmez motora, hem güvenlikli bir kafes içerisinde durur + bina otoparkında kapı var... Yeter mi ? Yetmez... Birde güzel bir alarm takıcağım motora. + 2 disk kilit...

Şerefsizler motoru çalmasın diye nelere girişiyoruz görün... :pr:

Yapım aşamaları-maaliyet-malzemeler şeklinde konusunu açıcağım zamanı gelince...

clemenze
23 Ekim 2013, 20:52
Dostlar selam,aklima bayadir takilan bir sual var...

Hic sifir motor almadigim icin bilmiyorum, dukkandan sifir motorsiklet alirsin hani kutudan cikarip celik bi profil kasadan cikartip montaj islemini yaparlar ya hani, iste o kutu ve celik profil kasa yi ne yapiyorlar??? Yani isteyince veriyorlar mi? Yada gidip istesem bir adet verirler mi??? Bayadir aklimdaydi bu soru. Simdiden guzel cevaplariniz icin tesekkurler

Kafeslerin sonu belli, hurda...

Servisten çıkan parçalar, bu tip kafesler vb yükte para edecek malzeme belli para karşılığı satılır.

Ama arkadaşların tahmin ettiği gibi bir uğraşı ise inan pek sağlam değiller.