PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Zamana Kadar Dizlik Almayan Kafama Tüküreyim (aldım 3 km sonra kaza yaptım)

merak ederim
21 Ekim 2013, 22:30
Bu sabah kalktım dizlerde bir ağrı aradım doktoru dedi motorun üstünde soğuktan olmuştur dizlik al bindim motora gittim dizlik aldım 25 liraya içi polar tarzı basit bir şey baktım plastiği sert arada köpük malzeme var esnek plastiğin altı şu kemer kumaşı tipinde sert bir kumaş 60 liraya masfallı varmış kalmamış bende bunu aldım zaten şehir içi kullanıyorum ff 351 kask ve eldiven var koruma olarak full koruma için şu anda durumum yok zaten motor 100 cc hız yapmaya gelmiyor neyse bindim motora dizlikle varya sürüşüm değişti bu kadar mı güven verir harbiden 25 liralık uyduruk şey 40-50 km hızlara kadar şehiriçi kullanımda güven veriyor neyse hızım 40 km civarı viraj alıyorum virajın ortasında bir anda arka sağ köşeden dokundu ve dengeyi kaybettim arka teker ıslak yolda kendini saldı motor yattı koruma demiri sayesinde sıkışmadım bıraktım motoru ben ise dizliklerin üstünde 6-7 metre sürüklendim durdum ve ayağa kalktım arkamda bayan sürücü ağlıyor eşini çağırdı adam geldi homurdana homurdana full koruma altında hayvan gibi motor cbr 1000 rr adam harbi motorcu çıktı olay şöyle oluyor virajı dönerken süs bitkilerinden beni görmüyor bir anda karşısına çıkıyorum frene basıyor ama dokunuyor karısına bağırmaya başladı falan:) neyse sakinleştiler tutanak falan tutmadık sanayide koruma demirini arka sağ sinyali değiştirdik aynı motorcuya gidip dizlik ve eldiven aldık 25 liraya en pahalısından:) olay tatlıya bağlandı.

Ha 25 liralık dizlik olmasaydı 6-7 metrenin ilk 5 cmlik kısmında pantolon yırtılır geri kalanını tahmin etmek zor değil.Bu zaman dediğimde 2 ay uzun bir süre değil ama kaza bu birkaç saniyede olup bitiyor keşke önceden alsaydım riske girmeseydim.

İmportant
21 Ekim 2013, 22:33
Geçmiş olsun hocam.

hasanfuat
21 Ekim 2013, 22:39
geçmiş olsun

zamanlama çok iyi :D

M.balibey
21 Ekim 2013, 22:41
geçmiş olsun dizlik almakta çok iyi etmişsiniz zamanla diğer korumaları da alırsınız:)

dr.asc
21 Ekim 2013, 22:46
çok geçmiş olsun..

altınkartal
21 Ekim 2013, 22:48
merak ederim hep bu tip tesadüfler nasıl oluyor diye ama olmuş işte geçmiş olsun.

hissizadam
21 Ekim 2013, 22:53
çok geçmiş olsun.
bisiklet hızında yavaş yavaş giderken düştükten sonra kaldırımda oturup dizime baktığımda 1 cm. lik delik gören (dikişile kapatıldı) biri olarak diyeceğim tek şey var; Allah seni korumuş. Herkesi de korur İnşaallah.

turkish39
21 Ekim 2013, 23:02
Geçmiş olsun.İnsan başına gelmeden anlamıyor bazı şeyleri.Motor kullananların geneli korunma için değil,polis ceza yazmasın diye taktığı sürece biz akıllanmayız.

merak ederim
21 Ekim 2013, 23:12
merak ederim hep bu tip tesadüfler nasıl oluyor diye ama olmuş işte geçmiş olsun.

NeşeliMeşeodununa selam söyle 1 aydır giremiyorum foruma (bana motor aldıranda sürmeyi öğretende korumanın önemini kavratanda odur gerçek hayatta görseniz Harry Potter serisiniı ezbere bilen hemen hemen her konuda ilgisi olan oldukça matrak kafasını bozunca ağzı iyi laf yapan edebi kurallara uygun çok fena giydiren lafı şak diye söyleyen şahsına münhasır hafiften çılgın/kırık arası çok ciddi hayalgücü olan tanıdığım en orijinal en renkli adamlardan biridir :).)

astorojna
21 Ekim 2013, 23:13
çok geçmiş olsun. nedense bayan şoförler bana hiç güven vermiyor.

merak ederim
21 Ekim 2013, 23:25
Geçmiş olsun.İnsan başına gelmeden anlamıyor bazı şeyleri.Motor kullananların geneli korunma için değil,polis ceza yazmasın diye taktığı sürece biz akıllanmayız.

O mantığı hiç anlamadım zaten bizim bilmediğimiz bir şey var diyorum bazen herhalde bunlar sınırsız can hilesini buldu o yüzden kasksız aynasız geziyorlar dizliğim yokken kasksız ve eldivensiz çıkmıyorum insan alışınca bisiklette bile kask ve ayna arıyor fullface kask soğuktan koruyor gereksiz sesten koruyor rüzgardan koruyor millet neden inat ediyor anlamıyorum hayat bu kadar ucuz mu ?

allah korusun 25 liralık uyduruk dizliğim olmasaydı motosiklet hayatı benim için bitebilirdi para buldukça koruma ekipmanı alıyorum bundan sonra ki dizliği geçtim adamlarda kask yok düştü vurdu kafayı öldü olay bu kadar basit. Bakkal dayı motor mevsimi geçti bende bıraktım diyor neden dedim hava soğuk insanın suratı donuyor dayı dedim kask al ben biniyorum sıcaktan kulaklarım kırmızı iniyorum dedim olmaz diyor kask beni sıkıyor görüş açısını daraltıyor sanki at gözlüğü görüş açısını daraltıyor kaskla etraf daha rahat görünüyor rüzgar yok mis gibi ne sulanma ne yanma arabanın içinde gibi.

Bulundum şehirde kask dizlik eldiven kullanan sadece motokuryeler eczaneye gidiyorum kuryemisin diyor neden dedim eldiven var kask var dizlik diyor kadın :)

Cronos
22 Ekim 2013, 01:01
Geçmiş olsun dostum ucuz yırtmışsın :) Güvenliği sadece kask zannedenler de var. Elbette dizlik dirseklik eldiven gibi basit şeyler de büyük tehlikelerin önüne geçiyor. Adam bana bişey olmaz diyor böyle kendini süpermen sananlar da var. Onlara Allahtan akıl fikir dilerim başkada bişey demem

kemboo
22 Ekim 2013, 03:10
Ya şu olayı bendede sıkıntı ama uygun fiyatlı bir dizlik bulamadım açıkcası. Bide işe giderken kumaş veya keten giyiyorum dizlik de olmuyor üstüne işte ne yapacam bilmiyorum. İçerden bağlamalı cırt cırtlı falan bi model bilen var mı? Bu arada Geçmiş olsun kardeşim

Deryali
22 Ekim 2013, 09:49
Şimdi olay şöylemi oldu

1-Dizlik Aldın
2-Motor sürüş keyfin arttı güvenin yerine geldi
3-Virajı dönerken Kadın sürücülü araba sana arkadan çarptı
4-sen yerde sürüklendin
5-Kadın ağlamaya başladı ve kocasına telefon açtı
6-Koca, hayvan gibi bir motor olan 1000rr ına atladı ve kaza yerine geldi.
7-Koca, kadınına bağırmaya başladı.
8-Sanayiye gidip motoru yaptırdınız ve yeni dizlik + eldiven aldınız.
9-Mutlu Son.

Bu mudur?

Sinan Er
22 Ekim 2013, 10:37
1 musubet 1000 nasihattan iyidir dedikleri bu olsa gerek.

jedilight
22 Ekim 2013, 12:34
Peki bu kazayi yapmanda dizliklerin verdigi guvenin etkisi de var mi?

Ben de ne zaman kalin giyinsem eldiven taksam hem motoru daha az hissetmenden hem de carpsamda bisey olmaz gibi gelmesinden cok daha agresif suruyorum, motoru daha cok yatiriyorum.

Korumanin verdigi guven de bazen tehlikeli oluyo.

Salih_T
22 Ekim 2013, 19:46
Şimdi olay şöylemi oldu

1-Dizlik Aldın
2-Motor sürüş keyfin arttı güvenin yerine geldi
3-Virajı dönerken Kadın sürücülü araba sana arkadan çarptı
4-sen yerde sürüklendin
5-Kadın ağlamaya başladı ve kocasına telefon açtı
6-Koca, hayvan gibi bir motor olan 1000rr ına atladı ve kaza yerine geldi.
7-Koca, kadınına bağırmaya başladı.
8-Sanayiye gidip motoru yaptırdınız ve yeni dizlik + eldiven aldınız.
9-Mutlu Son.

Bu mudur?

+1 çok açıklayıcı olmuş :) Bende böyle anladım...

Paragrafı okurken insana, bulmaca çözüyor hissi veriyor..

merak ederim
23 Ekim 2013, 00:40
Peki bu kazayi yapmanda dizliklerin verdigi guvenin etkisi de var mi?

Ben de ne zaman kalin giyinsem eldiven taksam hem motoru daha az hissetmenden hem de carpsamda bisey olmaz gibi gelmesinden cok daha agresif suruyorum, motoru daha cok yatiriyorum.

Korumanin verdigi guven de bazen tehlikeli oluyo.

Güven veriyor ve biraz gazı fazla açıyorum 10 km kadar :)

bu kazada hızlı olmam daha iyi oldu eğer 40 km değilde eskisi gibi 25-30 km hızla dönseydim kadın bana hafiften dokunmak yerine baya baya arkadan gömecekti :)