PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vespa Px200 Savrulma Sebebi

madcenter
20 Ekim 2013, 06:02
Merhaba, bir ay olacak bir vespa px 200 aldım çok güzel bir scooter kullanmaktan keyif alıyorum fakat suratimi biraz artırdığımda ara sıra savrulmaya başlıyor bazen 60 km ile giderken bile motora yeterince hakim olamıyorum yani bir hata yapsam toparlayamayacakmışım gibi... arkama aldığım arkadaşlarda arkası cok sallıyor diye bağırıyorlar tekerleklerinde balans bozuklugu olsa her zaman yapar her zaman yapmıyor tekerlek bilyasında hafif boşluk var acaba sebep bu olabilirmi ?

Bu motosikleti bilenler sürüşünün nasıl olduğunu anlatırsa belki karakterinin bu şekilde olduğunu düşünebilirim eğer öyle ise sanıyorum 50-60 km süratin üstüne cıkmamalıyım

Fatih
20 Ekim 2013, 08:39
Lastik havasına baktırdın mı? Düşük oldugunda virajlarda yapar dediğini.
Sehpa üzerine al bakalım lastikde boşluk var mı?

aquarist4
20 Ekim 2013, 11:58
Kadranı tam hatırlamıyorum ama son olarak 1993 yılında 1985 model PX 200 kullanırken önde giden dayıma yetişmek için (sıfır PX 200 almıştı) gazı açmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ibreyi 115 gibi hatırlıyorum, motorda en ufak bir sıkıntı yoktu. Kullandığınız aracı en yakın zamanda gerçek bir ustaya göstermenizde fayda var bence. 23 yaşıma kadar kullandım bu motorları. Motor ağırlığı sebebiyle gidonu bıraktığınızda sağa yatma meyilli olması dışında hiç bir zayıf yönüyle karşılaşmadım. Özenli kullandığımız için bakım zamanları dışında servise uğradığımı hiç hatırlamam. Dayım bile bir iki sefer debriyaj teli kopması sebebi dışında servise gitmiş değildir. Tahminimce 2. el almış olduğunuz bu aracı güvenli kullanım için servise göstermenizde fayda var.

madcenter
20 Ekim 2013, 21:53
Kadranı tam hatırlamıyorum ama son olarak 1993 yılında 1985 model PX 200 kullanırken önde giden dayıma yetişmek için (sıfır PX 200 almıştı) gazı açmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam ibreyi 115 gibi hatırlıyorum, motorda en ufak bir sıkıntı yoktu. Kullandığınız aracı en yakın zamanda gerçek bir ustaya göstermenizde fayda var bence. 23 yaşıma kadar kullandım bu motorları. Motor ağırlığı sebebiyle gidonu bıraktığınızda sağa yatma meyilli olması dışında hiç bir zayıf yönüyle karşılaşmadım. Özenli kullandığımız için bakım zamanları dışında servise uğradığımı hiç hatırlamam. Dayım bile bir iki sefer debriyaj teli kopması sebebi dışında servise gitmiş değildir. Tahminimce 2. el almış olduğunuz bu aracı güvenli kullanım için servise göstermenizde fayda var.

cevabınız için Teşekkürler Anlaşıldı bir dengesizlik var belki bilyalardan yapıyor mutlaka göstereceğim