PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gizli Sakli

zeytinezmesi
19 Ekim 2013, 08:39
Sabah 6:30 sulari. Babamla arabayla konyaya gitmek uzere tren garina gidiyoruz. Dilimin ucuna geliyor gidiyor. ' Baba ben motor kullaniyorum.Ahanda motorum bu. Bak cok dikkatliyim. Korumalarimida takiyorum. Elim ayagim herseyim bu benim. Sonra babam bi sigara yakiyor derken banada uzatiyor.ilk nefesi cekip - hayirlisi olsun kizim dikkatli sür bari. Bi eksigi falan var mi tamir bakim ... — yok baba herseyi tam. Cok iyi bakiyorum. Iyi bakalim bir dahaki sefere motorla gel de bi bakalim. Tamam baba olur... ' diyebilmeyi ve diyaloglarin gecmesini cok isterdim. Ama diyemedim.yine gizli gizli binecegim ve yakacagim bi sigara icecegim gizli gizli... :-(

ferdinandd
19 Ekim 2013, 08:52
Nasıl yani, nerede saklıyosun ki motosikletini :) Dert büyükmüş, ama o gün de gelir :)

Guven
19 Ekim 2013, 09:18
Zaman geçtikçe babanın vereceği tepki tahmininden daha kötü olabilir. Erken erken söylemekte fayda var. (25 yaşında bir kız babası olarak şahsen ben, bilmeye hakları olduğunu düşünüyorum.)

Belki ilk etapta kızacaklardır. Hatta baskı yapıp motosikletini bile sattırmaya kalkacaklardır. Lakin bilinçli ve güvenli motosiklet kullandığına dair onları ikna ettiğin zaman(ki sanıyorum bilinçli ve güvenli bir kullanıcısın) sana destek olacaklardır. Hatta, söylemezler belki ama, gizliden gizliye seninle gurur duyacaklardır.

auditore
19 Ekim 2013, 09:22
Nasıl yani, nerede saklıyosun ki motosikletini :) Dert büyükmüş, ama o gün de gelir :)

tahminimce konyada üniversite okuyor, yurt veya öğrenci evinin parkına bırakıyor ankara yada eskişehire hızlı trenle gidiyor ..

konuya gelirsek ben daha motor almadan tepkilerini göze alıp söyledim sana da daha geç olmadan söylemeni tavsiye ederim..

tr_select
19 Ekim 2013, 09:23
Ailede herkes motora karşı. Daha lise okuyorum 16-17 yaşlarındayım... Ufak ufak para biriktiriyordum, biraz birikmişim vardı haliyle.

Bir gün tak etti artık kafama. Genciz, güzeliz ya hani...

Gittim scooter aldım. Şu çinlilerin ülkemize ilk girdiği seneler. 2004-5 yılları filandı sanırım. Fatura kesilmemiş, ruhsat yok bir şey yok :mrgreen: Yaş tutmuyor arkadaş, ne ruhsatı ! Adamıda kandırdık babamın üzerine olucak diye...

Aldım motoru eve geldim. Topladım aileyi.. Aha baba bunu aldım dedim. Bakış aynen şu arkadaşlar babamdaki; ::123434::

Şaşırtıcı şekilde cevap şu oldu. "hayırlı olsun oğlum." Ben böyleyim; :sunny:::saskin::::comico::::fool::::haapppy:

Gittik, ruhsatı-plakayı vs babamın üzerine yaptık herşeyi. Sağolsun her şeyini halletti...

Yavaş yavaş onuda alıştırdım. Arasıra sola sağa gitmek için motoru istemeye başladı hatta :pl:

Ulan ne güzel günlerdi be :) En son 600RR ile balığa gitmiştik babamla.

Çekmeköyden yola çıktık balık derdine... Beykoz-kavacık... Daha git git ileride bir yer biliyorum dedi... Lan rivaya yaklaştık hala git diyor :mrgreen:

Şilede bulduk en son kendimizi... Tabi balık hikaye, adam yol yapmak istemiş, söylemiyor... :)

Yani güzel kardeşim her şey yerinde ve tam zamanında olmalıdır. Uygun anını bulduğunda, direk yapıştır cümleleri...
Yavaş yavaş motor aşkını kanına karıştır. Sonra bir bakmışsın adam motorla gezelim demeye başlıyor. Beni bıraksana demeye geliyor kelimeler... :)

Buradaki motor sahiplerinin %90ı ailesi ile ilgili sorunlar yaşamıştır. Her şey zamanla olur elbet. Bu yüzden yavaş yavaş at adımlarını...

Mertcan39
19 Ekim 2013, 09:43
ailenden ayrımı kalıyorsun motoru saklamak zor olmuyormu :)

Serk21
19 Ekim 2013, 11:26
Ne olursa olsun bilmeliler. Onlara guven saglamalisin,bunun en guzel yolu kaza yapmamaktir. Anne baba icin zor mesela ben cocugumun motosiklet kullanmasini istemem trafikteki serseri mayinlar yuzunden.
Bu arada nasil sakliyorsunuz mont,kask,eldiven,dizlik,bellik,balakava,anahtar,r uhsat vs vs.. ha bide motosikletin kendisi var unutmadan :)

PEHLİVAN94
19 Ekim 2013, 12:11
1 yil ailemden gizli motosiklet satin alip surdum. Sanada tavsiyem ailene soyle o motor olayini. Soyle dusun bi aksam babani hastahaneden arasalar kiziniz kaza yapti deseler nasil olur ? Cok kotu.. Tekerin duz bassin.

cemolos
19 Ekim 2013, 12:48
ben de 7-8 aydır habersiz kullanıyordum sonunda öğrendiler :D ama sürekli laf ediyordum motor alalım diye

Linwelin
19 Ekim 2013, 13:16
Oğuz sen yine iyiymissin. Ben a2 die para biriktirdim son sene, peder taninir benim muğla da. Hadi dedim bi kursla konuş alayim a2, adam beni B'ye yazdirmis, uc kurus kar edeyim die a2 alamadiydim o vakit. Uniye giderken altima motor alacaklardi guya, sinavi gazlama olaylari buydu. A2 yok sende almam demisti uniye giderken de.. Tovbe yarabbim.. Bu arada kendisi 15yasindan beri moto kullanan birisi..

Tİme_shİft42
19 Ekim 2013, 13:40
Getirdim kaskı salonun bi ucuna koymustum özellikle görsünler diye :)

sodalimon
19 Ekim 2013, 13:49
İnsanın sevdiklerinden bir şeyler saklaması ve bunun vicdanı rahatsızlığını uzun süre içinde taşımak çok ağırdır, yıpratır insanı...

ByR3D
19 Ekim 2013, 14:11
Sabah 6:30 sulari. Babamla arabayla konyaya gitmek uzere tren garina gidiyoruz. Dilimin ucuna geliyor gidiyor. ' Baba ben motor kullaniyorum.Ahanda motorum bu. Bak cok dikkatliyim. Korumalarimida takiyorum. Elim ayagim herseyim bu benim. Sonra babam bi sigara yakiyor derken banada uzatiyor.ilk nefesi cekip - hayirlisi olsun kizim dikkatli sür bari. Bi eksigi falan var mi tamir bakim ... — yok baba herseyi tam. Cok iyi bakiyorum. Iyi bakalim bir dahaki sefere motorla gel de bi bakalim. Tamam baba olur... ' diyebilmeyi ve diyaloglarin gecmesini cok isterdim. Ama diyemedim.yine gizli gizli binecegim ve yakacagim bi sigara icecegim gizli gizli... :-(

Aynı sıkıntı bendede var. Evdeki herkez motorsiklete karşı . Fakat üniversitede dayanamayıp klasik bi motor aldım :) üni boyunca kullanmayı dusunuyorum daha sonra meslege başladıgımda kendi evimde muhafaza etme planım var. Yaptığım ne kadar doğru tartışılır ama zevk bu. Önüne geçilmiyor. + ihtiyaç.

ufukk
19 Ekim 2013, 19:20
bundan 18- 20 sene evvel 12 - 13 yaşlarındayım çocukların sokaklarda bisiklet binip top koşturduğu zamanlar, bende bmx bisiklet var, arkadaşın babası vitesli bisiklet almış çocuk bana hava atıyor kıskandırıyo falan bi baktım babam geldi mobiletle, bana verdi hava atma sırası bende attım tabi havamı çocuk babasının yanına gitti bisikleti önüne attı, git bana motor al dedi, tabi babası almadı vel hasıl kelam izin vermeyen ailelerin dışında eliyle motor getiren ailelerde var 8 yaşındayken motoru çalıştırıp beni üstüne bindirirdi ben turlayıp gelirdim geri indirirdi hesap et ayaklarım yere değmezdi 3 defa aynı virajda düştüm yılmadım babamda yılmadı:mrgreen:

dogrusukru
19 Ekim 2013, 20:20
Bence gizlemek doğru değil. Allah korusun başınıza bir iş gelse açıklamak daha zor olur. Konuşun anlatın. Hala karşı geliyorsa ortak bir karar alin bence anne baba rizasi çok önemli biliyorsunuz.

zeytinezmesi
20 Ekim 2013, 00:12
tahminimce konyada üniversite okuyor, yurt veya öğrenci evinin parkına bırakıyor ankara yada eskişehire hızlı trenle gidiyor ..

konuya gelirsek ben daha motor almadan tepkilerini göze alıp söyledim sana da daha geç olmadan söylemeni tavsiye ederim..

ayynen öyle arada lafını açıyorum ama saçmalama vb. tepkiler aldığımdan tırsıyorum :(

Nomad_41
20 Ekim 2013, 00:12
Benimde aile karşı . Ama bana göre sıkıntı olmuyo :) Yavaş yavaş ısınıyorlar ehliyeti alarak başladık şimdi 2-3 ay sonra ninja250 alıcam alacagım motoruda gosterdım . Benim peder'de gençliğinde istermiş ama bana söylemedi annem söyledi :D vay dedim pedere bak sen . Daha bu sabah biraz motor muhabbeti açayım dedim sigorta nerde yaptırırız gibilerinden fln . Yanımda abim vardı Abim dedi sen al al bende sürerim dedi . Sonra babam bende binerim dedi öyle böyle bi sohbete girdik . İstemiyorlar ama ısınıcaklar mecbur :queen:

zeytinezmesi
20 Ekim 2013, 00:22
ailenden ayrımı kalıyorsun motoru saklamak zor olmuyormu :)

ayrı şehirlerdeyiz üniversiteden dolayı kafam rahat. şimdi saklıyorum ama okul bitince ne yapacam bilmem. hayırlısı :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

1 yil ailemden gizli motosiklet satin alip surdum. Sanada tavsiyem ailene soyle o motor olayini. Soyle dusun bi aksam babani hastahaneden arasalar kiziniz kaza yapti deseler nasil olur ? Cok kotu.. Tekerin duz bassin.

çok düşündüm bunu ama okul bittikten sonra söyleyebilirim anca o zamana kadar kaza yapmamam lazım :pl:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Getirdim kaskı salonun bi ucuna koymustum özellikle görsünler diye :)

muhtemelen bende okul bitince motoru evin önüne çekerim o zamana kadar saklayabilirsem tabi :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

İnsanın sevdiklerinden bir şeyler saklaması ve bunun vicdanı rahatsızlığını uzun süre içinde taşımak çok ağırdır, yıpratır insanı...

tam olarak böyle oluyor kendimi kötü evlat gibi hissediyorum ama kötü birşeyde yapmıyorum saklamak dışında...

sailor33
20 Ekim 2013, 00:24
Sen hala sölyleyemedin şu motoru :P Neyse okul bitince Sınıfı birinci olarak bitirdim bana bu motoru verdiler de çık işin içinden :queen:

zeytinezmesi
20 Ekim 2013, 00:29
Benimde aile karşı . Ama bana göre sıkıntı olmuyo :) Yavaş yavaş ısınıyorlar ehliyeti alarak başladık şimdi 2-3 ay sonra ninja250 alıcam alacagım motoruda gosterdım . Benim peder'de gençliğinde istermiş ama bana söylemedi annem söyledi :D vay dedim pedere bak sen . Daha bu sabah biraz motor muhabbeti açayım dedim sigorta nerde yaptırırız gibilerinden fln . Yanımda abim vardı Abim dedi sen al al bende sürerim dedi . Sonra babam bende binerim dedi öyle böyle bi sohbete girdik . İstemiyorlar ama ısınıcaklar mecbur :queen:

ben 4-5 yaşlarındayken javamız vardı babamla binerdik aradan 20 yıl geçti şimdi ben biniyorum motora babama arada motor al falan diyorum bineriz. ne zevkli değil mi baba falan diye ayak yapıyorum ama konyada bu leş trafikte kullandığımı bilse ne der kestiremiyorum. korkudan gizliyorum işte... bilemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

Sen hala sölyleyemedin şu motoru :P Neyse okul bitince Sınıfı birinci olarak bitirdim bana bu motoru verdiler de çık işin içinden :queen:

valla çok mantıklı :queen::thumleft:

sailor33
20 Ekim 2013, 00:32
Öğrencilik zamanlarında hep böyle ödüller gelir. Ufaktan alıştır sizinkileri :pl: Tecrübeyle sabittir kimse ters tepki vermez :queen::pl:

Oldjack
20 Ekim 2013, 00:34
bende yalvar yakar yok yoklar falan gittim aldım abi motoru hemde babamın kartına taksitle :) olaylar olaylar yaş daha 17 o zaman ehliyet yok bişey yok . . . Aradan( vay be) tam 7 yıl geçmiş herkes dikkatli ol falan diyor ama kimse bişey demiyor hatta artçı olarak annem bile binmek istiyor . Geçen gün anne dedim gel ben götüreyim seni . hemen bindi şaşırdım babam gel falan yok yok dedi bu beni bi daha bindirmez . O ön yargılı bakanların yarısının içinde motor aşkı var . Bir kız arkadaşım var yok diyo hayatta motor olmaz falan istemiyorum neler neler saydırıyor . Sonra çiçekli böcekli ekipmandı romantik resimdi falan derken yavaş yavaş artçı olarak binmeye başladı . Bu gün bende kullanmak istiyorum dedi. Ön yargıları kararlılıkla kırabilirsin ancak .

zeytinezmesi
20 Ekim 2013, 00:40
bende yalvar yakar yok yoklar falan gittim aldım abi motoru hemde babamın kartına taksitle :) olaylar olaylar yaş daha 17 o zaman ehliyet yok bişey yok . . . Aradan( vay be) tam 7 yıl geçmiş herkes dikkatli ol falan diyor ama kimse bişey demiyor hatta artçı olarak annem bile binmek istiyor . Geçen gün anne dedim gel ben götüreyim seni . hemen bindi şaşırdım babam gel falan yok yok dedi bu beni bi daha bindirmez . O ön yargılı bakanların yarısının içinde motor aşkı var . Bir kız arkadaşım var yok diyo hayatta motor olmaz falan istemiyorum neler neler saydırıyor . Sonra çiçekli böcekli ekipmandı romantik resimdi falan derken yavaş yavaş artçı olarak binmeye başladı . Bu gün bende kullanmak istiyorum dedi. Ön yargıları kararlılıkla kırabilirsin ancak .

Bana motor kullanmayı erkek arkadaşım öğretti şu andada onun motorunu kullanıyorum bana yadigar kaldı ondan. kendisi bir yıl önce vefat etti. onun emaneti sattırmadım ben satın aldım. biniyorum 7 aydır..beraber kurduğumuz hayallerimizi bir bir motorumuzla gerçekleştirmeye çalışıyorum..

Nomad_41
20 Ekim 2013, 01:03
[QUOTE=zeytinezmesi;3184126]ben 4-5 yaşlarındayken javamız vardı babamla binerdik aradan 20 yıl geçti şimdi ben biniyorum motora babama arada motor al falan diyorum bineriz. ne zevkli değil mi baba falan diye ayak yapıyorum ama konyada bu leş trafikte kullandığımı bilse ne der kestiremiyorum. korkudan gizliyorum işte... bilemedim...[COLOR="Silver"]

Biz istanbulda sürüyoruz istsanbulllllllllllllllllllllllllllllll ( ben daha motor suremedım ama arabayla tecrübelidir ) . Feleğin çemberi :D

Oldjack
20 Ekim 2013, 01:34
Bana motor kullanmayı erkek arkadaşım öğretti şu andada onun motorunu kullanıyorum bana yadigar kaldı ondan. kendisi bir yıl önce vefat etti. onun emaneti sattırmadım ben satın aldım. biniyorum 7 aydır..beraber kurduğumuz hayallerimizi bir bir motorumuzla gerçekleştirmeye çalışıyorum..

Allah Rahmet Eylesin .

jedilight
20 Ekim 2013, 03:47
Babam ilk motorumu cekicle parcaladiktan sonra 2 3 yildir gizli biniyorum. Cok tepkililerse soyleme, bosuna onlari da korkulu ruyalarla bas basa birakma. Olursen ogrensinler

Rocknrolla
20 Ekim 2013, 03:55
insan sevdiğinden korkmamalı

Mertcan39
20 Ekim 2013, 11:21
söyle gitsin en hayırlısı o ne yapabilirlerki motorun korumaların var yeni alcak olsan karşı çıkarlar şimdi pek bişey yapamazlar gbi gelio biraz bağırırlar o bşka :))

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

bu arada yeni gördüm allah rahmet eylesin çok geçmiş olsun

aquarist4
20 Ekim 2013, 11:29
Motor öncesi ekipman alırken çıtayı yüksek tuttum. Fiyatları duyduklarında paraya kıyamayacağımı düşünüyorlardı. Shuberth kask, bering pantolon, içlikler, eldiven, balaklava derken motorun pazarlığını bitirip kaporayı gönderdiğimde inandılar ama engel olmak için geçti artık. :)

Felon
20 Ekim 2013, 11:34
kahrolsun bağzı şeyler

ahmettpc
20 Ekim 2013, 13:23
Ya söyle kurtul arkadaş nolacak zaten yanlarında okumuyorsun salla gitsin demek isterdim tabi ama sen söylemeye bak çunku tepkisi büyüyebilir

RAMİREZ
20 Ekim 2013, 13:40
Sigara kısmı hariç çoook güzel bir hayal kurmuşsun. Şöyle düşün; söylediğinde en fazla ne kaybedersin? motoru kırıp dökebilir, sana çok kızar, konuşmaz, okuldan falan alır belki? Belki.. belki... belki...? Belkide biraz tepki gösterip kabullenir. Benim annem 20 sene boyunca karşı çıktı. sütümü helal etmem ölümü gör falan dedi. bir gün karşıma aldım. anlattım. sen istesende istemesende alıcam dedim. ama senin karşı olduğunu bilirsem hep tedirgin kullanırım o yüzden kabullen, duaların hep benimle olsun, bende rahat ediyim dedim.kabullendi. şimdi artçı olarak alıp sağa sola götürüyorum. inanılmaz güveniyo bana. Asla saklamadım yani onlardan. Allah korusun bigün hafif bir kaza sonucu biyerin kırılır incinir ve onu hastaneden aramak zorunda kalırsan.... işte bence bütün motor hayatın o anda biter. Onuda anladığını belli ederek konusursan ve sana hep güvenebileceğini hissettirirsen gerisi gelir. bende 9 yaşında bir kız babasıyım.Kızım birgün bu tarz bir şeyi benden saklamış olarak karşıma gelirse çok kızarım ve kırılırım. Biz babalarda şöyle bir güven vardır yada biz öyle olmasını isteriz:" benim kızım benden hiçbişey saklamaz" bunun aksini ona sakın yaşatma. Çünkü o güven giderse bir kez hep şüphe kalır geride....

Şansın açık olsun. En kısa sürede çözüme ulaşman dileğiyle....