PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : karbüratör şamandıra sorunu

efekentli09
18 Ekim 2013, 23:59
merhaba bugün motorumun gaz teliyle ilgili bir sorun yaşadım. sorunu halletmeye çalışırken karbüratör şamandırasından gaz telini çıkarmaya çalışırken birden yay fırladı ve şamndırada ki v şekline benzeyen bir yay ve küçük rondele kayboldu :pr: bulamadım elimde kalan parçaları yerine taktım motoru tekrar çalıştırdım çalışmaya başladı. motoru bu şekilde çalıştırmanın bir zararı olur mu bilgisi olan yazarsa sevinirim . ben işlevlerini bilmediğim için bi yorum yapamıyorum :(

serkanADH13
19 Ekim 2013, 01:31
Dostum o yay gaz telını senin şamandıra dediğin (Gaz pistonu) yay ıle tekrar takılırsa gergınlıgı olur evet,
Fakat,
o gaz pıstonundan cıkan BENZİN İĞNESİ'nin üzerındekı SEGMAN ıgneyı ayarlamaya yarar,
ve o uzerınde bulunan V şeklindeki yay ıse o ıgnenın hareketını sabıtlemeye yarar,
o V şeklindeki yay olmaz ıse o iğne oynadıkca motorun rolantısı oynar sabıt duramaz,
ve o segman zamanla sıyrılır ve motor rolantıde calısır ama gazı cekınce ığne hareket edemedıgınden motor stop eder,,,

Yani toplamalısın,
Eger bulamazsan Bılgı ver ayarlarım yollarım sana,
Elımde yeterınce var,
eskı KARBÜRATÖRLERDEN çıkardıklarım işini görecektir...

efekentli09
19 Ekim 2013, 16:18
tamam sağolun hocam verdiğiniz bilgiler için önce bi servise götreyim hallolmazsa sizden yardım isterim. bide bu iğnenin üzerinde 5 tane çizgi görgüm segman o çizgilerden hangisinde olmalı kesin bi ayarı var mı acaba ?

serkanADH13
20 Ekim 2013, 04:36
tam ortada olmalıdır,
eger olmaz veya bulamazsanız karburatoru bana yollayın ,
ben ıgneyı takar sıze gerı gondrrırım,,,,,