PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Ve Ekipman Hakkında(Öneri Konusu Değildir)

BlackJack1
18 Ekim 2013, 15:06
Arkadaşlar Allah İzin Verirse Kanuni Gt170 Marka Motosiklet Almak İstiyorum.İstanbulda Oturuyorum O Yüzden Tüm Ekipmanları Almak İstiyorum.Feyizoglundan Hesapladım 4 Bin Tl Falan Tutuyor.Etrafta Görüyorum Genelde Bot Eldiven Ceket Birde Kask Kullanıyolar.Büyük CC Motorlarda Bile.Ancak Ben Pantolon Dizlik Mont Eldiven Hepsini Alıcam.Aklıma Takılan Soru Sanki 1000 cclik motora biniyoruz gibi giyinmem milletten tepki alırmıyım? Ama Korumasızda Binmek İstemiyorum.Misal Verirsek.
http://www.feyizoglu.com/Pulse-Deri-Pantalon_44502.html#0
Şu Tarz Pantolonun Altına
http://www.feyizoglu.com/TCX-S-Zero-Motosiklet-cizmesi_46710.html#0
Şu Tarz Bir Bot Giysek Uzaylı Görmüş Gibi Bakarlarmı?
Cevabını Çok Merak Ediyorum.Ona Göre Ekipman Alacağım

Edit:Ofiste Çalışıyorum.Ofisede Böyle Giricem Mecbur Bi Ceketi Çıkarırız Anca Ne Diyorsunuz

Linwelin
18 Ekim 2013, 15:13
Korumali kot alip ustune mafsalli dizlik alsan. Altina da bu cizmeyi giysen, o deri pantoldan daha rahat olmaz mi? Goruntuye deyinmiorum bile. Oyle yapilacaksa direk tulum alin.

beko12345
18 Ekim 2013, 15:15
100 kiloluk 150cc lik motora;

115 kiloluk ben ve revit montum vs. İle biniyordum. Milletin değişik baktığı doğru. Hatta arkadaşlarımın da dalga geçtiğini bilirim.
Belki yaşımın genç oluşundan kaynaklı arkadaş çevreminde görüşlerinin olgunlaşamamasından da olabilir.

TheCooL
18 Ekim 2013, 15:16
1500 tl gibi bir rakama çok güzel kaliteli deri tulum alabilirsiniz. bide 350-500tl arasına güzel kask ile mükemmel kombin olur ayrıca artan parayı da motorun modelini değiştirmekte biraz daha güzel bir model almakta kullanabilirsin ki Gt170 lerde aşırı titreşim olduğunu duydum

BlackJack1
18 Ekim 2013, 15:24
1500 tl gibi bir rakama çok güzel kaliteli deri tulum alabilirsiniz. bide 350-500tl arasına güzel kask ile mükemmel kombin olur ayrıca artan parayı da motorun modelini değiştirmekte biraz daha güzel bir model almakta kullanabilirsin ki Gt170 lerde aşırı titreşim olduğunu duydum

Öyle Diyorsanız Hocam Gözden Geçireyim Motoru Tekrardan.Hocam Ben Uzaylı Gibi Bakmasınlar Diyorum.Sen Tulum Al Diyorsun:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Korumali kot alip ustune mafsalli dizlik alsan. Altina da bu cizmeyi giysen, o deri pantoldan daha rahat olmaz mi? Goruntuye deyinmiorum bile. Oyle yapilacaksa direk tulum alin.

Hocam Rahat Veya Rahat Değil Bilgim Yok O Yüzden Sordum.Şimdi Korumalı Pantolon Dediğiniz Pantolon Hangisi Örnek Link Atarmsınız.Birde Bu Pantolon Benim Attığım Linkteki Pantolon Gibi Koruyabilir mi?

TheCooL
18 Ekim 2013, 15:25
Tulum olunca uzaylı gibi bakarlar ama onun verdiği özgüven ve hava yeter bence vayyy beeee diyerek bakarlar :cat:

Linwelin
18 Ekim 2013, 15:25
Erkekte kirmizili siyah deri pantolona ne kadar aşina Turk milleti? Yarim yarim yapma dioruz iste. Alacaksan deri pantol arti mont ugrasma. Direk tulum al..

Öyle Diyorsanız Hocam Gözden Geçireyim Motoru Tekrardan.Hocam Ben Uzaylı Gibi Bakmasınlar Diyorum.Sen Tulum Al Diyorsun:D

BlackJack1
18 Ekim 2013, 15:28
100 kiloluk 150cc lik motora;

115 kiloluk ben ve revit montum vs. İle biniyordum. Milletin değişik baktığı doğru. Hatta arkadaşlarımın da dalga geçtiğini bilirim.
Belki yaşımın genç oluşundan kaynaklı arkadaş çevreminde görüşlerinin olgunlaşamamasından da olabilir.

Aynen Hocam O Yüzden Bir DAnışayım Dedim:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Erkekte kirmizili siyah deri pantolona ne kadar aşina Turk milleti? Yarim yarim yapma dioruz iste. Alacaksan deri pantol arti mont ugrasma. Direk tulum al..

Hocam Aslında Pek Kırmızılığı Yok Siyah Ağırlıklı Motosiklet Pantolonu Olduğundan Çok Hor Görüleceğini Düşünmedim.Şimdiki Zamanda Erkekler Açık Pembe Renk pantoln Bile Giyiyor:)Sizin Dediğiniz Deri Pantolon Linki Atabilirmisiniz.

Tİme_shİft42
18 Ekim 2013, 15:30
Tek parça tulumlar pratik olurmu giy çıkar :cherry:

Ben dizlik takıyorum millet uzaylı görmüş gibi bakıyor :cherry:

BlackJack1
18 Ekim 2013, 15:32

Hocam Aslında Pek Kırmızılığı Yok Siyah Ağırlıklı Motosiklet Pantolonu Olduğundan Çok Hor Görüleceğini Düşünmedim.Şimdiki Zamanda Erkekler Açık Pembe Renk pantoln Bile Giyiyor:)Sizin Dediğiniz Deri Pantolon Linki Atabilirmisiniz.

yusufozugenc
18 Ekim 2013, 15:42
korumalı kot pantolon tec90 diye geçiyor araştırabilirsin. 4bin tl tutuyor demişsin çok çok yüksek bi miktar, işin süsüne püsüne kaçmışsın. 500 tl kaska ayır, motomaxten scorpion exo-500 öneririm kullanıyorum memnunum. Biraz daha koyarsan exo-2000 çıktı şimdi o daha da güzel. Mont olarak yine kendi kullandığımı öneririm revit jupiter. 4 mevsim kullanabileceğin bir mont, kışın yağmurluk da tavsiye ederim. Montu da 500 civarı bir paraya bulabilirsin. Korumasını daha da üst seviyelere taşımak için sırt korumasını knox marka ile değiştirdim, onu da 50 tl civarında bulabilirsin. Geriye eldiven dizlik ve bot kalıyor. onlara da maksimum 500 tl harcarsın ve iyisinden olur. Gidip 4bin tl dökmene hiç gerek yok pişman olursun, ayrıca gittiğin yerde de uzaylı gibi olursun. Benim önerdiklerim günlük kullanımda tuhaf durmayan modeller, hem de çok daha rahat edersin, korumandan ödün vermezsin

BlackJack1
18 Ekim 2013, 15:56
korumalı kot pantolon tec90 diye geçiyor araştırabilirsin. 4bin tl tutuyor demişsin çok çok yüksek bi miktar, işin süsüne püsüne kaçmışsın. 500 tl kaska ayır, motomaxten scorpion exo-500 öneririm kullanıyorum memnunum. Biraz daha koyarsan exo-2000 çıktı şimdi o daha da güzel. Mont olarak yine kendi kullandığımı öneririm revit jupiter. 4 mevsim kullanabileceğin bir mont, kışın yağmurluk da tavsiye ederim. Montu da 500 civarı bir paraya bulabilirsin. Korumasını daha da üst seviyelere taşımak için sırt korumasını knox marka ile değiştirdim, onu da 50 tl civarında bulabilirsin. Geriye eldiven dizlik ve bot kalıyor. onlara da maksimum 500 tl harcarsın ve iyisinden olur. Gidip 4bin tl dökmene hiç gerek yok pişman olursun, ayrıca gittiğin yerde de uzaylı gibi olursun. Benim önerdiklerim günlük kullanımda tuhaf durmayan modeller, hem de çok daha rahat edersin, korumandan ödün vermezsin

Çok Teşekkür Ederim Hocam Fikirlerinizi Dikkate Alıcam.Ben Görünüş İçin O Fiyatı Çıkarmadım.Adam Akıllı Korusun Diye.Ama Kaskı Ne Olursa Olsun Shoei Alırım:)

Linwelin
18 Ekim 2013, 16:11
Kask icin agv k3 iyidir ama shoei alcam diosan onu al. Ben normal kot pantolon ve mafsalli dizlik kullaniorum. O deri pantolondan giymedim karsilastiramam. Hatta kendim hic düsmedim kendi kombinasyonumun da guvencesini veremem. Oğuz'un kazasi var, her yerde bas bas bagirio kot+mafsalli dizlik die. Ona guvendim ben sahsen :)

hissizadam
18 Ekim 2013, 16:33
[QUOTE= Şu Tarz Bir Bot Giysek Uzaylı Görmüş Gibi Bakarlarmı? Cevabını Çok Merak Ediyorum.Ona Göre Ekipman Alacağım Edit:Ofiste Çalışıyorum.Ofisede Böyle Giricem Mecbur Bi Ceketi Çıkarırız Anca Ne Diyorsunuz [/QUOTE]

demişsin,

seçeceğin ekipman hakkında yorum yapamam ama en güzeli motoruna uygunsa bir arka çanta http://www.feyizoglu.com/canta-163
eğer değilse ekipmanlarının sığacağı bir sırt çantası alıp file vs. kullanarak arka da taşıyabilirsin. ofise gidince girmeden once mont, kask, bot vs
çantana koyar normal ayakkabı ve ceket, mont vs'ni giyer devam edersin.

ben bir sırt çantası aldım kask, diz koruma vs içinde hepsi, montu üstüme giyiyorum. şirkete gelince hepsini çantaya koyup ofise çıkıyorum.

hasanfuat
18 Ekim 2013, 16:49
ybr 125 ve dainesse tulum var milletin ne dediği kafama takmam onun verdiği güven çok başka

neyden düştüğün değil neyin üstüne düştüğün önemli
bir tek deri tulum olmaz ama
yazlık montun ve işe giderken giymek için korumalı kot alman daha mantıklı botu da yds gibi daha sade bi ürün bakarsan iş yerinde rahat edersin
çarşı içinde dizlik mont eldiven geziyom diye laf edenler zamanla hizaya geliyor
yanlız önemli olan ekipmanların seni rahatsız etmemes ,i koruma yapıcam diye ne bulduysan giyip hareketlerini kısatlaman daha büyük sıkıntıya yol acabilir

c90
18 Ekim 2013, 16:58
135cc mondial diriftle bir buçuk yıl o dediğin tarzda ben de bindim dalga geçenler de oldu fakat ben canımla dalga geçilmeyeceğini biliyordum

zerzura
18 Ekim 2013, 17:29
Tam korumam olsun - uzaylı gibi dolaşmayayim diyorsan:

Revit Axis Yandan Fermuarlı Pantolon (http://www.feyizoglu.com/Axis-Yandan-Fermuarli-Pantolon_46814.html#0)
Ofise gidince yandan fermuarlarını aç. Kolayca çıkart. Altına giydiğin normal pantolonunla takıl. Dizlik koruması var bu pantolonda. Sürtünmeye dayanıklı. Denedim bizzat. Asfaltta sürüklendim. İzi bile çıkmadı pantolona. Su almıyor kesinlikle.

TCX Jupiter Evo Goretex Bot (http://www.feyizoglu.com/Jupiter-Goretex-Bot_47561.html#0)
Günlük kullanıma uygun. Dikkat çekmez. Goratex astar olduğundan su geçirmez. Buhar-hava geçirir. Bilek koruması var. Ben motor dışında kışın karda buzda bile giyiyorum. Çok şık. Süet.

Ceketi de eldiveni de kaskı da kafana göre al. Nasılsa çıkartacaksın.

Benim reçete bu.

BlackJack1
18 Ekim 2013, 18:41
demişsin,

seçeceğin ekipman hakkında yorum yapamam ama en güzeli motoruna uygunsa bir arka çanta http://www.feyizoglu.com/canta-163
eğer değilse ekipmanlarının sığacağı bir sırt çantası alıp file vs. kullanarak arka da taşıyabilirsin. ofise gidince girmeden once mont, kask, bot vs
çantana koyar normal ayakkabı ve ceket, mont vs'ni giyer devam edersin.

ben bir sırt çantası aldım kask, diz koruma vs içinde hepsi, montu üstüme giyiyorum. şirkete gelince hepsini çantaya koyup ofise çıkıyorum.

Hocam Dediğiniz Mantıklı Ofise Girince Boş Odamız Var oRDA Değişirim Çanta Vs. Taşımamada Gerek Yok.Benim Çekincem Dışarıdaki Milletin 170 Cc Motor İçin Çok Fazla Ekipman Giymiş Söylemi.Tabi Ben Kibarca Söyledim:)Millet Ne Der Bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Tam korumam olsun - uzaylı gibi dolaşmayayim diyorsan:

Revit Axis Yandan Fermuarlı Pantolon (http://www.feyizoglu.com/Axis-Yandan-Fermuarli-Pantolon_46814.html#0)
Ofise gidince yandan fermuarlarını aç. Kolayca çıkart. Altına giydiğin normal pantolonunla takıl. Dizlik koruması var bu pantolonda. Sürtünmeye dayanıklı. Denedim bizzat. Asfaltta sürüklendim. İzi bile çıkmadı pantolona. Su almıyor kesinlikle.

TCX Jupiter Evo Goretex Bot (http://www.feyizoglu.com/Jupiter-Goretex-Bot_47561.html#0)
Günlük kullanıma uygun. Dikkat çekmez. Goratex astar olduğundan su geçirmez. Buhar-hava geçirir. Bilek koruması var. Ben motor dışında kışın karda buzda bile giyiyorum. Çok şık. Süet.

Ceketi de eldiveni de kaskı da kafana göre al. Nasılsa çıkartacaksın.

Benim reçete bu.
Botu Sevdimde.Pantolon Çok Sade.Birazda Gösteriş İstiyorum.Gösteriş Derken İnsanın Gözüne Güzel Gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

ybr 125 ve dainesse tulum var milletin ne dediği kafama takmam onun verdiği güven çok başka

neyden düştüğün değil neyin üstüne düştüğün önemli
bir tek deri tulum olmaz ama
yazlık montun ve işe giderken giymek için korumalı kot alman daha mantıklı botu da yds gibi daha sade bi ürün bakarsan iş yerinde rahat edersin
çarşı içinde dizlik mont eldiven geziyom diye laf edenler zamanla hizaya geliyor
yanlız önemli olan ekipmanların seni rahatsız etmemes ,i koruma yapıcam diye ne bulduysan giyip hareketlerini kısatlaman daha büyük sıkıntıya yol acabilir

Hocam Alma Evresine Bi Gelelim O Konularada Dikkat Edicem.

Tİme_shİft42
18 Ekim 2013, 18:43
2 tlye koruma ekipmanlarımı alır kalan 2 tlyide üstüne ekler yeni kasa tvs alırdım :queen:

Linwelin
18 Ekim 2013, 18:47
İnsanlarin ne diyecegi umrunda olmasin. Motoru buyutcem zamanla, 5 defa giysi almak istemedim der gecersin. Sen guvenlik ve rahatlik kismiyla ilgilen olayin..

BlackJack1
18 Ekim 2013, 18:48
135cc mondial diriftle bir buçuk yıl o dediğin tarzda ben de bindim dalga geçenler de oldu fakat ben canımla dalga geçilmeyeceğini biliyordum

Giy Diyorsun Yani:)

PEHLİVAN94
18 Ekim 2013, 19:11
Diger insanlarin ne diyeceğine bakarsak ohoo

BlackJack1
18 Ekim 2013, 19:13
Diger insanlarin ne diyeceğine bakarsak ohoo
Yukarıdaki Yorumlara Bak Hocam.Dediğimi Anlayacaksn:)

blackarca
19 Ekim 2013, 13:30
Ben 750 liraya revit mont, eldiven,dizlik ve ls2 cene acilir kask aldim fena da olmadi....

arca94
19 Ekim 2013, 22:24
Ben 250 cc motorla uzun yol yaptığımda, yolda mola verdiğim zaman "o kaskla terlemiyor musun?" diye soruyor adamlar..

Tabii her gören için da..k konusu olacaksın, bu hayatın gerçeği.

Dershaneye giderken dizlik takıyorum diye "bu ne lan acemiler gibi dizlikle geziyon" demişti bi arkadaşım..

Montumun üzerine fosforlu yelek giydiğim için belediye işçisi diye dalga geçiyorlar..

İnsanlar böyle. Bilmediği için poh atma derdindedirler.

Sen git, üzerini fulle. Tam koruma gez. En basitinden kendini güvende hissedersin. Boşver insanları.

Olması gereken senin yaptığın. Ben acemilik zamanlarımda aldığım ekipmanları kullanıyorum.

200 TL'lik bir mont (fuardan indirimli olarak), 45 TL'lik bir dizlik, 45 TL'lik bir eldiven, 100 TL'lik bir motosiklet botu (fuardan indirimli olarak), 475 TL'lik bir kask (çok şanslı bir indirimle aldım. Normal fiyatı 860 TL)

Bi tek kaskı bilerek aldım. :)

Kask takan insana bile uzaylı gibi bakılan bir toplumda ne bekliyorsun ki. :)

BlackJack1
19 Ekim 2013, 22:36
Ben 250 cc motorla uzun yol yaptığımda, yolda mola verdiğim zaman "o kaskla terlemiyor musun?" diye soruyor adamlar..

Tabii her gören için da..k konusu olacaksın, bu hayatın gerçeği.

Dershaneye giderken dizlik takıyorum diye "bu ne lan acemiler gibi dizlikle geziyon" demişti bi arkadaşım..

Montumun üzerine fosforlu yelek giydiğim için belediye işçisi diye dalga geçiyorlar..

İnsanlar böyle. Bilmediği için poh atma derdindedirler.

Sen git, üzerini fulle. Tam koruma gez. En basitinden kendini güvende hissedersin. Boşver insanları.

Olması gereken senin yaptığın. Ben acemilik zamanlarımda aldığım ekipmanları kullanıyorum.

200 TL'lik bir mont (fuardan indirimli olarak), 45 TL'lik bir dizlik, 45 TL'lik bir eldiven, 100 TL'lik bir motosiklet botu (fuardan indirimli olarak), 475 TL'lik bir kask (çok şanslı bir indirimle aldım. Normal fiyatı 860 TL)

Bi tek kaskı bilerek aldım. :)

Kask takan insana bile uzaylı gibi bakılan bir toplumda ne bekliyorsun ki. :)
Haklısın Kardeşim.Aynen Alayım Ya Kim Ne Derse Desin:D
https://thumb6.wuala.com/previewImage/sodalimon/Ki%C5%9Fisel/Turlar%C4%B1m/2013-10-06/paylasim/100_0025.JPG/?key=emrecem20131006foca
Bu Fotoğraftaki Arkadaşın Revit Giymiş Hali Olcak.Az Kırmızı da Olucak Ekstra.Bence Hayet Hos Gözüküyor.

arca94
19 Ekim 2013, 22:41
Haklısın Kardeşim.Aynen Alayım Ya Kim Ne Derse Desin:D
https://thumb6.wuala.com/previewImage/sodalimon/Ki%C5%9Fisel/Turlar%C4%B1m/2013-10-06/paylasim/100_0025.JPG/?key=emrecem20131006foca
Bu Fotoğraftaki Arkadaşın Revit Giymiş Hali Olcak.Az Kırmızı da Olucak Ekstra.Bence Hayet Hos Gözüküyor.

http://songspk.es/wp-content/uploads/2013/09/Robocop_remake_fanposter.jpg

En kötü böyle gezersin. :mrgreen:

hissizadam
19 Ekim 2013, 22:43
hocam söz konusu güvenlik ise milletin ne diyeceği düşüneceğin en son şey olsun.
ben korumasız şekilde bisiklet hızında tın tın giderken düştüm kolum yarıldı,
dizim patladı, dikiş atıldı vs. o nedenle milletin ne diyeceğini önemsemeyeceksin.
170 cc. yi filan neden küçümserler anlamam, sonuçta bu motorlar da, 125 lik filan scooterlarda
ciddi hızlara çıkıyor ki bu hızlarda Allah göstermesin ama bir kaza durumunda çok ciddi sonuçları olabilir.
ayrıca trafikteki diğer araçları da düşünmek lazım vs. millet bisiklet kullanırken bile kask takıyor.
o nedenle sen söylenenleri hiç umursama önce güvenliğini sağlam tut. en azından kask, ceket, diz koruma
olmadan motora oturma bile, mümkünse daha da fazla önlem alman senin yararına.

Hocam Dediğiniz Mantıklı Ofise Girince Boş Odamız Var oRDA Değişirim Çanta Vs. Taşımamada Gerek Yok.Benim Çekincem Dışarıdaki Milletin 170 Cc Motor İçin Çok Fazla Ekipman Giymiş Söylemi.Tabi Ben Kibarca Söyledim:)Millet Ne Der Bilemedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Botu Sevdimde.Pantolon Çok Sade.Birazda Gösteriş İstiyorum.Gösteriş Derken İnsanın Gözüne Güzel Gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Hocam Alma Evresine Bi Gelelim O Konularada Dikkat Edicem.

Linwelin
19 Ekim 2013, 22:45
O pantolla cizmeye cok kufrediceen. Yaziorum buraya..

Oldjack
20 Ekim 2013, 00:57
170 cc motorla ölüp sakat kalacağını önce dikkate alıp sonra ekipman alsammı diye düşünsen daha iyi .

BlackJack1
20 Ekim 2013, 21:40
170 cc motorla ölüp sakat kalacağını önce dikkate alıp sonra ekipman alsammı diye düşünsen daha iyi .

Anlamadım:(??

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

O pantolla cizmeye cok kufrediceen. Yaziorum buraya..

Neden Acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

http://songspk.es/wp-content/uploads/2013/09/Robocop_remake_fanposter.jpg

En kötü böyle gezersin. :mrgreen:

Milletin Ne Dediğini Takmasam Fena Fikir Değil http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/uptosomething.gifhttp://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/uptosomething.gif

Linwelin
20 Ekim 2013, 21:47
Rahatsız olucan çünkü. Herhangi bi pantolona dizlik tak yeter. Kısa bot al alıcaksan, cizmeler baya rahatsız.

hissizadam
20 Ekim 2013, 21:48
hocam hep söylenen şeydir. motosiklette kaporta yok, kaporta sensin.
170 cc lik motorda ciddi hızlara çıkar. kimseyi takmadan kendini sağlama alacaksın.
konunun özeti bu aslında.

ercan41
20 Ekim 2013, 22:10
500 küsür liralık botta ufak cc için fazla gibime geliyor .Kıyafetlere aşırı masraf yapıcagına ortalama seni koruyabilecek bişeyler bakarak alıcagın motora artanı katsan daha mantıklı olacagını düşünüyorum ...

BlackJack1
20 Ekim 2013, 23:29
500 küsür liralık botta ufak cc için fazla gibime geliyor .Kıyafetlere aşırı masraf yapıcagına ortalama seni koruyabilecek bişeyler bakarak alıcagın motora artanı katsan daha mantıklı olacagını düşünüyorum ...

Hocam Motor Tecrübem Olmadığından Ufak Cc Almak İstedim.Yoksa Bende Bir Fazer Alayım:) Daha İyisini Al Derken Örnek Verisek 200 Ccye Kadar İyi Motorlar Nelerdir?

Linwelin
21 Ekim 2013, 00:16
apache rtr 150, cbf150, ybr 125 al ne bileyim. gt170de seni çeken ne oldu, bilmiyoruz ki yorum yapalım. aldıgın motora bi kere koruma demiri taktır kesinlikle.

Oldjack
21 Ekim 2013, 01:56
hocam hep söylenen şeydir. motosiklette kaporta yok, kaporta sensin.
170 cc lik motorda ciddi hızlara çıkar. kimseyi takmadan kendini sağlama alacaksın.
konunun özeti bu aslında.

Benim toplayamadığım cümleler toplanmış .

Birde phantom da bakabilirsin tvs , cbf, bakılabilecek motorlar .

Serk21
21 Ekim 2013, 03:29
Deri yerine goretex baksan daha iyi sanki? Birde koruma ekipmanlarin yuzunden sana gulenlere sende gul,nekadar salak olduklarina..

BlackJack1
21 Ekim 2013, 11:27
apache rtr 150, cbf150, ybr 125 al ne bileyim. gt170de seni çeken ne oldu, bilmiyoruz ki yorum yapalım. aldıgın motora bi kere koruma demiri taktır kesinlikle.

Şekil Hoşuma Gitti Hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Benim toplayamadığım cümleler toplanmış .

Birde phantom da bakabilirsin tvs , cbf, bakılabilecek motorlar .

Tvs Veya Cbf Olabilir.Ancak Phantomu Çok Düşündüm Alayım Diye.Çok Kötü Yorumlar Geldi.Bir Çuval Vida İle Dolaşın Alırsanız Diye Tırstım:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:25 ----------

Deri yerine goretex baksan daha iyi sanki? Birde koruma ekipmanlarin yuzunden sana gulenlere sende gul,nekadar salak olduklarina..

Hocam Bende Ona Şaşıyorum İşte.En Mantıklı Cevap Mtden Gelmesi Lazım.Burada Bile Hor Görenler Var.Ondan Sokaktaki Adamın Ne Diyeceği Rahatsız Ediyor.En İyisi ForumuN Geneline Uyarak Alıcam Ekipmanları.Hocam Ayakkabı Sıkıntı Değil Zaten Bot Banada Fazla Geldi Uzn Bot.Gorotexte Alayım İlk Defa Duydum Ama Araştırıyorum Hemen.Hocam Sen Fikrini Söyle Revitin Montonu Ve Pantolonunu Almalımıyım? Senin Fikrine Dayanarak Alıcam.Geneli Al Dedi.Son Birde Senden Fikrini Alayım:)
Edit:Gorotex sadece ayakkabı için değilmiş pantolon vs. varmış.hocam işte bende o tarz pantolonları sevmiyorum.revit gibi hafifte tarzı olsun istiyorum.
http://www.feyizoglu.com/images_buyuk/f12/Defender-Goretex-Pantolon_46812_1.jpg
Üstte Arkadaşın Resmini Attım Cem Arkadaşın O Tarz İstiyorum.Abartımı kaçarki:(

Linwelin
21 Ekim 2013, 11:54
Ben ufaktan kıllanmaya başladım, sen "ben motosiklet kullanıyorum, çok coolum" imajı mı çizmeye çalışıon nedir :) öyleyse de keyfin bilir.
Geçen Oğuz söylemişti, "bi ara tulum giyiodum araya kaçıodu, o çizmeler desen kovboy gibi çınk çınk ses çıkarıyo yürürken."

Böyle bişey olduktan sonra neden illaki ben her tarafından koruma fışkıran ve/veya rahatsız kıyafet alıcam die yırtınıosun?
İzliyoruz hep beraber
http://www.youtube.com/watch?v=TAruyKt8_VA

Hani bunu bırak biz düz kot üstü dizlik yapıyoruz.
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-diz-koruma-pmu1729
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-mafsalli-diz-koruma-pmu2146

ercan41
21 Ekim 2013, 12:40
Hocam Motor Tecrübem Olmadığından Ufak Cc Almak İstedim.Yoksa Bende Bir Fazer Alayım:) Daha İyisini Al Derken Örnek Verisek 200 Ccye Kadar İyi Motorlar Nelerdir?

kendini niye 200 cc ye kadar şartlıyorsun bilegine hakim olursan ikici el temiz bir cbr 250 ilerleyen aylarda düşürebilirsin...Hiç olmadı tvs öneririm 3500 km dir kullanıyorum tavsiye ederim ...

maariz
21 Ekim 2013, 12:58
Kısa ve öz yazıyorum,400 lük Burgmana da,850lik TDM e de ;

Yazın tam korumalı yazlık mont,kışın tam korumalı(korumalar Knox) Hudson deri mont
Tam korumalı eldiven
Tam korumalı bot ve ayakkabı
Tam korumalı(korumalar SAS-TEC) pantolon
Shark S900C (4 yıldız) ve ya Scorpion Exo400(3 yıldız) kask

ile BİNİYORUM...

Serk21
21 Ekim 2013, 13:55
daha önce deri ceket giydim heingericke marka rahat edemedim bir türlü, şuan cordura mont kullanıyorum çok rahat. bide ofiste kıyafetle duracaksan deriyi birkez daha düşün derim. biraz goretexleri araştır çok rahattır. su geçirmez ama terletmez de.

MetinK.
21 Ekim 2013, 14:18
Ben ufaktan kıllanmaya başladım, sen "ben motosiklet kullanıyorum, çok coolum" imajı mı çizmeye çalışıon nedir :) öyleyse de keyfin bilir.
Geçen Oğuz söylemişti, "bi ara tulum giyiodum araya kaçıodu, o çizmeler desen kovboy gibi çınk çınk ses çıkarıyo yürürken."

Böyle bişey olduktan sonra neden illaki ben her tarafından koruma fışkıran ve/veya rahatsız kıyafet alıcam die yırtınıosun?
İzliyoruz hep beraber http://www.youtube.com/watch?v=TAruyKt8_VA

Hani bunu bırak biz düz kot üstü dizlik yapıyoruz.
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-diz-koruma-pmu1729
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-mafsalli-diz-koruma-pmu2146

Yok Be Hocam Yanlış Anlattım Galiba.Rahatsız Edicekse O Kadar Para Verip Paramızla Rezil Olduktan Sonra Cool Olsan Ne Yazar Bende En Ufak Bir Rahatsızlık Hissetsem Bri Daha Giymem Öyle Bir Huyum Var.Botu Falan Öyle Uzun Attım Ancak Önümüz Kış Onu Düşünerek Öyle Bir Ekipman Çıkardım Yazın Giyecek Halim Yok Ancak Arkadaşın Dediğin goretex Türü Ayakkabı Ve Pantolon Almaya Karar Verdim."""Böyle bişey olduktan sonra neden illaki ben her tarafından koruma fışkıran ve/veya rahatsız kıyafet alıcam die yırtınıosun""" Peki Bu Kadar Rahatsız Adamlar Neden Üretmişler Bu Ürünleri.Üstüne Üstlük O Paralara.Hocam Kaza Anında Sürüklendiğinizde Diziniz Kırılmasın Diye Dizlik Takabilirsin Ya Pantolon Yırtıldığında?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

daha önce deri ceket giydim heingericke marka rahat edemedim bir türlü, şuan cordura mont kullanıyorum çok rahat. bide ofiste kıyafetle duracaksan deriyi birkez daha düşün derim. biraz goretexleri araştır çok rahattır. su geçirmez ama terletmez de.

Hocam Ofiste Montu Çıkarırız Pantolon Kalır.Olmadı Yer Var Zaten Ofiste Pantolonu Değişiriz.İnsanlar Nasıl Bakar Onu Merak Ettim.Bakın Konuya Yarı Yarıya Ayrılmıs Durumda.Biri Giy Biri Kesinlikle Giyme Dİyor.

Linwelin
21 Ekim 2013, 15:04
Gonderdigim video yu izledin mi? İzlememissin belli. Tech90 kot kevlarli yapiya sahip oyle bisey olmuyo yani.

Sordugun soruya gelince bu da benim riskim, kaza yapsam emin ol kot yirtilcak mi ilk dusuncem olmaz, ben de boyle bi adamim. Kazayi aklima bile getirmiorum ki ayrica, o kadar cok kaza ani kaza ani dedin ki, o zmn komple bel bobrek sirylt korumasi da almalisin. Korumali sort ustune giymelidin pantolonunu da. Uzar gider, en son robocop olur, motir uzerinde hareket edemez kazani da yaparsin..

Bu kadar rahatsizsa nie mi yapiolar, guvenlik icin. Sen rahat et diye deil. Ofiste komple soyuncam diosan tamam ama gezemezsin o cizmeyle çın çın..

Ben cok sikildim teoriye gore konusuyosun. Bi magazaya gidip giyinerek iki turla, sonra yorumlarsin.

Şimdi şu şöyle geyinir bu böyle geyinir, kimse kimseye garışamaz. eyvollamam bo gadar, eyi gunner.

BlackJack1
21 Ekim 2013, 15:20
Gonderdigim video yu izledin mi? İzlememissin belli. Tech90 kot kevlarli yapiya sahip oyle bisey olmuyo yani.

Sordugun soruya gelince bu da benim riskim, kaza yapsam emin ol kot yirtilcak mi ilk dusuncem olmaz, ben de boyle bi adamim. Kazayi aklima bile getirmiorum ki ayrica, o kadar cok kaza ani kaza ani dedin ki, o zmn komple bel bobrek sirylt korumasi da almalisin. Korumali sort ustune giymelidin pantolonunu da. Uzar gider, en son robocop olur, motir uzerinde hareket edemez kazani da yaparsin..

Bu kadar rahatsizsa nie mi yapiolar, guvenlik icin. Sen rahat et diye deil. Ofiste komple soyuncam diosan tamam ama gezemezsin o cizmeyle çın çın..

Ben cok sikildim teoriye gore konusuyosun. Bi magazaya gidip giyinerek iki turla, sonra yorumlarsin.

Şimdi şu şöyle geyinir bu böyle geyinir, kimse kimseye garışamaz. eyvollamam bo gadar, eyi gunner.

:D:D:D İzledim Videoyuda Adamın Yaptığı Ürün Çok Güvensiz Geldi Gözüme.Yanlış Anlama Ama Bana Su Cümlen Çok Çelişkili Geldi."" Bu kadar rahatsizsa nie mi yapiolar, guvenlik icin""" Bende Zaten Güvenlik İstiyorum.Ben Ahım Sahım Bir Güvenlik İstemiyorum.Pantolon Ceket Kask Eldicen Bot Bu Kadar.Yanlış Anlamassan O Dediğim Revit Veya herhangi Bir Pantolon Denediniz Mi? Ondan Sonramı Bu Fikirler Olustu.Tekrar Tekrar Diyorum Yanlış Anlamayın Şuan Fikir Alma Evresindeyim.Her Türlü Fikire Açığım.Yani Sizinde İyi Niyetinizi Anlıyorum.Yardım Etmek İstiyorsunuz.Bende Anlıyorum.Dediğiniz Gibi En Mantıklısı Gidip Deniyerek Almak.Ama Sizin Attığınız Türdeki Pantolonlar Benim Gözüme Hoş Gelmiyor.Ben Hem Kalite Hemde Azda Olsa Albenisi Olan Birşey Arıyorum.Revit Olmasın Sizimi Kırıcam Daha Basit Birşeyler Olsun.Ama Çuval Gibi Değilde Biraz Sportif Gözüksün Kanısındaym.Yanlış Anlattıysam Yanlış İfade Ettiysem Herkese Özür Dilerim.

arca94
23 Ekim 2013, 22:48

Aslında mantık dediğinizin tam tersi olmalı. Barkın abinin de dediği gibi.

"5 lire bütçen varsa 5 liralık motor alacağına 2 liraya ekipmanın en iyisini al, 3 liralık motosiklet al."

Motosiklet her zaman alınır. Eğer yeterli koruman yokken bir kazaya karıştığında yaralanırsan, işte o acıyı parayla geri alamazsın.

Ha tamam bir tulum almak belki kullanım koşullarında biraz abartı kaçabilir. Ne kadar güvenli olsa da rahatsız olarak gezdiğin için dikkatin dağılabilir.

Tam korumalı pantolon (kevlarlı kotlar bu konuda çok ilgimi çekiyor) ve mont daha rahat kullanım sağlar.