PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Eksoz

SalcanoV6
18 Ekim 2013, 00:04
Cok Sesi Olmayan Çatır patır Patlayan Bi Eksoz Taktırmak İstiyorum Böyle Bi Eksoz Salcano 125 'e Takılabilir Mi ?

http://www.youtube.com/watch?v=EIWfBVC6Uys Buda Çok Hoş :D

Ama Böyle Bişi Motora Takmak Mümkünmüdür ? http://www.youtube.com/watch?v=coKmCOxpyr0

Arabanın Turbosu Var Oda Bi Gerçek :D

beko12345
18 Ekim 2013, 01:02
Çatır patır patlayan egzoz?

Aynaları sökmekle başladınız mı ?

SalcanoV6
18 Ekim 2013, 11:58
Mecburiyetten Söktüm Kaza Yapınca :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Hem Benim Ne Yaptığım Kimseyi İlgilendirmez Noldu Laf Falan Mı Sokmaya Calışıyosun En Azından Ben Sizi Gibi Arabalara Makas Atıp Sürat Yapmıyorum Sanane Benim Eksozumdan Sanane Benim Modifiyemden Kimseyi Bağlamaz Bu Ben Sadece Önerebilecekleri Eksozların İsimlerini Öğrenmeye Calısıyorum

canerol
18 Ekim 2013, 12:11
Mecburiyetten Söktüm Kaza Yapınca :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Hem Benim Ne Yaptığım Kimseyi İlgilendirmez Noldu Laf Falan Mı Sokmaya Calışıyosun En Azından Ben Sizi Gibi Arabalara Makas Atıp Sürat Yapmıyorum Sanane Benim Eksozumdan Sanane Benim Modifiyemden Kimseyi Bağlamaz Bu Ben Sadece Önerebilecekleri Eksozların İsimlerini Öğrenmeye Calısıyorum

garışmayın deli oğlanıma :) burda senin gibileri çok sevmeyiz dostum çatır patırlarla işimiz olmaz :)

beko12345
18 Ekim 2013, 12:14
2. Bir Efecan mı ne :)

En büyük dostun ben olacağım :)

SalcanoV6
18 Ekim 2013, 12:15
Kimseye Özenmiyorum Kulağımın Zevki Neyse Kapatın Konuyu

Linwelin
18 Ekim 2013, 12:16
Berkut, al bunlari al al topla topla topla :mrgreen:

2. Bir Efecan mı ne :)

En büyük dostun ben olacağım :)

koray4235
18 Ekim 2013, 12:18
kardesim çata pat ses cıkartsın istiyosan fresko egzoz taktır bide kestirici taktır basınca pat pat pat patlasın :D

Linwelin
18 Ekim 2013, 12:21
En kolay yolu göstericem sana da
http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/152933

beko12345
18 Ekim 2013, 12:22
Berkut, al bunlari al al topla topla topla :mrgreen:

İyi güldüm Eren abi :) :)

Bıraktım o işleri artık, Efecanla tartışarak forumuda epey rahatsız ettim gibi sanki. :)

kashmar54
18 Ekim 2013, 12:42
benim crossa aldığım performans egsozum.

http://img18.imageshack.us/img18/295/eanw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/18/eanw.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

shooter1
18 Ekim 2013, 12:46
akrapovic taktir ya da yoshimura

İmportant
18 Ekim 2013, 17:14
Konuyu açan arkadaş 4 silindir 600-1000cc için ekzos tavsiyesi isteseydi alacağı tepkiler çok farklı olurdu ancak söz konusu tek silindir olunca hemen apaçi olunuyor. İnsanlarımızın zihniyetini anlamak zor.

Linwelin
18 Ekim 2013, 17:56
600-1000ccyle gelip catirti patirti dese yine ayni tepkiyi alirdi.

Tok söyle insanlari rahatsiz etmeyecek bisey istiorum dese farkli tepkiler alirdi. Elmayla armutu karistirmayalim..

shooter1
18 Ekim 2013, 17:58
bizim burada apaçilerin yaptığı egzozu kes bir tane kafa kaynat bu kadar sonra ana avrat düz gidiliyor

hissizadam
18 Ekim 2013, 18:34
benim motosikletin egzosdan çok ses çıkıyor tabiri caizse Çatır patır Patlıyor. şaka değil arada bir resmen silah patlaması gibi bir patlama oluyor ve genel olarak egzos dan ciddi bir ses çıkıyor. etraftakiler filan bayılıyor hatta, yav be ses bak filan diyolar. chopper vs. motor sesine meraklı olanlar için ideal belki ama ben rahatsız oluyorum. neyse ustaya gösterdim bi'gün, anlattım durumu, bu egzosu değiştirmek istiyorum dedim. adam bana delimisin olm, en kaliteli egzos takılı sakın değiştirme dedi. iyi güzel de gürültü kirliliği yapmasam diyorum, egzostan çıkan sesi nasıl azaltabilirim acep?

ahan da egzos : http://www.resmim.org/i/807907897.png

canerol
18 Ekim 2013, 18:52
600-1000ccyle gelip catirti patirti dese yine ayni tepkiyi alirdi.

Tok söyle insanlari rahatsiz etmeyecek bisey istiorum dese farkli tepkiler alirdi. Elmayla armutu karistirmayalim..

tam ben yazacaktım...aynen adam şöyle kulağa hoş gelen tok ses isteseydi durum daha farklı olurdu.

hasanfuat
18 Ekim 2013, 19:07
1000 lerce liralık egzozu olan 4 silindirlerin arkasından kaç kişi ' woww ne güzel' diyor veya kaç kişi ' bu bölüm forum kurallarına aykırıdır ' diyor acaba ?

sıralı 4 silindir sesi beni mutlu etse de rahatsız olanlar bizden daha çok
arkadaşın yapmak istediği hoş değil aynı ilk mesajda küçük görmeye çalışanlar gibi . doğru olanı anlatmak daha yapıcı olacaktır en azından arkadaşın sizin yazdıklarınızı laftan sayıp dikkate alma ihtimali var.

---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

tam ben yazacaktım...aynen adam şöyle kulağa hoş gelen tok ses isteseydi durum daha farklı olurdu.

125 cc makinadan nasıl tok ses beklesin adam :D

beko12345
18 Ekim 2013, 19:13
1000 lerce liralık egzozu olan 4 silindirlerin arkasından kaç kişi ' woww ne güzel' diyor veya kaç kişi ' bu bölüm forum kurallarına aykırıdır ' diyor acaba ?

sıralı 4 silindir sesi beni mutlu etse de rahatsız olanlar bizden daha çok
arkadaşın yapmak istediği hoş değil aynı ilk mesajda küçük görmeye çalışanlar gibi . doğru olanı anlatmak daha yapıcı olacaktır en azından arkadaşın sizin yazdıklarınızı laftan sayıp dikkate alma ihtimali var.

---------- Post added at 18:07 ---------- Previous post was at 18:04 ----------

125 cc makinadan nasıl tok ses beklesin adam :D

Ozaman altımızdaki alete göre hareket edeceğiz. Öyle çatır patır gibi abuk subuk seslerle milleti rahatsız edemezsin. 125 cc ise takmayacak egzoz. Heleki çatır patır.

Benimde motorum 250cc tek silindir. Bende takmıyorum. Çünkü şuan bu motora takacağım tüm egzozlar gürültü kirliliğinden başka birşey değil.

Küçük görmeyse, küçük görme.
Küçük gördüğüm motoru değil, kişiliği.

100cc motor sürücüleri var , saygım sonsuz.
1200cc motor sürücüleri var adam yerine koymam.

Linwelin
18 Ekim 2013, 19:15
Milletin ne kadar rahatsiz oldugunu goremiyor mudur? Amaci zaten ilgi cekmek olan adama ne kadar yapici olabiliriz? Bu zamana kadar bi mekanda apaci dansi yapan adami hic gidip uyarmadim bak kardesim die. Gundelik hayatta da apacilik yapani yola getirmeye calismiyorum. İster dislamak olarak algilayin ister hor gormek.

hasanfuat
18 Ekim 2013, 20:29
gündelik hayatta gördüğümüz kişiyi bir çok parametreyi baz alarak apaçi veya değil demek kolay
burası forum ve internet ortamı adamın yazdığı ilk 3 cümleyle tanıyoruz. hangimizin salak saçma hevesleri olmadı ? ama kendimiz fark ettik ama başkası uyardı vazgeçtik

fabrikasyon harici bir çok egzoz rahatsız edicidir. hadi her egzoz sorana laf sokalım. üstündeki adamdır dozajını bilir ona göre kullanır, bizde sese hayran oluruz
abi hoşgörü zor bişey değil

hem fikir olduğumuz konu apaçi kişilikleri bende sevmem
cc değil kişilik konusunda haklısınız

yanlışım varsa fikrinizi almış olurum . forumda kişiyi hemen etiketleme furyası başladı bana göre
1: merhaba şöyle yapsam nasıl olur
2: aynaları söktün mü ? apaçi mi lan bu ?

1: selam ...
2: apaçi geç , sırada kiiiiiiii

hissizadam
18 Ekim 2013, 21:35
bu arada ben apaçi filan olayına hiç girmiyorum ve ciddiyiym. ancak aşırı ses çıkaran bir egzos beni rahatsız ediyor normal şartlarda dolayısıyla aynısını yapmak istemiyorum.
bi yol gösterin de kısalım şunun sesini :)

benim motosikletin egzosdan çok ses çıkıyor tabiri caizse Çatır patır Patlıyor. şaka değil arada bir resmen silah patlaması gibi bir patlama oluyor ve genel olarak egzos dan ciddi bir ses çıkıyor. etraftakiler filan bayılıyor hatta, yav be ses bak filan diyolar. chopper vs. motor sesine meraklı olanlar için ideal belki ama ben rahatsız oluyorum. neyse ustaya gösterdim bi'gün, anlattım durumu, bu egzosu değiştirmek istiyorum dedim. adam bana delimisin olm, en kaliteli egzos takılı sakın değiştirme dedi. iyi güzel de gürültü kirliliği yapmasam diyorum, egzostan çıkan sesi nasıl azaltabilirim acep?

Linwelin
18 Ekim 2013, 22:23
Açıp da bi onceki msjlarini okuyun o zaman. Burda damdan düşen sizsiniz. 30dakkada 125liği ogrendim huhuu dien adam apaçinin kralidir gözümde. Bize lafi cakmadan once bi kimi savundugunuzu arastirin, oyle konusalim. Arkadasin aynalari da yok sanirim, yanlis hatirlamiosam..

gündelik hayatta gördüğümüz kişiyi bir çok parametreyi baz alarak apaçi veya değil demek kolay
burası forum ve internet ortamı adamın yazdığı ilk 3 cümleyle tanıyoruz. hangimizin salak saçma hevesleri olmadı ? ama kendimiz fark ettik ama başkası uyardı vazgeçtik

fabrikasyon harici bir çok egzoz rahatsız edicidir. hadi her egzoz sorana laf sokalım. üstündeki adamdır dozajını bilir ona göre kullanır, bizde sese hayran oluruz
abi hoşgörü zor bişey değil

hem fikir olduğumuz konu apaçi kişilikleri bende sevmem
cc değil kişilik konusunda haklısınız

yanlışım varsa fikrinizi almış olurum . forumda kişiyi hemen etiketleme furyası başladı bana göre
1: merhaba şöyle yapsam nasıl olur
2: aynaları söktün mü ? apaçi mi lan bu ?

1: selam ...
2: apaçi geç , sırada kiiiiiiii

Hissizadam hyosungun stock egzozu deil mi kardesim o :) nasil patirdion catirdion sen :)

hasanfuat
18 Ekim 2013, 23:01
[QUOTE=Linwelin;3183320]Açıp da bi onceki msjlarini okuyun o zaman. Burda damdan düşen sizsiniz. 30dakkada 125liği ogrendim huhuu dien adam apaçinin kralidir gözümde. Bize lafi cakmadan once bi kimi savundugunuzu arastirin, yle konousalim. Arkadasin aynalari da yok sanirim, yanlis hatirlamiosam..

amacım konu sahibini sonuna kadar savunmak olmadığı için ondan hiç bir alıntı yapmadım
başka konularda da bismillah ilk mesajda alaycı yorumlar dikkatimi çekti asıl anlatmak istediğim o zaten

gt250-bora
18 Ekim 2013, 23:16

desibel killer kullanacaksın :) bu sesi düşürmek için hyosung v makina olduğu için vuruntulu çalışır patırtılı orjinal egzozun içi oda odadır ve bu patırtıyı durdurmak için bir türbün vardır... avcrom halil usta yapıyor :) yada hiç uğraşma sahibindenden al bir orj tak motorun ivmelenmeside değişecek... :)

hatta orj egzoz konusunda yardımcı olabilirim :)

hissizadam
19 Ekim 2013, 22:35
ivmelenme konusunda filan sorunum yok, hatta fazla bile ivmeleniyor diyebilirim, yeni başlamış biri olarak :)
egzos konusunda gelince dediğim gibi usta en iyi egzos oldugunu soyledi o nedenle değiştirmeyi düşünmüyorum
zira yeterince masraf yaptım motora :) belki dedim bi susturucu vs filan vardır ama sanırım daha büyük bir
masraf gerektiriyor. çıkan sese herkes bayılıyor o ayrı, ama ben gürültüyü pek sevmiyorum ondan olsa gerek.

desibel killer kullanacaksın :) bu sesi düşürmek için hyosung v makina olduğu için vuruntulu çalışır patırtılı orjinal egzozun içi oda odadır ve bu patırtıyı durdurmak için bir türbün vardır... avcrom halil usta yapıyor :) yada hiç uğraşma sahibindenden al bir orj tak motorun ivmelenmeside değişecek... :)

hatta orj egzoz konusunda yardımcı olabilirim :)

SalcanoV6
23 Ekim 2013, 03:22
Siz Görüp Geçirmiş İnsanlarsınız Eyvallah İlk Motora Bindiğiniz Günleri Hatırlayınn.

crxforever
23 Ekim 2013, 03:52
ilk motora mobilet itekleyerek bindim. kiralık motordu. 2 kişi para denkleştirip öyle binip yolda ben sürecem diye kavga etmiştik. yıllar sonra 90 model 16yıllık bir mobiletim oldu. çok itekledim uğraştım çok madara oldum.bu yüzden 0km aldığın motorunu bence fazla üzme .
yepyeni ve ufak hacimli bir motora bence gereksiz ama tiger egzozun sesi fena değildi. ıxil diye bir egzoz da var daha kısa şık duruyor ama sesini beğenmedim. bunlar alev atar mı bilmiyorum.

avcrom egsoz
23 Ekim 2013, 09:41
tek ve çift silindir düşük cc hangi marka ve model motor ve egsoz markası olursa olsun.gazı bırakdığında zengin benzin karışımın yanmayan kısmı direk egsozla atılınca bazı gençlerin hoşuna giden patlama ve ateş atma olayı gerçekleşir ama kazın ayağı hiçde zevk makamında görüldüğü gibi değildir.çünkü zamanla devamlı öksüren motor silindir kapak contası,sibob, ve bazı aksamlara geri dönüşü olmayan yola girelimmi sıkıntısı yapmaya başlar taki cicim ayları geçinceye kadar.düşük cc ye yapılan bağıran patlayan hatda ses amaçlı yapılan ne marka olursa olsun her egsoz yakıtda çoğalma,çekişde düşme ve performans kaybı yaşatır.motorsikletlileri farkedin diye her motorun kör gözüne parmağın muhabbeti hoş gitmiyor.birilerin motordaki ses özgürlüğü anlayışı motor dünyasını bilmeyen,ilgi duymuyan insanların hayatına işkenceye dönüştürmemeli fikrimce.motorsikletlileri farkedin kampanyanlarına tüm benliğimle katılmama rağmen.bir kaç motorcu genç arkadaşımın motorda ses uğruna komple motorcu camiasına bakışları bulandırmamalı diyorum.