PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Silindir mobylette

Oldjack
17 Ekim 2013, 14:52
İlanı Görüp şoka girdim resmen .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-4-silindir-mobylette-gormen-lazim-103198351/detay

CEM.
17 Ekim 2013, 14:58
Bizim burada oturuyor bu arkadaş sanırım.

Ben 4 silindir mobiletin 2 silindir 19luk mobiletle çok fark olmadıgını duymuştum.

Yani 4 silindir olması pek bir işe yaramıyormuş mobilette tabi duyduklarım.

Fakat adamın son hızı denememesi biraz garip. 4 silindirdeki amaç daha iyi performans saglamak sen bu kadar ugraş sonra sonuç vermişmi diye deneme hızını.

Şahsen ben hastası olmadıgımdan bana saçma geliyor :)

ama hastası olup ugraşan arkadaşlarada saygı duyarım. şu unutulmamlıki onda o hızlara cıkacak ne düzgün agırlık merkezi ne lastik ne fren sistemi nede rüzgar yapısı kaldırabilecek seviyede tamamen ölüme gitmek ..

blt_59
17 Ekim 2013, 15:02
bende fiyatını görünce şoka girdim :cherry: o ne la öle,emek vardır eyvallah bişe dememde,5 000 tl yi buna verenin akıl saglıgını bi şetmek lazım :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

Ben 4 silindir mobiletin 2 silindir 19luk mobiletle çok fark olmadıgını duymuştum.

Fakat adamın son hızı denememesi biraz garip. 4 silindirdeki amaç daha iyi performans saglamak sen bu kadar ugraş sonra sonuç vermişmi diye deneme hızını.

ama hastası olup ugraşan arkadaşlarada saygı duyarım. şu unutulmamlıki onda o hızlara cıkacak ne düzgün agırlık merkezi ne lastik ne fren sistemi nede rüzgar yapısı kaldırabilecek seviyede tamamen ölüme gitmek .. zaten koltukları bile söküyolar hızını kesmesin diye,hatta ne kadar dogru bilmiyorum,fren tertibatını söküp atanlar varmış,neyle duruyosa bu aletler,motosiklet hastası biri olarak,bu aletlerden nefret ediyorum nedense ..

shooter1
17 Ekim 2013, 18:33
tamam tek silindir super51 e bindim ama bu motorun ağzına s*çan ilk insan bu deneme hızına çıkmamış bir de sanki 350 km yapıp dünya rekorunu kırıcak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

bu ne arkadaş yaş sınırı hatta zeka sınırı konulmalı
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-satilik-hiz-makinesii-140992887/detay

blt_59
17 Ekim 2013, 18:36
tamam tek silindir super51 e bindim ama bu motorun ağzına s*çan ilk insan bu deneme hızına çıkmamış bir de sanki 350 km yapıp dünya rekorunu kırıcak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-satilik-hiz-makinesii-140992887/detay la havle yaa şekle bak,gülermisin aglarmısın :cherry:

Linwelin
17 Ekim 2013, 18:37
Kerdşim bucalıyık. Cok var bizde bunlardan, şaşırma hiç..

fatihsevim
17 Ekim 2013, 18:37
karamanda fazlaca yapılan bi uygulama çift silindirlilerinin 160a yakın hız yaptıgına sahıt oldum fakat 4 silindirlinin iş yapması için o sasenın buyultulmesı lazım bence o yuzden deneme yapmadı cunku bizim orda yapanlar sasi birleştirmesinden sonra bu tarz şeyler yapıyor

shooter1
17 Ekim 2013, 18:40
benim motorda devir kesici yok 130a kadar görürüm sonra krankı elime alırım motorunda bir sınırı vardır

karamanda fazlaca yapılan bi uygulama çift silindirlilerinin 160a yakın hız yaptıgına sahıt oldum fakat 4 silindirlinin iş yapması için o sasenın buyultulmesı lazım bence o yuzden deneme yapmadı cunku bizim orda yapanlar sasi birleştirmesinden sonra bu tarz şeyler yapıyor

hasanfuat
17 Ekim 2013, 18:59
kafa bu kafa :D

ilkerabi
17 Ekim 2013, 20:17
208 cc lik kafa s..n bir VİBRATÖR olarak gayet başarılı..
Yakınlarda olsa odunla kovalamayanın ya kulakları sağırdır ya aklı noksandır diye düşünmekteyim.

Oldjack
17 Ekim 2013, 20:33

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-satilik-hiz-makinesii-140992887/detay

ibret aldım bu ilandan.

shooter1
17 Ekim 2013, 20:36
biz de akıl yok bir dünya para motora veririz ehliyet alırız korumalı gezeriz bizde akıl yok işte direk 500 liraya mobilet ayarlayalım bir de üstüne uzandık mı tamam

ibret aldım bu ilandan.

Serzenish03
17 Ekim 2013, 21:21
Bu kadarda eleştirmeyin lütfen adam yapmış deneyip başarmış bende pejolar ı hiç sevmem ama emeğe saygı ve saygı

Linwelin
17 Ekim 2013, 21:40
Efecan bu tarz her konuda bi sen cikion farkinda misin?

c3nk
17 Ekim 2013, 21:42
heyt be fiyata bak bide :) tabi her malın bir alıcısı vardır..

Serzenish03
17 Ekim 2013, 23:00
Linvelin ben iyiki biniyor diye desteklemedim ki sadece emege saygı dedim. Normalde yaptıgının yanlış oldgnu biliyorum

Linwelin
17 Ekim 2013, 23:02
Profil fotondaki lifanda hala ayna yok panpa, bilemiyorum..

Serzenish03
17 Ekim 2013, 23:11
Bucalısınız galiba bende bucada kalıyorum yakında lifanımı getircem buraya şimdiki halin kanuna uygun herşeyi var veoo fotoyu motoru aldıgım gün çekmiştim.

Linwelin
17 Ekim 2013, 23:14
Bucadayim panpa ama rica ediyorum kapisalim mi geyikleri yapma :) yeni fotolari beklioruz o vakit..

Serzenish03
17 Ekim 2013, 23:18
Onlar eskidendi :) trafik berbat burda afyondaki gibi degil inş Allah kısmet ederse çektiğim an yüklicem

crxforever
17 Ekim 2013, 23:57
o kadar para vermem ama görsem döner bakarım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-muzelikk-satisda-140936292/detay bu daha geçerli geldi bana .

blt_59
18 Ekim 2013, 10:32
o kadar para vermem ama görsem döner bakarım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mobylette-muzelikk-satisda-140936292/detay bu daha geçerli geldi bana .
saygı görecek emek budur işte,plakasıda olsa tadından yenmez,3500 e alınırmı,hastası alır :cherry:

koray4235
18 Ekim 2013, 12:15
bende fiyatını görünce şoka girdim :cherry: o ne la öle,emek vardır eyvallah bişe dememde,5 000 tl yi buna verenin akıl saglıgını bi şetmek lazım :cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:59 ----------

zaten koltukları bile söküyolar hızını kesmesin diye,hatta ne kadar dogru bilmiyorum,fren tertibatını söküp atanlar varmış,neyle duruyosa bu aletler,motosiklet hastası biri olarak,bu aletlerden nefret ediyorum nedense ..

fiyat normal az bile asılnda sağlam bi 4 silindir toplamaya çalış 5 bine toplayamazsn sadece tornada silindir grank birlestirmek için 400-500 tlden assa vermemştir adam onu gectm işçilik var bizm arkads tek topladı mobilyet 1000 lira tuttu ama tekle 140 gidiyor ayakta yatsa 150

ferdinandd
18 Ekim 2013, 12:18
:mrgreen::mrgreen::queen:

http://www.youtube.com/watch?v=f2LhXZb-Rgc

cemolos
18 Ekim 2013, 12:33
vay anasını ya bu bizim bildiğimiz apachelik olmaktan falan çıkmış bildiğin kültüre dönüşüyor gittikçe

shooter1
18 Ekim 2013, 12:50
kenan sofuogluna 4 silindir mobilet hediye edelim baksana 140-150 gibi hiz var

Linwelin
18 Ekim 2013, 12:52
O teker o gucu(!) kaldiriyor mu yani?

flame
18 Ekim 2013, 14:35

ama hastası olup ugraşan arkadaşlarada saygı duyarım. şu unutulmamlıki onda o hızlara cıkacak ne düzgün agırlık merkezi ne lastik ne fren sistemi nede rüzgar yapısı kaldırabilecek seviyede tamamen ölüme gitmek ..

Seninle ve Alper abiyle ufak bir muhabbet geçmişti hatırlarmısın ? Ondan sonra ben meraklanıp bir kaç ustaya sordum.Hızlı gitmemesinin sebebi silindir değil debriyaj tertibatıymış.Motor aşırı güçlü fakat 4de olsa 2 de olsa 1 de olsa hep aynı deviri çeviriyor.Haliyle debriyajda hep aynı kıvamda açılıp kapanıyor...Dişliler ile oynayıncada kalkmıyor yerinden veya kayış kaydrıyor.Yani çok iyi bir usta bu makinelerin debriyajıyla oynayıp uçarcasına hızlara erişebilirmişmiş.Ama eskide kalmışmış o ustalar şimdi yokmuş.

CEM.
18 Ekim 2013, 15:36
Seninle ve Alper abiyle ufak bir muhabbet geçmişti hatırlarmısın ? Ondan sonra ben meraklanıp bir kaç ustaya sordum.Hızlı gitmemesinin sebebi silindir değil debriyaj tertibatıymış.Motor aşırı güçlü fakat 4de olsa 2 de olsa 1 de olsa hep aynı deviri çeviriyor.Haliyle debriyajda hep aynı kıvamda açılıp kapanıyor...Dişliler ile oynayıncada kalkmıyor yerinden veya kayış kaydrıyor.Yani çok iyi bir usta bu makinelerin debriyajıyla oynayıp uçarcasına hızlara erişebilirmişmiş.Ama eskide kalmışmış o ustalar şimdi yokmuş.

hatırlıyorum abi.

Bilgilendirmenden dolayı teşekkür ederiz.İşin mantıgını daha iyi kavradım.

orhancanmf
18 Ekim 2013, 22:09
Bu mobyletteyi sürmek zaman kaybı, 5.000 Liraya 2.000 Lira daha ekler ugrasır çalısarak, 125'Lik Cbr alırım. :D
5.000 Liraya alıcaksın motor tamir dükkanından çıkmıcak. :cherry: