PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FULL VÜCUT KORUMA

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 14:42
Arkadaşlar full vücut koruıma almayı düşünüyorum bütcem 200-250 lira civarında Jersey im kaskım dizliğim gözlüğüm var birtek vücut koruma kaldı.
Tavsiyelerinizi bekliyorum..

serkanADH13
17 Ekim 2013, 14:45
bu işini görecektir,
sade bu bıle kullanılabılır,,,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-mont-tam-korumali-probiker-body-armor-139056627/detay

pardon :)

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 14:52
işimi görecek olan nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

ne link var ne fotoğraf

CEM.
17 Ekim 2013, 14:53
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-armor-komple-ust-govde-koruma-pmu1732

viperking
17 Ekim 2013, 14:58
Bu tür şeyle işe yarıyor mu? Yani atıyorum bazen sadece dizlik ya da omuz koruma neredeyse bu tüm korumanın 2 katı fiyatına satılıyor. Hani bu ucuz tam korumaları alıp da sonradan korumadığını öğrenmek kötü olur sanırım

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 15:00
Bunların kullanımı rahat olurmu yani korumalı bir mont mu daha iyi olur vücut korumamı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

ben motorula okuldan eve gideceğim tatillerde boş zamanlarında dağ taş gezicem vücut koruma daha mantıklı geldi

CEM.
17 Ekim 2013, 15:03
Bu ürünü denemedim.

Kullanalar gördüm genelde crosscular kullanıyor.

Bu ürünle hiç düşmedim saglamlıgını bilmiyorum fakat ürün zaten yazlık durumda. yani üstünede ayrıyetten ceket gitmek gerekir.

Şunuda son olarak ekliyelim 4 riders dandik bir marka degil benim gözümde çokda iyi degil fakat iyi ürünler yapıyor benim görüşüm.

İhtiyacım olsaydı ben alırdım.

viperking
17 Ekim 2013, 15:15
Bilmediğim için soruyorum. Şimdi yazlık bir ceket aldık. Cekette dirseklik ve omuzluk var. Bu full korumayı ceketin üstüne mi altına mı almak lazım.

Ya da atıyorum sadece sırt koruma aldık. Ceketin içine mi dışına mı giymek gerek

emocan
17 Ekim 2013, 15:18
korumaya gerek yok . kullanışlı değil . al bir tane motosiklet montu . zaten dirsek , sırt , omuz korumaları var üstüne montun olmuş oluyor .

CEM.
17 Ekim 2013, 15:31
Bilmediğim için soruyorum. Şimdi yazlık bir ceket aldık. Cekette dirseklik ve omuzluk var. Bu full korumayı ceketin üstüne mi altına mı almak lazım.

Ya da atıyorum sadece sırt koruma aldık. Ceketin içine mi dışına mı giymek gerek

Dirseklik ve omuzluk olan ceketinin üstüne bu korumayı giyemezsin.

Bu korumayı giydikten sonra üstüne rüzgarlık almak mantıklı kışın kulllanılcaksa eger.

Sırt koruma motosiklet montunun içine giyilir genelinde sırt koruma olmadıgı için.Olanlarda ise çok ince yumuşak bir malzeme vardır.

Fakat bazı motosiklet montlarında saglam kaliteli sırt koruması ve hörgüç bulunmaktadır.

Onun içine sırt koruma giyersen ne kadar rahat edersin bilemıyorum.

Sırt koruma bellik böbrek koruma montun içine giyilir.

hissizadam
17 Ekim 2013, 15:46
ben de bilmediğim için soruyorum. zira yeniyim. şu an venom mont kullanıyorum ve anladığım kadarı ile bu korumalar mont-ceket gibi üste giyilen kıyafetten öte vücudu saran bir zırh gibi sanırım. sıcak havalarda özellikle mont insanı çok terletiyor, sadece sıcak havada değil serin havalarda da öyle. mont ve kask içinde terliyorsunuz ve birazcık hava almak için fermuarı hafif açsanız bu seferde hasta oluyor insan (tecrübe ile sabit). hasılı bu korumayı alıp yazın kullanmak mantıklı olabilir mi? ha keza kışında giyip üstüne sağlam ve kalın bir deri ceket veya mont ile kullanılamaz mı? her şeyden önemlisi güvenlik açısından bir fark olur mu?

viperking
17 Ekim 2013, 15:51
Bence ter konusunda bir farkı olmaz. Resimde gördüğüm kadaroyla full kouma da olukça sıkı, aradaki kısımlar ise yine vücudu saran cinsten. O kısımlardan balki rüzgar alabilir

CEM.
17 Ekim 2013, 15:52
ben de bilmediğim için soruyorum. zira yeniyim. şu an venom mont kullanıyorum ve anladığım kadarı ile bu korumalar mont-ceket gibi üste giyilen kıyafetten öte vücudu saran bir zırh gibi sanırım. sıcak havalarda özellikle mont insanı çok terletiyor, sadece sıcak havada değil serin havalarda da öyle. mont ve kask içinde terliyorsunuz ve birazcık hava almak için fermuarı hafif açsanız bu seferde hasta oluyor insan (tecrübe ile sabit). hasılı bu korumayı alıp yazın kullanmak mantıklı olabilir mi? ha keza kışında giyip üstüne sağlam ve kalın bir deri ceket veya mont ile kullanılamaz mı? her şeyden önemlisi güvenlik açısından bir fark olur mu?

Motomaxdaki 4riders ürününden bahsediyorsanız eger yazın kullanılcaksa gerçekten mantıklı gibi duruyor.

Fakat kışında kullanayım derseniz üstüne rüzgarlık yada deri ceket giymekten başka mantıklı birşey yok çünkü yazlık durumda.

Fiyatının ucuz olmamasına şaşırmıyorum çünkü dirseklık omuzluk sırtlık ayrı ayrı aldıgınızı düşünün sadece bunların birleştirilmiş hali.

Ben giymedigim için hiç ne kadar rahat bilemıyorum o yüzden ön yargıyla yaklaşmıyorum .

Kullancısı olan crosscu arkadaşlara denk gelirse konu yazarlar birkaç kişi hatırlıyorum sanki bunu kullanan.

Çok merak içersinde kalırsanız size yakın olan bayiden denersiniz.

hissizadam
17 Ekim 2013, 16:01
ben de o nedenle sordum, şu an ki montu polyester işliğini çıkarıp kullanmama rağmen terletiyor. yazın çok sıcak havalarda daha da sıkıntı verici olabilir. o nedenle yazın kullanmak için böyle bi'şey almak mantıklı olabilir mi diye düşündüm. ama tabi koruma özelliği ve kullanırken rahatsızlık vermemesi önemli. kışın montumu zaten kullanabilirim ama icabında bunu giyip üstüne eski tip kalın deri ceketler vardır, derileri bayağı kalın ve ağır olur oyle bir montla da kullanılabilir mi?

kullananlar varsa bilgilendirirler umarım.

Hayırlı Bayramlar.

Not : fiyatı 150 tl filan. güvenlik ekipmanı için çok pahalı sayılmaz. ortalama bir mont alsanız (deri olmayan) 200-250 tl arası olduğu düşünüldüğünde çok pahalı sayılmaz.

Motomaxdaki 4riders ürününden bahsediyorsanız eger yazın kullanılcaksa gerçekten mantıklı gibi duruyor.

Fakat kışında kullanayım derseniz üstüne rüzgarlık yada deri ceket giymekten başka mantıklı birşey yok çünkü yazlık durumda.

Fiyatının ucuz olmamasına şaşırmıyorum çünkü dirseklık omuzluk sırtlık ayrı ayrı aldıgınızı düşünün sadece bunların birleştirilmiş hali.

Ben giymedigim için hiç ne kadar rahat bilemıyorum o yüzden ön yargıyla yaklaşmıyorum .

Kullancısı olan crosscu arkadaşlara denk gelirse konu yazarlar birkaç kişi hatırlıyorum sanki bunu kullanan.

Çok merak içersinde kalırsanız size yakın olan bayiden denersiniz.

Mehmet Turan
17 Ekim 2013, 16:27
Bahsettiğiniz 4riders body armor u motomaxta denedim. Tek kişi giymeyi başaramadım :mrgreen: o derece zor giyilip çıkarılıyor omuz ve dirseklerde esnek lastikler var giydikten sonra sıkıyorsunuz çıkartırken tekrar gevşetmek gerekiyor göğüs korumasını da bel kısmındaki yere cırtcırt ile sabitliyorsunuz ben yazarken yoruldum siz birde giymesini düşünün... Asfaltta koruyup korumayacağı defalarca tartışıldı bu korumaların çoğu yeri fileden oluşmakta bir keresinde arazide yanlışlıkla sert ön fren kullanmamdan dolayı ön lastik kayıp yüz üstü düşmüştüm kolumun sadece iç kısmı yere sürttü nasıl düşeceğin hiç belli olmuyor asfaltta düştüğünüzde bu file kısımlar yere sürterse korumalar yerinden çıkabilir forumdan birisi body armor ile asfaltta yüksek süratte motoru yan yatırmış ve hiç bir şey olmadan kurtulmuştu benim önerim body armorların sırt kısmı çıkartılabilenlerinden alın montun içine giyersiniz. Omuz ve dirsek korumaları çıkıp göğüs ve sırt koruması olarak kullanılanlarda var. Değerlendirmeyi siz yapın umarım yeterince aydınlatıcı olmuştur aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz iyi forumlar.

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 16:36
4riders body armor un sırt kısmı çıkarılıyormu?

Mehmet Turan
17 Ekim 2013, 16:40
4riders body armor un sırt kısmı çıkarılıyormu? Evet sırt kısmı çıkabiliyor sırt ve böbrek koruma olarak ayrı kullanılabiliyor.

viperking
17 Ekim 2013, 16:42
Şöyle bir body Armor buldum:

http://www.hondamototal.com/?urun-744-SPIDI-DEFENDER-ARMOR-180---195-CM.html

Güzel tarafı sırtlığın EN-2, göğüs, dirsek ve omuz korumasının ise EN-1 standardlarına uyması, fiyat da makul bence. Çünkü bu standartlardaki korumaları tek tek alsak bu fiyatı geçiyor.

Bun korumayı aldıktan sonra sanırım üstüne bir ceket almak gerek.

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 17:32
Şöyle bir body Armor buldum:

http://www.hondamototal.com/?urun-744-SPIDI-DEFENDER-ARMOR-180---195-CM.html

Güzel tarafı sırtlığın EN-2, göğüs, dirsek ve omuz korumasının ise EN-1 standardlarına uyması, fiyat da makul bence. Çünkü bu standartlardaki korumaları tek tek alsak bu fiyatı geçiyor.

Bun korumayı aldıktan sonra sanırım üstüne bir ceket almak gerek.

Bu benim bütçeyi bayaa aşar :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Motomax sitesi güvenilir bi sitemi almayı düşünüyorum daha önce alış varış yaptınızmı?

Tİme_shİft42
17 Ekim 2013, 17:43

Bunu olduğu gibimi giyiyoruz

Bunu giydikten sonra mont giymiyormuyuz her tarafı sarıyormu bu alet

Montsuz rüzgarı yiyerek gitmek var bide :queen:

Linwelin
17 Ekim 2013, 17:49
4ridersin urun kross ekipmani gibi geldi bana.. http://www.dirtbikefanatic.com/images/motocross-safety-gear.jpg
Gibi sanki

atreyu
17 Ekim 2013, 17:59
ben aşırı sert(sağlam) korumalıklı mont yerine motomax sitesinde ki gibi içe giyilenbilen üst vücut korulmaları taraftarıyım. kaldı ki çoğu kroscu aynı şekilde yapmakta çünkü sağlam korumalıklı montlar ince kumaş malzemeden olmuyor sert ve kalıplı oluyor bu da arazide hareket kapasitesini bir nebze düşürür. Motomax sitesini tam olarak bilemiyorum fakat sitede 4riders'ın yazlık ceketlerinden biri 70 tl ye düşmüştü ve o ürünü antalya motomax da buldum sana tavsiyem korumalıkta beden yada siteye güvensizlik gibi bir durumun varsa atlayıp antalya ya gidip deneyerek almandır

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 18:17
Site güvenilir gibi ancak aldığım beden olmazsa geri gönderme değiştirme gibi bir şey olurmu acaba merak ediyorum

CEM.
17 Ekim 2013, 19:43
Bunu olduğu gibimi giyiyoruz

Bunu giydikten sonra mont giymiyormuyuz her tarafı sarıyormu bu alet

Montsuz rüzgarı yiyerek gitmek var bide :queen:

site güvenilir alışveriş yapan arkadaşlarım var.

Bulundugunuz ilde motomax varsa gidip deneyerek alın yoksada tahminim geri gönderirler.

o Ürünün üstüne ayrıyetten motosiklet montu giyemezsiniz içine nasıl sıgacaksınız.

Normalde M beden motosiklet montu giyiyorsanız armorlarla içine sıgmanız için XXL olsa ancak.

Üstüne deri ceket yada rüzgarlık çözüm olur ancak.

canerol
17 Ekim 2013, 20:09
burdurlu bende senin gibi bişe arıyordum
bütün siteleri gezdim fiyatlar çok uçuk sonra ebay ve aliexpresse baktım ebaydan 36 dolardı ben aldığımda bedava kargolu...
ve aynı body armor feyizoğlunda
http://www.feyizoglu.com/Kross-Giysi_47221.html#0 215 lira ve arada hiç bir fark yok benim aldğımla.
eğer 20 25 gün beklerim sıkıntı olmaz dersen ebaydan al...
beden ben xxxl aldım 1 tık küçük oldu sanırım bende sorun var ama göbekten 3 5 versem tam olacak :)
şimdi senin için atlet üstüne giyip deri montunda içine giydim...:) trafikte bi sorun olsa kendimle dövüşmek istemezdim öyle bi görüntü oldu :)
şimdi gelelim korumalara
bunlar cross dağ bayırda anlık düşmeler darbeler için üretilmiş öyle asfaltta sürüklenirsen hiç koruma falan hikaye çünkü korumaları file tutuyor.
ama montun içine giyersen sana karada ölüm yok :)

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 20:41
burdurlu bende senin gibi bişe arıyordum
bütün siteleri gezdim fiyatlar çok uçuk sonra ebay ve aliexpresse baktım ebaydan 36 dolardı ben aldığımda bedava kargolu...
ve aynı body armor feyizoğlunda
http://www.feyizoglu.com/Kross-Giysi_47221.html#0 215 lira ve arada hiç bir fark yok benim aldğımla.
eğer 20 25 gün beklerim sıkıntı olmaz dersen ebaydan al...
beden ben xxxl aldım 1 tık küçük oldu sanırım bende sorun var ama göbekten 3 5 versem tam olacak :)
şimdi senin için atlet üstüne giyip deri montunda içine giydim...:) trafikte bi sorun olsa kendimle dövüşmek istemezdim öyle bi görüntü oldu :)
şimdi gelelim korumalara
bunlar cross dağ bayırda anlık düşmeler darbeler için üretilmiş öyle asfaltta sürüklenirsen hiç koruma falan hikaye çünkü korumaları file tutuyor.
ama montun içine giyersen sana karada ölüm yok :)
e bay dan 20 25 güne mi geliyor? Baya çokmuş :) Boyum 1,82 kilom 65 Normal bir tişörtte M giyiyorum bana hangi beden olur? Onun üstüne mont giyersem kaç bedene çıkar? Bayram Harçlıkları bi işe yarıcak geliba :D

cemolos
17 Ekim 2013, 20:50
bende 4riders'ın armor'u var arkadaştan almıştım yaz boyunca kullandım gayet memnunum rahat ayrıca. hatta sırtlığım olmadığı için üzerine montumu giyip çıkmayı denedim gayet de başarılı oldu dar gelen montumun içinde bile rahat ettim. daha fazla sorunuz olursa burdayım takip ediyorum başlığı

canerol
17 Ekim 2013, 20:52
ebayda araştırırsan beden tabloları var ilanlarda kolunun cmsi gövde falan ona göre alırsan bi sorun olmaz herhalde çünkü sen normal insan boyutlarındasın :D
ben 187ye 100 kgyim 3xl aldım omuzlar sırt falan tam oluyorda göbek olunca beldeki cırtlar biraz zorlanıyor :)
benim montta xxl body armorun üstüne çok güzel oldu bende ilk defa giydim montun içine :)
çinden veya hong kong tan geldiği için 20 25 hatta 35 güne kadar çıkıyor
benim aldığım aliexpresste 45 dolardı ebayda 36 ya bulunca aldım ebayın kötü yanı takipsiz kargo yolluyorlar satıcılar aliexpresste zorunlu takip kodu yollamak ben genelde aliexpress kullanıyorum kargonun nerde olduğunu görünce içim rahat ediyor :)

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 20:54
E baydan almayı düşünüyorum 30 dolar civarında üzcetsiz kargo ve aciliyetimde yok
Canerol un dediğini alıyorum 30 dolar a buldum 1 tane e bay da onu almayı düşünüyorum gerçekten çok hesaplı oluyor

Tİme_shİft42
17 Ekim 2013, 20:59
Beden ölçüleri uymassa :cherry:

Burdurlu33
17 Ekim 2013, 21:39
orada yazıyor omuz genişliği boy kilo ona göre beden belirtmişler bana uygun olanı alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

ebayda araştırırsan beden tabloları var ilanlarda kolunun cmsi gövde falan ona göre alırsan bi sorun olmaz herhalde çünkü sen normal insan boyutlarındasın :D
ben 187ye 100 kgyim 3xl aldım omuzlar sırt falan tam oluyorda göbek olunca beldeki cırtlar biraz zorlanıyor :)
benim montta xxl body armorun üstüne çok güzel oldu bende ilk defa giydim montun içine :)
çinden veya hong kong tan geldiği için 20 25 hatta 35 güne kadar çıkıyor
benim aldığım aliexpresste 45 dolardı ebayda 36 ya bulunca aldım ebayın kötü yanı takipsiz kargo yolluyorlar satıcılar aliexpresste zorunlu takip kodu yollamak ben genelde aliexpress kullanıyorum kargonun nerde olduğunu görünce içim rahat ediyor :)
e bay dan alınca daha geç ve takip edemezmiyim yani kötüymüş bu ama bir tanıdığım alışverş yapmıştı kamera aldı ebay dan köye kadar geldi bilemiyorum birde eve gelince kardo parası isterlerse? aliexpress nasıl bir şey dahamı iyi?

hissizadam
17 Ekim 2013, 21:43
bu korumayı sadece cross'cular mı kullanabiliyor yani. şehir içinde dolayısıyla asfaltta kullanamıyoruz sanırım. kötü oldu, güzel bi'şeye benziyordu.

kuroscu
17 Ekim 2013, 22:11
bu korumayı sadece cross'cular mı kullanabiliyor yani. şehir içinde dolayısıyla asfaltta kullanamıyoruz sanırım. kötü oldu, güzel bi'şeye benziyordu.

bende epey bi zaman cross yaptım benim full malzemem dolapta duruyor bi keresinde ufo üst korumalıgı ve dizlik ve cross botumla kastamonuya gitmiştim korumalıgın üzerine montu giydim baya bi kasmıştı hareketlerimi robot misali edebiliyordum bu malzemeler sağlam ve dayanıklı çok düştüm asfalttada toprakdada koruyucu özelli var .fakat gezemezsiniz bi alışveriş merkezine veya biyere gitseniz çantanıza sıgmak çok yer kaplar ve insanlar size farklı bakarlar uzun yol için idaaldir arazi için mecburdur .

canerol
17 Ekim 2013, 22:28
orada yazıyor omuz genişliği boy kilo ona göre beden belirtmişler bana uygun olanı alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

e bay dan alınca daha geç ve takip edemezmiyim yani kötüymüş bu ama bir tanıdığım alışverş yapmıştı kamera aldı ebay dan köye kadar geldi bilemiyorum birde eve gelince kardo parası isterlerse? aliexpress nasıl bir şey dahamı iyi?
yok geç gelme konu hepsinde var benim kimi kargom 1 haftada 14 günde en geç gelende 45 günde geldi
ama takip edemediğin için en azından ben rahatsız oluyorum acaba geldimi gittimi diye :)
yok orda free shipping yazdıktan sonra kimse senden para almaz alamazda zaten
ebayda 2 çeşit çok satıyorlar 1 tanesi benim verdiğim linkteki ben çok beğendim şeklini ötekide az daha ucuz ve sade görünümlü güvenilir satıcıdan alırsan sorun olmaz top rated satıcılardan 99. üstü feedbacki yüksek satıcılardan al.
aliexpresin özelliği takip numarası vermek standart ben kargoya verdiğini geldiğini takip etmek hoşuma gidiyor.garanticiyim biraz :)

viperking
17 Ekim 2013, 23:35
Aynı şeyi ben de sorayım. Bu body armor ları asfalt kullanımı için alamıyor muyuz? Benim bulduğum Spidi olan tour&race diyordu mesela.

Walla çok karasız kaldım, asfalt ve racing motor için korumalı mont mu yoksa body armor mı

Mehmet Turan
17 Ekim 2013, 23:51
http://r1310.hizliresim.com/1g/k/tp007.jpg (http://bit.ly/c25MCx) ::xblink:: CROSS ÇU OLMAK GİBİSİ YOK !!!!!!!!! ::haapppy:

canerol
17 Ekim 2013, 23:52
Aynı şeyi ben de sorayım. Bu body armor ları asfalt kullanımı için alamıyor muyuz? Benim bulduğum Spidi olan tour&race diyordu mesela.

Walla çok karasız kaldım, asfalt ve racing motor için korumalı mont mu yoksa body armor mı

racing motorda sırıtır body armor sen ona vereceğin parayla güzel bi mont almalısın.
çünkü body armorlarda korumaları file tutuyor ve en ufak sürmetde yırtılır.kimse motora düşmek için binmiyor ama asfaltta bi sürüklendinmi body armorun hiç bir faydası olmaz.
ama ben şimdi uzun yolculuklarda montun içine giymeyi düşünüyorum çifte koruma :)

Burdurlu33
18 Ekim 2013, 12:44
İşte buldum %100 positive feedback , top rated sellers ve free shipping bedende var 45.54 Dolara
http://www.ebay.com/itm/New-cool-Motorcycle-Full-Body-Armor-Jacket-Spine-Chest-Protection-M-L-XL-XXL-XXX/321215827958?rt=nc

canerol
18 Ekim 2013, 13:16
bende bunun siyahını aldım...güzel bişe
beden ölçülerini iyi ölç al.

viperking
18 Ekim 2013, 14:01
Altın Elbiseli Adam ın blog una baktım. Asfalt kullanımı için, göğüs ve sırt korumasını içine taktı, bunların dışına da omuz ve dirsek korumalı deri montunu giydi.

En iyisi bu şekilde sanırım. Çünkü Armor darbeleri mont sürüklenmeler için. Olmadı Armor + korumasız mont da olabilir.

Burdurlu33
18 Ekim 2013, 15:08
Boy 1.82 Göğüs 90cm Bel 85cm omuz 95cm kilo 65
sitede verilen ölçülerle 1e 1 ölçüsen yok :D Ama e yakın XL gibi duruyor sizin yorumlarınız ne
bu tabloya görre

L boy 170- 175 kilo 60-70 göğüs 96-101 bel 81-84
XL boy175-180 kilo70-80 göğüs 100-105 bel 84-88
XXL boy 180-180 kilo 80-90 göğüs 105-110 bel 88-94

mv400
18 Ekim 2013, 16:06
Aliexpressi bilmiyorum hiç kullanmadım ama işyerinde bir arkadaş oradan alışveriş yapıyor henüz sorun yaşamadı. Gelelim e-bay e orada ödemeyi paypal ile yaptığınızdan sıkıntı olmaz. Hem ebay hem paypal müşteri koruma politikasına sahiptir. Ben mesela Game of thrones serisi kitapları sipariş etmiştim Amerikadaki bir satıcıdan. Gelmeleri gecikti sanırım 45. Gündü ebaye yazı yazdım satıcı parayı iade etti paypal hesabıma. 1 hafta sonra da kitaplar geldi bizim posta servisinin yüzünden gecikmiş. O bakımdan sıkıntı olmaz. Paypalın da benzeri koruması vardır. Yeter ki tanınmış olan başvuru sürelerini aşmayın. Gelelim beden olayına. Alacağınız ürünün üreticisinin web sitesinden bakabilirsiniz. Bir de aşağıdaki linkte toplu olarak bakabilirsiniz

http://www.motosikletim.com.tr/KMDefault.aspx?cntid=1041