PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Apache RTR 150 ve Yamaha YBR ESD

ramazan06
17 Ekim 2013, 10:44
Apache RTR 150 ve Yamaha YBR ESD bu iki motordsan birini alsanız hangisini seçerdiniz ?

kuroscu
17 Ekim 2013, 11:12
hız ve güç istersem apaçiyi alırım dayanıklılık ve sağlamlık olsun yavaş gitsin beni üzmesin kaliteli olsun dersemde ybr alırım sana ne lazım hızmı kalitemi.bana seçimimi sorarsan ben apaci derim hızı ve gücü severim

mtasdel60
17 Ekim 2013, 11:16
Benim için konfor, sağlamlık ve yakıt daha önemli , ybr 110 yapar apache 125 o kadar fark yok bence..

sbr
17 Ekim 2013, 11:59
Benim için konfor, sağlamlık ve yakıt daha önemli , ybr 110 yapar apache 125 o kadar fark yok bence..

sağlamlık ve yakıt konusunda apache ybrden daha kötü değil. ayrıca performans konusunda sadece son hızdan bahsetmek yanlış olur. ara hızlanmalar, kalkış, yokuşta bayılmama gibi durmlarıda düşünürsek apache çok daha zevkli bir hale geliyor. ama konfor dersen ybr bir numara.

PEHLİVAN94
17 Ekim 2013, 12:17
Konforsa YBR. Diger hersey icin RTR150 :)

Idikut
17 Ekim 2013, 12:24
RTR beni şuana kadar hiç üzmedi kalite bakımından ybr den aşağı kalıcağını sanmıyorum.

ramazan06
17 Ekim 2013, 12:27
ybr esd nin satışı kolay anladığım kadarıyla , ikinci el apaçiler değer çok kaybediyor ybr ye göre , ankara'da apacede bulamadım , verebileceğim en yükasek fiyat 3800 ama motorundak oruma demiridir fialn olması lazım lastkleri filan olması lazım 3800 den başka param yok

kuroscu
17 Ekim 2013, 12:51
sana yakın hangi motorun servisi var ve parcasını kolay bulup kolay bakımını yapabilecegin motor hangisiyse onu tercih etmelisin

zerzura
17 Ekim 2013, 20:46
Ankara'da servisi yoktu en son TVS'nin. Değişti mi bilmem.
Titreşim ve daha düşük elcik pozisyonu dışında geri kalır yönü yok bence TVS'nin. Yani konfor.
Ona göre değerlendirebilirsin. Lastik ebatı, Xenon sorunu vs aşılabilir şeyler.

cemolos
17 Ekim 2013, 21:03
ankara ostim'de var tvs bayisi. ben kesinlikle tvs derim

ERROR88
17 Ekim 2013, 21:12
Sifir sa ybr ikinci else tvs sifir apache 5 500 etmez ikinci el ybr 3500 etmez yorumum budur

blueway2
17 Ekim 2013, 22:14
Apache ybr'den üstün bir makina.kaliteyse kalite sağlamlıksa sağlamlık güç karizma herşey bu motorda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Bilalancer arkadaşımız son noktayı koymuştur
Kardeşim ben Apache CBF YBR kullanmış ve hala aktif olarak ybr125(2012) kullanan birisi olarak sana şunu tavsiye edebilirim ki bunların içinde motosiklet = CBF150. Şimdi herkesin beğenileri zevkleri beklentileri elbette farklıdır. Ama şöyle de bir durum var motosiklet bana göre HİS meselesidir. Şimdi dilim döndüğünce bu motorları sana anlatayım:

2011 model sıfır Apache aldım herkes bakıyor motora acayip dikkat çekiyor çok şekil ışıklarda duruyon herkes bu ne falan filan diyor soruyor. Motor deli gibi hızlanıyor (CBF, YBR'ye göre...) frene basıyorsun olduğu yere çakıyor vs vs ama HİS yok viraja giriyorsun ön taraf dağılıyor amortisörler hissiz, frenin dozlaması bir tuhaf, kasise, çukura giriyorsun acayip yerlerden çatırtı, çuturtu geliyor. Titreşim var ama öyle abartıldığı gibi değil, dinlersen, odaklanırsan duyuyorsun tabiki. Ben 6500-7000km kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Yağını yakıtını koy devam...

Sonra 2011 CBF150 aldım. İlk oturdum ulan bu ne kadar yüksek motor dedim. Sanki büyük motor gibi. Alışmışız ya TVS de öne yığılmaya, bir rahat bir rahat oturuyorum. Dünya varmış dedim.( Bu arada boyum 172.) Gaza basıyorum nispeten yavaş ama gidiyor yani, Frene basıyorum dozlaması harika ön, arka amortisör sıkışma, geri sekme nefis, en ufak bir ses yok kasiste çukurda şasisi mükemmel. İstediğin aksesuarı, parçayı bulabiliyorsun. Servise gidiyorsun karşında bir marka olduğunu anlıyorsun plaza, servis tertemiz, çay, kahve uslüp harika, karşında muhatap var yani. Ama yakıyor hayvan. 100km de 3,7 lt yi gördüm artçıyla... 5000km kullandım bir kere ön far bir kere gösterge ampülü kesmesi dışında bir problem yaşamadım.

Sonra sattık YBR125ESD aldık 2012 model. Dediler şöyle sağlam, böyle dayanıklı, böyle kıvrak, öyle az yakıyor vs vs vs... Bindik motora lan bu ne oyuncak gibi... Rahat desen değil, gidiş desen yok. Neyse aldık bir kere sürüyoruz... Yanımızdan azcık hızlı bir araç geçiyor başlıyoruz yalpalamaya, sallanmaya, ırgalanmaya noluyoruz falan daha bir yapışıyoruz gidona, sarılıyoruz depoya... Baktık olmuyor duracaz frene basıyoruz ön taraf dağılıyor yine evlere şenlik amortisör yağı ince heralde lap diye birden kapanıyor sıkışma HİSsi falan yok, kasise çukura giriyon bi bakıyon göstergeler, ön cam hepsi baya baya sallanıyor acayip sesler geliyor... CBF ve TVS ye göre daha sık vitesle uğraşıyorsun yemiyor, gitmiyor alet ama hakkaten az yakıyor 100 km de 2 litre tek kişi zaten bir tek o yönü iyi. Servis desen evlere şenlik, sanayi esnafı karşında muhatap yok kaba saba adamlar... Mekanik olarak bir problem yaşamadım.

Sonuç olarak kardeşim motosikletine iyi baktığın sürece üçünde de bir mekanik problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Saygılarımla...

ramazan06
17 Ekim 2013, 22:35
Apache ybr'den üstün bir makina.kaliteyse kalite sağlamlıksa sağlamlık güç karizma herşey bu motorda

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Kardeşim ben Apache CBF YBR kullanmış ve hala aktif olarak ybr125(2012) kullanan birisi olarak sana şunu tavsiye edebilirim ki bunların içinde motosiklet = CBF150. Şimdi herkesin beğenileri zevkleri beklentileri elbette farklıdır. Ama şöyle de bir durum var motosiklet bana göre HİS meselesidir. Şimdi dilim döndüğünce bu motorları sana anlatayım:

2011 model sıfır Apache aldım herkes bakıyor motora acayip dikkat çekiyor çok şekil ışıklarda duruyon herkes bu ne falan filan diyor soruyor. Motor deli gibi hızlanıyor (CBF, YBR'ye göre...) frene basıyorsun olduğu yere çakıyor vs vs ama HİS yok viraja giriyorsun ön taraf dağılıyor amortisörler hissiz, frenin dozlaması bir tuhaf, kasise, çukura giriyorsun acayip yerlerden çatırtı, çuturtu geliyor. Titreşim var ama öyle abartıldığı gibi değil, dinlersen, odaklanırsan duyuyorsun tabiki. Ben 6500-7000km kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Yağını yakıtını koy devam...

Sonra 2011 CBF150 aldım. İlk oturdum ulan bu ne kadar yüksek motor dedim. Sanki büyük motor gibi. Alışmışız ya TVS de öne yığılmaya, bir rahat bir rahat oturuyorum. Dünya varmış dedim.( Bu arada boyum 172.) Gaza basıyorum nispeten yavaş ama gidiyor yani, Frene basıyorum dozlaması harika ön, arka amortisör sıkışma, geri sekme nefis, en ufak bir ses yok kasiste çukurda şasisi mükemmel. İstediğin aksesuarı, parçayı bulabiliyorsun. Servise gidiyorsun karşında bir marka olduğunu anlıyorsun plaza, servis tertemiz, çay, kahve uslüp harika, karşında muhatap var yani. Ama yakıyor hayvan. 100km de 3,7 lt yi gördüm artçıyla... 5000km kullandım bir kere ön far bir kere gösterge ampülü kesmesi dışında bir problem yaşamadım.

Sonra sattık YBR125ESD aldık 2012 model. Dediler şöyle sağlam, böyle dayanıklı, böyle kıvrak, öyle az yakıyor vs vs vs... Bindik motora lan bu ne oyuncak gibi... Rahat desen değil, gidiş desen yok. Neyse aldık bir kere sürüyoruz... Yanımızdan azcık hızlı bir araç geçiyor başlıyoruz yalpalamaya, sallanmaya, ırgalanmaya noluyoruz falan daha bir yapışıyoruz gidona, sarılıyoruz depoya... Baktık olmuyor duracaz frene basıyoruz ön taraf dağılıyor yine evlere şenlik amortisör yağı ince heralde lap diye birden kapanıyor sıkışma HİSsi falan yok, kasise çukura giriyon bi bakıyon göstergeler, ön cam hepsi baya baya sallanıyor acayip sesler geliyor... CBF ve TVS ye göre daha sık vitesle uğraşıyorsun yemiyor, gitmiyor alet ama hakkaten az yakıyor 100 km de 2 litre tek kişi zaten bir tek o yönü iyi. Servis desen evlere şenlik, sanayi esnafı karşında muhatap yok kaba saba adamlar... Mekanik olarak bir problem yaşamadım.

Sonuç olarak kardeşim motosikletine iyi baktığın sürece üçünde de bir mekanik problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Saygılarımla...
hayırlısı inşallah, sağlam bi makina olsunda , fiyatlar ağustosa göre bay ucuzlamış ..

ankara ostim'de var tvs bayisi. ben kesinlikle tvs derim
ankara ostimdeki bana çok yakın da sıfır alacak param yok taş çatlasa 3800 bütcem var ..

cemolos
17 Ekim 2013, 23:11
tamam o da olur ama ben apache al derim

emrb
17 Ekim 2013, 23:15
Cbfyi hiç düşünmedim bile.bende motorumu almadan önce ikisi arasında kalmıştım.kararım %70 yebereydi.sonra tvs'nin yeni kasası çıktı beni benden aldı.Bi kaç kişi alsın denesin bende sorup ona göre alırım dedim ve öylede oldu bi kaç kullanıcısıyla konuştum,gittim aldım.4800 e aldım ertesi gün 5200 oldu o konuda çok şanslıydım.iyi ki almışım kelimesini ışıklarda yanıma cbf ybr durduğunda,Ankaranın meşhur yokuşlarındaki istikrarına,ara hızlanmalarını,özellikle tipine iyiki almışım diyorum.bu arada 2 kere düştüm malzeme sağlam merak etme.

ramazan06
17 Ekim 2013, 23:24
tamam o da olur ama ben apache al derim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-satilik-tvs-apache-cok-temiz-hediyeli-139749033/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-sahibinden-satilik-gorulmeye-deger-apache-rtr-150-140424641/detay/

sarı olan çok hoşuma gitti , ama ben ankaradayım o bursada tvs nin daha hoş durduğu daha hızlı olduğu kesin şöle bakınca gerçekten ybr esdden çok çok üstün ama titreşim var diyorlar , yedek parça sıkıntısı var diyorlar pahalı diyorlar 2. elinin piyasasının olmadığını diyorlar benim de sizler kadar motor tecrübem yok açıkçası, 5 ekimde ehlyiet sınavına girdim bu ayın sonunda sertifikam çıkacak , motorda tecrübemi arttırmadan güçlü motor sürmem doğru değil gibi , ybr esd nin 2. el gideri var fazla zarar ettirmez diyorlar ankarada'da 2 el ybr esd ilanları baya var , parça ucuz diyorlar , tücrübemi sizler kadar arttırdıktan sonra ybryi satar 250 lilik alırım diye düşünüyorum
ama aklım tvs apachede kaldı..

Cbfyi hiç düşünmedim bile.bende motorumu almadan önce ikisi arasında kalmıştım.kararım %70 yebereydi.sonra tvs'nin yeni kasası çıktı beni benden aldı.Bi kaç kişi alsın denesin bende sorup ona göre alırım dedim ve öylede oldu bi kaç kullanıcısıyla konuştum,gittim aldım.4800 e aldım ertesi gün 5200 oldu o konuda çok şanslıydım.iyi ki almışım kelimesini ışıklarda yanıma cbf ybr durduğunda,Ankaranın meşhur yokuşlarındaki istikrarına,ara hızlanmalarını,özellikle tipine iyiki almışım diyorum.bu arada 2 kere düştüm malzeme sağlam merak etme.
benim pek tecrübem yok o yüzden güçlü motor pek istemiyorum ama görünüş dizayn açısından apache cezbediyor

cemolos
18 Ekim 2013, 00:08
250liğe geçmek o kadar kolay değil bak ben geçicem geçicem dedim para yok nereye geçiyorum... şehirler arası yola da çıkıyorum öyle ybr çıkmaz işte ona. titreşim falan da yok. ybr alıp ya bu bana yetmiyor diyiceksen apache al. sağlamlık gayet yeterli. yakıt ybrden fazla değil. ama oturuşu biraz daha spor.

SalcanoV6
18 Ekim 2013, 00:20
Yamaha Tabikide

MrMaydec
18 Ekim 2013, 00:35

Siz bildiginiz ybryi yerin dibine sokmussunuzda hiç de öyle değil evet ufak tekef ama çok fazla abartmissiniz