PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnsanı motosikletten soğutan insanlar

Gri Duygular
16 Ekim 2013, 13:53
Tam motosikletimi almama az kalmışken bir şey bilmediği halde gelip önünde bir sınav var kaza yaparsın sakatlanırsın sınavdan sonra al diyor adamın biri gelip. Ailemin kafasını karıştırıyor tabi ki bu durum. Yok sürücü kursunda hocaymış a2 ehliyeti varmış ama motosiklet şeytan işiymiş binmiyormuş. Nedir hocam bu ya? Kullanmadığın bir şey hakkında nasıl yorum yaparsın? İnsanlar motosikletlere böyle bakmayı bırakmalı artık. :pr:

ahe
16 Ekim 2013, 14:01
Aç altın elbiseli adamı al ailenide izle.

Gri Duygular
16 Ekim 2013, 14:04
Defalarca izlettim. Cbr 125R tanıtımını falan izletmiştim hatta.

Serzenish03
16 Ekim 2013, 14:09
Ben babamı aylık 100 tl taksiti var 60 ı geçmiyo diye kandırıp aldırdım parasını ben ödedim o ayrı ama ikna etmek için tatlı yalanlar soyleyebilirsin. Aynaları sökmicegime söz vermiştim .d aldgm gün aynaları söküp egsozu sprlle kestim oda ayrı bir mesele ;)

canerol
16 Ekim 2013, 14:17
adam doğru söylemiş :) yalansa yalan de bunlar olabilecek şeyler ama biz korumamızı alalım taktiri allaha bırakalım:)

ahe
16 Ekim 2013, 14:20
30la gidilcek yolda 300le gidersen ölürsün yani.

Gri Duygular
16 Ekim 2013, 14:21
Hayır tabi ki kaza olayı olabilir. Kazalar da oluyor ama ne kadar erken başlarsan o kadar çok deneyim kazanırsın daha iyi olur diye düşünüyorum

canerol
16 Ekim 2013, 14:25
30la gidilcek yolda 300le gidersen ölürsün yani.

ölecek adam 30 kmlede ölüyor...o yüzden her zaman tam koruma...

gri duygular...sende önce korumalarını tamamla sonra motoru iste ondan sonra ailen bak çocuk akıllı mantıklı sürücü derler...

Tİme_shİft42
16 Ekim 2013, 15:12
Tamam de geç

polo34
16 Ekim 2013, 15:24
Tam motosikletimi almama az kalmışken bir şey bilmediği halde gelip önünde bir sınav var kaza yaparsın sakatlanırsın sınavdan sonra al diyor adamın biri gelip. Ailemin kafasını karıştırıyor tabi ki bu durum. Yok sürücü kursunda hocaymış a2 ehliyeti varmış ama motosiklet şeytan işiymiş binmiyormuş. Nedir hocam bu ya? Kullanmadığın bir şey hakkında nasıl yorum yaparsın? İnsanlar motosikletlere böyle bakmayı bırakmalı artık. :pr:

1- sınav demişsin, muhtemelen öss, evet motorla gezmenin vakti değil, ailen sana yıllarca yatırım yapmış okutmuş, son sene sınava gelip çatmış, sen motora binip gezeyim diyorsun, dur bakalım, öss de bakalım neresi çıkacak, hangi şehre gidicen, motor ne olacak, en önemlisi sen neden bu seneyi çalışarak geçirmiyorsun, ne gerek var motorla gezmeye, hayatına bu seneki sınav yön verecek, a okuluna gidecekken b okuluna ya da hiçbirine gitme ihitmalin olacak.

2- sen sınavı önce öss yi kazan, sonra al a2 ehliyetini, sonra motor alırsın, belki de kazandığın şehirde motor uygun olmayacak, kimbilir, hem doğru dürüst bir sürücü kursunda farklı türde motorlar sürüp tarzını da bulabilirsin, cbr 125 demişsin, belki gözüne bisiklet gibi ince görünecek, ya da eğilip sürmenin sana uygun olmadığını fark edeceksin, arkaya topcase düşüneceksin, bir bakmışsın naked beğenir olmuşsun...

SuperLigter
16 Ekim 2013, 15:56
ölecek adam 30 kmlede ölüyor...o yüzden her zaman tam koruma...

gri duygular...sende önce korumalarını tamamla sonra motoru iste ondan sonra ailen bak çocuk akıllı mantıklı sürücü derler...

Benim düşüncem ölümlü kazalarda korumalar bir işe yaramaz. (Kask hariç)
Korumalar sadece hafif kazalarda yaralanmamızı önler . Yani koruma yaralamalardan korur ölümden korumaz bence :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

1- sınav demişsin, muhtemelen öss, evet motorla gezmenin vakti değil, ailen sana yıllarca yatırım yapmış okutmuş, son sene sınava gelip çatmış, sen motora binip gezeyim diyorsun, dur bakalım, öss de bakalım neresi çıkacak, hangi şehre gidicen, motor ne olacak, en önemlisi sen neden bu seneyi çalışarak geçirmiyorsun, ne gerek var motorla gezmeye, hayatına bu seneki sınav yön verecek, a okuluna gidecekken b okuluna ya da hiçbirine gitme ihitmalin olacak.

2- sen sınavı önce öss yi kazan, sonra al a2 ehliyetini, sonra motor alırsın, belki de kazandığın şehirde motor uygun olmayacak, kimbilir, hem doğru dürüst bir sürücü kursunda farklı türde motorlar sürüp tarzını da bulabilirsin, cbr 125 demişsin, belki gözüne bisiklet gibi ince görünecek, ya da eğilip sürmenin sana uygun olmadığını fark edeceksin, arkaya topcase düşüneceksin, bir bakmışsın naked beğenir olmuşsun...

Sürekli insanlara bekle diyerek elinize ne geçiyo anlamıyorum . Hayat kısa sınav bitse üni başlıcak o bitse iş başlıcak bide bakıcam 30 yasında göbekli bi adam olmuşsun.
Hayat beklemeye gelmez. Anın tadını çıkarın ..

hissizadam
16 Ekim 2013, 16:07
evet "motosiklet çok tehlikeli yeaa" diyenler bunların başında gelir. hayır sanki ben bilmiyorum tehlikeli olduğunu, malım ya motosikleti dünyanın en güvenli aracı zannediyorum. direk söylenen bu "motosiklet çok tehlikeli yeaa". ben de yeni başlayanlardanım, neyse aldım motoru öğrenmeye çalışıyorum, üçüncü, beşinci bininişimde filan düştüm. hastane, dikiş, acı, sıkıntı filan 15 gün geçirdim. ama zaten bu işin doğasında var, acemisin illa ki düşeceksin kalkcaksın vs.

ama

senin durumun biraz farklı ve sınav konusunda ki bu bahsedilen üniversite sınavı filansa eğer kesinlikle haklılar. ne güzel işte ailen sana motor alma izni de vermiş, ben onları ikna edene kadar senelerce (abartmıyorum) uğraştım. sen aileni dinle sınava odaklan, motosikleti de kendine sınav hediyesi olara düşün sonra al. hayatını etkileyecek bir sınavı motor yüzünden kaybetme. motosikleti her zaman alırsın.

bagımlı
16 Ekim 2013, 16:09
Bende lise son sınıf öğrencisiyim. Yani sınava hazırlanıyorum. Yazın 3 ay çalışıp motorumu ve korumalarımı aldım ve dershanemin ücretinin bir bölümünü verdim. Şuan sınava çalışıyorum motorun ders çalışmaya hiçbir engeli yok. Ailemde yavaş yavaş alışıyor. Hafta içi õnemli bir işim olmadıkça binmiyorum. Hafta sonu dershaneye filan gidiyorum. MOTORUN DERS ÇALIŞMAMA engeli yok.

hissizadam
16 Ekim 2013, 16:12
Allah göstermesin ama ufak bi kaza vs. olsa?

psikolojik olarak zaten yıpranacaksın ve odağını kaybedeceksin.
evet ders çalışmaya engel değil belki ama her an olabilir.

Bende lise son sınıf öğrencisiyim. Yani sınava hazırlanıyorum. Yazın 3 ay çalışıp motorumu ve korumalarımı aldım ve dershanemin ücretinin bir bölümünü verdim. Şuan sınava çalışıyorum motorun ders çalışmaya hiçbir engeli yok. Ailemde yavaş yavaş alışıyor. Hafta içi õnemli bir işim olmadıkça binmiyorum. Hafta sonu dershaneye filan gidiyorum. MOTORUN DERS ÇALIŞMAMA engeli yok.

c3nk
16 Ekim 2013, 16:18
sanırım öss ye hazırlanıyorsun, zaten sezon geçti, kendini derslerine ver, öss yi kazan, seneye sınavı kazanmanın şerefine çekersin bir motosiklet altına daha keyifli kullanırsın ;)

polo34
16 Ekim 2013, 21:30
Sürekli insanlara bekle diyerek elinize ne geçiyo anlamıyorum . Hayat kısa sınav bitse üni başlıcak o bitse iş başlıcak bide bakıcam 30 yasında göbekli bi adam olmuşsun.

17 yaşındaki bir çocuk bekleyecek ... kim beklemesin? aileniz çok zenginse hiçbir şey için beklemeyin, elinizden geleni ardınıza koymayın, hayatı dolu dolu yaşayın, ciddiyim, kimse size okumamış kütük demez, herkes paranızdan faydalanmak için size gerçek yüzünü göstermez, para varsa sahte bir mutluluğunuz olur, herşey çok güzel olur :)

eğer ki aileniz zengin değilse geleceğinizi düşünmek zorundasınız, bir şey olmak için ya okul okuyacaksınız ya da bir ustanın yanında çırak olacaksınız, diğer ihtimalleri düşünmeyin, zayıf ihtimaller ile kendinizi kandırmayın, ailenizi üzmeyin ...

ben 38 yaşındayım, her gün 8 adet NİZAMİ olarak barfiks yapıyorum, askerde 10 yapardım, birkaç ay sonra yine yaparım, bench pres de kendi kilom kadarını kaldırıyorum, benim yumruğum normal birininkinden farklı, 30 yaş ne ki, kendinize bakarsanız hayat boyu dinç kalırsınız yeter ki kayıtlarınız olsun, ben eskiden şu kadar koşardım, şu kadar kilo kaldırırdım vs diyip hedefleriniz olsun, tamam göbek zamanla oluyor ama sporcu bir yapınız varsa toparlıyorsunuz, iş güç yoğunluk olsa da yine eski alışkanlıklara geri dönüş imkansız değil ...

Linwelin
16 Ekim 2013, 21:36
bak kardeşim sana şöyle örnek vereyim ben üniversite ikinci sınıftayken herkes amerikan futbol oynamama karşı çıkıyordu kollu kırarsın bacağını kırarsın diyolardı.. Sınavlarda naapcan diye konuşuyorlardı. dinlemedim tabi delikanlıyım ya antremanda omuz bağları zedelendi sağ kolumu kullanamadım 4 ay.. İkinci doneme denk geliodu okulu 1 sene uzattım.. Var kendin düşün..

polo34
16 Ekim 2013, 21:40

kaza kısmında geçen gün konum vardı, durup dururken geri geri araba bana çarptı, o kadar korna vs, içinden çıkan genç arkasına aceleden bakmamış, çarpacağını hissetmesem (yavaşlamadı, hızlandı) motoru kenara almasam direk altına alıyordu, park halindeki araçla geri geri giden araç arasında kaldım, öküz hala geri gidiyordu ... istanbulda motor kolay değil, ilk defa sürüyorsun, önünde öss var, bana göre yanlış zamanlama, sen dikkatli olsan da burada öküz çok, biri gelip seni buluyor, sen o aracın altında kalsan 2 ay okula gidemesen zaten öss senin için hayal olur, farkında değilmisin? ben bu lafı üniversitede çalışan bir öğretim üyesi olarak yazıyorsam dikkate alman gerekiyor ...

ferad
16 Ekim 2013, 21:44
Ben babamı aylık 100 tl taksiti var 60 ı geçmiyo diye kandırıp aldırdım parasını ben ödedim o ayrı ama ikna etmek için tatlı yalanlar soyleyebilirsin. Aynaları sökmicegime söz vermiştim .d aldgm gün aynaları söküp egsozu sprlle kestim oda ayrı bir mesele ;)

Başlıkla çok uyumlu bir tane daha

Nomad_41
16 Ekim 2013, 21:52
Benım aılemde bıraz sıcak bakmıyo. A2 alıcam dedıgımde neden dedıklerınde anladılar motor alacagımı :) Kafama koyduysam yaparım onlarda bılıyor halen daha sıcak değiller. Haberlerde motor kazası gordukce benı cagırıyorlar :queen: ben kafama koydukdan sonrası hikaye . Kışın motor fıyatları cok düşer pazarlık payı çok artar . Onunde kı sınavı dert etme zaten alacaksan sınavdan sonra mevsim baslıcak ygs-lys ki lys ise abovv tam haziran cıvıl cıvıl motor kaynıcak etraf. Zaten sımdı alcaksanda kullanamazsan onumuz yağmur kar kış . sınavlarından sonra kullanırsın ama Ekıpman ve ehlıyetsız kullanma .

McBay
16 Ekim 2013, 22:09
Herkese hayırlı bayramlar.

Öncelikle motor ders çalışmama engel değil yalanını geçelim.

Evet yalandır.

Motor ders çalışmana engeldir.

Hatta 1 numaralı engel.

Sebebi aklından hep şu geçecek.

Ulan dur ben bugün 2 saat bineyim 2 saat sonra eve gelirim ders çalışırım.

Yalan sen 2 saat diye çıkacaksın burası doğru ama arkadaş ortamı zart zurt derken 4 saat 5 saat olacak.

Bak ben 2 sene kaybettim üniversiteye girerken.

Benim eşşekliğimde mevcut bazı ailevi sorunlarımda var.

2 sene sonra üniversiteye ayak bastım.

21 yaşındayım.

Motorunu arkadaşların dediği gibi yaza sınav hediyesi olarak çekersin.

Sana hiçbir sorunda olmaz o zaman.

Eğer ben şimdi istiyorum diye tutturursan ve aldırırsan sana söyleyeceğim tek birşey var.

O sınava girip atıyorum 1 Hacettepe Boğaziçi mi kazanacaktın.

Motor olduğu için bu üniversitelerin hiç birini kazanamayacaksın.

Gidicen insanların unuttuğu bir ile veya ilçeye orda okumaya çalışacan.

Hatta kazanamama gibi bir durumda mevcut.

Ben 2 sene geciktiğim için devlet amcalar beni kendi üniversitelerine almıyorlar.

Mecburen gidip %50 burslu özel okuyorum.

Kendine sadece yazık edersin.

Ben yazıyorum buradakiler yazacak.

Tecrübe konuşacak ama sen daha 17 yaşında olduğundan dolayı olayın iç yüzünü kavrayamayacaksın.

Kendini bir tarafa atamazsan bertaraf olursun.

Kendine dikkat et.

Motor işini yaza bırak.

Hem sezon açılırken almış olursun mis gibi yazın aslanlar gibi binersin.

Şimdi kış geldi.

Zaten çok süremezsin.

Motoru bekleterekte yıpratmamış olursun.

Şeytan işi diyenler he tamam de geç.

Ama motor işini en azından Mayıs'ın sonuna kadar ertele.

Kendine yazık edersin başka da birşey olmaz.

Benden uyarması.

Egozz
16 Ekim 2013, 22:27
Motor hayatına zevk katmak için bir ARAÇTIR. Hayatını en iyi şekilde yaşamak ise insanın AMACI olmalıdır. Genç arkadaşım, eğerki amacını ve araçları bir birine karıştırırsan işte o zaman (30'na geldiğinde ) ne denmek istediğini anlarsın. İnsanlar tercihlerini kendisi yapar. İnşallah üzüleceğin tercihleri yapmazsın.

bagımlı
16 Ekim 2013, 22:46
kaza kısmında geçen gün konum vardı, durup dururken geri geri araba bana çarptı, o kadar korna vs, içinden çıkan genç arkasına aceleden bakmamış, çarpacağını hissetmesem (yavaşlamadı, hızlandı) motoru kenara almasam direk altına alıyordu, park halindeki araçla geri geri giden araç arasında kaldım, öküz hala geri gidiyordu ... istanbulda motor kolay değil, ilk defa sürüyorsun, önünde öss var, bana göre yanlış zamanlama, sen dikkatli olsan da burada öküz çok, biri gelip seni buluyor, sen o aracın altında kalsan 2 ay okula gidemesen zaten öss senin için hayal olur, farkında değilmisin? ben bu lafı üniversitede çalışan bir öğretim üyesi olarak yazıyorsam dikkate alman gerekiyor ...

Kaza kısmında benimde taze bir konum var. Kediyi görmeyerek altıma aldığım. Şimdi kaza yapacağız diye motora binmeyelim mi ? Kaza denilen şey sadece motorda mı başımıza geliyor? Yürürkende kolumuz, bacağımız kırılabilir. Dediğiz gibi istanbulda motor sürmek zor, arkadaşında ilk deneyimi olduğu için sınav sonrasına ertelemeli. Ama az çok deneyimli sayılan biri için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

yusufozugenc
16 Ekim 2013, 22:59

Yav evladım bi defol git, bayramlık ağzımızı açtırma bizim

polo34
16 Ekim 2013, 23:15
Kaza kısmında benimde taze bir konum var. Kediyi görmeyerek altıma aldığım. Şimdi kaza yapacağız diye motora binmeyelim mi ? Kaza denilen şey sadece motorda mı başımıza geliyor? Yürürkende kolumuz, bacağımız kırılabilir. Dediğiz gibi istanbulda motor sürmek zor, arkadaşında ilk deneyimi olduğu için sınav sonrasına ertelemeli. Ama az çok deneyimli sayılan biri için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

siz hala tam olarak yazdıklarımızı kavrayamamışsınız, kaza yapmasanız da derslere son sınıfta konsantre olup doğru dürüst bir yere kapağı atın demek istiyoruz, neyse artık, ne isterseniz onu yapın, zaten deneme sınavlarından aldığınız sonuçlar gireceğiniz yeri gösterir, sakın ola ki sınavda bana ilahi bir vahiy gelir tüm soruları yaparım diye de hayale kapılmayın, deneme sınav sonuçlarınız sizi tatmin ediyorsa motora binmeye devam edin, kaza yaparsanız film kopar, 1 sene atar, aynı sıkıntıları 1 sene daha çekersiniz... başarılar ...

inertiya
16 Ekim 2013, 23:16
tecrüben varsa bende diyorum ki al motorunu sınava daha motive olmuş girersin. hem sınav sabahı daha hızlı gidersin sınava :)

Hakanİnan
17 Ekim 2013, 00:31
Akacak kan damarda durmaz.:bounce:

ahmettpc
17 Ekim 2013, 00:32
Kardeşim şu an aynı durumdayız. Ygsye hazırlanıyorum. Ailemin kafasını karıştıran milyon tane adam var. Dinledim hepsini saçma salak şeyler işte haberlerden izliyorlar motosiket kazalrını ki ordakiler de kormasız vs insanlar. Babam yok diyo. Ama ben bu sene dişimi sıkıp adam akıllı bi motor alcam allah izin verirse. Ki bak başlangıç motorun en baba 250cc olur. Yanlış mıyım? Hepsi olacagına varsın ama sana sınavdan sonra alalım demişlerse dişini sık derim :))

Nomad_41
17 Ekim 2013, 00:48
Bizden hızlısı mezarda bollmmm :queen:

hissizadam
18 Ekim 2013, 18:18
ilginç gerçekten. insanlara (yani sana) bekle diyenler, kendi tecrübe ve fikirlerini aktarıyor. ama herkesin içinde bulunduğu şartlar değişik o nedenle herkes kendi penceresinden genel olarak yorumlar yapıyor. sana bekle demekle elimize ne geçecek ki?

ama şartlar dedim ya;

insanın hayatta bazı tutkuları olur. en çok zevk aldığı, ilgilenmekten hoşlandığı şeyler.
şahsen benim çocukluğumdan beri en büyük merakım elektronik, bilgisayar ve müzikle ilgilenmekti.
kendime çok basit bile sayılsa ufak bir home studio kurma hayalim vardı. öncelikle nelere ihtiyacım olduğunu
belirledim.

1. bilgisayar
2. çift çıkışlı iyi bir ses kartı
3. anfi
4. kolonlar (dört adet iki büyük iki ufak hoparlör)
5. 2-3 kanallı bir mixer
6. midi klavye
7. gereki yazılımlar

ihtiyacım olan minimum ekipman bunlardı ve bunları almak için ne kadar bekledim sence?

ilkokul, ortaokul, lise, yük.ok-ünv yani eğitim hayatımı tamamladım 3 sene bir şirkette
çalıştıktan sonra askere gittim, askerden gelip işe başladıktan bir sene sonra bilgisayarı yenilemekle
işe başladım. ardından anfi ve kolonlar, ses kartı, mixer ama her bir parçayı almak için en az bi'kaç ay
beklemem gerekti. sonuçta gelirim belliydi ve bazı parçaları da ikinci el almak sureti ile uzun bir sürede
istediğim sistemi (en azından bütçeme göre) kurmayı başardım. electronic music'le ilgilenmeyi seviyordum
ve artık evde dj set şeklinde müzik çalmak ve üstüne bir de kaydedilmek gibi bir lükse de sahiptim. aylarca bilgisayar başından
kalkmadım, sonuçta iyi kötü bi'hayalim gerçekleşmişti. sadece bilgisayar ve müzikle uğraşıyordum.
öyle ki, artık özel gecelere, ark.lar'ın ev party'lerine veya tanıdığım mekan sahipleri tarafından müzik çalmam
için istekler gelmeye başladı, ekipman alırken tanıştığım bir ses sistemi firması sahibi ile de arkadaş olmuştum
kayıtlarımı dinliyor ve beni devamlı kendi işlerine çağırıyordu. ben de zevkle gittim çaldım.
maddi hiçbir karşılığı yoktu, sadece zevk alıyordum.

ardından kendi çaldığım parçaları kendim yapmaya başladım. mesleğim gereği bilgisayarlar ile iç içe olduğumdan
ihtiyacım olan yazılımları internetten rahatlıkla bulup, aylarca bunlarla uğraşıp kendi şarkılarımı da yapmaya başladım.
ne kadar zaman harcadım anlatamam. sadece tutkum olan bi'şeydi ve geçte olsa gerçekleştirmiştim. web sitesi yaptım
kayıtlarımı yayınladım filan.

motosiklet alma fikri ise 18-20 li yaşlardan beri vardı aklımda. çünkü motosikletleri sevmeye başladığımı farkediyordum devamlı.
yaşıtlarım vs. herkes otomobiller ile ilgilenip araba hayali kurarken ben araba almak konusunda pek istekli olmadığımı hissediyor ama
ne zaman bir motosiklet görsem iç geçirdiğimi fark ediyordum. evet motosikletleri seviyordum ve bir motosiklet sahibi olmak istiyordum
ama o yaşlarda ailemin bana bir motosiklet alması mümkün değildi. bunun farkında olduğum için hiç bahsetmedim bile ama ne zaman
birlikte bir yere gitsek veya bir motosiklet görsek direk motora odaklanmam ve bende alıcam bi'gün filan diyerek şaka yollu göndermeler
yapıyordum ama her zaman net bir şekilde tavırlarını koyarak motosiklet konusuna noktayı koyuyorlardı. ama ben bıkmadan devam ettim,
aynı senaryo kaç kere yaşandı bilmiyorum :)

- vay motora bak, ne güzel. ben de alacağım bi'tane.
- ne motoru, motor tehlikeli, n'apacaksın motoru (bildiğiniz şeyler), alacaksan araba al. konu kapanmıştır.

neyse çok uzatmayayım madem araba dediniz dedim, önce araba aldım ama yine de motor istediğimi araba sizin olsun
motor alacağımı defalarca söylememe rağmen yine aynı senaryolar yaşanıyor ve konu kapanıyordu.

hasılı seneler geçti, 18'li yaşlarda sahibi olmak istediğim motosikleti almak için 18 seneden de fazla bekledim. ailemi ikna ettim
ha nasıl ikna oldular dersen haliyle onlar da bıktı ve pes etti. bi'kaç aydır da ikinci el bir motosiklet sahibiyim.

hasılı;

başta da dediğim gibi insanın içinde bulunduğu şartlar öncelikle belirleyici faktör. ama ben sana az çok senin durumunla ilgili
iki konudan bahsettim ki, gerek bilgisayar, müzik merakım olsun gerekse de motosiklet konusu hayatımdan iki önemli kesit.
senin şartların farklıdır ki öyle görünüyor. ailenle ilgili bir ikna etme durumun vs. yok belki ama insan hayatında bazı dönüm noktaları
vardır ve üniversite sınavı bunların en önemlilerinden biri. o nedenle biraz bekle diyenler senin motosikleti almanı istemeyenler
değil öncelikle hayatın gerçeklerini yerine getirmen gerektiğini düşünenler. şu an belki kızıyorsun bunları söyleyenlere ama
sen de bu yaşlara gelince zaten aşağı yukarı aynı şeyleri düşünüyor olacaksın.

biraz uzattım ama kusura kalmayın artık. fikirlerimi ifade edebilme konusunda biraz takıntılıyım sanırım.

- hem n'apacaksın motoru, motor tehlikeli yeaa :)

17 yaşındaki bir çocuk bekleyecek ... kim beklemesin? aileniz çok zenginse hiçbir şey için beklemeyin, elinizden geleni ardınıza koymayın, hayatı dolu dolu yaşayın, ciddiyim, kimse size okumamış kütük demez, herkes paranızdan faydalanmak için size gerçek yüzünü göstermez, para varsa sahte bir mutluluğunuz olur, herşey çok güzel olur :)

eğer ki aileniz zengin değilse geleceğinizi düşünmek zorundasınız, bir şey olmak için ya okul okuyacaksınız ya da bir ustanın yanında çırak olacaksınız, diğer ihtimalleri düşünmeyin, zayıf ihtimaller ile kendinizi kandırmayın, ailenizi üzmeyin ...

ben 38 yaşındayım, her gün 8 adet NİZAMİ olarak barfiks yapıyorum, askerde 10 yapardım, birkaç ay sonra yine yaparım, bench pres de kendi kilom kadarını kaldırıyorum, benim yumruğum normal birininkinden farklı, 30 yaş ne ki, kendinize bakarsanız hayat boyu dinç kalırsınız yeter ki kayıtlarınız olsun, ben eskiden şu kadar koşardım, şu kadar kilo kaldırırdım vs diyip hedefleriniz olsun, tamam göbek zamanla oluyor ama sporcu bir yapınız varsa toparlıyorsunuz, iş güç yoğunluk olsa da yine eski alışkanlıklara geri dönüş imkansız değil ...

jr.
18 Ekim 2013, 19:12
Ağzına ağzına vurulası insan tipidir :)

Seko
18 Ekim 2013, 21:20
Motor sevdalısı adamı kimse lafla motordan soğutamaz.

arca94
19 Ekim 2013, 01:25

Aferin.

Keşke görse de alsa motoru altından. Ya da polise yakalansan.

Senin gibi tipler yüzünden millet motordan soğuyor farkındasın dimi?