PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kasktan kazık yedik şimdi nasıl toplıcaz :)

kemboo
15 Ekim 2013, 23:55
İzmir esnafından motoru ilk aldığım gün güzel bi kazık yedim arkadaşlar :) yiyeceğimi de biliyordum fakat, izmir gibi trafik olan bir yerde ilkkez motor kullanacaktım ve ekipmansız çıkmam istemedim. Kahramanlarda motoru satan arkadaşla buluştuğumuz için ordan bişeyler aldım. Faiş fiyatlarla aldığım bu ekipmanlardan çok memnun değilim. Esnaf beni ömür boyu kaybetti o ayrı mevzu :) bi kaskım var şuan rahatlık ve kafama oturma olarak fena değil sağlamlığına çok da yorum yapamıyorum. Benim asıl sıkıntım olarak ise içine çok rüzgar geçirdiğini düşünüyorum. Sizce ls2 nin 120 140 lira civarı bir kaskla değiştirsem acaba aynı sorunu yaşarmıyım ne dersiniz? Birde bu çene kısmını kışlık olarak iyice örtecek uygun fiyatlı bir model biliyormusunuz? şimdiden teşekkürler

Tİme_shİft42
15 Ekim 2013, 23:58
Şimdilk kullan kulak tıkacı al rüzgar uğultusunu %90 emer

kemboo
16 Ekim 2013, 00:04
ya uğultuda var ama ben içeri giren rüzgardan rahatsızım bu fiyatlı ürünlerde illaki olacaksa değiştirmicem aslında. Hep açık kask kullandım scooterda ondan tam olması gerekeni anlayamıyorum. Birde elimde bitane ls2 kask var biraz hırpalanmış ama düzgün. Süngeri çıkabiliyor yıkasam sakıncası olmaz değil mi

Tİme_shİft42
16 Ekim 2013, 00:09
Hava kanalları çıkışlarını kapat :queen:

Kask hafif bol geliyorsa çok etkiliyor bu rüzgar sesini pedler yıkanır ama rüzgar sesin gene gitmez :queen:

300 tl lik kask işini fazlasıyla görür kulak tıkacıda alırsan rüzgarı hiç hissetmessin o paraya olan kaskların çoğu alıyor rüzgar

kemboo
16 Ekim 2013, 00:11
hımm anladım biraz bekleyip bi nolan falan alacaz yani :) sağolasın bende vizörün etrafına pencere bandı mı çeksem diye düşündüm :queen:

yamyamaha
16 Ekim 2013, 00:14
bende ls2 magnum modeli var. oldukça güzel rüzgar alıyor, ama kışın uzun yolda iyi oluyor buğu yapmıyor. :) yazın serin oluyor. :)
esnaf kazıgı o kadar önemli değil hepimiz ömrümüzün bir kısmında esnaf kazığı yemişizdir, hatta benim gibi mübtelası olanlar ara ara yemeye devam eder. mühim olan aldığın kaskın sana kazık atmaması. !
benim kaskın iç süngerleri çıkarıla bilir. ben ara ara çıkartıp elde zedelemeden yıkıyorum. ne kadar temiz oluyor bilemiyorum ama genelde yıkamaya başlamadan önceki halinden temiz oluyor. :) 2 senede 5 sefer anca yıkamışımdır. ls2 nin iç süngerleri satılıyor diye biliyorum gerekirse takım alırsın. biri açık biri magnum her iki kaskımda rüzgar sesini alıyor. biz alıştık kulak tıkacı her markada en iyi çözüm. kışında mutlaka balaklava kullan.

Tİme_shİft42
16 Ekim 2013, 00:15
Kulak tıkacı şehir içinde sakat oluyor :queen: arkadaki korna çalıyor duyamıyorsun yanında bitiveriyorlar :queen:

DKN
16 Ekim 2013, 00:19
geçen hafta ls2 aldım bu hafta aynısından bitane daha alıp saklıcam =)) tek kelimeyle o paraya harika

kemboo
16 Ekim 2013, 00:26
şehir içinde olmaz zaten ya :queen: balaklava takıyorum ya yoksa sürülmicek zaten :cat: o buğu olayı bendede var ilerlerken gidiyor iyi oluyor :)

khayyam
16 Ekim 2013, 21:13
ben scorpion exo 500 kullanıyorum. şu an indirimde motomax'te. 429 lira. tavsiye ederim. yanak kısımlarındaki destekler şişirilip indirilerek ayarlanabiliyor. ve rüzgar konusunda gayet başarılı.

polo34
16 Ekim 2013, 21:54
laser granville alabiliyorsanız (250-300 tl arası muhtemelen) iyi olurdu, linkte türlü markaların ciddi çarpma testleri var, 4/5 almış, bu fiyata gayet iyi, bende yıllardır kullanıyorum, hiç değiştirsem artık demedim, bir kere alın kafanız rahat etsin, bu paraya daha iyisi yok diyip içiniz de rahat eder :)
http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=118&sharp-model=Granville&sharp-type=3&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1