PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Ybr 125 Esd far ayarı nasıl yapılır?

Agv
15 Ekim 2013, 13:35
Arkadaşlar far ayarı bozuk, çok fazla titriyor ve yolda giderken (ör E-5) yukarıdaki yön tabelalarını gösteriyor resmen. Nasıl ayarlayabilirim, zor bir iş mi? Teknik bigim pek fazla yok doğrusu. Serviste biraz uzak kalıyor bana. Gidiş dönüş 80 km civarı mâlum bayram kapalı da. İnternette ve kılavuzda anlatım da bulamadı. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba zor ve karmaşık ise pek bulaşmayım. :pl: Anca debriyaj ayarı, buji değişimi yapabiliyorum şu an. :mrgreen:

onuRRtas
15 Ekim 2013, 14:12
farın altında 10 numaralı ingiliz anahtarının açtığı bir vida var. onu biraz gevşetin, farı biraz daha aşağı indirin, tekrar sıkın :)

Agv
15 Ekim 2013, 15:21
farın altında 10 numaralı ingiliz anahtarının açtığı bir vida var. onu biraz gevşetin, farı biraz daha aşağı indirin, tekrar sıkın :)

Farın altında derken hocam direkt far tasının altı mı? :) Yoksa farı muhafaza eden plastiğin içinde mi sökmemiz mi gerek? :)

Agv
15 Ekim 2013, 23:59
Güncel;

Arkadaşlar bahsedilen vida far tasının içerisinde mi kalıyor ona göre sökeceğim yarın deneyeceğim. :)

onuRRtas
16 Ekim 2013, 00:08
Güncel;

Arkadaşlar bahsedilen vida far tasının içerisinde mi kalıyor ona göre sökeceğim yarın deneyeceğim. :)

birşeyi sökmene gerek yok, altına bak farın göreceksin. böyle kaydırmalı bir yer gibi kızaklı gibi görünce anlarsın çok basit bişey :)

kemboo
16 Ekim 2013, 00:14
bende yolda giderken şehir dışında ha bire selektör yapıyorlar :queen:

Agv
16 Ekim 2013, 01:07
birşeyi sökmene gerek yok, altına bak farın göreceksin. böyle kaydırmalı bir yer gibi kızaklı gibi görünce anlarsın çok basit bişey :)

Yine alıntı yaptım "gerizekalı" muamelesi göreceğiz. :) Hocam alta baktığımda allen vida görüyorum iki adet bu hemen mavi far tası, farın altında.. Bundan bahsetmiyorsunuz dimi? İç kısımda mı kalıyor hani iki maşanın arası farın arka kısmı.. :) Çünkü sökmeden ulaşabileceğim bir vida göremedim yav. Hiç değilse boyut olarak mesela 12-14 anahtarla mı açılıyor ona göre ihtimalleri sıralar denerim. :)

onuRRtas
16 Ekim 2013, 01:17
Yine alıntı yaptım "gerizekalı" muamelesi göreceğiz. :) Hocam alta baktığımda allen vida görüyorum iki adet bu hemen mavi far tası, farın altında.. Bundan bahsetmiyorsunuz dimi? İç kısımda mı kalıyor hani iki maşanın arası farın arka kısmı.. :) Çünkü sökmeden ulaşabileceğim bir vida göremedim yav. Hiç değilse boyut olarak mesela 12-14 anahtarla mı açılıyor ona göre ihtimalleri sıralar denerim. :)

yarın resim falan çekerim hocam :)

Agv
16 Ekim 2013, 02:07
yarın resim falan çekerim hocam :)

Valla zahmet olacak hocam. Çok teşekkürler. Ben de işlemi yapabilirsem, yaptıktan sonra fotoğraflayıp forumda paylaşacağım. :) Bugün baktım da benim motosiklet mavi farın bulunduğu tasın da altı mavi renk sanırım o tastan olmaz zaten ayar onu çıkartmak içindir dedim.. Sonrasında ise koruma demirinin takıldığı vida var o da boşta gibi duruyordu göremedim yav. Acemilik işte sorsan o vidanın kaç numara anahtarla açılacağını bilmem.. :)

Mehmet_Aa
25 Nisan 2014, 16:31
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Öncelikle herkese selamlar kazasız belasız sürüşler diliyorum. Bende bi ybr 125 esd aldım fakat ön farı değiştirmek istiyorum. İnternette fotoğraflarını gördüm gerçekten ybrye yuvarlak far daha fazla yakışıyor. Sizden de yapan arkadaşlar olmuş. Acaba benımde bu yuvarlak farı takabılmem ıcın neler gereklı? Cevaplarınızı beklıyorum saygılar :)

Agv
25 Mart 2018, 19:46
Hort olacak ama..

Ybr'y aldığım zamanlar yarım akıllı idim. Daha özel sektörde toy idim açıkçası. 19 yaş az olmasa da. Neyse, 2018 yani 5 sene içerisinde neler değişmiş neler.. Abi ağzım açık kaldı be! 5 sene yahu diyorsun alt tarafı. Ama inanamadım. Özet geçelim.. Ybr olduğu zamanlar günlük 5 lirayı bile biriktirirdim paket serviste çalışıyordum. Zamanla Pulsar Ns200 aldım ve şansım döndü birikmiş param ile üzerine kredi senet yapıp bir ev alım satımı yaptım 6 aylık. Şans işte insanın ömründe bir kez gelir. Tenere, Honda Rally aldım sattım, xmax 250 aldım sattım. Hep istediğim motosikletlerdi. Sonra araba satın aldım gıcırında idi her şey. Şunu fark ettim ne salakmışım. Bilinçsiz harcamalar falan yapmaya başladım. 2016'dan 2018'e kadar oluyor bunlar. Hoş, okul falan da kazandım daha sonra örgün eğitim iki yıllık ve iki tane de açıköğretim. O kadar aptalım ki 2014'te açıköğretime kayıt olup hiç gitmedim. Sonra 2016'dan beri işsizim. Daha yeni işe gireceğim. Nedeni ise babam çıktı yıllar sonra ama hastaymış. Kanser teşhisi koyuldu aylarca hastanede beraberdik babam, abim ve annem. Sonra yıllardır arayıpta bulamadığım çocukluk aşkım çıktı ortaya. Yalan yok, babam o halde iken kimse yanıma gelmedi. O geldi işini okulunu vs bıraktı geldi. Sonra işte babam 3 ay sonra vefat etti. Kızla da ayrıldık. Ben taşındım ettim falan.. Her şeyimi kaybettim iki yıl içerisinde her gün öldüm öldüm dirildim. Çok kötüydü her şey. Toparlayamadım psikolojimi. Çok zordu her şey. Şimdi yavaşça toprlamaya başladım. 20 bin lira civarı borcum var şu an ise o kadar şeyden sonra. İki yılda birikimler de gitti, her şey gitti. Ybr kaldı ama :) Onu hiç satmamıştım bugün biraz toparladım hala çalışıyor. Gık demem diyor. :) Biraz gezdim eskilere döndüm. 5 yılda neler değiştiğini gördüm arkadaşlar. Zaman hızlı mı geçiyor, yavaş mı geçiyor bilmiyorum ama sayı olarak az görünen 5 bile ömrümden neleri getirip götürmüş onu anladım. Herkese iyi sürüşler.