PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kask Kamerası İçin Denediğim Alternatif Çözümler

Buzzard
15 Ekim 2013, 01:10
Merhaba arkadaşlar.Trafikte yaşadığımız sıkıntıları yada keyifli anları paylaşmak adına kask kamerası kullanmak artık bir gereklilik oldu.

Bu konuda fazlasıyla alıştırma yapmış biri olarak 30 TL ile 400 TL arasında kullandığım çözümleri sizlerle paylaşmak istedim.Bütçesi sınırlı olanlar veya bu işe fazla para harcamak istemeyenler için kendi kullandığım alternatif yolları yazdım.

Kendi kullandığım ve arkadaşlarımın kullandığı kameraları test edip (-) (+) yönlerini elimden geldiğince paylaşmaya çalıştım.

1.Anahtarlık kamera :Video Formatı : 640x480 Batarya süresi 60-70 dakika arası Fiyat: 30 TL’den başlıyor.
Bu kamerayı kaskın içine yerleştirenlerde var benim gibi kaskın üstüne yapıştıranlar da.Yağmurlu havalarda çekim yapabilmek için kaskın içine yerleştirmek daha mantıklı.

Video örneği : http://youtu.be/TVjmO1XIAQY

2.Kalem kamera : Video formatı : 352 x 288 (hd çekim yaptığı söylenenleri de var ama ne kadar iyidir bilmiyorum.Benim kullandığım 352x288 kayıt yapıyordu.) Batarya süresi 60-90 dakika arası Fiyat: 30 TL’den başlıyor.
Bu kamerayı kaskın yanındaki vidaya bir aparat(küçük bir kutucuk) yapıp kamerayı onun içine yerleştirdim.

Youtube linki : http://youtu.be/A9_9gEQy54k

3.MD 80 Mini DV Kamera : Video Formatı: 720*480 Batarya süresi 60-70 dakika arası Fiyat: 40 TL’den başlıyor.

Bu 3 kameranın da çekimleri fazla beklentisi olmayanlar için tatminkar.

Artıları:
Ucuz olmaları
Çok ufak olmaları

Eksileri:
Dar açılı olmaları
Kayıt sürelerinin kısa olması (en azından benim için)
Görüntü kalitelerinin genel olarak düşük kalitede olması
Çin malı olmaları (bazı kullanıcılar için)
Fotoğraf çekimlerinin berbat olması (bazıları için önemli)
Bu arada dar açının bir şekilde üstesinden gelmek mümkün.Youtube’da bu tarz çözümler mevcut.

İşte bunlardan bir tanesi : http://www.youtube.com/watch?v=pIaulFhH7ZM

Tabi maalesef bu kameralar suya,toza,darbeye dayanıklı değil.(sadece MD 80 Mini kamera da su geçirmez bir aparat var o da ne kadar işe yarar bilmiyorum)

4. seçenek Kodak ZM1 :Video Formatı : 640x480 Batarya süresi 150 - 180 dakika arası Fiyatı : 50- 60 TL arası
Bu kameranın tek sıkıntısı kask hariç motosikletin herhangi bir yerine monte edebiliyorsunuz.Youtube’dan izlediğim bir videoyu kendi motorsikletime uygulamıştım.( benim motorsikletimde aynaya monte olmadı çünkü aynaların açısı çok farklıydı bunun üzerine bende farın üzerine bu uygulamayı yaptım gayet başarılı oldu)

Youtube linki: http://www.youtube.com/watch?v=Q_0NrBAokYU

Benim uyguladığım yöntem: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/84940-kuba-str-250-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-91.html

Artıları:
Ucuz olması
Suya ve darbeye dayanıklı olması
Garantili bir ürün olması
İnce ve hafif olması

Eksileri:
Kaskın üzerinde kullanılamayacak kadar büyük olması
HD görüntüye sahip olmaması
Fotoğraf çekiminin berbat olması (bazıları için önemli)

5. seçeneğimiz aiptek W6 Aksiyon kamerası : 120° açılı 720 P Batarya süresi 2 saat Fiyatı :230 -240 TL arası

(maalesef internette bu kameraya ait bir görüntü var o da işe yaramaz.Aiptek Türkiye’nin web sayfasından görüntü istedim ellerinde olmadığını en kısa zamanda yurtdışından alıp sitelerine yükleyeceklerini söylediler)O yüzden şimdilik muamma…

Artıları:
720p görüntü
Su geçirmemesi
Batarya süresi

Eksileri:
Diğer aksiyon kameralarına göre biraz daha dar açılı olması (120°)

6. seçeneğimiz NEXT MagiCam SD 19 Aksiyon Kamera : 175° açılı 1080P Batarya süresi LCD ekran açıkken 120 dakika.Herşeyiyle go pro’ya benzeyen 10 numara bir aksiyon kamerası Fiyatı : 399 - 699 TL arası
(İlanda 175° açılı yazmasına rağmen bazı sitelerde 170° yazıyor.)

Video örneği : http://youtu.be/08oWU9wG3og

Artıları:
Bence go pro’ya alternatif olabilecek kadar iddaalı bir kamera bir eksisini göremedim.

7. seçeneğimiz Contour Roam : 170° açılı Görüntü kalitesi : 1080P Batarya süresi: 3.5 saat fiyatı :400 TL civarı

Bu kameranın da sıfırını bulmak çok zor.(sadece birkaç sitede var ancak yeni modellerini birçok yerde bulabilirsiniz onlarda pahalı)

Video örneği :http://youtu.be/l25vFugctdc

Artıları:
Bu kamera da go pro’ya alternatif olabilecek kadar iyi.
Üzerinde sadece 2 tuş olması (lazer ve kayıt tuşu) kolay kullanımlı bir kamera olması
Herhangi bir aparata ihtiyaç duymadan suya dayanıklı olması( 1 mt.)
270° açılı hareketli lensiyle kamerayı istediğiniz şekilde konumlandırabiliyorsunuz
Batarya süresinin gayet iyi olması

Eksileri:
Üzerinde ekran olmaması
Video ve fotoğraf ayarlarının sadece Contour storysteller adlı programdan yapılıyor olması( benim için hiçbir sıkıntı oluşturmadı ama bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilir.)
Piyasada sıfırının çok az olması.

Ben şu an Contour Roam kullanıyorum ve çok memnunum bulabilirseniz tavsiye ederim.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın ancak elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım ve bu konuda birçok alternatifi sunmak istedim.Son olarak bunlar benim kişisel fikirlerimdir.Farklı düşünen arkadaşlar olacaktır onlara da saygım var ama ben kendi deneyimlerimi yazdım. Umarım bu konuda araştırma yapan arkadaşlara bir faydası dokunur.

Herkese iyi bayramlar…

Aykut009
15 Ekim 2013, 01:17
Bütçenizi zorlarsanız contour+ 2'yi öneririm size. GoPro 3 ile kapışan bir aksiyon kamerasıdır. Hatta gopro 3 ile karşılaştırma videosu :http://www.youtube.com/watch?v=LFBwuvBRdoU

(Bütçe konusu herkes için geçerlidir)

beko12345
15 Ekim 2013, 01:20
Mükemmel olmuş, elinize sağlık.

Buzzard
15 Ekim 2013, 01:45
Bütçenizi zorlarsanız contour+ 2'yi öneririm size. GoPro 3 ile kapışan bir aksiyon kamerasıdır. Hatta gopro 3 ile karşılaştırma videosu :http://www.youtube.com/watch?v=LFBwuvBRdoU

(Bütçe konusu herkes için geçerlidir)

Dediğim gibi bende Contour Roam 1 var ve gayet memnunum.Özellikle youtube'da izlediğim videolarda go pro'nun renkleri daha doygun bunun dışında bir fark göremedim.(sadece görüntü kalitesi için söylüyorum.Tabi ki go pro'nun çok daha avantajı vardır.)

Gopro Hero 2 Vs Contour Roam : http://youtu.be/sNYCGezQmFQ

Contour roam 1 ve Contour roam 2' nin de karşılaştırma videoları var. Yine görüntü kalitesi açısından söylüyorum bence hiçbir farkları yok.(tabi youtube üzerindeki videolar için söylüyorum ve sadece görüntü kalitesi açısından - onun dışında tabi ki contour roam 2 'nin artı özellikleri vardır)

Contour roam 1 ve contour roam 2 karşılaştırma videosu: http://www.youtube.com/watch?v=Etf1n4ja6iE

Linwelin
15 Ekim 2013, 02:03
Emeginize saglik..

yiqit
15 Ekim 2013, 02:15
GoPro 3 Black Edition ahh ahh...

Buzzard
15 Ekim 2013, 02:26
GoPro 3 Black Edition ahh ahh...

Maalesef hero 3 çıkar çıkmaz 3+ sayesinde demode oldu...Aradaki 70 $ lık fark için kim go pro hero 3 alır ki...

http://youtu.be/bD0zMZ91NOo

inzell
15 Ekim 2013, 02:50
Aynen, Hero 3 plus çıkınca Hero 3 demode oldu. Plus versiyonda hem daha uzun batarya ömrü hem de daha küçültülmüş kasa oldukca cazip. Derlemen için teşekkürler, oldukça aydınlatıcı olmuş.

mali_181
15 Ekim 2013, 03:35
Elinize kolunuza sağlık süper bir paylaşım

RAMİREZ
15 Ekim 2013, 03:38
Tamda aradığım konuydu. Teşekkürler...

oguzhansan
15 Ekim 2013, 04:32
Senin sayende nasil bir kamera aradigimi ve cebime hangisi uygun olduguna karar verdim dostum cok sagol

Kodak zm1 aldim, hem havuzda bir kere deneme sansim olmustu...

Buzzard
15 Ekim 2013, 09:46
Senin sayende nasil bir kamera aradigimi ve cebime hangisi uygun olduguna karar verdim dostum cok sagol

Kodak zm1 aldim, hem havuzda bir kere deneme sansim olmustu...

Kodak Zm1 fiyatına göre gayet güzel bir kamera.(tek eksiği hd olmaması ve dar açısı ama dar açıdan kurtulmak mümkün) Kodak'ın ucuz hd kameraları da var(hem de suya dayanıklı) ama onlar da Zm1'e göre kaba kalıyor.Gerçi bi şekilde motorsikletin herhangibir yerine monte edilebilir.En azından kompakt makinalardan çok daha kullanışlı ve ucuzlar.

Kodak zm1'i far kamerası olarak kullandığım video:

http://youtu.be/o8Fg7DLCouw

Dar açının çözümü: http://youtu.be/bC3uw6Fb8kE

Marloon
15 Ekim 2013, 14:33
Ellerinize sağlık süper konu. Diğer kamera sahipleri de marka model belirterek görüntü eklerlerse (karşılaştırma açısından) dadından yenmez bi konu olur.

Linwelin
15 Ekim 2013, 14:54
Cok borcum var bu ara kapatabilirsem amerikadan gopro hero3+ getirtip paylasicam bu baslik altinda. Ama once kredi kartimi odemem gerekiyor :)

ERROR88
15 Ekim 2013, 15:07
Normal kameraya ayak aldım ufak bi kameram var jvs cekim on numara oldu titresim almiyor depoya sabitledim yagmuru karistirma bozulur valla vakumlu ayagi bulmak icin cinmali hddv kamera lardan aldim.69 tl ye kamera yi da cocuklara verdim oynasın diye cin mali bisi aldigim icin pismanim ama iyisini bulamadumonopod mus ismi

beko12345
20 Ekim 2013, 01:02
Böyle bir emeğin , saçma supan konular yüzünden çook gerilere gitmesi gücüme gitti.

Buyrun, görmeyenin işine yarasın.

Buzzard
20 Ekim 2013, 01:10
Böyle bir emeğin , saçma supan konular yüzünden çook gerilere gitmesi gücüme gitti.

Buyrun, görmeyenin işine yarasın.

Nezaketiniz için çok teşekkür ederim Berkut bey.

beko12345
20 Ekim 2013, 01:14
Nezaketiniz için çok Teşekkür ederim Berkut bey.
Ne demek, insan uğraşıp birilerinin işine yarasın istiyor. Bi bakıyorsun 1 hafta içinde 5. Sayfaya düşmüş.

Mt ye ara verme zamanı geldi gibi sanırım...

Buzzard
20 Ekim 2013, 01:22
Ne demek, insan uğraşıp birilerinin işine yarasın istiyor. Bi bakıyorsun 1 hafta içinde 5. Sayfaya düşmüş.

Mt ye ara verme zamanı geldi gibi sanırım...

Sizi çok iyi anlıyorum.Hani demişler ya "marifet iltifata tabidir,müşterisiz meta zayidir." verdiğimiz emek bir yana belkide birilerinin işine yarayacak bu ve buna benzer birçok konu ziyan olup gidiyor...( yanlış anlaşılmasın bizim kimseden aferin beklediğimiz de yok ama dediğim gibi bu ve buna benzer konularda arayış içinde olan arkadaşlara faydası olacak konular ziyan olmasın , birilerinin işine yarasın derdindeyiz)

jedilight
21 Ekim 2013, 02:24
Cok faydali bir paylasim

2move
21 Ekim 2013, 02:39
Fazla param oldugunda alacagim bir aksesuardir.kamera almayi dusunmesemde emege saygi icin TESEKKURU borc bilirim.
Guzel konu... saygilar

Serk21
21 Ekim 2013, 03:22
Cok guzel bir paylasim tesekkurler.

Fakat lanet goprolara para vermeyin.kazikci gopro,fahiş fiyatçi gopro.

JVC bu iste cok iyi bakin https://www.youtube.com/watch?v=QyJ9o2oPxPI&feature=youtube_gdata_player

grognard
21 Ekim 2013, 10:11
Super konu olmus elinize saglik.

Bende su siralar next modellerini arastirjyordum ustune geldi.

399 tl fiyat ve yaninda aksesuarlari ile 19 modeli fiyat performans olarak en iyi alternatif gibi.

Guzel paylasim icin tekrar tesekurler.

Nexagon
21 Ekim 2013, 10:48
ben de bu güzel paylaşıma ufak bir katkıda bulunayım madem, çin alışveriş sitelerinde sj1000 adında bir aksiyon kamerası dolanıyor ki fiyatı 70-80 dolar civarlarında ve youtube'de türkçe ve ingilizce açıklamaları ve go pro ile karşılaştırmaları mevcut. dileyen ona da bir göz atabilir

Salih_T
21 Ekim 2013, 11:10
Güzel bir konu, güzel bir paylaşım..

Benimde ilgim olan bir konuda yapılmış bu yazı çok hoşuma gitti..

Teşekkürü bir borç bilirim.. ::thanks:

piyanist_irf
21 Ekim 2013, 11:15
hakkaten tamda go pro hero 3 black edıtıon almayı düşündüğüm ancak araştıracak zamanımın olmadığı şu zamanda ilaç gibi gelmiş bir konudur konusunu açan araştıran yorum yazan , tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim araştırdığım kadarıyla go pro dünyayı sallayan bir marka ama kontur mu neyimse bu markayı ilk buırada duydum :) go proya yğunlaşınca insan :)

elinize emeğinize sağlık arkadaşlar gerçekten yerinde bir paylaşım olmuş emeği geçen herkezin gıdışından öperim :)

Linwelin
21 Ekim 2013, 11:58
az paralanıp su sj1000'i denemek lazım.

Buzzard
21 Ekim 2013, 13:51
ben de bu güzel paylaşıma ufak bir katkıda bulunayım madem, çin alışveriş sitelerinde sj1000 adında bir aksiyon kamerası dolanıyor ki fiyatı 70-80 dolar civarlarında ve youtube'de türkçe ve ingilizce açıklamaları ve go pro ile karşılaştırmaları mevcut. dileyen ona da bir göz atabilir

O kamerayı da araştırmıştım.Ancak başka bir motosiklet forumunda şöyle bir yazı okudum.Aynen aktarıyorum " Tavsiye etmem arkadaşlar. Ben bu kameralardan satmak için getirtmiştim. Asli sorun kayıta başlama/durdurma düğmesinde. Ufacık ve kırılgan bir switch var. Eldivenle basma şansınız yok. Hele de kamerayı kaskınıza bağladıysanız. Gördüğüm diğer sıkıntı ise bataryasındaydı. 1-1.5 saat çekim yapıyordu alet ilk başta. 2 hafta kullandıktan sonra çekim süresi 15 dakikaya düştü." (Alıntıdır)

Bu eleştiriden sonra o kamerayı seçeneklerimden çıkardım.Bu iş de en önemli şey garanti. Sonuçta kullanacağınız alet titreşime,darbeye,yağmura , çamura maruz kalabilir ; sonrasında sıkıntı yaşamamak için özellikle çin mallarından uzak durmak gerek.

Ben hepsiburada'dan next aee sd19'u almıştım. Bahsettiğim gibi go pro tarzında bir kameraydı. Aldıktan iki hafta sonra ufak bir sorun çıkardı. Hepsiburada'yı aradım ürünü geri istediler. İki gün sonra da paramı iade ettiler;)Sonunda contour roam'ı buldum.Eldivenle ile açıp kapatabiliyorsunuz.Kullanımı çok kolay görüntü kalitesi de hero2 ile yarışabilecek kalitede .

Son olarak konu üzerinde paylaşımda bulunan , destek veren motosiklet dostlarına selamlar...

Nomad_41
21 Ekim 2013, 14:42
Anahtarlık kamera güzelmiş görüntü ve muhafaza yeri hosuma gıttı içerde gizli saklı olması daha hoş benım ıcın şahsi görüşüm . Kısmetse 3 ay sonra alıcam motoru ekıpmanları herşeyi . o videoda'ki kamerayı nerden teyin ede biliriz istanbul içi mağzalarda vs satılan yer varmı ?

Buzzard
21 Ekim 2013, 15:55
Anahtarlık kamera güzelmiş görüntü ve muhafaza yeri hosuma gıttı içerde gizli saklı olması daha hoş benım ıcın şahsi görüşüm . Kısmetse 3 ay sonra alıcam motoru ekıpmanları herşeyi . o videoda'ki kamerayı nerden teyin ede biliriz istanbul içi mağzalarda vs satılan yer varmı ?

Sahibinden,gittigidiyor gibi sitelerde bolca mevcut.Kaskın içine nasıl monte edildiğini anlatan videolardan biri ...

http://youtu.be/i1WqXZzj3HQ

Nomad_41
22 Ekim 2013, 00:26
Sahibinden,gittigidiyor gibi sitelerde bolca mevcut.Kaskın içine nasıl monte edildiğini anlatan videolardan biri ...

http://youtu.be/i1WqXZzj3HQ

Saol dostum . sahibinden.com'da gittigidyorda fln anahtarlık kamera adı altındamı geçiyor ?

Buzzard
22 Ekim 2013, 00:29
Rica ederim. Doğrudur.

Nexagon
22 Ekim 2013, 12:18
O kamerayı da araştırmıştım.Ancak başka bir motosiklet forumunda şöyle bir yazı okudum.Aynen aktarıyorum " Tavsiye etmem arkadaşlar. Ben bu kameralardan satmak için getirtmiştim. Asli sorun kayıta başlama/durdurma düğmesinde. Ufacık ve kırılgan bir switch var. Eldivenle basma şansınız yok. Hele de kamerayı kaskınıza bağladıysanız. Gördüğüm diğer sıkıntı ise bataryasındaydı. 1-1.5 saat çekim yapıyordu alet ilk başta. 2 hafta kullandıktan sonra çekim süresi 15 dakikaya düştü." (Alıntıdır)

Bu eleştiriden sonra o kamerayı seçeneklerimden çıkardım.Bu iş de en önemli şey garanti. Sonuçta kullanacağınız alet titreşime,darbeye,yağmura , çamura maruz kalabilir ; sonrasında sıkıntı yaşamamak için özellikle çin mallarından uzak durmak gerek.

Ben hepsiburada'dan next aee sd19'u almıştım. Bahsettiğim gibi go pro tarzında bir kameraydı. Aldıktan iki hafta sonra ufak bir sorun çıkardı. Hepsiburada'yı aradım ürünü geri istediler. İki gün sonra da paramı iade ettiler;)Sonunda contour roam'ı buldum.Eldivenle ile açıp kapatabiliyorsunuz.Kullanımı çok kolay görüntü kalitesi de hero2 ile yarışabilecek kalitede .

Son olarak konu üzerinde paylaşımda bulunan , destek veren motosiklet dostlarına selamlar...

şunu anlıyoruz ki, go pro iktidarı ele almış durumda ve maalesef ki tahtı pek kolay sallanamıyor. sağda solda görüyorum mütemadiyen piyasaya aksiyon kamerası giriyor ama adamlar go pro ile mücadeleyi fiyat politikasında etmek yerine kalite üzerinden etmeye çalışıyorlar haliyle pek işe yaramıyor zira go pro hakimiyeti ele aldı.

benim de niyetim mevbur bir go pro edinmek, yerine de ikinci bir kamera olarak sj 1000 alayım diyorum onu da eş zamanlı kurgu, ekranı ikiye bölüp eş zamanlı çekimler vs için kullanayım diyorum.

grognard
22 Ekim 2013, 13:06
Bu yaz arkadasimin go prosunu kaska baglayarak grup surusunde denedik.

Aklimda kalan 2 sikintisi vardi.

Birincisi

Kayit suresi azligi sarji cabuk bitmis ve kapanmis

İkincisi ise

Hizli sarj gibi bi olay yok mola verdigimizde dedim ki sarj edelim de devam edelim

Cevabi
Gece boyu takiyorum anca.doluo oldu o cebaptan sonra da ben dusunmedm hic go pro.

Ama ekstra batarya lcd ekran gibi ozellikleri icin next almayi planliyorum.

Next 19 kullanan arkadasim biraz daha detay verirse memnun olurum.

Saygilar.

Buzzard
22 Ekim 2013, 16:28
Bu yaz arkadasimin go prosunu kaska baglayarak grup surusunde denedik.

Aklimda kalan 2 sikintisi vardi.

Birincisi

Kayit suresi azligi sarji cabuk bitmis ve kapanmis

İkincisi ise

Hizli sarj gibi bi olay yok mola verdigimizde dedim ki sarj edelim de devam edelim

Cevabi
Gece boyu takiyorum anca.doluo oldu o cebaptan sonra da ben dusunmedm hic go pro.

Ama ekstra batarya lcd ekran gibi ozellikleri icin next almayi planliyorum.

Next 19 kullanan arkadasim biraz daha detay verirse memnun olurum.

Saygilar.

Yukarıda ve bir önceki sayfada next sd19 hakkında detaylı bilgi mevcut...

zenon
22 Ekim 2013, 16:37
oWqdKPXZkYo

SJ1000 160 tl

Buzzard
22 Ekim 2013, 16:40
şunu anlıyoruz ki, go pro iktidarı ele almış durumda ve maalesef ki tahtı pek kolay sallanamıyor. sağda solda görüyorum mütemadiyen piyasaya aksiyon kamerası giriyor ama adamlar go pro ile mücadeleyi fiyat politikasında etmek yerine kalite üzerinden etmeye çalışıyorlar haliyle pek işe yaramıyor zira go pro hakimiyeti ele aldı.

benim de niyetim mevbur bir go pro edinmek, yerine de ikinci bir kamera olarak sj 1000 alayım diyorum onu da eş zamanlı kurgu, ekranı ikiye bölüp eş zamanlı çekimler vs için kullanayım diyorum.

Evet bu kategori de en iyisi go pro gibi gözüküyor ama yine de go pro ya alternatif olabilecek kalitede birçok kamera var.
Sj 1000 hakkında zaten yorum yapılmış. Bende aynen aktardım.Sonuçta çin malı garantisi olmayan bir kamera...

zenon
22 Ekim 2013, 16:54
Evet bu kategori de en iyisi go pro gibi gözüküyor ama yine de go pro ya alternatif olabilecek kalitede birçok kamera var.
Sj 1000 hakkında zaten yorum yapılmış. Bende aynen aktardım.Sonuçta çin malı garantisi olmayan bir kamera...

Garanti konsunda hem fikirim ama go pronun kapı parasına bir kamera alıp cok bir beklenti olmaması gerek bencede F/P olarak degerlendirmek gerek ben şimdilik aldım kullanıyorum daha cok yeni önerebilcek durumda da değilim kaydı kendim cektim şimdilik tatminkar gibi...

zihnigonen
22 Ekim 2013, 19:05
Ben de bugün GittiGidiyor'dan kampanya ürünü "KODAK ZE2 720PHD SU GEÇİRMEZ SUALTI VİDEO KAMERA" aldım. Fiyatı 129 TL idi (kargo dahil). Gelince deneyeceğim, tecrübelerimi paylaşırım.
http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/kodak-ze2-720phd-su-gecirmez-sualti-video-kamera-95701838

Nexagon
23 Ekim 2013, 00:17

evet sj1000'i dediğim gibi daha çok yedek/ikincil çekimlerde kullanacağım.

speed_dream
25 Ekim 2013, 16:10
ilk önce yurt dışından 720p çeken çin malı bir extrem kamera getirttim.4 ay kadar kullandım.görüntüsü güzeldi ama motosikletimin sesini istediğim gibi almıyordu:farao:
sonra gopro hero 2 aldım anladım ki kullandığım o kameraya verdiğim paraya yazık olmuş.ne görüntü ne de ses kalitesi gopro nun yanından geçmiyor:santa:
yaklaşık 1 ay kadar önce de hero3 black edition aldım.görüntü kalitesi olarak hero2 den çok farklı değil hatta hero 2 motosiklet sesini daha iyi alıyordu.hero3 den ses konusunda şikayetçiyim:cyclopsan
ama o da çekim fonksiyonu olarak çok dolu bir makina.hatta çoğu özelliğini kullanmıyorsunuz.profesyonelliğe hitaben yapılmış.
arkadaşım sony nin extrem kamerasını aldı yurt dışından 290euro.inceleme fırsatı buldum.çekim modu olarak hero 2 ye denk.kullanılabilirlik olarak yine gopronun yanına yaklaşamaz.gopronun çok daha fazla aparatı mevcut.ve yapışkan aparatlarının kalitesi sony ninkinden daha kaliteli.
internetteki videolar herzaman yanıltıcıdır.video programlarında oynamadan koymuyorlar videoyu.
o yüzden hiçbir kamera gopro'nun eline su dökemez diyorum.parasını fazlasıyla hakeden bir extrem kamera.:thumleft:

Serk21
25 Ekim 2013, 16:15
ilk önce yurt dışından 720p çeken çin malı bir extrem kamera getirttim.4 ay kadar kullandım.görüntüsü güzeldi ama motosikletimin sesini istediğim gibi almıyordu:farao:
sonra gopro hero 2 aldım anladım ki kullandığım o kameraya verdiğim paraya yazık olmuş.ne görüntü ne de ses kalitesi gopro nun yanından geçmiyor:santa:
yaklaşık 1 ay kadar önce de hero3 black edition aldım.görüntü kalitesi olarak hero2 den çok farklı değil hatta hero 2 motosiklet sesini daha iyi alıyordu.hero3 den ses konusunda şikayetçiyim:cyclopsan
ama o da çekim fonksiyonu olarak çok dolu bir makina.hatta çoğu özelliğini kullanmıyorsunuz.profesyonelliğe hitaben yapılmış.
arkadaşım sony nin extrem kamerasını aldı yurt dışından 290euro.inceleme fırsatı buldum.çekim modu olarak hero 2 ye denk.kullanılabilirlik olarak yine gopronun yanına yaklaşamaz.gopronun çok daha fazla aparatı mevcut.ve yapışkan aparatlarının kalitesi sony ninkinden daha kaliteli.
internetteki videolar herzaman yanıltıcıdır.video programlarında oynamadan koymuyorlar videoyu.
o yüzden hiçbir kamera gopro'nun eline su dökemez diyorum.parasını fazlasıyla hakeden bir extrem kamera.:thumleft:

Dostum sony yi bir kenara birak JVC nin paylastigim camerasina bak gopronun her turlu ustunden atlar. Yurt disi forunlari arastir kullananlar goprodan cok daha iyi oldugunu soyluyorlar.bana da yurt disindan bir arkadasim önerdi ben kendisine "bana gopro alip getirsene" demistim. Kismet olur da is guçten firsat bulabilirsem de bir jvc alabilirsem ikimiz de ceker oynamadan video koyariz :)

enxdesign
25 Ekim 2013, 18:59
İkinciel olarak düşündüğümüzde 300 lira contour HD 1080'e mi vermek mantıklı,
600 lira gopro hero2'ye mi?

Buzzard
25 Ekim 2013, 21:30
İkinciel olarak düşündüğümüzde 300 lira contour HD 1080'e mi vermek mantıklı,
600 lira gopro hero2'ye mi?

600 liraya go pro hero 2 alacağınıza 100 lira daha verip hero 3 silver alabilirsiniz.( yada o paraya hero 3 white'da alınabilir)sahibinden yada sanalpazar gibi sitelerde bu fiyata onlarca hero 3 var...

Şahsen ben tercihimi contour roam' dan yana kullandım.Sebebine gelirsek contour tam bir aksiyon kamerası. Kontrolü çok kolay, eldivenle bile kontrol edebiliyorsunuz. Görüntü açısı go pro ile aynı.(170 derece)Ayrıca herhangi bir aparata gerek duymadan 1 mt.'ye kadar su geçirmeme özelliği var.

Contour'un en önemli 2 eksisi var. Birincisi üzerinde lcd ekranının olmaması ikincisi ise kamera yada fotoğraf ayarlarının pc üzerinden contour'un kendi programı üzerinden yapılması. Gerçi bunlar benim için sıkıntı yaratmıyor.Çünkü zaten kameranın açısını doğru ayarladıktan sonra lcd ekrana pek ihtiyacım olmuyor.Ve programı bir kez pc'ye kurduktan sonra fazla ayar yapmıyorum.O yüzden bana göre çok kullanışlı bir kamera.Ek olarak 3,5 saatlik batarya süresi harika.

Bence go pro'nun contour roam'dan tek fazlası ( diğer birçok kameradan da) doygun renkleri.

Yalnız contour HD' de görüş açısı 135 derece. Dolayısıyla go pro'ya göre açı biraz dar.Bunu da hesaba katmak lazım.Bu arada aiptek z3 diye bir kamera var . Daha önceleri araştırmıştım.Şu an sahibinden'de birisi satıyor fiyatı da çok cazip(satıcıyla bir alakam yok tesadüfen gördüm) bu da hero 2 ile karşılaştırması. http://youtu.be/Mi-VWiGLw10

enxdesign
30 Ekim 2013, 19:46
600 liraya go pro hero 2 alacağınıza 100 lira daha verip hero 3 silver alabilirsiniz.( yada o paraya hero 3 white'da alınabilir)sahibinden yada sanalpazar gibi sitelerde bu fiyata onlarca hero 3 var...

Şahsen ben tercihimi contour roam' dan yana kullandım.Sebebine gelirsek contour tam bir aksiyon kamerası. Kontrolü çok kolay, eldivenle bile kontrol edebiliyorsunuz. Görüntü açısı go pro ile aynı.(170 derece)Ayrıca herhangi bir aparata gerek duymadan 1 mt.'ye kadar su geçirmeme özelliği var.

Contour'un en önemli 2 eksisi var. Birincisi üzerinde lcd ekranının olmaması ikincisi ise kamera yada fotoğraf ayarlarının pc üzerinden contour'un kendi programı üzerinden yapılması. Gerçi bunlar benim için sıkıntı yaratmıyor.Çünkü zaten kameranın açısını doğru ayarladıktan sonra lcd ekrana pek ihtiyacım olmuyor.Ve programı bir kez pc'ye kurduktan sonra fazla ayar yapmıyorum.O yüzden bana göre çok kullanışlı bir kamera.Ek olarak 3,5 saatlik batarya süresi harika.

Bence go pro'nun contour roam'dan tek fazlası ( diğer birçok kameradan da) doygun renkleri.

Yalnız contour HD' de görüş açısı 135 derece. Dolayısıyla go pro'ya göre açı biraz dar.Bunu da hesaba katmak lazım.Bu arada aiptek z3 diye bir kamera var . Daha önceleri araştırmıştım.Şu an sahibinden'de birisi satıyor fiyatı da çok cazip(satıcıyla bir alakam yok tesadüfen gördüm) bu da hero 2 ile karşılaştırması. http://youtu.be/Mi-VWiGLw10

Hero3 white yada silverın özellikler Hero2'ye göre düşük değil mi? Megapikseli falan. Hero3 blacklerde 650den başlıyor en az. Ki aparatları yok bu fiyata olanların.

GoPro Hero 2 Motosport Edition 500 lira eder mi?

Yada şöyle sorayım. Hero3 white yada silver yerine Hero2 alınır mı? (Black'e bütçe yetmiyor)

Buzzard
30 Ekim 2013, 20:41
Bildiğim kadarıyla hero 3 silver edition'un mikrofonu hero2' ye göre daha gelişmiş ayrıca akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebilmesi daha küçük ve hafif olması gibi avantajları var...(dahili wifi bağlantısı)

Ancak görüntü kalitesi olarak aralarında pek bir fark yok.( incelemelerden okuduğum kadarıyla) Ama yine de hero3 silver edition hero2'ye oranla daha yeni bir teknoloji .

Dolayısıyla eğer hero3 black alamıyorsanız hero3 silver edition almak daha mantıklı gibi.

oyunageldim
09 Şubat 2014, 22:46
Ellerinize sağlık iyi bir değerlendirme olmuş
Nedendir bilmem tercihimi yaptıktan çok sonraları görüyorum böyle bilgileri

yeni1i
18 Ocak 2015, 20:15
aksiyon kamera yorumlarına bakıyorum birde görüntülere bakıyorum. goro ya en yakın rakibin bile 20 metre önünde giden aracın plakası okunmuyor.sadece gopro okunuyor.
,

sandıkçı
18 Ocak 2015, 21:02
bende çok araştırdım bu konuda sj4000 iş görür aksesuar çok.countourda karar kıldım sırf kalem şeklinde olması ve kayıt süresi nedeniyle.
Sonra gittim sony action cam aldım.almaz olaydım.yanında hiçbir aksesuar yok kutunun altı kapalı.açmadan aldım kutuyu evde açtım usb kablo motora takma aparatı açısız.gerisi kağıt kürek.sony center a gittim=
Kask aparatı 110 tl
Batarya 90 tl
Hafıza kartı 80 tl
Koruma kabı 90tl. =370 tl ektradan masraf dedim alın geri almadılar kutu açılmış diye.konuyla ilgili başlık açıçam şu an tüketici hakem heyet sonucunu bekliyorum.
Demem o ki yurt dışından countour getirtin 3-4 saat çekimimizi yapın.sony center gibi simsar-çakallara para vermeyin.garanti konusunada takılmayın adamlar daha kullanılmamış malı almyo garantiye gitse o zaman hepten tufaya gelirsiniz.
Unutmadan' dikkat edin kimse doğru düzgün kayıt süresini yazmaz sattığı malın süre sormadan almayın 90 dk lık kamerayla uğraşılmaz bide yedek bataryası yoksa asıl amacı için (yol kayıt güvenlik) kullamazsınız..ürünü geri verirsem kesinlikle countour alıcm ebayden..