PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OffRoad Motosikletin Yolda giderse cezası ne kadardır ?

mertoreis
15 Ekim 2013, 00:39
Merhaba iyi forumlar benim Yiğenimde 125 cc lik Cross var yani Pocket bike orta boy neyse OffRoad yola çıkası yasak ne plaka ne ruhsat hiçbirşey yok zaten orjinalde yok bunların yola çıkma yasagı var yiğenim araziye giderken yoldan gitmek zorunda kalıyor bu ara polis yakalarsa cezası kaç paradır acaba ?

İyi Forumlar

İyi Bayramlar

emrb
15 Ekim 2013, 00:48
Yanına ona göre mi para alacak ne yapacak anlamadım.Yasaksa vardır bir sebebi yoldan gitmesin gitsin kumda oynasın.

tr_select
15 Ekim 2013, 00:48
Bende bu sorunun cevabını merak ettim şimdi. Faturası filan var ise, bir şekilde yırtılabilir diye düşünüyorum.

"Abi aha faturası, bu motoru arazide kullanıyorum. İstesemde plaka çıkartamıyorum. Mecbur yoldan gitmek zorunda kalıyorum?"

Polisin insafına kalmış gibi :)

canerol
15 Ekim 2013, 01:02
polisin o anki ruh hali ve yiğeninin üstün yeteneklerine kalmış bişe :)

Deli Çerkes
15 Ekim 2013, 03:17
Ruhsatınız ve plakanız yoksa sigortanızda yoktur. Sigorta yoksa motorunuz bağlanır.

bikerboi
15 Ekim 2013, 07:22
Ruhsatınız ve plakanız yoksa sigortanızda yoktur. Sigorta yoksa motorunuz bağlanır.

Peki motor baglanirsa kurtarmak icin ne yapilacak ?? Sonucta plaka ruhsat cikarilamiyor

piyanist_irf
15 Ekim 2013, 07:29
Peki motor baglanirsa kurtarmak icin ne yapilacak ?? Sonucta plaka ruhsat cikarilamiyor

ilk önce 5 yıl kadar beklenip ,ihaleyle satışa çıkarılan motorların içinden , ihaleyi kazanan hurdacıya gidilip motor tekrar geri alınacak :)

ferhatkars
15 Ekim 2013, 11:07
arazi motoru sonuçta...polisi gördün mü yoldan çıkıp araziye atlasın...:queen:

Ozan Bey
15 Ekim 2013, 11:23
kardeş sen o işe hiç bulaşma. sonra burda "motoru kaptırdım acil yardım" diye başlık açarsın. demedi deme ibrahim...

kuroscu
15 Ekim 2013, 11:50
arazi motoru adı üstünde sadece yarışa girmek yada arazide oynamak için üretilmiş ve sinyal far stop lambası gibi önemli parcaları bulunmaz .bu motorların asfalta çıkarılması kesinlikle yasaktır bunlar biyerden biyere yada araziye aracla getirilip geri aracla götürülür .arazidede fatura jandarma cevirirse gösterilmek zorunda faturasız olursa sorun olur .bildigim kadarıyla yakalanırsa motorunu baglarlar faturası ile motoru alırsınız ne kadar ceza kesilir bilemiyecem .