PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorumu kilitlemek için zincir ve kilit. Yardım.

onuRRtas
14 Ekim 2013, 13:04
Selamlar.

1 hafta içersinde istanbulda olacağım. motosikletim malesef sokakta kalmak durumunda.

Branda ve alarmlı disk kilidini hallettim.

Sorunum ise şu, zincire ve kilide ihtiyacım var. hiçbi zincir kilit kesilemez değildir ama benim caydırıcı bir önlem almam gerek.

zincir + kilit için maksimum bütçem 150 tl... lütfen yardımcı olun tavsiyelerinizi esirgemeyin.

aquarist4
14 Ekim 2013, 13:17
Masterlock kilit ve takimi olan zincir kullaniyorum. Bu da kesilebilir ama canavar kullanmak lazim. Bu arada motoru zincirle bagladigin yerin saglamligi da onemli..

onuRRtas
14 Ekim 2013, 13:26
Masterlock kilit ve takimi olan zincir kullaniyorum. Bu da kesilebilir ama canavar kullanmak lazim. Bu arada motoru zincirle bagladigin yerin saglamligi da onemli..

bi link falan verebilirmisiniz inceleyebilirmiyim ürünü ?

gazo0202
14 Ekim 2013, 13:30
http://www.motomaxonlineshop.com/master-lock-xenoy-alisimli-celik-zincir-pmu2459

bunu kullanıyorum güzel ve ömür boyu garantili bunlar :)

onuRRtas
14 Ekim 2013, 13:56
http://www.motomaxonlineshop.com/master-lock-xenoy-alisimli-celik-zincir-pmu2459

bunu kullanıyorum güzel ve ömür boyu garantili bunlar :)

acaba kilit açılabilir mi ?

beko12345
14 Ekim 2013, 16:32
Ne saçma hale gelmişiz.

Kendi malımızı resmen bırakmaya korkuyoruz.

Babam anlatır , eskiden kimse evini kilitlemezdi bile der.

Birde şuanki durum bak , kendi malımızı rahat rahat bırakamıyoruz, bende buna dahil olmak üzere.

Sabah akşam çalışıp paranla motor alıyorsun, 2 tane ...... herif alıp götürüyor.

Şeriatın tek sevdiğim yanı, kesecen elini. Bakalım birdaha çalabiliyormu.

onuRRtas
14 Ekim 2013, 16:35
Ne saçma hale gelmişiz.

Kendi malımızı resmen bırakmaya korkuyoruz.

Babam anlatır , eskiden kimse evini kilitlemezdi bile der.

Birde şuanki durum bak , kendi malımızı rahat rahat bırakamıyoruz, bende buna dahil olmak üzere.

Sabah akşam çalışıp paranla motor alıyorsun, 2 tane ...... herif alıp götürüyor.

Şeriatın tek sevdiğim yanı, kesecen elini. Bakalım birdaha çalabiliyormu.

harfiyen katılıyorum.

tr_select
14 Ekim 2013, 16:43
Tuzla tershanelerinden çapa zinciri alın. Kaliteli kilit takıldığında ohh mis :)

Bununla ilgili yazılarım vardı daha önce. Araştırıp bulabilirsiniz.

Kesileceğini iddaa eden arkadaşlarım sayesinde 16 litre civarı kazanmıştım iddaadan :pl:

onuRRtas
14 Ekim 2013, 16:46
Tuzla tershanelerinden çapa zinciri alın. Kaliteli kilit takıldığında ohh mis :)

Bununla ilgili yazılarım vardı daha önce. Araştırıp bulabilirsiniz.

Kesileceğini iddaa eden arkadaşlarım sayesinde 16 litre civarı kazanmıştım iddaadan :pl:

oradayken şansım olacağını sanmam. başka biyerlerden bulunur mu dediğiniz zincir ??

tr_select
14 Ekim 2013, 16:50
oradayken şansım olacağını sanmam. başka biyerlerden bulunur mu dediğiniz zincir ??

E-mağazalarda satış yapılıyor fakat aynı zincirmidir, kesilirmi, kesilmezmi bilemiyorum.

Ben içmeler köprüsünün arka kısmında kalan tershanedeki yaşlı bir dayıdan rica etmiştim. 1.5 metre kadar bilgisayarlı devasal, pistonlu filan makineden kesip verdi.

Koca makineyle kesti diyorum, buraya dikkat edin...

Bu kadar sağlam yani bu melet :)

Arkadaş iddaa muhabbetide şöyle. Keserim dediler, kesemezsiniz dedim... Balyoz-spur-çekip vs ile giriştiler demire... 2-3 çizik haricinde bir şey olmadı zincire.

Sonuç: 16 litre civarları benzin ::coool::

M.balibey
14 Ekim 2013, 16:58

yatçılar da da bulunur fakat tuzludur malum sosyetik yeri :)ben garajımda linktekini dışarıya koyacaksamda çapa zinciri kullanırım ayrıca 2 yllu spy alarm ısmarladım onuda tavsiye ederim

http://www.motomaxonlineshop.com/masterlock-zirhli-kablo-armoured-cable-pmu348

onuRRtas
14 Ekim 2013, 17:00
E-mağazalarda satış yapılıyor fakat aynı zincirmidir, kesilirmi, kesilmezmi bilemiyorum.

Ben içmeler köprüsünün arka kısmında kalan tershanedeki yaşlı bir dayıdan rica etmiştim. 1.5 metre kadar bilgisayarlı devasal, pistonlu filan makineden kesip verdi.

Koca makineyle kesti diyorum, buraya dikkat edin...

Bu kadar sağlam yani bu melet :)

Arkadaş iddaa muhabbetide şöyle. Keserim dediler, kesemezsiniz dedim... Balyoz-spur-çekip vs ile giriştiler demire... 2-3 çizik haricinde bir şey olmadı zincire.

Sonuç: 16 litre civarları benzin ::coool::

keşke bulabilecek imkanım olsa.. :pale:

Nomad_41
14 Ekim 2013, 17:11
Bu konuyu bende sormak ıstıyorum yav Bu magzalardan vs aldıgımız zincirler fln keskiyle patlata bılırler mı ? Ben mağzacıyım bizim alarmları kesıyolar mesela adam avm içinde koçtaşdan yan keski alıyo 5-10 liraya onunla alarmın demir kısmına bi koyuyo pat diye patlatıyo demiri . Şimdi zinciride daha kuvvetli büyük bi keskiyle patlatırlar mı ? yoksa o marka ve kalıteye göre değişir mı ama her ne olursa olsun oğuzun dediği gibi böyle değişik zincirler dısında bence bana alayını patlatırlar gıbıme gelıyo. Ne demıs atalarımız Hırsız kilit tanımaz

farcob
14 Ekim 2013, 17:29
Şifreli kilitler sakat gibi, en iyisi kalın zincir ve kale asma kilit sanırım.
http://youtu.be/ln7OOltvymc bu linkte kolayca açıyor master kilidi

oguzhansan
14 Ekim 2013, 17:34
http://www.balikmarketim.com/zincir--din766--kalibre--galvanizli--14mm--kopma-yuku-10200kgf

Ama asma kilit konusunda bi fikrim yok benimde :/

http://www.masterlock.eu/products/detail/Padlocks-HighSecurity/ExcellPadlocks/PadlockswithShroudedShackle/No.M40ExcellPadlocks

Su iyiymis aslinda ama tr de nerde satilir bilmem

Fabre.
14 Ekim 2013, 17:35
Sanayideki parçacılarda, alarmlı kilitler oluyor. Hani bizim demire bağladığımız kilidin alarmlısı gibi düşünün. Dokununca ötmeye başlıyor ciyak ciyak. Fiyatıda uçuk birşey değil 40 lira cıvarında olması lazım 2 tane pil ile çalışıyor

scooboy
14 Ekim 2013, 17:48
Master lock 5 seviyeli zincir kullanıyorum. Daha üst seviye varmı ben bilmiyorum ama bununda çare olduğunu sanmıyorum.
Evet hırsıza kilit dayanmaz doğru ama sonuçta kilitli motorla uğraşacağına kilitsizini tercih edebilir.
Yani saniyelerin hesabını yapacaktır.
Zincirin baklaları ne kadar büyük ve kırılmaz /kesilmez olursa olsun sonuçta onu birbirine bağlayacak bir asma
kilide ihtiyacınız olacak. Peki onu kesemeyecekmi veya kıramayacakmı?
Youtube ta şu an kullandığımız neredeyse tüm kilitlerin saniyeler içinde açılmasıyla ilgili videolar var.
Yani demem şu ki kilit takıyoruz ama %100 güvenlik içermiyor. Zamanı varsa bir şekilde açacaktır.

farcob
14 Ekim 2013, 18:02
Cola kutusuyla kilit açmak,
http://youtu.be/h4mHkSdtrWM

hissizadam
14 Ekim 2013, 19:50
açılmayacak kilit elbette yoktur. ama bu tip güvenlik elemanlarının caydırıcı özelliği olması avantaj. mümkün mertebe sağlam bir kilit alıp gerisini Allah'a bırakmak lazım sanırım, önce tedbir sonra tevekkül derler ya hani. ha yok hırsız senin motoru çalmayı kafaya koymuşsa o zaman eninde sonunda bunu yapar ama genel olarak hiçbir hırsız bu tip sağlam kilitlerle fazla uğraşmak istemez sanırım. benim şansıma motor garajda duruyor ama dışarı çıkınca problem olması mümkün, 200 kiloluk motoru da gündüz gözüyle çalarlar mı? istanbul'daysan o da mümkün. ben de düşünüyorum ortalama bir kilit almayı, çok fazla kullanmadığım için şimdilik erteliyorum.

Nomad_41
14 Ekim 2013, 20:03
Aslında alarm sıstemıde caydırıcı bı özellık. Mağzamda güvenlik görevlisi olarak görev yapan bi abim var oda chopper'cı motorunda alarm sistemı varmıs bugun aklıma esti sordum abi dedım sen nereye baglıyorsun motoru dışarı baglıyorum ama disk kilidi var dedi alarm var dedi zincirle baglıyorum dedi mecidiyeköy zaten kıyamet gıbı ortalık alarm bi ötmeye baslasın kaçar gider adam motorun yanından. Hırsızları uzaklastırmak dan yana böyle mahallenin ufak cocuklarının gelıp motoru oyuncak yapmalarınıda engeller :)