PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBF 150 Gaz kolu

wolf9pack
14 Ekim 2013, 03:08
Herkese iyi günler. Bugün motosikletimle alışveriş yapmaya gittiğimde poşetleri Aynalara astım sanırım sağ tarafta çok ağır geldiği için ateşleme tuşunun olduğu kısmı aşağıya doğru çevirdi sorun olacağını düşünmedim ama poşeti hemen çıkarttım daha sonra farkettim ki gaz kolu her zamankinden daha sert ve içindeki mekanizma gazı açtıktan sonra kolu geriye toplamiyor. Eğer Gazi kendi elime kapatmazsam sabit hızla kendisi gitmeye devam ediyor bi öneriniz var mıdır çünkü yarin tamircileri gezecegim ufak bi sorunsa fikrinizi almak isterim herkese teşekkürler

oguzhansan
14 Ekim 2013, 04:02
İcindeki yay mekanizmasi cok fazla kasilmis benim tahminimce, eger ki gaz elcigini cikartip birazcik ugrasirlarsa duzeltirler... Bir de lutfen ama lutfen elciklere agirlik filan takmayin, dururken bile... Neye zarar verecegini kestiremeyebilirsiniz...

tahsins
14 Ekim 2013, 22:28
gaz kolunda yay yok benim bildiğim. telin karburatöre girdiği kısımda var yay.
zamanla açılır sıkışmıştır aralara birşeyler. deneyiminiz varsa sökün temizleyin geçer. yada zamanlada atar içindekileri

canerol
14 Ekim 2013, 22:47
İcindeki yay mekanizmasi cok fazla kasilmis benim tahminimce, eger ki gaz elcigini cikartip birazcik ugrasirlarsa duzeltirler... Bir de lutfen ama lutfen elciklere agirlik filan takmayin, dururken bile... Neye zarar verecegini kestiremeyebilirsiniz...
:) neye zarar verebiliriz...
elciğin içinde yay yoktur karbüratörün orda telin takılı olduğu kelebekte yay vardır onun gücüyle teli gerei çeker
hem daha ne istiyosun ben 90 lira para verdim cruise controle :) gaz yolda giderken sabit kalsın diye :)
ateşleme tuşunun olduğu kütüğü sök sonra teli yerine oturtarak geri tak sorun düzelir
öyle aşağı kayınca teli sıkıştırmı olmalı...
söktünce madem o kadar açtın bide teli yağla...:)onuda wd 40 varsa ondan sık yoksa fren hidroliği şırınga ile sık...tele aşağı yukarı yap yağlanır kendi kendine yağlanır ama çok sıkma yağ ince olduğundan az bişe bile olsa aşağıdan çıkıyor hemn

Samet Ağır
14 Ekim 2013, 23:57
sadece lastik olan kısım içeri girmiş sürtündüğünden sorun çıkarıyor..

gaz verir gibi değil tersine lastik elciği çıkarmaya çalışır gibi yapın..1 mm dışarı çıktığında sorun düzelmiş olur..

wolf9pack
15 Ekim 2013, 12:04
Herkese teşekkürler tamirciye gittim iki vida söküp halletti hazır gitmişken yağı da değiştirmiş oldum