PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yahu bu HGS konusu nedir.

onuRRtas
13 Ekim 2013, 22:45
Selamlar.

Yarın gidip bir HGS kartı alacağım. Açıkçası kart mı alsam sticker mı bilmiyorum sticker'ı nereye yapıştıracağımı da bilmiyorum.

Kadına nereye takmam gerek dedim, biyere takmanıza gerek yok aslında hiçbişey takılı bile olmasa plakayı okuyor ve plakada bakiye olduğunu farkettiği zaman bakiyeden alıyor direk ceza falan gelmiyor kesinlikle dedi.

Aydınlatın beni lütfen ya :silent::pale:

Agv
13 Ekim 2013, 22:47
Aynen arkadaşlar, ne yapmak lazım? Peki kart aldık diyelim, geçerken kartı elimizle havaya mı tutacağız ne yapacağız?

KGS gibi geçiş gişesi yok mu? Yahu aslında gişelerin oradaki emniyet şeritine ufak bir motosikletler için alan yapsalar çok mu saçma düşünüyorum? :) Ufak bir alan normal gişenin yarısı kadar oradan kartla falan geçerdik.

ormankebabi
13 Ekim 2013, 22:50
Montun göğüs cebine koyuyosun, gişeden geçiyosun. Bazen okuyor, bazen okumuyor... Bana henüz ceza gelmedi, kaçak geçişler bakiyemden düşülmedi. Ya plakayı okuyamıyor, ya da bilgisayarın başında sağduyulu bir eleman bu işe bakıyor :mrgreen: illa okusun diyorsan, elinle kartın ön yüzü ileriye bakacak şekilde havaya kaldırman gerekiyor.

tr_select
13 Ekim 2013, 22:51
Hgs: Oturmamış boktan bir sistemdir. Bunun başka açıklaması yoktur. Bu yüzden forumumuzda, çevremde mağdur olan çok kişi vardır.

Genelde kullanıcılar ya kaskına takıyor ya da gösterge bölümüne yapıştırıyorlar. Ön camın iç kısmına, göstergenin üst kısmına yapıştıran çok kişi gördüm...

600RR varken, ihtiyaç duymuyordum.. Elektronik katlanır plakalığın faydaları :) Matah bir şey değil ama araba ile aynı kefeye konulmak, kendini enayi gibi hissetmek matah işte.... Saygılar

onuRRtas
14 Ekim 2013, 01:04
Hgs: Oturmamış boktan bir sistemdir. Bunun başka açıklaması yoktur. Bu yüzden forumumuzda, çevremde mağdur olan çok kişi vardır.

Genelde kullanıcılar ya kaskına takıyor ya da gösterge bölümüne yapıştırıyorlar. Ön camın iç kısmına, göstergenin üst kısmına yapıştıran çok kişi gördüm...

600RR varken, ihtiyaç duymuyordum.. Elektronik katlanır plakalığın faydaları :) Matah bir şey değil ama araba ile aynı kefeye konulmak, kendini enayi gibi hissetmek matah işte.... Saygılar

aslında mantıklı, ybrde ufak bi cam var önde, onun altına yapıştırıp geçmeli.

tr_select
14 Ekim 2013, 01:34
aslında mantıklı, ybrde ufak bi cam var önde, onun altına yapıştırıp geçmeli.

Dediğim gibi genelde cama yapıştırılıyor, görüntüyü bozmamak adına... Veya kaskın üst kısmına yapıştırıyor kurye arkadaşlar. Fakat genelde cbf 150 gösterge bölümünde olur HGS etiketleri.

yusufgursoy
14 Ekim 2013, 10:22
Şimdi bi araba geçerken tak diye yanından aksak gitsek mesela? Farkedilir miyiz? Adamın hgs yi okuyor sonuçta ve iki Algılayıcı yktur muhtemelen

reverse
14 Ekim 2013, 12:29
Ben HGS stickerını şeffaf bir plastiğe yapıştırdım. Plastik dediğim şey aslında elastik eğilip bükülebilen bir şey, hani şeffaf dosyalar var ya, onların bayağı bir kalın versiyonunu düşünün.
Sonra bunu cep telefonu, ipod, mp3 çalar gibi cihazları kolda taşımak için üretilmiş kol bantlarının bir tanesine sıkıştırdım. Normalde çantada duruyor. Lazım olacağı zaman yola çıkmadan önce alıp koluma takıyorum.
Son zamanlarda hep okudu bu şekilde. 1 yada 2 kez ilk zamanlarda okumamıştı sadece. Belki de sistemde bir iyileştirme yapmışlardır.
Biraz da süratinizi düşürüp, şeridi ortalayınca kesin okur gibime geliyor.

visamlord
14 Ekim 2013, 12:41
bir arkadaşım hgslerin sadece önden fotoğraf çektiğini tasarlarken motorları düşünmediğini açıkladıklarını söylemişti bana ne kadar doğru bilmiyorum :mrgreen:

Linwelin
14 Ekim 2013, 12:51
Yola para vermek için ben uğraşacağıma katlanır plakalık alırım, onlar uğraşsın. motorlular hep böyle kaçıyo diyip sistemi bize uyucak hale getirsinler..