PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter motorum gaz yemiyor

irfan46
13 Ekim 2013, 18:32
slm benim mondial 150 hs scooter var sorun gaz yememesi devir ibresi 6' yı geçince benzin bitmiş gibi oluyor ve motor aniden yavaşlıyor gazı kısınca tekrar hızlanıyor yavaş gidince sorun yok hızlanmak isteyince oluyor acaba benzin otomatiğindemi sorun var aklıma bu geliyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

tr_select
13 Ekim 2013, 18:45
Çinlilerin üzerindeki karbüratör beş para etmez. Söküp çöpe at ve tawian güzel bir karbüratör tak. Daha binerim diyorsan tabi...

Karbüratörü söküp güzelce temizle. Oto jikle-hortumlar-benzin musluğu vs bunları kontrol et. Sorun bunlardan birisinde.

irfan46
13 Ekim 2013, 21:05
hortumlarda bişey yok benzin musluğu varmıki bunlarda benzin otomatiğini biliyorum deponun altında oto. jikleyide bilmiyorum nerde olduğunu

engineoil
13 Ekim 2013, 21:14
Devir kesici devreye giriyor faydalı bişe:queen:

tr_select
13 Ekim 2013, 21:58
Ronny 150 motorumda, deponun altında hortumun bağlı olduğu musluk vardı. O tıkandığı için gaz yesede yeterli benzin gelmiyordu ve motor yürümüyordu...

Daha sonra çin karbüratör cortladı. Gittim malkım tawian karbüratör alıp taktım, hortumları, musluğu vs her şeyi değiştirdim... Ani gaz açmalarda kıç atmaya başladı scooter. :mrgreen:

realbyshadow
14 Ekim 2013, 02:54
Her hızda ve devirde yapıyorsa bu sorunu karbiratör,benzin otomatiği,otomatik jikle vs denebilir fakat hız olarak 80-90 km arasında yapıyorsa o kadarda kafaya takılacak birşey değil nihayetinde çinli bir gy6 motoru ,ürettiği güç belli , kullanılan teknoloji belli parçaların kalitesi belli. Bende aynı motoru 1 seneden fazla kullandım. Yakıt , ateşleme , aktarma sistemi dahil hiçbir elemanda sorun olmamasına rağmen aynı sorun 85 km hızdan sonra bende de oluyordu.

irfan46
14 Ekim 2013, 18:58
yok 80-90 km değil 30-40 km hızda yapıyor önce yapmıyordu 2 ay önce silindir üst kapak değişti servisi aradım subap ayarı yağ falan dedi yağ eksik değil baktım ama subap ayarını bilmem 1-2 haftadır yapıyor gazı verince motor boğuluyormuş gibi oluyor yavaşlıyor gazı kesince devrini alıyor ama fazla değil 40 km hıza ancak ulaşıyor km göstergesi çalışmıyor gerçi ama tahminen hız o kadar

irfan46
28 Ekim 2013, 20:56
arkadaşlar benim motoru servise götürdüm gaz yememe sorunu ile ilgili hava filtresinin hortumu çıkmış basit bir arıza ama anlamadığım için servise götürdüm 5 dak. yaptı böyle bir sorunla karşılaşanlar hava filtresinin giriş çıkışlarınada baksınlar hortumun ucu takıldı motor canavar gibi gaz yiyor