PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boy 2 metre ...

thunder333
02 Eylül 2013, 10:14
Merhaba arkadaşlar. Denizlideyim motor tutkunuyum tecrübem yok , isteğim düz yolla karşılaştığımda hızlı bir şekilde ilerleyip marmaris antalya izmir fethiye vs.. gibi yerlere hafta sonu tatili gibi kaçamaklar yapabileceğim bir motor bulmak . Boyum 2 metre ne yazıkki racing motorlara hastayım fakat boyum için uygun olmadığını duydum küçük bir sürüş yaptım motor altımda kayboldu birazda vücudum sporcu geçmişimden dolayı kaslı oldugundan ,sürerken bir sıkıntı çıkmayacak gibi geldi bomboş bir arazide tabi:)..ama şehir içi sürüş nasıl olur bilmiyorum. Racing olurmu sorusunu umutsuzca soruyorum olmazsa chopperda boyuma uygun keseme uygun ne tavsiye edersiniz . Kesem şu an için 3 en fazla 6bin tl seneye daha fazla olur.. 1 sene beklemekte istemiyorum anlarsınız ki hisler yoğun veyahut en son chopper harici de ne gibi motorlar tavsiye edersiniz.. Dertliyim tecrübelerinizi ve düşüncelerinizi almak isterim.Teşekkür ederim.

Kaangngr
02 Eylül 2013, 10:27
Ehliyet ve koruma ekipmanların yoksa onlarada bütçe ayır kalan parayla motor al.

Salih_T
02 Eylül 2013, 10:42
bu gibi motor tavsiyesi başlığını altına mutlaka not olarak varsa ehliyet ve ekipman durumu belirtilmeli.. yada bütçe belirtilirken bunlara da değinilmeli... yoksa tavsiye başlığı, hep güvenlik ve ehliyet sohbetinden öteye geçemiyor..

canerol
02 Eylül 2013, 10:52
eğer motor altımda kaybolmasın dersen enduro cross tipli mtorlara bakmanı öneririm.
yüksek cc choperlarda bile motoru altında kaybedebilirsin :)
geçen r1 e oturdum sürmedim tabiki :) hayata küstüm bacaklarım ağırdı :) motorlar hız için yapıldıklarından küçük oluyorlar.sana dediğin fiyatlara cross yakışır hem eğlenceli hemde güzel motorlar.bide asfalt tekeri takacaksın keyfine bakacaksın :)

Panter38
02 Eylül 2013, 11:03
üstte çıkan reklamlara dikkat :/ racinge bende hastayım ama 2 metre ve kalıplıysan sana enduro gider diye biliyorum ben :cat:

tigermbz
02 Eylül 2013, 11:03
gt250r çok sırıtmaz altında
ama benim de tavsiyem enduro alman. tabi o paralara ne bulursun bilemiyorum
tecrüben olmadığı için 250 cc modellere bak, çok az seçeneğin var yalnız, iyice araştıracaksın

yusufozugenc
02 Eylül 2013, 11:26
1 sene beklemeye değer. Hatta birazcık zorlayarak kışın fiyatlar düşünce de bakılabilir. gt250r veya gt250 naked bak. 250cc'de en cüsseli aletler bunlar. Bunlar olmazsa da supermoto, enduro vs araştır. Gaza gelip race gibi diye cbr250 vs alma kelebeğe at konmuş gibi olur :cherry:

yiqit
02 Eylül 2013, 11:28
Crf 250 L bir araştır derim olmadı Derbi Terra 125 var

PEHLİVAN94
02 Eylül 2013, 14:39
CRF ye oturdugun anda motor cokuyo dun bunu yasadim o motorda.

sessizsakin
02 Eylül 2013, 15:14
o paraya, verdiğin paraya değecek en güzel iki tekerlekli şey iyi bir bisiklet olur. 1500'e filan alabilirsin. cumartesi sabah yola çıkar, akşam marmarise varmış olursun. cumartesi akşamı orda geçirir, pazar fethiyeye geçersin. pazar öğleden sonra yola çıkarsın, pazartesi sabah denizlide olursun :P :D

Tabi bu işin şakası. ancak 3000 bütçe ile alabileceğin motosiklet ve ekipman ıvır zıvır sadece aldığın hafta seni mutlu eder. sonra dert, sıkıntı, gıcıklık, üzüntüler doğurabilir.

Elbette gönül güzel şeyler yazmak ve söylemek istiyor. Ancak 3000 Tl ye prof bir bisiklet alabilirsin. Ama seni üzmeyecek bir motosiklet ve beraberinde ekipman alamazsın.

Elbette sana yakışan bir motosiklet almak önemli. Ancak 1. öncelik bu değil.

Bir motosikletin görünüşü, onun sürüş şeklini de etkiler. spor motorun verdiği sürüş keyfi ile çapırların verdiği sürüş zevki aynı değildir. birisi spor motorun sürüşünü sevmez. kimisi çapırların.

ben çapırların sürüşünü sevmem mesela.

Şimdi sana çok yakışıyor ama, sürerken keyif almıyorsun :) ne kadar daha yakıştırabilirsin kendine?...

Önceliklerini gözden geçir derim. :) heyecan güzeldir. Ama heyecen yüzünden elindeki toplam 3000 lirayı da sonradan sevmeyeceğin bir motosiklete harcamak hiç güzel değildir.

thunder333
03 Eylül 2013, 10:43
https://www.facebook.com/erdal.ulam?ref=tn_tnmn bu benim face adresim face adresimde gt250r hysoung bindim facebooka fotosunu koydum. sen ne düşünüyorsun ? arkadaşım manevrada sıkıntı çekersin diyor .. hayatımda 3.kez kullanıyorum motoru 3.sü bu ve hepside kısa sürüşlerdi ve bunu gayet iyi sürdüm ama video cektiklerinde kız arkadasım ve arkadasım dışardan kötü göründüğünü söylüyor düşünceni almak isterim teşekkür ederim:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

gt250r çok sırıtmaz altında
ama benim de tavsiyem enduro alman. tabi o paralara ne bulursun bilemiyorum
tecrüben olmadığı için 250 cc modellere bak, çok az seçeneğin var yalnız, iyice araştıracaksın

https://www.facebook.com/erdal.ulam?ref=tn_tnmn bu benim face adresim face adresimde gt250r hysoung bindim facebooka fotosunu koydum. sen ne düşünüyorsun ? arkadaşım manevrada sıkıntı çekersin diyor .. hayatımda 3.kez kullanıyorum motoru 3.sü bu ve hepside kısa sürüşlerdi ve bunu gayet iyi sürdüm ama video cektiklerinde kız arkadasım ve arkadasım dışardan kötü göründüğünü söylüyor düşünceni almak isterim teşekkür ederim:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

1 sene beklemeye değer. Hatta birazcık zorlayarak kışın fiyatlar düşünce de bakılabilir. gt250r veya gt250 naked bak. 250cc'de en cüsseli aletler bunlar. Bunlar olmazsa da supermoto, enduro vs araştır. Gaza gelip race gibi diye cbr250 vs alma kelebeğe at konmuş gibi olur :cherry:

https://www.facebook.com/erdal.ulam?ref=tn_tnmn face adresim sende bakabilirsin uymuşmu uymamışmı düşünceni merak ediyorum teşekkür ederim :)

rasta07
03 Eylül 2013, 10:48
Benim boyda 2 mt , bizler için endurodan gerisi yalan :). Endurolar arasından arazi ağarlıklı veya yol ağırlıklı olanlara bak. 5000-6000 Tl bütçeden başlayarak yukarı doğru çıkmanı tavsiye ederim.

thunder333
03 Eylül 2013, 11:06
o paraya, verdiğin paraya değecek en güzel iki tekerlekli şey iyi bir bisiklet olur. 1500'e filan alabilirsin. cumartesi sabah yola çıkar, akşam marmarise varmış olursun. cumartesi akşamı orda geçirir, pazar fethiyeye geçersin. pazar öğleden sonra yola çıkarsın, pazartesi sabah denizlide olursun :P :D

Tabi bu işin şakası. ancak 3000 bütçe ile alabileceğin motosiklet ve ekipman ıvır zıvır sadece aldığın hafta seni mutlu eder. sonra dert, sıkıntı, gıcıklık, üzüntüler doğurabilir.

Elbette gönül güzel şeyler yazmak ve söylemek istiyor. Ancak 3000 Tl ye prof bir bisiklet alabilirsin. Ama seni üzmeyecek bir motosiklet ve beraberinde ekipman alamazsın.

Elbette sana yakışan bir motosiklet almak önemli. Ancak 1. öncelik bu değil.

Bir motosikletin görünüşü, onun sürüş şeklini de etkiler. spor motorun verdiği sürüş keyfi ile çapırların verdiği sürüş zevki aynı değildir. birisi spor motorun sürüşünü sevmez. kimisi çapırların.

ben çapırların sürüşünü sevmem mesela.

Şimdi sana çok yakışıyor ama, sürerken keyif almıyorsun :) ne kadar daha yakıştırabilirsin kendine?...

Önceliklerini gözden geçir derim. :) heyecan güzeldir. Ama heyecen yüzünden elindeki toplam 3000 lirayı da sonradan sevmeyeceğin bir motosiklete harcamak hiç güzel değildir.

o zaman seneye diyorsun seneye 15bine kdar cıkabilir bütçem var belki daha fazla ama özel sebepler var herneyse .. https://www.facebook.com/erdal.ulam?ref=tn_tnmn bu benim face adresim seninde düşünceni almak isterim. yakın bir arkadaşımın olduğu için bana 1250 1250 taksitle verecekti uygun bir fiyata bi skntısı yok olamazda zaten kendisi başka motor aldı orayı da geçtim zaten.. ama sana uymadı pek dedi sıkıntı cekersin manevralarda dedi o da 6 aylık sürücü o yüzden özellikle siz motor tecrübesi yüksek olan insanlarında düşüncelerini almak benim için zevk:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Benim boyda 2 mt , bizler için endurodan gerisi yalan :). Endurolar arasından arazi ağarlıklı veya yol ağırlıklı olanlara bak. 5000-6000 Tl bütçeden başlayarak yukarı doğru çıkmanı tavsiye ederim.

Bendensin :) .. Benim pek bilgim yok marka olarak söyleyebilirmisin ? Ben hızlıda gitmesini istiyorum çok hızlı değil 140 150 en fazla o da .. şehir dışı ve şehir içi kullanıcam yani cross motorunun biraz amacının dışı gibi gorunuyor ne düşünüyorsun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Arkadaşlar bu söylediklerim haricinde max 15bin tl aşağısı fiyat olursa daha iyi olur benim için.. Daha çok şehir dışına çıkarken kullanabileceğim şehir içindede kullanabileceğim boyuma uygun motor tavsiyeleriniziede merak ediyorum.

rasta07
04 Eylül 2013, 12:04
Bendensin :) .. Benim pek bilgim yok marka olarak söyleyebilirmisin ? Ben hızlıda gitmesini istiyorum çok hızlı değil 140 150 en fazla o da .. şehir dışı ve şehir içi kullanıcam yani cross motorunun biraz amacının dışı gibi gorunuyor ne düşünüyorsun ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Arkadaşlar bu söylediklerim haricinde max 15bin tl aşağısı fiyat olursa daha iyi olur benim için.. Daha çok şehir dışına çıkarken kullanabileceğim şehir içindede kullanabileceğim boyuma uygun motor tavsiyeleriniziede merak ediyorum.

Xt660 serisi boy olarak uygun olur. Honda transalp'i ben pek sevmesemde bakılabilir. Xt660 tenere şuan için en ideali sanırım , enazından benim beğendiğim :) ...