PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : her performance egzoz her motora olurmu ???

oguz3838
02 Eylül 2013, 01:54
sa arkadaşlar motorun egzozu değiştirip performans egzoz almak istiyorum herhangi bi egzoz takılabilirmi illa o motor için özelmi olmalı ???

acayüp
02 Eylül 2013, 02:11
Amaç nedir ?

Ses çıksın yeter dersen ne takarsan tak.

Yok performansı artsın dersen , o motora en uyumlu eksozu taksan bile 10 beygirken 10.1 beygir ya olur ya olmaz. Hatta gücün düşmesi bile muhtemel. Mevcut güç ve ivmelenme daha kötü olabilir. Bunun içinde gerekli ayarlamalar yapılması lazım. Hadi onlarıda yaptın 10.2 bg olur . Bu 0.2 bg senin tüm sorunlarını çözecekse masraf etmeye değer. Yok çözmeyecekse en güzel hali orjinal halidir.

Millet 200 bg motorları için 1000 - 2000 euro para verip eksoz alıyor ve taş çatlasın 5 bg ya farkediyor ya etmiyor.

her performance egzoz her motora olurmu ???
Bu sorunun cevabıda karmaşık. Kullandığın motora özel bir eksoz üretildiğini sanmıyorum.
Ha olurdu duke 200 , cbr250 , ninja 300 vs . Bilinen markalar dan modele özel eksoz bulunabilirdi. Ama fiyatları yüksek olur .

oguz3838
02 Eylül 2013, 11:01
Amaç nedir ?

Ses çıksın yeter dersen ne takarsan tak.

Yok performansı artsın dersen , o motora en uyumlu eksozu taksan bile 10 beygirken 10.1 beygir ya olur ya olmaz. Hatta gücün düşmesi bile muhtemel. Mevcut güç ve ivmelenme daha kötü olabilir. Bunun içinde gerekli ayarlamalar yapılması lazım. Hadi onlarıda yaptın 10.2 bg olur . Bu 0.2 bg senin tüm sorunlarını çözecekse masraf etmeye değer. Yok çözmeyecekse en güzel hali orjinal halidir.

Millet 200 bg motorları için 1000 - 2000 euro para verip eksoz alıyor ve taş çatlasın 5 bg ya farkediyor ya etmiyor.

her performance egzoz her motora olurmu ???
Bu sorunun cevabıda karmaşık. Kullandığın motora özel bir eksoz üretildiğini sanmıyorum.
Ha olurdu duke 200 , cbr250 , ninja 300 vs . Bilinen markalar dan modele özel eksoz bulunabilirdi. Ama fiyatları yüksek olur .

yani performans açısından bi değişiklik yaratmaz sadece ses-goruntu olur diyosun...

serdar1547
02 Eylül 2013, 11:31
ben bundan yaklaşık bir ay önce performans egzos aldım,gözle görülür derecede bir artış oldu,son hızda arttı,ara hızlanmalarda arttı ama çıkardığı sese katlanamadığım için söktüm tekrar.
eğer ben sesine dayanırım diyorsan şu linkdeki egzos senin motoruna da uyar diye düşünüyorum tabi çıkardığı sese tahammül edebilirsen
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-vitesli-motorlara-performans-egzos-100-tl-121629383/detay