PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 kişi uzun yol ?

seko-
01 Eylül 2013, 20:03
Arkadaşlar merhabalar..

Daha öncede sormuştum kusura bakmayın :) ama bu sefer 2 kişi.

Motorum honda fizy 125 cc ve 4.000 km de bu motor ile İstanbul Kadıköy'den Antalya kemer'e gidicez ama nasıl ? Sizce gidilirmi ?

Teşşekürler..

ogzcngdk
01 Eylül 2013, 20:06
pek sanmıyorum yani motor giderde siz gidebilirmisiniz?

kasta37
01 Eylül 2013, 20:08
Tek kişi iyi kötü arıza yapmassa gidersinde 2 kişi hem motor zorlanır hemde siz

y.akan
01 Eylül 2013, 20:26
50 cc ile dünyayı gezen adam var. Siz kendi ülkenizde dilini bildiğiniz memlekette hayli hayli gezersiniz. Yavaş yavaş gidersiniz.

scooter forumu linki (http://www.scooturk.net/showthread.php?t=8378)

adamın sitesi (http://kwonddolggi.tistory.com/category/Travel) korecedir. sadece resimlere bakarsınız

canerol
01 Eylül 2013, 20:29
size allah kolaylık versin :)
macera seviyorsanız neden olmasın ama bence deymez :)

serdar1547
01 Eylül 2013, 20:32
zamandan yana sıkıntınız yoksa,toplamda da 1500/2000 km yapacaksanız gidilmeyecek yol değil,tabi dayanabilirseniz...

pistolpitt
01 Eylül 2013, 21:05
hayata küsersin

gisler
01 Eylül 2013, 21:08
niçin gidilmesin.. gidilir elbet

yavaş yavaş.. gidersiniz

ancak çok yorucu olacaktır...
bence yorucu olmasından ziyade hayatınız da unutamayacağınız bir yolculuk olarak aklınız da kalacaktır

keyifli yolculuklar...

onuryapici
01 Eylül 2013, 21:25
kadıköyden çıkıp balıkesir civarına geldiğinizde ( belki daha da erken ) geri dönmeyi düşünürsünüz. 6 beygir 125 cc bi motorla burdan antalyayı bırak izmite gitmek bile işkence olur. diğer kötü şartları geçtim...

Hedef_Turan
01 Eylül 2013, 21:53
Sonunu düşünen kahraman olamaz :) motoru en iyi sen bilirsin gider diyosan gider uzaya çıkmıycak sonuçta yerçekimi olduğu sürece sıkıntı yok sadece yolda seni geçenlere bakıpta içinden ulan bende geçicem bigün sizi deyip hayıflanıcaksın belki ama bence değer :)

oknglr
01 Eylül 2013, 21:58
Bence gidebilirsiniz millet Çin malı motorlarla türkiyeyi geziyor :D 2 kişi belki biraz zorlar sanki ama yinede gidilebilir.

Bana kalırsa yorumları boşverin bütün hazırlığınızı yapın alet edevat gerekli herşeyi alın çıkın yola dinlene dinlene gidin. Bende 1 haftaya Kütahyadan İstanbula gidicem. Yok gidemezsin diyen çok kişi var ama 380 km göze aldım gidicem yani macera olur en azından D:

lycantrophic
01 Eylül 2013, 22:09
Tek kişi olsa zorlamaz belki o kadar da iki kişi kamyonların otobüslerin arasında ufak cc motorla pek keyifli olabileceğini düşünmüyorum. Gezmek istedikten ve vakit olduktan sonra bisikletle de gidilir ama iki kişi tek motor konusunu tekrar düşünmekte fayda var bence.

tinerci
01 Eylül 2013, 22:17
O heyecan yol boyunca sürerse olabilir. Gidilebilir olması heyecanın kaç kilometre sonra biteceği ile doğru orantılı. Ben hiç heyecanlanmadım :cherry:

RAMİREZ
01 Eylül 2013, 22:23
Gidilir bence. Üstelikte çok zevkli olur. Ama amaç biyere ulaşmaksa o sıkıntı yaratır zaman olarak. Macera olsun vakit önemli diil diyorsanız çok zevkli olabilir. İstanbul-İzmir iki bisiklet gitmiştik geze geze.Hala unutamam çok eğlenceliydi.

Ramazan Can
01 Eylül 2013, 22:28
kendinizi ve motoru sıkmazsanız gidilir neden gidilmesin...

oguz3838
02 Eylül 2013, 01:34
motoru yormadan gidersin neden olmasın ama sık sık mola vermen gerekir bence :D

seko-
02 Eylül 2013, 08:23
Hepinize ayrı ayrı teşşekürler.. :) En azından içim rahatladı.

notdream
02 Eylül 2013, 11:50
İçiniz mi rahatladı yorumları okuyunca :) Yapacağınız en fazla hız 70 bilemedin 80 km/s 1000 km lik yol kesintisiz gidersen ki gidemezsin 11-12 saat yollarda sürmekle geçer bayırları kamyonları otobüsleri rüzgarı motor arızalarını, kol ve bacak bel ağrılarını, gireceğiniz hava sürkülasyonlarını taşıyacağınız yükün sizi geri geri çekmesini hadi diyelim yağmur yağmadı hava günlük güneşlik yolda sohbet de edemezsini sen tek başına yoldasın altında pırpır eden ben ölüyorum diye ağlayan bir motor bunları da göze almalısınız. Evet yazarken benim de içim rahatladı çünkü arkadaşlık vazifemi yaptım yazarken :) Herşeye rağmen gidecek olursanız Allah sizi kazadan beladan korusun güle güle gidin ve gelin ve iyi eğlenceler de dilerim size.

beko12345
02 Eylül 2013, 13:01
Belki gidilir ama hem tehlikeli olur (kamyon ve tırlar ağırlıklı olmak üzere) hemde çok yorucu ve sıkıcı olur.

amaninmb
03 Eylül 2013, 09:10
kadıköyden çıkıp balıkesir civarına geldiğinizde ( belki daha da erken ) geri dönmeyi düşünürsünüz. 6 beygir 125 cc bi motorla burdan antalyayı bırak izmite gitmek bile işkence olur. diğer kötü şartları geçtim...

6 beygir değil 9 beygir...

http://hondafizy.tk/honda-fizy-gezileri/
(http://hondafizy.tk/honda-fizy-gezileri/)
ben enson 400 km lik uzun yola çıktım. diğer fotoğraflayamadıklarım burada yok.
Şimdilik 2 kişi ile geze geze gittiğimiz yerler mevcut.

Gidilir. Yağını yoğurdunu filtrelerini ayarla , kendine güzel bir topcase , ve gerekli ekipmanları ayarla git.

abeciMotoru
03 Eylül 2013, 10:02
hepinizin içi mi geçmiş nolmuş anlamadım ki, gidemezsin, sıkılırsın, motor gider yol bitmez falan..
anlaşılan o ki motoru sadece ulaşım aracı olarak kullananlar çoğunlukta, git kardeşim hatta beni de çağır 125'lik canavarımla sana eşlik edeyim.

lubof
03 Eylül 2013, 10:29
Gidilir .
Amac gitmekse gidilir .Yorucu olurmu ;olur ,hemde nasil .
Benim honda 125 cg 1998 model le izmit ,alanya gidip gelmisligim var ,ayni donemde yamaha dt 125 ilede arkadasim eslik etti .Yollarin eski haliyle bile bu yapildi .Iterseniz siz de yaparsiniz ama cok yorulursunuz :-)
Giderseniz yolunuz acik olsun ,gidemesseniz de cesaretinizden dolayi tebrikler.

Garip
03 Eylül 2013, 10:31
dünyaya birdaha mı gelecen git kardeşim git. biz tekirdağ ankara yaptık eşimle CBF150 ile. :) ama çook çok yorulduk. aşırı.. anlatamam..

ikinci motorumla yaptık. eve geldik bir de pazara çıktık :) o derece yorgun değildik. çok sık dinlenmen gerek.hem motoru dinlendireceksin hem kendini.

seko-
04 Eylül 2013, 16:09
Notdream konu başlığını okursan 2 kişi demişim tek değil.

ByThe
04 Eylül 2013, 17:40
Geze Geze gidecem diyorsan gidilir, dedikleri gibi çoook yorulursun, ama çok zevkli olur :)
For ever Scooter :)

pistolpitt
17 Eylül 2013, 13:28
gittin mi, gittiysen tecrubelerini aktarır mısın?

RAMİREZ
17 Eylül 2013, 17:57
önemli olan varış yeri değil yapılan yolculuktur (yada böyle birşeydi :))

ben bisikletimle kuşadası alanya arası bütün sahil şeridini gezdim, artçı yoktu ama eşşek yüküyle kamp malzemelerim vardı. hayatımın en güzel seyahatleriydi. yolculukta eğlenebilmeyi becerebilirsen, kafana koymuşsan git, 60 70 farketmez.

emocan
17 Eylül 2013, 18:00
PUHAHAHA .
ist kadıköyden, Antalya kemer'e yürüyerek te gidilir :)
hatta bence yol dağ taş tarla yürümek o motorla otobandan gitmekten daha güvenli :)
bilmem anlatabildim mi ?