PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nikahtan çıkanların arasına motosiklet daldı Feci kaza

Sayfa : [1] 2

BerKToprak
01 Eylül 2013, 19:34
Maltepe Sahilyolu'nda meydana gelen kazada nikahtan çıkan anne, kız ve bir yakınlarına motosiklet çarptı. Kazada anne hayatını kaybederken kızı ve yakını yaralandı. Ölen kadından geriye,nikahta giydiği kırmızı ayakkabılar kaldı
http://icdn.posta.com.tr/editor/HD/1/9/2013/fft2mm3313338.jpg

http://icdn.posta.com.tr/editor/BBR/2013/09/01/fft7_mf3313353.Jpeg

http://icdn.posta.com.tr/editor/BBR/2013/09/01/fft7_mf3313355.Jpeg

http://icdn.posta.com.tr/editor/BBR/2013/09/01/fft7_mf3313347.Jpeg

Kaza saat 14.30 sıralarında Maltepe Sahilyolu'nda Küçükyalı Evlendirme Dairesi önünde meydana geldi. Bir yakınının nikahından çıkan Azerbaycan uyruklu Hale Çakıcı, yanında kızı Damla Çakıcı (4) ve akrabası Selma Halıcı'yla (49) birlikte sahil yolunda yolun karşı tarafına geçmek istedi.

BİR OTOMOBİLLE YARIŞIYORDU

İddialara göre bir otomobille yarışan motosikletin sürücüsü Ozan Şimşek (30), Hale Çakıcı ve kızı Damla ile akrabalarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle üç kişi yola savrulurken motosiklet sürücüsü de yaralandı.

Kazayı gören vatandaşlar hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Hale Çakıcı'nın hayatını kaybettiği tespit edildi. Damla Çakıcı ve halası Selma Halıcı ise ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

GERİYE KIRMIZI AYAKKABILAR KALDI

Üzerinde plakası bulunmayan motosikletin sürücüsü de hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Hayatını kaybeden Hale Çakıcı'nın cesedi polis ekipleri tarafından ceset torbasıyla örtülürken, cesedinin hemen yanı başında, nikahta giydiği kırmızı ayakkabıların durması dikkat çekti.

Hale Çakıcı'nın bir yakını kazayla ilgili olarak, "Nikahtan çıkıp eve gitmek isterlerken motosikletle düğün arabası kapışmış, motosiklet burada vuruyor" diye konuştu.

DHA

[Turan]
01 Eylül 2013, 19:40
Ah be arkadaş yazık değilmi şimdi o kadınla kızına.

BerKToprak
01 Eylül 2013, 19:44
Sahil yolunda denetim yok Motorcusu Araba Kullananımı Dersin Azrail Gibi sürüyorlar. ALLAH RAHMET EYLESİN Korkunc acı bir durum Aileleri Lanetle Anacak Motosikletlileri.

zerzura
01 Eylül 2013, 19:52
Değer mi be. Bitti işte buraya kadarmış. 15 20 bin denkleştiren SS motor alıp caddeleri de yarış pisti bellerse olacağı bu. Haberlerde gördüm de içim cız etti.

Ramazan Can
01 Eylül 2013, 19:58
allah rahmet eylesin ...

kasta37
01 Eylül 2013, 20:11
Yazık olmuş kadına allah rahmet elesin sürücüye işllh ömür boyu hapis verirler

Dentist76
01 Eylül 2013, 20:19
Plakası bile yok, söyleyecek söz de yok...
Ama burayı okuyan herkese çıkaracak bir ders var !

drsteel
01 Eylül 2013, 20:27
ehliyeti de yoktur nasılsa forumda ehliyetsiz gezdikleriyle övünen ARKADAŞLAR var.

hercul3367
01 Eylül 2013, 20:29
böyle cahilleri,pistlerde görmek isteriz.
kızının en mutlu gününde hayata veda etmek
zorunda kalan bir anne,en mutlu gününde ki
acıyı ömür boyu unutamayacak bir genç kız.
sebep kendisini ve diğer insanların hayatını
hiçe sayan bir apaçi sözde motorcu.

Arda_Karaca
01 Eylül 2013, 20:34
ehliyeti de yoktur nasılsa forumda ehliyetsiz gezdikleriyle övünen ARKADAŞLAR var.

İşten güçten vakit bulamıyorlar haklarını yemeyelim. Hem ehliyet mi kullanıyor motosikleti dimi :farao:

varan22
01 Eylül 2013, 20:37
İnşallah kendiside geberir yada sakat kalırda başkalrın başını yakmaz bir daha. Allah belasını versin kadına yazık değilmi. Yani amaç nedir kimin si...de senin motorun hızı artis şerefsiz.

Tsubasa
01 Eylül 2013, 20:38
İşten güçten vakit bulamıyorlar haklarını yemeyelim. Hem ehliyet mi kullanıyor motosikleti dimi :farao:
foça daki 155 i aradım. eşgalini verdim az önce.
seni durdurup ehliyet soracaklar abi:thumright

teocan94
01 Eylül 2013, 21:19
Haberlerde izledim üzüldüm gerçekten. Motosikletli düğüne gelmiş ön grenaj da havlu bağlı çünkü. Tabi televizyonda gördüm o havluyu burada gözükmüyor. Vatandaşın biri "Gelin arabasıyla yarışıyorlarmış galiba" dedi o daha da çok acıttı.

dyavol-77
01 Eylül 2013, 21:27
Hastane'de tedavi gören yaralılara acil şifalar diliyorum...Ölen genç kadına da ^^ALLAH'tan^^ rahmet diliyorum...

shooter1
01 Eylül 2013, 21:49
bunlara da apaci denilir giderler motor alirlar insanin gectigi bir yolda hiz yapilir mi gecenin bir yarisi cik otobana istedigin kadar bas

designserhat
01 Eylül 2013, 22:22
Geçen aylarda da maltepe sahilde bir kaza olmuştu sürücü polisten kaçarken genç bir kızı ezip öldürmüştü ve olaydan sonra kaçıp ertesi gün teslim olmuştu sonra ne oldu dersiniz katili serbest
bıraktılar.Niye polisten kaçtı kesin alkollüydü ve sabah teslim oldu çünkü alkolün etkisi geçti .Malltepe sahilyolu tam bir yarış yolu sport otomobiller ve racingler dip gaz gidiyor o yolda daha çok canlar yanlar

Okan Sinan Ocan
01 Eylül 2013, 22:23
Düğün konvoyu , sünnet konvoyu , asker uğurlama konvoyu , protesto konvoyu v.b.

Bazı kardeşlerimiz maalesef konvoyun amacını unutup kendi kişisel şovlarını yapmaya başlayınca işler yolundan çıkıyor.

Maalesef durum sadece motosikletler ile sınırlı değil otomobil , minibüs , kamyonet hatta kamyon la aynı şova girişenler yüzünden her yıl yüzlerce kişi ölüyor.

Allah rahmet eylesin kadıncağıza...

Arda_Karaca
01 Eylül 2013, 22:29
foça daki 155 i aradım. eşgalini verdim az önce.
seni durdurup ehliyet soracaklar abi:thumright

Kasksızları toplasınlar sonra benim gibi ehliyetsizlere sıra gelir elbet :cherry:

Ramazan Can
01 Eylül 2013, 22:30

Bazı kardeşlerimiz maalesef konvoyun amacını unutup kendi kişisel şovlarını yapmaya başlayınca işler yolundan çıkıyor.

Maalesef durum sadece motosikletler ile sınırlı değil otomobil , minibüs , kamyonet hatta kamyon la aynı şova girişenler yüzünden her yıl yüzlerce kişi ölüyor.

haklısın vallahi...

Tsubasa
01 Eylül 2013, 22:33
Kasksızları toplasınlar sonra benim gibi ehliyetsizlere sıra gelir elbet :cherry:
abi seni polis durdurunca ehliyet sorabiliyor mu ? :rendeer:

Arda_Karaca
01 Eylül 2013, 22:42
abi seni polis durdurunca ehliyet sorabiliyor mu ? :rendeer:

Jandarmada poliste soruyor. Milletvekili bu adam demiyorlar, ayıp ediyorlar :P

Tsubasa
01 Eylül 2013, 22:48
Jandarmada poliste soruyor. Milletvekili bu adam demiyorlar, ayıp ediyorlar :P

abi benim atama işi var, bi ara elini etegini öpmeye gelmeyi düşünüyorum.
önümüzdeki hafta içi olabilir mesela 8 eylülden sonra gelmeyi düşünüyorum sayın vekilim ::pulp::

alikan
01 Eylül 2013, 23:14
ne diyelim ölen kadına allah rahmet eylesin yakınlarına baş sağlığı dilerim

UMARIM EHLİYETİ VARDIR. YOKSA KASITLI ADAM ÖLDÜRMEDEN YARGILANIR YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM 32 YIL İLE 28 YIL 3/1 İNFAZ

C@LiMeRO
01 Eylül 2013, 23:22
Allah rahmet etsin.. üzücü : (

c3nk
01 Eylül 2013, 23:39
ah be ahh hiç yere gitti bir can, böyle apaçiler böyle eğitimsiz insanlar oldukça bu olayların önüne geçilemeyecek. Merhumeye allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, motosiklet sürücüsünün de en ağır cezayı almasını umuyorum.

mtasdel60
02 Eylül 2013, 01:12

Şu söylediğinize sonuna kadar katılıyorum, akşama kadar onlarca konvoy görüyorum şu aralar.Tofaş, honda barii araçlarıyla koskoca anayolda sırf konvoy var diye el freni çeken, sözde drift yapmaya çalışan denyolar motosiklet kullanıcılarını da tehlikeye atıyor.
Konvoy sesi duyunca kenara çekip bekleyin ya da hızla uzaklaşan dostlar, bu da bir tedbir sonuçta.

Reşit
02 Eylül 2013, 01:39
Ölen kadına Allah rahmet eylesin. Yalnız farklı taraftan bakmak istiyorum. Olay net değil, daha kamera görüntüleri yayınlanmamış. Kadının karşıya geçtiği yer yaya geçidi yahut ışıklar değil. Tam virajda geçiyor. Acaba motosiklet en sağdaydı ve sol çaprazında bir araç vardı da son anda mı fark etti? Yoksa gerçekten hızlı mıydı? Hemen topa tutmayalım.

Motosiklette plaka yok, kask ls2, motorun cinsi yarış, modeli eski. 250 cc almak yerine 1000 lira daha veririm racing alırım mantığıyla sahip olunmuş gibi duruyor. Bu da yeteri kadar tecrübesi olmadan bu işe kalkıştığının bir göstergesi olabilir. Ben sürücüye bela okumadan bu olayın ayrıntısını bekleyeceğim. Umarım bu tarz kazalar yaşanmaz. Keyifli sürüşler.

Tsubasa
02 Eylül 2013, 01:46
Motosiklette plaka yok, kask ls2, motorun cinsi yarış, modeli eski. 250 cc almak yerine 1000 lira daha veririm racing alırım mantığıyla sahip olunmuş gibi duruyor. .

reşit hocam sadece bu 2-3 ipucu durumu izah etmiyor mu sence?

Reşit
02 Eylül 2013, 02:17
reşit hocam sadece bu 2-3 ipucu durumu izah etmiyor mu sence?

Büyük olasılıkla tahmin edilen gibi. Maalesef. Keşke demekten başka yapılacaklar var ama bakalım ne zaman gerçekleşecek. Çok uzaklara gitmeden şöyle bi Kıbrıs'a gitse insanlar. Biraz ders alırlar belki. :sunny:

TutkuluAcemi
02 Eylül 2013, 05:52
Yazık ya şu motoru düzgün sürün ya da hiç sürmeyin. Bugün de Pendik'te alkollü düğün konvoyu çıkışta motorcuya çarptı motorcunun ayağı kırıldı. Umarım hapis yatarlar.

izmir3535
02 Eylül 2013, 09:32
bu race motosikletleri piyasadan kaldırsınlar sadece pist motosikleti için kullanılsın.

Oldjack
02 Eylül 2013, 10:15
bu race motosikletleri piyasadan kaldırsınlar sadece pist motosikleti için kullanılsın.
Eğtim almayan bu kadar büyük motora binmesin bence .

enxdesign
02 Eylül 2013, 11:23
Kimse kusura bakmasın, yollar araçlar içindir. Kaldırımlar insanlar için. Eğer bir insan karşıdan karşıya geçerken kendi için ayrılmış yaya geçidinden geçmiyorsa kusura bakmayın, haksızdır. Burada henüz kamera görüntüsü vs görmeden bilip bilmeden motoru suçlayanlar çok ayıp etmişler.

dikkat ederseniz motorun durduğu yer ile motorun kadına yer arasında 25-30 metre var. Ayrıca motorda çok fazla bir hasar yok. Sizde motor 100 km+ bir hızla gelse motor o halde ve 25-30 metre ötede mi olurdu?

Okan Sinan Ocan
02 Eylül 2013, 11:47
Kimse kusura bakmasın, yollar araçlar içindir. Kaldırımlar insanlar için. Eğer bir insan karşıdan karşıya geçerken kendi için ayrılmış yaya geçidinden geçmiyorsa kusura bakmayın, haksızdır. Burada henüz kamera görüntüsü vs görmeden bilip bilmeden motoru suçlayanlar çok ayıp etmişler.

dikkat ederseniz motorun durduğu yer ile motorun kadına yer arasında 25-30 metre var. Ayrıca motorda çok fazla bir hasar yok. Sizde motor 100 km+ bir hızla gelse motor o halde ve 25-30 metre ötede mi olurdu?

Sevgili Kardeşim,

Motorcuyu korumak istemeni anlayabilirim ama biraz fazla abartmışsın.

Motorun kafa grenajı darmadağın , öylesine sürüklenmişki yan kapaklar erimiş veya kırılmışki motorun bütün yağı yola akmış ,ayrıca motorun kuyruğu olması gereken açıda değil belliki darbe alarak arka şaseyide yukarı kaldırmış. Sadece yayalara çarpan bir motorun bu kadar hasar alabilmesi için hızının oldukça yüksek olması gerekir.

Olayın olduğu yer bir yan yol girişi ve yolun dışında , ana yol sol tarafta . Muhtemelen aşırı hızla otomobillerin sağına giren motosiklet yan yola giren bir arabadan kaçmak için oraya girdi ve akabinde yayaların arasına daldı.

Umarım "adam öldürmek" maddesinden yargılanır ve ceza alır. Bu yaptığı kaza falan değil resmen kasıtlı adam öldürmek.

Sevgilerimle

sysroot
02 Eylül 2013, 11:48

Ağzına sağlık, bir tane mantıklı yorum görebildim sonunda.Millet yargısız infaza ne kadar meraklı.Adamın hızlı motoru var diye linç ediliyor.Biraz gerçekçi olun , zengin olsanız alıp koleksiyon yaparsınız.Yok plakası yokmuş da yok apaçiymişde, ne biliyorsun onun direksiyonu sizden daha sağlam değil ? Plaka ile profesyonellik ölçülüyormuş da haberimiz yokmuş.

O kadar yolda 299 ile geliyormuştur hatta değil mi ? Yarıştığı araba da Bugatti falandır sanırım , yoksa adam neden ciddiye alsın (!)
Bugün Fox haberde verdi, yarış yaparken can aldı diye.
Adam hız yaptıysa suçlu, yaya 'da yaya geçidi olmayan yerden geçtiği için daha büyük suçlu.
Bu arada bende racing kullanıcısıyım, aldığı hasara bakarsak siz hız görmemişsiniz, çok süratli gelen bir motorun o kadar az hasar alması imkansız.+ Arkadaşın dediği gibi sürüklenme mesafesine de bakın.Allah'tan hakim değilsiniz valla adaleti katlederdiniz.Direk yargısız infaz.
Bundan sonra haberlere şaşırmam, bizim aramızdan "keşke motorcuda ölseymiş" tarzı daha olayı bilmeden etmeden yazan adamlar olduğu sürece, medyanın bizleri "serseri" olarak yansıtması çok çok normal.Motora binmemiş adamlar ne yazsın tabiki biz motorcuları karalayacaklar.Şaşırmamak gerek.

Birde şu var, nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum büyük şehirlerde yaşayanlar bilirler, bizim buralarda Porsche Ferrari peynir ekmek gibi zengin çok ,özellikle Lara ve Konyaaltı bölgesinde.O zaman onlarada diyelim bu aletler çok güçlü yasaklansın.

Hatta zengin oldukları için linç edelim ne dersiniz?

İsteyen istediğine biner kardeşim 15 milyarlık motora binen adamlara laf edip durmayın, Allah istediğine istediği şeyi kısmet eder.Ben Porsche'a binen adama Allah daha çok versin diyorsam, fesatlık besleyeceğinize sizde böyle deyin.Bu son konuştuğum konuda bizim milletimizde olan birşey, biraz konu dışı gibi gözüküyor ama aslında çok alakalı.Hemen bir racing kaza haberi, racing yasaklansın.

Antalya'da yaşıyorum burası Türkiye'de istatistiksel olarak en fazla motosiklet bulunan şehri.Gelinde size racingli apaçiler, küçük motorlu apaçiler, naked apaçiler, runnercı apaçiler, kingci apaçiler, her türden apaçi göstereyim.Lütfen sınıf ayrımı yapmayın, adamı bindiği motora göre değil kişiliğine göre yargılayın sonuçta motoru robot yönetmiyor.

Valla başım ağrıdı şu racing muhabbetlerinden.Yok ego tatminiymiş yok bilmemne diye biniyorlarmış yok karı kızmış.Her türden motora karı kız tavlamak, hava yapmak için binenler var.Sadece racing ile hava olmuyor.Bunun aksine motora tutkusu olduğu için binenlerde var.Kimin ne için bindiği bilemeyiz, dolayısıyla lütfen yargısız infaz yapmayalım.

Aynı kazayı sizler de yapabilirdiniz, o adam bile bile kaç kişinin ölümüne sebep olmadı.Biraz daha zorlarsak onların ölümünden motorcunun mutlu olacağını bile söyleyecek potansiyelde arkadaşlar var.

Neyse, ölenlere Allah rahmet eylesin çok zor bir durum, aynı şekilde ölen bizim anamız bacımız olabilirdi.Ki o zaman bu kadar tarafsız bakamazdık.Dolayısıyla yakınlarınıda anlamak gerek.Alkolü alıp alıp bir sürü can katleden adamlar varken , bu adamı bu kadar linç etmeyin.Suçun kimde olduğu bile belli değil.Gözümün içine baka baka o kadar insan yola atlıyorki her seferinde ben duruyorum, yol hakkı benim herşey benim , ben duruyorum bazende benim canım tehlikeye atılıyor.Bunlar bütün motorcuların başına geliyor.

Ne arabalar bize saygılı ne insanlar, aynı şekilde bir o kadarda apaçi motorcu var.
Anlayacağınız durum karışık.

Saygılar , Biraz başınızı ağrıttım.

izmir3535
02 Eylül 2013, 12:06
motosikletli arkadaşı savunanlar kendine şu soruyu sorsun:orada aşırı hız olmasaydı bu ölümlü kaza olurmudu?

Okan Sinan Ocan
02 Eylül 2013, 12:07
Ağzına sağlık, bir tane mantıklı yorum görebildim sonunda.Millet yargısız infaza ne kadar meraklı.Adamın hızlı motoru var diye linç ediliyor.Biraz gerçekçi olun , zengin olsanız alıp koleksiyon yaparsınız.Yok plakası yokmuş da yok apaçiymişde, ne biliyorsun onun direksiyonu sizden daha sağlam değil ? Plaka ile profesyonellik ölçülüyormuş da haberimiz yokmuş.

O kadar yolda 299 ile geliyormuştur hatta değil mi ? Yarıştığı araba da Bugatti falandır sanırım , yoksa adam neden ciddiye alsın (!)
Bugün Fox haberde verdi, yarış yaparken can aldı diye.
Adam hız yaptıysa suçlu, yaya 'da yaya geçidi olmayan yerden geçtiği için daha büyük suçlu.
Bu arada bende racing kullanıcısıyım, aldığı hasara bakarsak siz hız görmemişsiniz, çok süratli gelen bir motorun o kadar az hasar alması imkansız.+ Arkadaşın dediği gibi sürüklenme mesafesine de bakın.Allah'tan hakim değilsiniz valla adaleti katlederdiniz.Direk yargısız infaz.
Bundan sonra haberlere şaşırmam, bizim aramızdan "keşke motorcuda ölseymiş" tarzı daha olayı bilmeden etmeden yazan adamlar olduğu sürece, medyanın bizleri "serseri" olarak yansıtması çok çok normal.Motora binmemiş adamlar ne yazsın tabiki biz motorcuları karalayacaklar.Şaşırmamak gerek.

Birde şu var, nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum büyük şehirlerde yaşayanlar bilirler, bizim buralarda Porsche Ferrari peynir ekmek gibi zengin çok ,özellikle Lara ve Konyaaltı bölgesinde.O zaman onlarada diyelim bu aletler çok güçlü yasaklansın.

Hatta zengin oldukları için linç edelim ne dersiniz?

İsteyen istediğine biner kardeşim 15 milyarlık motora binen adamlara laf edip durmayın, Allah istediğine istediği şeyi kısmet eder.Ben Porsche'a binen adama Allah daha çok versin diyorsam, fesatlık besleyeceğinize sizde böyle deyin.Bu son konuştuğum konuda bizim milletimizde olan birşey, biraz konu dışı gibi gözüküyor ama aslında çok alakalı.Hemen bir racing kaza haberi, racing yasaklansın.

Antalya'da yaşıyorum burası Türkiye'de istatistiksel olarak en fazla motosiklet bulunan şehri.Gelinde size racingli apaçiler, küçük motorlu apaçiler, naked apaçiler, runnercı apaçiler, kingci apaçiler, her türden apaçi göstereyim.Lütfen sınıf ayrımı yapmayın, adamı bindiği motora göre değil kişiliğine göre yargılayın sonuçta motoru robot yönetmiyor.

Valla başım ağrıdı şu racing muhabbetlerinden.Yok ego tatminiymiş yok bilmemne diye biniyorlarmış yok karı kızmış.Her türden motora karı kız tavlamak, hava yapmak için binenler var.Sadece racing ile hava olmuyor.Bunun aksine motora tutkusu olduğu için binenlerde var.Kimin ne için bindiği bilemeyiz, dolayısıyla lütfen yargısız infaz yapmayalım.

Aynı kazayı sizler de yapabilirdiniz, o adam bile bile kaç kişinin ölümüne sebep olmadı.Biraz daha zorlarsak onların ölümünden motorcunun mutlu olacağını bile söyleyecek potansiyelde arkadaşlar var.

Neyse, ölenlere Allah rahmet eylesin çok zor bir durum, aynı şekilde ölen bizim anamız bacımız olabilirdi.Ki o zaman bu kadar tarafsız bakamazdık.Dolayısıyla yakınlarınıda anlamak gerek.Alkolü alıp alıp bir sürü can katleden adamlar varken , bu adamı bu kadar linç etmeyin.Suçun kimde olduğu bile belli değil.Gözümün içine baka baka o kadar insan yola atlıyorki her seferinde ben duruyorum, yol hakkı benim herşey benim , ben duruyorum bazende benim canım tehlikeye atılıyor.Bunlar bütün motorcuların başına geliyor.

Ne arabalar bize saygılı ne insanlar, aynı şekilde bir o kadarda apaçi motorcu var.
Anlayacağınız durum karışık.

Saygılar , Biraz başınızı ağrıttım.

Sevgili Kardeşim sadece şu yukarıda yazdıkların bile "APAÇİ" olduğunu göstermekte.

SS kullanmak size bir ayrıcalık sağlamıyor , kazanın olduğu yer bir yan yol ve oradaki hız sınırı 30 km dir. Sence 30 km ile giden bir motor 4-5 kişinin arasına dalıp bunların birini öldürüp diğerlerini hastanelik edebilirmi. Hasar yok dediğin motorun kafa grenajı asfaltta duruyor , kuyruk şasesini bükmüş ,gidon sağa ön tekerlek sola bakıyor , makina dağılmış yerler yağ içerisinde , sence SADECE İNSAN ETİ KEMİĞİ 30 km ile giden motorda bu hasarı yapabilirmi...

Göz var izan var....

Biraz vicdanınız olsun yahu...yazıktır günahtır bir can gitmiş siz hala SS çi APAÇİ dayanışması peşindesiniz.

sysroot
02 Eylül 2013, 12:13
Sevgili Kardeşim sadece şu yukarıda yazdıkların bile "APAÇİ" olduğunu göstermekte.

SS kullanmak size bir ayrıcalık sağlamıyor , kazanın olduğu yer bir yan yol ve oradaki hız sınırı 30 km dir. Sence 30 km ile giden bir motor 4-5 kişinin arasına dalıp bunların birini öldürüp diğerlerini hastanelik edebilirmi. Hasar yok dediğin motorun kafa grenajı asfaltta duruyor , kuyruk şasesini bükmüş ,gidon sağa ön tekerlek sola bakıyor , makina dağılmış yerler yağ içerisinde , sence SADECE İNSAN ETİ KEMİĞİ 30 km ile giden motorda bu hasarı yapabilirmi...

Göz var izan var....

Biraz vicdanınız olsun yahu...yazıktır günahtır bir can gitmiş siz hala SS çi APAÇİ dayanışması peşindesiniz.

Bu kadar uzun bir mesajdan bunu algılıyorsan , bana söyleyecek bir söz düşmez.

"Senin marifetin karşındakinin aklı nispetindedir."

Polemiğe girmek istemiyorum, siz devam edin :)

ramcixx
02 Eylül 2013, 12:20
Allah yakınlarına sabır versin. Nedir bu surat hırçın kullanım... Çok üzüldüm... :pale:

tanertc
02 Eylül 2013, 12:21
Motosiklet bariz olarak biçmiş. Neyi tartışıyorsunuz anlamış değilim.

enxdesign
02 Eylül 2013, 12:22
motosikletli arkadaşı savunanlar kendine şu soruyu sorsun:orada aşırı hız olmasaydı bu ölümlü kaza olurmudu?

O yayalar sağına soluna bakıp, en yakın yaya geçidinden geçselerdi bu ölümlü kaza olur muydu?

Sonuçta orası bir YOL. YOLLAR ARAÇLAR İÇİN YAPILMIŞTIR. Buraya yaya giriyorsa suçludur, kendine ayrılmış bölümden girmeli.

Okan Sinan Ocan
02 Eylül 2013, 12:38
O yayalar sağına soluna bakıp, en yakın yaya geçidinden geçselerdi bu ölümlü kaza olur muydu?

Sonuçta orası bir YOL. YOLLAR ARAÇLAR İÇİN YAPILMIŞTIR. Buraya yaya giriyorsa suçludur, kendine ayrılmış bölümden girmeli.

İşte bir SS kullanıcısının YOLA bakış açısı tam olarak budur.

Sevgili kardeşim,

Bilmiyorsan öğrenebilirsin bu tür kazalarda alınan mahkeme kararları açıktır. Olay yerinin önünde ve arkasında 50 mt lik mesafede yaya geçidi yok ise yayanın geçidi kullanma zorunluluğu yoktur. Sağına ve soluna bakar ve karşıdan karşıya geçebilir. Bu durumun TEK İSTİSNASI otoyollardır.

Kazanın olduğu yere en yakın yaya geçidi 100 mt den daha uzaktır ve yayalar ana yolda değil yan yolda karşıya geçmektedirler.

Motosiklet sürücüsü %100 kusurludur.

Yollar SS sürücülerinin pisti değildir . Motorunuzun hızlı gidebilmesi sizlere hız yapma hakkını vermez . Sizlerde kurallara uymaya mecbursunuz.

gv650i
02 Eylül 2013, 12:46
Allah rahmet eylesin kalanlara sabır .Galeyan geldimi mantık savuşuyor malesef . Bizler ibret ders alabilirsek en önemlisi bu .Çarpan arkadaşa da yazık ama hatası belki ömür boyu vicdan sızı çekecek belki motor hayatına son verecek.Bir anlık galeyan .sonuç hüsran.

izmir3535
02 Eylül 2013, 13:11

yanlışı savunuyorsun arkadaşım.adam hız yapmış adam öldürmüş dahada ötesi yok.

acayüp
02 Eylül 2013, 13:24
Sen yayaları görmezden gelirsin, araçlarda seni. Bu böyle sürüp gider.

otopsici
02 Eylül 2013, 13:38
daha dün başka bi konu tartışılıyordu 299 la gidiyor kardeşim ne olmuş diye
burda negatif yorum yazan arkadaşlar
inşallah
ANNENİZE BABANIZA veya EN SEVDİĞİNİZ İNSANA
SON SÜRAT GİDEN HIYARIN BİRİ ÇARPMAZ BÖYLE BURNUN DİBİNDEN GEÇER DE
O ZAMAN GÖRÜRSÜNÜZ

enxdesign
02 Eylül 2013, 14:09
İşte bir SS kullanıcısının YOLA bakış açısı tam olarak budur.

Sevgili kardeşim,

Bilmiyorsan öğrenebilirsin bu tür kazalarda alınan mahkeme kararları açıktır. Olay yerinin önünde ve arkasında 50 mt lik mesafede yaya geçidi yok ise yayanın geçidi kullanma zorunluluğu yoktur. Sağına ve soluna bakar ve karşıdan karşıya geçebilir. Bu durumun TEK İSTİSNASI otoyollardır.

Kazanın olduğu yere en yakın yaya geçidi 100 mt den daha uzaktır ve yayalar ana yolda değil yan yolda karşıya geçmektedirler.

Motosiklet sürücüsü %100 kusurludur.

Yollar SS sürücülerinin pisti değildir . Motorunuzun hızlı gidebilmesi sizlere hız yapma hakkını vermez . Sizlerde kurallara uymaya mecbursunuz.

Sizce o virajı, o motor, o trafikte kaç km hızla dönebilir?

Okan Sinan Ocan
02 Eylül 2013, 14:45
Sizce o virajı, o motor, o trafikte kaç km hızla dönebilir?

Dönüş yarı çapı 500 mt civarında 45 derecelik geniş bir viraj , kuru zemin asfalt ve o motorun üzerindeki lastikler ile dış şeritten apexe boşluk yakalıyabilirse +200 ile dönülebilir ama buradaki hız o mertebede değil . Benim kişisel görüşüm 100 km civarında bir hızı olduğu , ancak sürücü bunu dahi yapabilecek kapasitede olmadığı için o virajı alamayıp insanların içine dalmış bile olabilir.

Olay yerine ait uydu görüntüsü aşağıda...

http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/kazayeri_zps18f70a54.jpg (http://s1184.photobucket.com/user/oocan/media/kazayeri_zps18f70a54.jpg.html)

desender
02 Eylül 2013, 15:16
http://i1184.photobucket.com/albums/z334/oocan/kazayeri_zps18f70a54.jpg

Az ilerde trafik ışığı varmış keşke oradan geçselerdi.
Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara sabır versin.

dogrusukru
02 Eylül 2013, 15:27
Bu sahil yolunda kaza olmayan gün yok. Millet uçuyor. ne var yani nereye yetişiyorsun biraz yavaş bee. Dün aracımla geçtim sahil yolunda bir tane motorcu ağabeyimi tebrik etmek istedim gerçekten adam sabit bir hızla arkamdan geldi uzun süre. Ne yanımdan geçmeye kalktı ne trafik yavaşlayınca acele etti. falan filan gayet sakindi yani keşke ben de öyle olabilsem. Acele giden ecele gidiyor gardaş.