PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsikletimle Guney America turu

motovelesbit
31 Ağustos 2013, 02:55
http://www.motovelesbit.com/wp-content/uploads/2013/08/616820_10151100143669738_1991284304_o.jpg
http://www.motovelesbit.com/wp-content/uploads/2013/08/457294_10151023890499738_556736335_o.jpg

​Merhaba, benim adım Ata Khan. 49 yaşındayım ve niye gençken seyahat edin; çünkü, yaşlanınca şansınız olamayabilir dediklerini şimdi anlıyorum. Ben de sizlerin çoğu gibi işi gücü olan, çocuk sahibi, 09:00-17:00 saatleri arasında işine giden, düzenli hayat kurmuş biriydim. Ama en önemlisi hayalleri olan bir çoğumuz gibi. Geçenlerde okuduğum bir yazi aklımı başıma getirdi. Hayat mücadelesinin bana kim olduğumu unutturduğunu, hayallerimi yavaş yavaş erittiğinin farkına vardım. Bu hiç hoşuma gitmedi, 30 sene evvel ben böyle bir insanmıydım? Ve anladım ki hayellerimi gerçekleştirmenin yegane yolu uyanmaktı. Sonra kararımı verdim.
İşimden istifa ettim. Şimdi motorsikletimle dünyayı dolaşacağım, yeni insanlar görüp, yeni yerleri keşfedeceğim. Ama en önemlisi kendime ve dünyaya daha faydalı, insanlara ve doğaya daha duyarlı biri olacağım.
Bu tabiki kolay değil ama imkansızda değil. Önemli olan hayattan ne istediğimizi bilmek. Ondan sonrasi çorap söküğü misali..
Şu anda bu maceranın planı ile meşgulüm. İlk önce hayatımı yeni geleceğe göre ayarlamam gerekiyor.Şimdiye kadar sahip olduklarımı (bir çoğu gereksiz şeyler) teker teker satıyorum. Çok sevdiğim kamyonumu dün sattım. Evimi kiraya verip, çok gerekli şeyler haricinde masraflarımı tamamen kıstım. Belli bir bütçe hazırlamaya başladım ve bunu titizlikle takibe aldım. Şu anda hazırlanmak için 3 ayım var önümde. Hayatımın serüvenine hazırım yani. Öyle heyecanlıyım ki, sanki içimdeki çocuk tekrar uyanıyor. Yazdıklarım içinizdeki çocuğa biraz hitap ediyorsa veya bu hayeller içerisindekilerin bir kısmını bile paylaşıyorsanız lütfen serüvenimi takip edin. Yazacağınız bütün görüşlerinize açığım ve saygıyla karşılıyorum.
Saygılarımla
Ata KHAN

Ilgilenen arkadaslar sitemi buradan izleyebilirler.
www.motovelesbit.com
http://www.motovelesbit.com/wp-content/uploads/2013/08/logo_mv01-web.png

serdar1547
31 Ağustos 2013, 03:45
takipçinim ATA KHAN abi,yolun açık olsun

satoyama
31 Ağustos 2013, 03:50
yolunuz açık olsun

nedense aklım çok sevdiğim bu karikatür geldi. :)

http://www.zambi.org/wp-content/uploads/2012/10/uykusuzkarikatur.jpg

motovelesbit
31 Ağustos 2013, 04:50
Super.. :thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Guzel dilekler icin tesekkur ederim.

motovelesbit
31 Ağustos 2013, 07:08
Arkadaslar, F800gs veya GSA olan varsa lutfen biraz bilgi versin. Yolculuga baslamadan benim f1200GSA satmam lazim, bu yolculuk icin cok agir. Simdilik f650gs Dakar dusunuyorum gerci yapimini durdurdular ama burada hala 5-6K milde bulmak mumkun. Zaten benim onceki motorumdu ve nasil oldugunu cok iyi biliyorum. Bu arada beni gucu biraz dusunduruyor belki F800Gs'e donecegim ama hic denemedim. Tabii motor bir ustune binip tur atmakla veya nasil gorundugu ile anlasilmaz. En az 500 millik bir yola gitmek lazim. Bilgisi olan varsa bekliyorum ve tesekkurlerimi onceden sunuyorum. Ata

tanertc
31 Ağustos 2013, 09:39
Harika fikir. Takip edicez bakalım ne çıkacak ortaya. Beğenirsem bende evi satarım :) Umarım her şey istediğin gibi olur.

canerol
31 Ağustos 2013, 10:00
lan şöyle motorum olsun hiç borcum olmasın :) borcum olursa çalış falan beni bozar :D
inşallah dilediğiniz yolculuğu gerçekleştirirsiniz....

mucotr
31 Ağustos 2013, 10:45
Fotoğraflarınızı bekliyoruz abi! :)

namk
31 Ağustos 2013, 11:00
Başarılar yeni hayatınızda,cesaret isteyen çoğumuzun yapamadığını yapabilmek.Deneyenler söylüyor keşke daha önce karar verseydik diye. Açık olun rahat olun.Sizi takip etmeye devam edicem,yaşı hiç düşünmeyin hissettğiniz yaşta oluyorsunuz inanın.

Burantay
31 Ağustos 2013, 11:13
abi bir çogumuzun hayalini gerçekleştiriyorsun inan ki gözlerim buğulandı sürekli takipçinim herşey gönlünce olsun tekerin düz bassın

ilovetrance
31 Ağustos 2013, 16:33
You are king! :)

SilentScream
31 Ağustos 2013, 16:58
hayatınızın serüvenine atışmışsınız tebrik ederim, herkesin içinde herşeyip bırakıp yola çıkmak biraz da olsa vardır sanırım, siz bunu gerçekleştiriyorsunuz. F800GS bence bu yolculuk için çok uygun bir motor, ben sizin yerinizde olsam onu alırdım. Takipte olacağım, başarılar...

Felon
31 Ağustos 2013, 17:35
Dear god what is money do? :)
Yolunuz açık olsun,tekeriniz düz bassın
Yeni moda facebook fan sayfası açıp günlük gibi kullanmak.anlık olarak yazı,duygu düşünce,resim paylaşmak.Öyle yaparsanız takipçileriniz daha çoğalır.Web sitesi işi eskide kaldı.Tamam web sitesi açma demiyorum onuda aç ama hobi olarak aç :P

motovelesbit
31 Ağustos 2013, 20:13
Merhaba sevgili arkadaslarim.

ilk once hepinize birer birer tesvik ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ediyorum. Bu arada facebook fun page adresim https://www.facebook.com/motovelesbit veya sayfamdan da facebook'uma erisebilirsiniz. www.motovelesbit.com
Bu tesfik edici yazilarinizin benim icin ne kadar onemli oldugunu bilemezsiniz. Lutfen.. Lutfen beni facebook'tan takip edin yoksa bu yapmaya calistiklarimin hic bir onemi kalmaz sizlerle paylasamadiktan sonra.

Hepinizi saygi ve sevgi ile selamliyorum.

Ata Khan

imza
31 Ağustos 2013, 20:30
hey man, bol şans :)

Oldjack
31 Ağustos 2013, 22:20
bir yerde bunları görüp çok özenmiştim bol şans.

acayüp
31 Ağustos 2013, 22:40
AH AH !!! Bir ferrari m olsaydı keşke.
Şansınız ve yolunuz açık olsun.