PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son olarak tvs apache rtr 150 hakkında

Nick8181
30 Ağustos 2013, 20:52
Buraya kısa bir süre önce tekrar konu açmıştım tvs hakkında.Son bir sorum olacak sizlere yani tvs sahiplerine.Eger önümüzdeki seneye kalırsa alıcam motoru ama kafamda bir soru işareti daha var.Motorun vites göstergesinin olmaması.Bu sizin için sorun olmayabilir ama ben daha önce vitesli motor kullanmadım.Bu ilk olacak .Biraz araştırdım motorun boş viteste olup olmadıgını anlayabileceğimiz bi gösterge yok.Boş vites derken 2.vitese atıp debriyajı direk kaldırırsak hafif kazalara sebep olabilir diye düşünüyorum.Kullanıcılardan bu konuda yorum bekliyorum .TEŞEKKÜRLER.

sysroot
30 Ağustos 2013, 20:57
Vitesli motor kullanmaya başladıktan sonra , vites göstergesi ne kadar gereksizmiş diyeceksin, sonra da bu konuyu hatırlayacaksın. :cat:

Nick8181
30 Ağustos 2013, 20:58
Vitesli motor kullanmaya başladıktan sonra , vites göstergesi ne kadar gereksizmiş diyeceksin, sonra da bu konuyu hatırlayacaksın. :cat:
Öyle olur umarım.Dediğim gibi boş vites zannetip 2. viteste iken debriyajı sert bırakırsak motor beni üzerinde atarmı ? yoksa hafif bi sarsıntı mı olur ? :cherry:

shooter1
30 Ağustos 2013, 20:59
vitesin boşta olup olmadığını nasıl anlıyacaksın

Nick8181
30 Ağustos 2013, 21:00
vitesin boşta olup olmadığını nasıl anlıyacaksın
Anlayamıcam işte sorun orda.:pr:

zerzura
30 Ağustos 2013, 21:01
Boş vites göstergesii VAR. Yeteri kadar araştırmamışsın...

Tsubasa
30 Ağustos 2013, 21:02
vites göstergesi yok, fakat boşta oldugunu anlamak için boş ''N'' gösterge var.
zaten kolay kolay hareket halinde iken boşa düşüremezsin tvsyi kendini korumak için böyle bir uyarısı var.
vitestede çalışmaz. N boşa alırsın lamba yanar öyle çalışır.
sordugun şeyler cok küçük şeyler. yeni kasası emin ol piyasadaki commuterlerden cok daha kaliteli saglam bir motosiklet

Nick8181
30 Ağustos 2013, 21:08
vites göstergesi yok, fakat boşta oldugunu anlamak için boş ''N'' gösterge var.
zaten kolay kolay hareket halinde iken boşa düşüremezsin tvsyi kendini korumak için böyle bir uyarısı var.
vitestede çalışmaz. N boşa alırsın lamba yanar öyle çalışır.
sordugun şeyler cok küçük şeyler. yeni kasası emin ol piyasadaki commuterlerden cok daha kaliteli saglam bir motosiklet
Eski kasasında da var dimi N boş vites göstergesi.Çok teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Boş vites göstergesii VAR. Yeteri kadar araştırmamışsın...

Kusura bakmayın ben öyle duymustum o zaman hiçbir sorun kalmadı.Yalnız ben eski kasa düşünüyorum.

Tsubasa
30 Ağustos 2013, 21:08
Eski kasasında da var dimi N boş vites göstergesi.Çok teşekkür ediyorum.
var tabiki..

Nick8181
30 Ağustos 2013, 21:10
var tabiki..
Peki bir sorun kalmadı o zaman.Birdaha böyle şeyler için konu açmıcam . Biraz aradım ama tvs nin göstergelerini komple gösteren bi fotograf bulamadım.Sizin elinizde varmı acaba ? :)

Tsubasa
30 Ağustos 2013, 21:18
Peki bir sorun kalmadı o zaman.Birdaha böyle şeyler için konu açmıcam . Biraz aradım ama tvs nin göstergelerini komple gösteren bi fotograf bulamadım.Sizin elinizde varmı acaba ? :)

http://i56.tinypic.com/2e6elvs.jpg
eski kasa apache göstergesi bu..

Tİme_shİft42
30 Ağustos 2013, 21:38
En az 3.000 kmden sonra bakmassın vites göstergesine

Tabi varsa yoksa alısman dahada uzar

Tsubasa
30 Ağustos 2013, 21:43
En az 3.000 kmden sonra bakmassın vites göstergesine

Tabi varsa yoksa alısman dahada uzar

bence yanlış düşünüyorsun tvsde vites göstergesi gerekli.
devir saatinden ara sıra takip ediyorum fakat gecen sol şerite cıktım 100 103 civarında gidiyorum devirde 8 bin civarında bu şekilde 20 km gitmişimdir.
sonra uyandım işi 4 teymiş vites. 5e aldım sonra.

Nick8181
30 Ağustos 2013, 21:47
http://i56.tinypic.com/2e6elvs.jpg
eski kasa apache göstergesi bu..

Teşekkür ederim ..

Tİme_shİft42
30 Ağustos 2013, 21:51
Mumla ararsın o vites göstergesini :)

Karlıyollar
30 Ağustos 2013, 21:57
Vites göstergesini niye koymuyorlar anlamıyorum çinlilerde var japonlarda yok...
Bu arada tvs apache'nin göstergesi çok şık.

Tsubasa
30 Ağustos 2013, 22:03
Vites göstergesini niye koymuyorlar anlamıyorum çinlilerde var japonlarda yok...
Bu arada tvs apache'nin göstergesi çok şık.

http://img435.yukle.tc/images/411820130505_190118.jpg

tek eksiği vites göstergesi o da olsa zaten 10 dan 10 verilir.
bu arada gps ile ölçüyorum ara ara motosikletin hızını hata payı yüzde 5 gibi bişi.

Karlıyollar
30 Ağustos 2013, 22:56
hocam sizinki 12 modelmı ?

rumelian
31 Ağustos 2013, 01:54
Anlayamıcam işte sorun orda.:pr:

Vites gostergesi yok. Ama bos vites gostergesi var. Bence sn bir saticiya git de bir de motoru gozunle gor.
Bende acemiyim 500 km sonra alisiyorsun viteslere.

Tsubasa
31 Ağustos 2013, 02:02
hocam sizinki 12 modelmı ?

yeni kasa 13 model

motorcu48
31 Ağustos 2013, 03:19
vites göstergesi her motora şarttır. bana inanmıyorsanız şimdiki racinglere bakın her birinde vites göstergesi eklediler çünkü daha kolay daha ergonomik.
e tabi nasıl enjecsiyon ,disk fren holojen farlar küçük cc lere yıllar yıllar sonra geldiyse buda seneler sonra gelecektir.
ama üzülme isteyen her marka araca göstergeyi ekleyebiliyor

dyavol-77
31 Ağustos 2013, 03:45
vites göstergesi her motora şarttır. bana inanmıyorsanız şimdiki racinglere bakın her birinde vites göstergesi eklediler çünkü daha kolay daha ergonomik.
e tabi nasıl enjecsiyon ,disk fren holojen farlar küçük cc lere yıllar yıllar sonra geldiyse buda seneler sonra gelecektir.
ama üzülme isteyen her marka araca göstergeyi ekleyebiliyor

Her racing motorda vites göstergesi yok...Örnek mi 600rr'da hiç olmadı. r6 da yok.....son kasa cbr600fa 'da yok:wiinkk: Benim 2011 model honda cb600f hornet'imde de yok(ki 14.000 d.dk. devir çevirebiliyor):king: