PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Po daki köpük !

Serzenish03
30 Ağustos 2013, 18:58
Öncelikle Selamun Aleykum. Bizim mahalledeki petrol ofisinde köpük ve tanzikli su yeri yapmışlar. motorumu köpükle yıkasam bi zararı dokunurmu ? Bilgisi olan abilerimden bu konu hakkında yardımlarını bekliyorum

Şimdiden teşekkür ederim:bestmt:

Blackeagletr
30 Ağustos 2013, 19:05
Bi zararı olmaz. Tazyikli suyu ve köpüğü km saati kontak farlar yani her türlü elektrikli aksamın olduğu yere fazla ve direk tutmazsan bi sıkıntı çıkmaz :)

jesse
30 Ağustos 2013, 19:06
hiç birşey olmaz yıkayabilirsin. ama köpükle yıkamayı tavsiye etmiyorum .. cilalı şampuan eniyisi

Serzenish03
30 Ağustos 2013, 19:08
Bi zararı olmaz. Tazyikli suyu ve köpüğü km saati kontak farlar yani her türlü elektrikli aksamın olduğu yere fazla ve direk tutmazsan bi sıkıntı çıkmaz :)

aklım karışık motorda çin malı oldugu için pek güvenemiyorum. ama bi arkadaş yıkadı tertemiz oldu bende yapmak istedim ama ilk önce siz değerli motor ustalarından fikir almak istedim.

TATLIHIZ
30 Ağustos 2013, 19:24
Köpük sakın atma,Fırca vurma belki benim takıntımdır, Normal bulasik detarjanı ve cok kötü yapıyor su tut uzaktan üstünden bezle sil en son torpido sütü veya badem yagı sür plastigi besler,sonra bezle sil üstünden cayır cayır parlar

Serzenish03
30 Ağustos 2013, 19:25
Köpük sakın atma,Fırca vurma belki benim takıntımdır, Normal bulasik detarjanı ve cok kötü yapıyor su tut uzaktan üstünden bezle sil en son torpido sütü veya badem yagı sür plastigi besler,sonra bezle sil üstünden cayır cayır parlar

Köpük yapayım mı yapmayayım mı kafam karıştı :silent:

EnesBeyter
30 Ağustos 2013, 19:42
köpük yap ama po'daki köpük bazı yerlere iz bırakabiliyor benden söylemesi
atmak istiyosan da gösterge, gidon, bölgesine atma. Basınçlı yıkama aletine de dikkat et yakından yaparsan boyayı söker acıması yok:queen:

GONYALI1
30 Ağustos 2013, 20:12
Afyonlu nörün la kimse çakmamış bu sefer durumu :D

cyberdanger
30 Ağustos 2013, 20:23
motoru yıkadıktan sonra çalıştıramazsan ayak marşıyla çalıştır.

Oldjack
30 Ağustos 2013, 20:23
Aynalarına dikkat et kırılmasın afyonlu :)

shooter1
30 Ağustos 2013, 20:24
eğer elektrik aksamına su gelirse sıkıntı çıkarır

cool113
30 Ağustos 2013, 20:35
tazyikli su olayı güzel fakat bazı firmalar köpük yerine deterjan koyuyorlar.

oknglr
30 Ağustos 2013, 21:14
Po yu bilmiyorum ama shellde yaptım ben silip kuruladıktan sorna eve bi geldim her tarafında lekeler var motorun iz bıraktı yani. bundan sonrada yapmam bidaha :)

Karlıyollar
30 Ağustos 2013, 21:15
Motoru yıkarken çalışık bırak o zaman bişey olmaz.

enxdesign
30 Ağustos 2013, 21:51
En güzeli köpüğü sıktıktan sonra sünger yada eldiven ile güzel yıkamak. Ardından hortumla su tutmak. Tazyikli su hem zincirinizdeki yağa zarar verir, hem aynaları sallar, kabloları vs çıkartabilir.

Serzenish03
31 Ağustos 2013, 14:44
Po yu bilmiyorum ama shellde yaptım ben silip kuruladıktan sorna eve bi geldim her tarafında lekeler var motorun iz bıraktı yani. bundan sonrada yapmam bidaha :)

en iyisi köpükle yıkamamak ozmn ?

boora
31 Ağustos 2013, 14:57
bir şey olmaz bence tazyikli suyu kontak,tekerlek göbekleri,arka mafsal mili gibi yağlı olan yerlere direkt tutmazsan sıkıntı olmaz. birde hava filtresine su gitmesin ona dikkat et