PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikten çekilen motora ruhsat çıkartma

aranel
30 Ağustos 2013, 00:03
Merhaba arkadaşlar, civar köylerin birinde; bir amcanın ahırında 42 model bir motosiklet bulduk. Fakat amca 60 yılında nasılsa köyde kullanıyorum vergi ödemeyeyim diye motoru trafikten çektirmiş. Bu motoru tekrar trafiğe çıkartma şansımız var mı?

rapsy_09
30 Ağustos 2013, 00:04
Hurdaya ayrılmış bir araca trafik tescil işlemi yaptıramazsın.

Oldjack
30 Ağustos 2013, 00:13
Var şöyle ben arabayı trafikten çekip tekrar plaka çıkarttım sizde yapabilirsiniz diye düşünüyorum ama şartlar falan nasıl olur bilmiyorum .

aranel
30 Ağustos 2013, 00:15
Var şöyle ben arabayı trafikten çekip tekrar plaka çıkarttım sizde yapabilirsiniz diye düşünüyorum ama şartlar falan nasıl olur bilmiyorum .

çekiş belgesi olsa sıkıntı yok ama amcada o da yok. Siz nasıl yaptırdınız?

Oldjack
30 Ağustos 2013, 00:40
çekiş belgesi olsa sıkıntı yok ama amcada o da yok. Siz nasıl yaptırdınız?

Şöyle ruhsatım çalınmıştı arabayı hatalı Park'tan çektirdim araba(plaka) olmadan ruhsat ruhsat olmadan arabayı alamaz bir haldeydim . Trafikten düşürüp arabayı alarak tekrar ruhsat çıkarttım . Baya kaos içinde olan olaylardı tam olarak nerde ne işlem yaptım hatırlamıyorum ama defalarca emniyet otopark Arasında gidip geldiğimi hatırlıyorum .

zaferkarizma
30 Ağustos 2013, 00:51
ilk önce gidip sigorta yaptıracaksın sonra tutucan muayene yolunu muayneyı de yaptırdıktan sonra trafik tescili ordanda plakanı çıkartıp şoförler derneğine ordan plakanı alıp motorun başına en sonda 2 vida alıp plakayı takıp bas marşa.

Oldjack
30 Ağustos 2013, 01:02
ilk önce gidip sigorta yaptıracaksın sonra tutucan muayene yolunu muayneyı de yaptırdıktan sonra trafik tescili ordanda plakanı çıkartıp şoförler derneğine ordan plakanı alıp motorun başına en sonda 2 vida alıp plakayı takıp bas marşa.

Fatura falan Bi belge gerek bu işlemler için sgota yı nasıl yapacak ki ? Hiç belgesi yok .

zaferkarizma
30 Ağustos 2013, 01:04
trafiğe gidip dosyasını çıkarttıracak trafikteki dosyada mevcuttur. tabi kaybolmadıysa uzun iş aslında uğraşmaya değecek bi motor deilse hiç bulaşmayın.

drtayfun
30 Ağustos 2013, 01:53
Bu arada yatırılmamış bütün pul paralarını alırlar haberiniz olsun.

zaferkarizma
30 Ağustos 2013, 02:01
pul derken vergiden bahsediyosanız trafikten men edilmesi için vergi borcunun olmaması lazım yoksa men edemessiniz.trafik tescillde ayrıca dilekçe verilip vergiye kaydı yaptırılacak. extra ödeyeceğiniz muayene parası olur oda baya yuklu çıkar sanırım.

aranel
30 Ağustos 2013, 10:05
Hepinize teşekkürler zafer arkadaşın dedikleri umut verici. Yapılacak olan her şeye değecek bir motor. İnşallah her şeyini halledip burada sizlerle de paylaşabilirim.

salcano_7946
30 Ağustos 2013, 10:34
evinden illa eski bişeyler olacaksa anan baban olsun.illada nostalji dersen onların hıkayelerı hem senı hemde dınledıgın ıcın onları mutlu eder...

aranel
30 Ağustos 2013, 14:41
evinden illa eski bişeyler olacaksa anan baban olsun.illada nostalji dersen onların hıkayelerı hem senı hemde dınledıgın ıcın onları mutlu eder...

Nasihat almak için açmıştım zaten konuyu. Amacınada vardığına göre konu kilitlenebilir.

FatihC
30 Ağustos 2013, 15:22
arkadaşım ilk olarak muayene istasyonuna git, motor ve şasi numarası tespiti için yer göstermelerini iste. bu tespiti yaptırdıktan sonra emniyete git aracın dosyasını iste ve o dosyanın içinde olan trafikten çekilme belgesinin onaylı nüshasını al, bu belge ile aracın maliye kaydı, sigorta ve muayene işlemlerini yaptır, daha sonra bu belgeler ile birlikte emniyete git orada ruhsatını çıkart tır. eğer araç dosyasında son sahibi olarak sen görünmüyorsan şasi ve motor nosunu tebliğ eden belge ile noterde satış yaptırman lazım. bu işlemleri genelde askeriye vb gibi kurumlardan çıkma eski model jiplerde yapıyorlar maliyeti konusunda bilgim yok ama emniyet, maliye harcı muayene sigorta giderleri ve aracın muayeneden geçecek şekilde tamir edilmesi gerektiğini biliyorum. kısacası Allah sabır ve kolaylık versin.

aranel
30 Ağustos 2013, 15:43
arkadaşım ilk olarak muayene istasyonuna git, motor ve şasi numarası tespiti için yer göstermelerini iste. bu tespiti yaptırdıktan sonra emniyete git aracın dosyasını iste ve o dosyanın içinde olan trafikten çekilme belgesinin onaylı nüshasını al, bu belge ile aracın maliye kaydı, sigorta ve muayene işlemlerini yaptır, daha sonra bu belgeler ile birlikte emniyete git orada ruhsatını çıkart tır. eğer araç dosyasında son sahibi olarak sen görünmüyorsan şasi ve motor nosunu tebliğ eden belge ile noterde satış yaptırman lazım. bu işlemleri genelde askeriye vb gibi kurumlardan çıkma eski model jiplerde yapıyorlar maliyeti konusunda bilgim yok ama emniyet, maliye harcı muayene sigorta giderleri ve aracın muayeneden geçecek şekilde tamir edilmesi gerektiğini biliyorum. kısacası Allah sabır ve kolaylık versin.

Eyvallah abi sağolasın çok değerli bilgiler bunlar. Aracın dosyası emniyette görünmüyor onunla biraz uğraşıcam pek umudum yok gerçi ama uğraşmaya değer.