PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikliye mi geçsek

uowarden
29 Ağustos 2013, 23:54
Birkaç haftadır yakıt fiyatları sebebiyle CUP motor araştırırken, son yapılan zamdan sonra benim psikolojik sınırda kırıldı. :)
Her ne kadar trafikteki elektrikli bisikletlere uyuz olsamda bu yeni çıkan motora benziyen türleri aklıma yatmaya başladı. İşe gidip gelirken ve ufak işlerimde kullanmak için araştırmaya başladım. Şuan aklıma yatan model Mondial E-Mon Classic 1200w (limit 2000tl) içimizde bu tarz araç kullanan yada kullanmış arkadaşlar var mı? Varsa bi zahmet deneyimlerini anlatabilir mi? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

mtasdel60
30 Ağustos 2013, 00:01
Tip önemli değilse st max kobra 2000. çekiş 50 cc den iyi, 65km son hız menzil 80 km, bizzat test ettim.Ama çok kötü sesler geliyor çukurlardan geçerken. Fiyat 2.250, ama ben size yuki moni tavsiye ederim 2.7 kw. 5-6 yıl sonra 10kw filan çıkınca ben de düşünüyorum :) Soruların varsa cevaplarım...

albaywolf
30 Ağustos 2013, 00:02
Memnun olanı pek görmedim. Aküleri çok kısa ömürlüymüş sanırım ve akü masrafından ekonomik olmuyormuş.

numangokce
30 Ağustos 2013, 00:06
ben güvenlik personeliyim (: çalıştığım projelerden birinde bunların 3 tekerlisi vardı, araç yerine koyup kullanmıyodum çoğu zaman... 25km hız, ne kadar hızlı giderseniz o kadar çabuk şarj bitiyo... kullanışlı değildi yani. Bunlar geçen sene yazındı. geliştirmiş olabilirler.

Konuyu görünce işyerime yakın marketin çırağına sordum, o da bunların vespaya benzeyenlerinden kullanıyo, kerpetenle aldığım söz, "iyi" pek hoşsohbet bi arkadaş değil sanırım.

kişisel kanaatim ise eviniz merkezi bi yerdeyse, çarşıya fatura yatırmaya ufak market alışverişlerinde yada benzer durumlarda kullanılabilir, ama motosiklet tutkunu için eziyete dönüşüyo.

serdar1547
30 Ağustos 2013, 00:16
bunların akü ömürlerini ve bu akülerin her birinin fiyatlarını da araştırmanızı öneriyorum inanın ben araştırdım cup motorlar bunlardan daha ekonomik

uowarden
30 Ağustos 2013, 00:21
Genelde yorumlar bisiklet gibi olanlar için kötü olsada yeni modeller Scootera ve Cuplara benziyenler iyi gibi duruyor. Sonuçta 50km yi geçince ceza yazıyorlar. Peki ruhsat plaka falan gereklimi yenilerde.

numangokce
30 Ağustos 2013, 00:22
Genelde yorumlar bisiklet gibi olanlar için kötü olsada yeni modeller Scootera ve Cuplara benziyenler iyi gibi duruyor. Sonuçta 50km yi geçince ceza yazıyorlar. Peki ruhsat plaka falan gereklimi yenilerde.

sanmıyorum, "elektrikli bisiklet" ibareli plakaların üstünde bulunması gerektiğini duymuştum ama.

[Turan]
30 Ağustos 2013, 00:24
Çin malı elektirikliye verilen parayla evladiyelik bisiklet alınır ömür boyu sağlıklı ve mutlu yaşanır :)

İHTİYAR
30 Ağustos 2013, 00:28
Neye geçersen geç.....
Bu düzen bir yolunu bulup elbet seni sevecek, huyu adeti böyle kanında var bu.

Haydi yalan söylüyorsun de ... bekliyorum.