PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşını,Yakınını Kaybedince Motoru Bırakmak?

Felon
29 Ağustos 2013, 20:49
Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Yakınımızı dostumuzu motosiklet kazasında kaybedince motoru bırakmak doğrumudur?
Bence;
Yol arkadaşımızı, sevdiğimizi bu sevda yüzünden kaybettiğimizde motoru bırakmak yerine onun için sürelim!
Onun ruhu bizimle,yollarda özgür kalsın.
Benim düşüncem budur bu konuda.
Arkadaşını kaybedip bırakmak saçma geliyor.
Demezmi o, hani bumuydu sevdamız?
''Ben bu uğurda öldüm sende korkup bıraktın,yakıştı mı?'' demez mi?

Özellikle birlikte süren küçük gruplarda çok yaşanıyor bu olay..Bence yanlış,bana yanlış...Ben ölürsem bu yolda beni tanıyan hiçkimse benim için bırakmasın motoru hakkımı helal etmem.

shooter1
29 Ağustos 2013, 20:58
sinan sofuoğlu kısaca anlattım heralde

EnesBeyter
29 Ağustos 2013, 21:13
Duygusal bi mevzu bu bence kişiden kişiye değişir
Motora baktığında kişi kaybettiği arkadaşını (sevdiğini neyse) görüyosa sürmek ona zehir olabilir. ya da motora baktıkça onu yaşattığını düşünebilir bilmiyorum

mtasdel60
29 Ağustos 2013, 21:24
sinan sofuoğlu kısaca anlattım heralde

çok iyi özetlediniz, ama kişiden kişiye değişir tabi.Kötü bir durum.

bardaktan
29 Ağustos 2013, 22:22
Hayat devam ediyor. Kazalar sadece motosiklet ile olmuyor. Bu yüzden birinin başına kötü bir olay gelmesi, ve bu sebeoten hayata çok. Farklı yön vermek gereksiz. Sigara, alkol, uyuşturucu, ve bir çok sebwp var yakınları kaybetmenin. En önemli unsur ise taksirat. Allah hayırlı ölüm versin.

erro
29 Ağustos 2013, 22:39
bu işi evda olarak abartmamak lazım bence...tamam seviyoz da bi yere kadar...en azından benim için...delisi değilim..başkasının hayatını kaybetmesi ise bi çok sürücüyü etkileyebilir korku faktörü başta olmak üzere...hayatının kaybeden kişinin yakınlarının üzüntüsünü görmek, arkada bıraktıklarını yakından görmek etkileyebilir...

ferdinandd
29 Ağustos 2013, 22:41
Bir arkadaşımızı dağda bayırda,

diğerini denizde,

diğerini şehirde, sokaklarda,

birde evde kaybettimmi tamamdır, intihar etmekten başka çaremiz kalmıyor bu mantıkla ::huuuh::

bagımlı
29 Ağustos 2013, 23:36
Arkadaşın yürürken öldü yürümeyecek misin?

tr100a
29 Ağustos 2013, 23:43
yeryüzünde azrailin gelipte senin canını almaya geldim dediği şahıs yoktur buna bir nesne vesile olur allah tarafından ama motosiklet veya kask otomobil vesayre motosiklet binmeyecem demek çözüm değil önlem alıp korumalarımızı giyip kurallara uyarak ve aşırı dikkat ederek sürmeliyiz

Felon
30 Ağustos 2013, 01:05
bu işi evda olarak abartmamak lazım bence...tamam seviyoz da bi yere kadar...en azından benim için...delisi değilim..başkasının hayatını kaybetmesi ise bi çok sürücüyü etkileyebilir korku faktörü başta olmak üzere...hayatının kaybeden kişinin yakınlarının üzüntüsünü görmek, arkada bıraktıklarını yakından görmek etkileyebilir...

Bu düşünce ye karşıyım ben.Tamam hayatımızdaki tek şey motosiklet değil.ondan öncede bir hayatımız vardi fakat Motosiklet mantık işi değil, başlı başına risktir.Bunu hepimiz bile bile biniyoruz.Peki bu riski sadece ulasimimizi saglamak icinmi yada sadece havali olduğunu düşündüğümüz icinmi aliyoruz? Eğer öyleyse cok yazık çünkü olasi bir durumda, işte ; trafikten 10dk kazanmak için yada hava atabilmek için ölmüş oluruz.
Motosiklete anlam yüklendiğinde ise, özgürlük le ozdeslestirdiginde ise, çok daha anlamlı bir alet oluyor.Ozgur hissetmek için ölmeye değer.Onu goze almadan marş basmak bana göre değil. Yoksa çok daha güvenli ve rahat şekilde ulasim sağlayabiliriz fakat bunu seçmiyoruz.O zaman soruyorum neden?

Samet Özkan
30 Ağustos 2013, 01:14
Yazını kopyalayıp masa üstüne attım ellerine sağlık dostum harika yazmışsın izin verirsen küçük bir cümlesini almak istiyorum :)

drtayfun
30 Ağustos 2013, 01:51
Yakın zamanda ailemin bir kısmı saçma sapan bir sebepten trafik kazası geçirdi ve ölümden döndü, 1 hafta hastanede yattılar. Bunun üzerine dedim ki: Ulan hayat pamuk ipliğine bağlı, kaç günlük ömrümüz kaldı belli değil, bari gözümüz arkada gitmeyelim! Ve gidip çok istediğim o motoru aldım :D