PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosikletim park halinde olmasına rağmen ehliyetsizlikten ceza yazdılar :((

Sayfa : [1] 2

körfezli_29
29 Ağustos 2013, 14:34
arkadaşlar merhaba dün akşam arkadaşımla gezmeye çıktık motorumuzu park ettik ve dolaşmaya çıktık 1 saat kadar gezdik döndüğümüzde motorumuzun başında motorlu polis memuru duruyordu, plakasını sorgulama yapıyordu, yanına gittik motorun sigortası geçmiş motoru çekiciyle alacaklarını söylediler, ben sigortasını yaptırmayı unutmuşum yarın söz yaptırırım bu seferlik olsun affet abi dedim, hayır motoru alıcaz dediler, bende motorun direksiyonu kilitli olduğu için anahtarı vermedim neyse motoru alıp gittiler, sonra motoru almaya gittim 30km ileriye işimden gücümden oldum ehliyetli bir arkadaşı buldum, motor benim üzerime olduğu için ceza yazıcaz dediler, ya siz beni motorla dolşaırken yakalamadınız motorum park halindeyken aldınız dedim, sana ehliyetin olmadığı için 1400tl ceza yazıcaz dediler, o kadar yalvarmama rağmen yazdılar, :jocolor:sizce bu yaptıkları adilmi, yanımdaki arkadaşımın ehliyetim vardı....

sizce ne yapmalıyım moralmen bozuk durumdayım ben bu cezayı nasıl ödüycem :salut:

albaywolf
29 Ağustos 2013, 14:40
Ne demek motor senin üzerine diye ceza yazacaz? Saçmalık...

fatboyyy
29 Ağustos 2013, 14:42
ehliyetsiz şekilde motorsikletin üzerinde yakalanırsan ruhsat sahibi ve süren kişiye ceza yazılır. Forumda bir ksıım arkadaşın bu yönde şikayetlerini dinleyebilirsin. Diğer kısımla ilgili ne olabilir bilmiyorum.

serdar23_Bilgem
29 Ağustos 2013, 14:43
Adliyeye gidip bu durumu anlatan bir itiraz dilekçesini vermen gerekiyor.

Motosiklet üzerinde kullanırken görülmeyen bir kişiye nasıl ehliyetsizlik cezası yazılır, anlayamıyorum.

Bir arkadaşımıza motosiklet üzerindeyken araç gelip çarptı. Hastahaneye kaldırılıp ameliyata alındı.

Bir hafta sonra evrağını araç üzerinde bulundurmamak gerekçeli bir ceza geldi. Ceza tutanağına polis ameliyata alındığını yazdığı halde bu tutanağı düzenlemiş.

Oysa evrak arkadaşın cebinde imiş ama sormamış bile. Hoş sorsa bile o kişi ona nasıl cevap verebilecekti ayrı konu.

Adliyeye gidip itiraz dilekçemizi verdik. Bakalım ne sonuç alacağız.

.

bikerboi
29 Ağustos 2013, 14:47
Sen ehliyetsizken yakanmamışsın ki. Böyle bir durumda ruhsat sahibinin kim olduğunun ne önemi var? Kesinlikle itiraz et hatta emniyette üst bir tanıdık falan bulabilirsen de cezayı yazan memuru da şikayet et. Park halindeki motora ruhsat sahibi ehliyetsiz diye ceza yazmaları ne akla ne de mantığa sığıyor. Gece klübünde eğlenen insanların da ehliyetini toplasınlar o zaman:pr:

cenkito
29 Ağustos 2013, 14:51
+ park halindeki araca sigortadan da ceza yazamaz. itiraz edin ikisine birden

Sen ehliyetsizken yakanmamışsın ki. Böyle bir durumda ruhsat sahibinin kim olduğunun ne önemi var? Kesinlikle itiraz et hatta emniyette üst bir tanıdık falan bulabilirsen de cezayı yazan memuru da şikayet et. Park halindeki motora ruhsat sahibi ehliyetsiz diye ceza yazmaları ne akla ne de mantığa sığıyor. Gece klübünde eğlenen insanların da ehliyetini toplasınlar o zaman:pr:

piyasada O.Ç. mi yok, eskiden sayısı azdı, şimdi zibil gibi...

körfezli_29
29 Ağustos 2013, 14:56
sen dua et motor senin üstüne yoksa 1400 lira daha motorun sahibine yazardık dediler, ben itiraz dilekçesini snasıl yazmam gerekiyor.

ardasen
29 Ağustos 2013, 14:56
böyle bır ceza hakları yok

audioslave
29 Ağustos 2013, 15:18
sen dua et motor senin üstüne yoksa 1400 lira daha motorun sahibine yazardık dediler, ben itiraz dilekçesini snasıl yazmam gerekiyor.
Sen 1400tl'yi zaten yemişsin bide başkasına 1400 tl yazılmaması için neden dua edecen? Tamamen baskılama psikolojisi.Arkadaşım bunun peşini bırakma,öncelikle bir avukat bulup durumu anlat ve kesinlikle gerekli mercilere şikayet,itiraz,dava ne varsa yap.Edeceğin masrafın 1400tl'yi geçmez,en azından hakkını aramış olursun ve emsal teşkil edersin.

cenkito
29 Ağustos 2013, 15:26
hatta avukata sor hakkın varsa seni ugrastırdıgı için tazminat davası bile acarsın o memura

hakanerdogan
29 Ağustos 2013, 15:30
İşte bi sigorta altı üstü, başına açtığı işe bak... Yaptır tertemiz bin abi, şimdi uğraş dur...

izmir3535
29 Ağustos 2013, 15:33
polisin plakasını alıp nöbetçi savcıya aynı saate şikayete gitseydin keşke.kanunsuz bir işlem yapıyorsa savcı onu haşlar.

gugukk
29 Ağustos 2013, 15:33
tamam polis belki hatalı ama kimsede dememişki oraya kadar ehliyetsiz niye gittin. Bence polis öyle bir şey yapacağını sanmıyorum altından başka birşey çıkacak ama hadi hayırlısı olayı tam anlatmıyorsun gibi geldi ban:)

D e m i r
29 Ağustos 2013, 15:35
Saçmalık resmen, Cezaya ilişkin itirazını kanuni süreleri geçirmeden yapmanı tavsiye ederim. Ehliyeti olmayan bir insan motorsiklet veya araba alamayacak mı ne demek bu ?? İtirazın haklı çıkarsa bu işin peşini bırakma, o ehliyetli arkadaşını da dilekçende ismini belirtmeyi unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

tamam polis belki hatalı ama kimsede dememişki oraya kadar ehliyetsiz niye gittin. Bence polis öyle bir şey yapacağını sanmıyorum altından başka birşey çıkacak ama hadi hayırlısı olayı tam anlatmıyorsun gibi geldi ban:)

Yanımdaki arkadaşım kullanıyor diyebilir? ki oda ehliyetliymiş.

drtayfun
29 Ağustos 2013, 15:44
Ehliyetsiz kişiye araç vermek suçtur, ruhsat sahibine verilen ceza budur tahmin ediyorum.

salvoo
29 Ağustos 2013, 15:50
vay mınıhaaaa :)

gugukk
29 Ağustos 2013, 15:53
Saçmalık resmen, Cezaya ilişkin itirazını kanuni süreleri geçirmeden yapmanı tavsiye ederim. Ehliyeti olmayan bir insan motorsiklet veya araba alamayacak mı ne demek bu ?? İtirazın haklı çıkarsa bu işin peşini bırakma, o ehliyetli arkadaşını da dilekçende ismini belirtmeyi unutma

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Yanımdaki arkadaşım kullanıyor diyebilir? ki oda ehliyetliymiş.

oda ehliyetli diye birşey yazmamış ehliyetli olsa motor çekildikten sonra neden ehliyetli birisini arayarak bulup sonrada trafiğe gitsinki? demekki yanındakindede ehliyet yokmuş :queen:

shooter1
29 Ağustos 2013, 16:27
bunun altindan baska birsey cikacak

EnesBeyter
29 Ağustos 2013, 17:03
durduğu yerde nasıl ceza kesiyo

dental_land
29 Ağustos 2013, 18:09
İyi olmuş iyi . Sonuçta ehliyetsiz şekilde o motoru kullanıyorsun o polis görmese bile .

yasin.33
29 Ağustos 2013, 18:33
keske motoru bırakınca geriden takip edip yaklasmasaydın park parası öder geçerdin

Salih_T
29 Ağustos 2013, 18:55
ehliyet yok, sigorta yok..ama motor üzerine kayıtlı... ve sen kullanıyorsun.. cezayı yiyince aklın başına gelmiş ama ne çare...keşke ehliyet, sigorta,ekipmanın olsa idi.. şimdi sana haksızlığa uğramışsın demek de pek doğru olmaz...

körfezli_29
29 Ağustos 2013, 19:48
yok kardeşim olay aynı anlattığım gibi ben motoru çekiciye vermek istemediğim için ceza yazdı bana motor da park halindeydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

oda ehliyetli diye birşey yazmamış ehliyetli olsa motor çekildikten sonra neden ehliyetli birisini arayarak bulup sonrada trafiğe gitsinki? demekki yanındakindede ehliyet yokmuş :queen:
arkadaşımın ehliyerti olduğunu söyledim hatta motor çekilmeden önce polise abi motoru benim dedim, kimliğini ver dedi verdim, cezayı giydirdiler anlayacağınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

ehliyet yok, sigorta yok..ama motor üzerine kayıtlı... ve sen kullanıyorsun.. cezayı yiyince aklın başına gelmiş ama ne çare...keşke ehliyet, sigorta,ekipmanın olsa idi.. şimdi sana haksızlığa uğramışsın demek de pek doğru olmaz...ya arkadaşım tamam ehliyetim yok olabilir ama park halindeki motora nasıl ruhsat sahibine ehliyetsizlik cezası yazılır ben bunu çözemedim :)

seigen
29 Ağustos 2013, 19:50
Adliyeye gidip bir sor, trafik cezasına itiraz nasıl yapılır diye. Böyle iş olmaz gibi geliyor :P.

körfezli_29
29 Ağustos 2013, 19:53
Bazı arkadaşların beni aydnlattığı için tşk ederim, mesajı yazdıktan sonra adliyeye gidip itiraz dilekçesini verdim ve dedimki... benim adıma kayıtlı olan şu plakalı motosikletimle 2 arkadaşım motorla gezintiye çıktık yaya dolaşmak istediğimizden motorumuza uygun bir park yerine koyduk ve ayrıldık sonra 1 saat kadar dolşatıktan sonra evlere gitmek üzere motorun başına geldiğimizde polis şu plakalı polis memurunun motorumuzun yanında gördük ve ne olduğunu sorduk sigortası olmadığından motorunuzu çekiciyle alıp götürücez sigortasını gerekli evraklarla beraber motorunuzu teslim alırsınız yazdı, teslim alma yazısını bana veri ve gittim 30km ileride olan motoru sigortasını 1 gün sonra yaptırmaya gittik motru teslim almak için ruhsat sahibine ehliyeti olmadığı için ceza yazacaklarını söylediler, bizim motorumuz park halindeydi motoru kullanırken el koyulmadı gereğinin yapılmasını rica ederiz diye dilekçe yazdık

cenkito
29 Ağustos 2013, 20:23
Bazı arkadaşların beni aydnlattığı için tşk ederim, mesajı yazdıktan sonra adliyeye gidip itiraz dilekçesini verdim ve dedimki... benim adıma kayıtlı olan şu plakalı motosikletimle 2 arkadaşım motorla gezintiye çıktık yaya dolaşmak istediğimizden motorumuza uygun bir park yerine koyduk ve ayrıldık sonra 1 saat kadar dolşatıktan sonra evlere gitmek üzere motorun başına geldiğimizde polis şu plakalı polis memurunun motorumuzun yanında gördük ve ne olduğunu sorduk sigortası olmadığından motorunuzu çekiciyle alıp götürücez sigortasını gerekli evraklarla beraber motorunuzu teslim alırsınız yazdı, teslim alma yazısını bana veri ve gittim 30km ileride olan motoru sigortasını 1 gün sonra yaptırmaya gittik motru teslim almak için ruhsat sahibine ehliyeti olmadığı için ceza yazacaklarını söylediler, bizim motorumuz park halindeydi motoru kullanırken el koyulmadı gereğinin yapılmasını rica ederiz diye dilekçe yazdık

yani ehliyetsiz kullanman hata ama herkes işin bu boyutunu ele alıyor ben de buna deliriyorum

AKP hükemeti herseye ceza kestirtiyor son zamanlarda.

park halindeki motora sigorta sorgusu da yaptıramaz sadece calıntı kontrolu vs yaptırabilir. park halindeki arac

isterse sigortasız olsun aktif olarak trafikte yakalanmadıktan sonra cezai işleme tabi tutulamaz süresi geçmiş sigortayı

yenilerken zaten cezasıyla birlikte ödeme yapılır.

yanlısım varsa beni düzeltin

mahir212
29 Ağustos 2013, 20:32
Motosikletin park halinde durduğu yeri çeken mobese kamerası yada etraftaki esnaf kameraları var ise en büyük delil sana polis hakkında şikayetçi bile olabilirsin işin peşini bırakma sen kullanmadan motosikleti sana ehliyetsizlikten asla ceza yazamaz güzel haberlerini bekliyorum işi askıya alma en kısa zamanda git araştır kamera kayıt felan varmı etrafa sor soruştur

ReiZzZ
29 Ağustos 2013, 20:32
sorun devlette para olmaması trafik cezaları devlet bütçesinde göründüğü için ne kadar çok yazarsa police ler o kadar kara geçiyor devlet e haliyle her fırsatta geçiriyorlar

madlive
29 Ağustos 2013, 20:34
Güzel uygulama. Belki birileri ehliyetsiz binmekten vazgeçer bu şekilde. Ehliyet için paran yoksa motoru nasıl alıyorsun? yaşın tutmuyorsa büyü de gel, çok istiyorsan biz de çok istedik ve bekledik ehliyet almayı derler haklı olarak.

Thracian
29 Ağustos 2013, 20:39
yani ehliyetsiz kullanman hata ama herkes işin bu boyutunu ele alıyor ben de buna deliriyorum

AKP hükemeti herseye ceza kestirtiyor son zamanlarda.

park halindeki motora sigorta sorgusu da yaptıramaz sadece calıntı kontrolu vs yaptırabilir. park halindeki arac

isterse sigortasız olsun aktif olarak trafikte yakalanmadıktan sonra cezai işleme tabi tutulamaz süresi geçmiş sigortayı

yenilerken zaten cezasıyla birlikte ödeme yapılır.

yanlısım varsa beni düzeltin

Zaten benim yazacaklarımı yazmışınız.Tamam sigorta yaptırmamak ehliyetsiz motosiklet sürmek hata.Ama duran araca yanlış park yapılmadığı sürece hiç bir sorgu yapılamaz.Farzedin ki arabanız hurda evinizin önünde yada garajınızda duruyor,hatta benzer şekilde trafiği kayıtlı olmayan sadece koleksiyon amaçlı garajlarda bekleyen araçlar toplanmak üzere alınan araçlar var,polisin bu araçlara ceza kestiğini düşünün hemen hemen aynı mantık.Araç duruyor trafikte haraket halinde değil çalıntı olmadığı sürece yanlış yere park etmediği sürece polisin hiç birşey yapma yetkisi yok.Vergi borcu muane gecikmesi varsa zaten bunları yaptırırken öderken cezalarını ödüyorsunuz.Son günlerde trafik polislerinin yaptığı ilginç uygulamalarla ilgili bir sürü başlık okuyorum bu formda ve bir çoğunda polis kanunlara uyygunsuz ve yetkilerinin dışında keyfi haraket ediyor.Ciddi anlamda bir şeyler yapılması lazım bu Trafik Polisi terörüne.

Not:Yazdıklarım bütün polisler için geçerli değil.Yaşadığım yer olan Bursa/Karacabey de polisler görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar.Bu tarz görevine sadık,vatandaşa saygılı polislere teşekkürü borç bilirim.

cenkito
29 Ağustos 2013, 20:47
hatalı park dahi olsa park halindeki araca sigorta sorgusu yapamaz otoparka cektirir,

cezası ödenip polis otoparkından cıkarken sigortası yoksa cadde izni de olmayacagından sürülerek değilde cekici

yada baska aracla cıkartılır gene sigortası yok diye baglayamaz teslim etmemezlik edilemez

EnesBeyter
29 Ağustos 2013, 21:06
@cenkito
aynen katılıyorum yazdıklarına

Ben de şuna takıldım ruhsat sahibi ehliyetsiz diye durduğu yerde nasıl ceza kesiyor.:sunny:
Ehliyeti yok, sigortası yok ayrı mesele ama biz polisin yaptığı saçmalığı tartişıyoruz

Oldjack
29 Ağustos 2013, 21:19
Güzel uygulama. Belki birileri ehliyetsiz binmekten vazgeçer bu şekilde. Ehliyet için paran yoksa motoru nasıl alıyorsun? yaşın tutmuyorsa büyü de gel, çok istiyorsan biz de çok istedik ve bekledik ehliyet almayı derler haklı olarak.

Yaşım tutuyor parasını da tıkır tıkır ödedim 15 Haziran'dan beri hala ehliyet alamadım ben kime ne diyeyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Arkadaşlar birde polis kanunsuz bir iş yaptığında 155 i arayarak bildirin hemen polis in yanında kayda geçsin .

shooter1
29 Ağustos 2013, 21:25
hala aynı konudasınız abi olay saçma böyle bir saçmalık mı var gerekirse ekip çağırcan polis böyle bir şey yapamaz işin altında başka bir şey vardır karşıdan görmeden birinin yorumuna göre yorum yapıyorsunuz benim motor babamın üzerine ama ben de ehliyet var durduruyorlar hiç bir sıkıntıda çıkmıyor

cenkito
29 Ağustos 2013, 21:26
@cenkito
aynen katılıyorum yazdıklarına

Ben de şuna takıldım ruhsat sahibi ehliyetsiz diye durduğu yerde nasıl ceza kesiyor.:sunny:
Ehliyeti yok, sigortası yok ayrı mesele ama biz polisin yaptığı saçmalığı tartişıyoruz

ya bu hükümet jet hızıyla kendi maaslarına zam yaptıgı gibi yeni yeni kanunlar cıkartıyor yada :silent: yorum yok

madlive
29 Ağustos 2013, 21:41
Yaşım tutuyor parasını da tıkır tıkır ödedim 15 Haziran'dan beri hala ehliyet alamadım ben kime ne diyeyim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Arkadaşlar birde polis kanunsuz bir iş yaptığında 155 i arayarak bildirin hemen polis in yanında kayda geçsin .

Ben ve diğerleri zaten 1 haftada almıştık ehliyetimizi. Ehliyetsiz binmedim motora. Binmediler.

Oldjack
29 Ağustos 2013, 21:47
Ben ve diğerleri zaten 1 haftada almıştık ehliyetimizi. Ehliyetsiz binmedim motora. Binmediler.

Sence de birşeyler yanlış değil mi ? Mesele binmek binmemek meselesi değil mesele insanların o motora binmeye zorlanması meselesi . Ehliyeti bütün dünyada olduğu gibi verseler . O saçma sapan kurslara bizi düdükletmek yerine bütün dünyada olduğu gibi eğtim verip verseler hani ben aldım banane lan körmüsünüz binmeyin lan demek yerine biraz eleştirsek bence daha Bi faydalı olur .

cool113
29 Ağustos 2013, 21:47
bence çok saçma bir uygulama olmuş. fiilen üzerinde yakalamadan ehliyetsiz araç kullanmaktan nasıl ceza yazabilir. ceza ihbarnamesini imzalamasaydınız keşke.

y.akan
29 Ağustos 2013, 21:51
Polisle tartıştınız mı ? Tartışırsanız Türk polisi yapar.
Polis durduk yere sorgulama yapmaya kasmaz. Uğraşmaz. Ceza kesme derdinde olsa yoldan çevirdiği 5 motordan 4 üne kafadan ceza kesicek bir şey bulur. Karadeniz de ehliyetsiz araba kullanan var -kendisi askerlik arkadaşım-.

madlive
29 Ağustos 2013, 21:55
Buna kanunu boşlukla aşmaya çalışmak gibi birşey deniyor ve ağır cezaları var .

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Sence de birşeyler yanlış değil mi ? Mesele binmek binmemek meselesi değil mesele insanların o motora binmeye zorlanması meselesi . Ehliyeti bütün dünyada olduğu gibi verseler . O saçma sapan kurslara bizi düdükletmek yerine bütün dünyada olduğu gibi eğtim verip verseler hani ben aldım banane lan körmüsünüz binmeyin lan demek yerine biraz eleştirsek bence daha Bi faydalı olur .

Dostum ehliyete varana kadar neler var ne lanet edilesi şeyler var. Keşke elimden gelse de bütün motorcu kardeşlerimin güzelce eğitimden geçirip 1 ay içinde bilinçli ve ehliyetli olarak trafiğe çıkmalarını sağlayabilsem. Yolda motorcu gördüğüm zaman onun yanına gidip onunla birlikte yol almaktan keyif alan ben emin ol eğitimli ve ehliyetli arkadaşları trafiğe dahil olunca daha keyif alırım.

Oldjack
29 Ağustos 2013, 22:07
Dostum ehliyete varana kadar neler var ne lanet edilesi şeyler var. Keşke elimden gelse de bütün motorcu kardeşlerimin güzelce eğitimden geçirip 1 ay içinde bilinçli ve ehliyetli olarak trafiğe çıkmalarını sağlayabilsem. Yolda motorcu gördüğüm zaman onun yanına gidip onunla birlikte yol almaktan keyif alan ben emin ol eğitimli ve ehliyetli arkadaşları trafiğe dahil olunca daha keyif alırım.

Bende onu diyorum saçma sapan 5dk sürecek bir sınav için bütün sezonu ehliyetsiz geçirmek gibi bir gerçekle yüzleşiyoruz . Yan komşunun oğlu var çocuk 3 aydır ehliyeti olmadığı için motora binemiyor ekipmanı motoru tamam hergün akşam üstü full koruma sokağın başına kadar gidip geliyor . O çocuğu gördükçe sinirlerim bozuluyor . Hadi ben kendimi bildim bileli ehliyetsiz biniyorum sezonu Motorsuz geçirmektense ceza yı ödemeyi göze aldım . Ama İnan Bi kazaya karışacağım diye ödüm patlıyor . Tabiki ehliyet eğtim çok çok çok önemli ama bizim şu yavaş işleyen bürokrasi miz yok mu işte insanı herseyden soğutuyor .

Birkannn
29 Ağustos 2013, 22:12
Park ettiği yer önemli.
Kafada kask yoksa polisede bir ihbar geldiyse kontrol yapmıştır..
duran aracı da sorgular kafada kask yok ehliyet yok sen de güzel kardeşim haklı oldğun bir durum yok!
biraz da terslendiysen uğraşmıştır

ehliyetsiz ceza yazması ise araç senin üstüne senin alman lazım gittiğinde belgeni ister o da yok ceza yazar.
sana takmış sanırım yoksa başkası olsa insiyatif kullanır..
Belgelerin tam ekipmanın tam olsun kimseye haksız duruma düşme ..

uğraşmaya değmez sigorta ehliyet kask bunlar önemli ve bu aralar tölerans göstermiyorlar..
dikkat edin

madlive
29 Ağustos 2013, 22:13
Ne hevesle korumalarını giyip motorun başına gidip 3 aydır ehliyetini alamadığı için motoruna binemeyen arkadaşım için ne kadar üzüldüğümü tarif edemem tabi ki.
Hoşumuza gitmeyen bir şeyde hayır, sevdiğimiz bir şey de ise şer olabileceği buyurulmaktadır.

rumelian
29 Ağustos 2013, 22:30
Kardes sen buraya niye derdini yazdin ki? Simdi buraya "oh olsun, iyi olmus sana, o ceza az bile" tayfasi dolacak.

Neyse olayin tarihini bulundugu yeri unutma, 7 gun icerisinde idare mahkemesine basvurman lazim. Madem ehliyetsizdin sana niye o anda yazmamsida otoparkta yazmis? Polis burada fena sacmalamis. Ugras. Gerekiyorsa bir avukattan yardim al. Bu ceza kolay iptal olur. Ama profesyonel biri halletmeli. Benim otomobilime de park halindeyken muayene yok diye ceza kesmeye kalti, sen kes ben 5 dakika sonra avukatimla, idare mahkemesindeyim. Personelin kasti hatasi sonucu kamuya acilan davanin kaybedilmesi halinde, yargilama masraflarinin maasindan kesilebilecegini biliyorsun degil mi dedim. Kem kum edip arkasini donup gitti. Bende araci surmeyip taksiyle uzadim oradan.

cenkito
29 Ağustos 2013, 22:55
Park ettiği yer önemli.
Kafada kask yoksa polisede bir ihbar geldiyse kontrol yapmıştır..
duran aracı da sorgular kafada kask yok ehliyet yok sen de güzel kardeşim haklı oldğun bir durum yok!
biraz da terslendiysen uğraşmıştır

ehliyetsiz ceza yazması ise araç senin üstüne senin alman lazım gittiğinde belgeni ister o da yok ceza yazar.
sana takmış sanırım yoksa başkası olsa insiyatif kullanır..
Belgelerin tam ekipmanın tam olsun kimseye haksız duruma düşme ..

uğraşmaya değmez sigorta ehliyet kask bunlar önemli ve bu aralar tölerans göstermiyorlar..
dikkat edin

ne mal mülk sahipleri var ehliyetsiz, araclarını söförler kullanıyor hangisine bu ceza kesiliyor.

aracı evet arkadas teslim alacak ama o kullanacam diye tutturmadıktan sonra bu polis o cezayı keyfiyetten yazmıstır

biz bu keyfine göre cezai işlemi tartısıyoruz burada

zaferkarizma
29 Ağustos 2013, 23:18
geçmiş olsun bidaha ehliyetsiz binmemen dileğiyle...

oknglr
29 Ağustos 2013, 23:23
Aklıma şu geldi ..

nasrettin hoca bir gün kızını yanına çağırmış:''şu testiyi alda su getir''demiş.
çocuk testiyi almış,yürümüş.hoca bir şey unutmuş gibi kızının arkasından koşmuş,yetişincede iki tokat atmış.''dikkatli ol, sakın testiyi kırma.''demiş.
kız ağlayarak kuyuya doğru yürümüş.bu durumu gören komşuları şaşırmışlar.HOCAYA SORMUŞLAR:
''PES DOĞRUSU HOCA,HiÇBiR SUÇU OLMAYAN ÇOCUĞA NEDEN TOKAT ATTIN?''
HOCA DÜŞÜNMEDEN YANIT VERMiŞ:''TESTiYi KIRMADAN DÖVECEKSiN Ki iŞE YARASIN.KIRDIKTAN SONRA DÖVMENiN NE YARARI OLUR

Motor üstünde değilsin diye yazmadı cezayı diyelim polis gidince biniceksin sonuçta dimi :) Peki abicim niye almıyosun ehliyetini ? Ehliyet motordan önce alınır benim bildiğim

Eğer en başından motoru arkadaşınız kullanıyo siz artçı olsaydınız durum değişirdi tabi

SessizGezgin
29 Ağustos 2013, 23:29
abi eğliyetsiz çıkmayın yola :) motor cezaları araba cezalarından daha cok 1800 tl mondial :) çoğunda eğliyet yok adam bir ceza yiyor motor fiyatında ben yesem oracıkta bırakırım motoru :)

shooter1
30 Ağustos 2013, 00:20
bu arada ehliyetin yok apaci isen ve hakkinda buyuk ihtimal sikayet vardir hic affetmez

E_N
30 Ağustos 2013, 00:25
pis herif acımasız.
sende hem günahkar hemde günahsızsın.