PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS okumuyor bakiyede düşmüyor

çelikatlı
28 Ağustos 2013, 21:42
:silent: bi hgs alalım kaçak göçek yapmayalım dedik. 20ye yakın geçiş yaptım hiçbirini okumadı hepsini 144tl 46tl vs. kaçak geçiş yazdı. ama hesabımdan kontrol ettiğimde bakiyemden hiç para düşmemiş. plakadan sorguladığımda geçiş ihlalide gözükmüyor. beleşemi geçiyoruz ne yapıyoruz bişey anlamadım bu işten:sunny:

fearless06
28 Ağustos 2013, 21:46
HGS sisteminde araç plakasını önden okuduğu için ve dolayısıyla motosikletin plakası arkada olduğu için kaçak geçiş yapmamış gibi görünüyor.

Oldjack
28 Ağustos 2013, 21:50
Bende de aynı durum var arada bakiye den düşüyor ama arada :)

mahir212
28 Ağustos 2013, 21:59
Ben bu gün hgs olmadan geçtim 60 tl gibi birşey yazdı fakat şiimdi sorguluyorum Kaçak geçiş görünmüyor anlamadım şimdi ben bu işi ya ama mahmutbey gişelerinde araba ile yan yana girdik sıkışıktı trafik baya orada okumadı çerkezköy gişelernden çıkarken kaçak geçiş dedi ama sistemde yok anlamadım bişey

çelikatlı
28 Ağustos 2013, 22:15
arkadan foto falan çekmiyosa neden hgs alıyoruzki ozaman. hadi göstermelik aldık diyelim neden okutucaz diye yırtınıyoruz etiketi ruhsatın arasına koyalım basıp geçelim foto falan çekmiyo nede olsa. biz ozaman düpedüz beleşe geçiyoruz. gerçekten böyle ise güzelmiş valla hiç uğraşmam okutucam diye:)
HGS sisteminde araç plakasını önden okuduğu için ve dolayısıyla motosikletin plakası arkada olduğu için kaçak geçiş yapmamış gibi görünüyor.

Tsubasa
28 Ağustos 2013, 22:17
nihat abi plaka kuyruk altında mı senin ?

çelikatlı
28 Ağustos 2013, 22:22
yoo normal plakalık var standart. arkadan foto çekmiyomuş baksana. gerçektende böyle olabilir başka izahatı yok çünki.

fatboyyy
28 Ağustos 2013, 22:25
Zaten hgs sahibiyseniz okumazsada kaçak geçmiş olmuyorsunuz. Öyle bir özellik vardı. Galiba cihaz bizi görmüyor. Cuma günü bende deniyecem yoksa ona göre ruhsatın arasına koyacam. Gerçi Cuma günüde ruhsatın arasından çıkartmayı düşünmüyorum ya neyse :)

Tsubasa
28 Ağustos 2013, 22:28
yoo normal plakalık var standart. arkadan foto çekmiyomuş baksana. gerçektende böyle olabilir başka izahatı yok çünki.

belli olmaz nihat abi
arkadan ceza da gelir belli olmaz.
elektrikli katlanır plakalıklar var onlardan alacam ben gidişle

çelikatlı
28 Ağustos 2013, 22:41
arkadan ceza gelmesi söz konusu değil.plakaya kayıtlı hgs var içinde parada var. plakayı alabilse hesaptan otomatik düşer zaten. arkadan foto çekmiyo sistem belliki.

Tsubasa
28 Ağustos 2013, 22:52
arkadan ceza gelmesi söz konusu değil.plakaya kayıtlı hgs var içinde parada var. plakayı alabilse hesaptan otomatik düşer zaten. arkadan foto çekmiyo sistem belliki.

bende öyle diyordum. arkadan eve ceza geldi. kayıtılı plaka oldugu halde.
kaçak geçiş diye.
iptal ettirmek için catlamıştık.

selo9115
28 Ağustos 2013, 23:15
kanka bende hgs bile yok araba için sölüyorum
4 kez kaçak geçiş yapıldı görünüyor
düşün o tarihte bende ogs vardı onu kullanıyorum
ama ne alaka plakayı sorgulatıyorum kaçak geçiş gösteriyor
ne yapmak lazım nereye başvurmak lazım

Oldjack
29 Ağustos 2013, 00:34
Bana ceza falan gelmedi hgs ruhsatın arasında duruyor . Arada bakiyeden düşüyor ama 20 geçişte 1 falan

yusufgursoy
29 Ağustos 2013, 10:40
Cezalar direkt işlemez zaten internete. Ben otomobille hız aşımı yapmışım ceza eve geldi ama nette gözükmüyor :) yalnız bş arabanın yanından geçme fikri güzelmiş :)

designserhat
29 Ağustos 2013, 10:51
Bana ceza falan gelmedi hgs ruhsatın arasında duruyor . Arada bakiyeden düşüyor ama 20 geçişte 1 falan
Aynen benimde öyle daha 1 kere düştü bakiyeden yanınıza bir araba alın yan yan yada 30 cm ile takip edin okunmuyor bizzat denenmiştir

Progressive
29 Ağustos 2013, 11:10
Ben de sadece bir defa yaptı.. Her seferinde okudu..

Acaba hgs nin yerinden dolayı mı okumuyor? Ben kaska yapıştırdım

KaPTaNHaSaN
29 Ağustos 2013, 11:45
sistem oturmadı. bankalar ile iletişimleri yok ptt nin. senin o tarihte kayıtlı hgs olsun yeter. ceza ödetemezler. ben motoru sattım. 3 ay bekledim düşmedi iptal ettim hala ses seda yok. devlet bu işi yüzüne gözüne bulaştırdı. Geçen ay istanbul köprüden geçmiş gözüküyorum. ogs var :) iyi de ben istanbula 1 yıl önce gittim. ne yaptıkları belli değil. :)

selo9115
29 Ağustos 2013, 13:34
Kaptan peki gecmrdigin kopru parasini odedin mi
Bendede var ayni sorun 5 kez kacak gecis yapilmis ama benle
Alakasi yok plaka sorgulayinca 5 kacak gecis 700 tl ye yakin caza
Ne yapmak lazim kimi arayip solemek lazim nasil iptal edecez

iceberg_85
25 Aralık 2016, 00:04
Arkadaslar konu 2013 te ortaya cikmis, yil oldu 2017 ben de ayni sorunu yasiyorum. Bunlari yazanlara halen ceza vs gelmedi mi acaba?

mgora
25 Aralık 2016, 02:05
Ülkede neyi düzgün yapıyorlar ki malesef Hgs sistemi tam bir fiyasko , Hgs ile amaçlanan Ptt'ye değer katıp satmak ama PTT o kadar kötü yönetiliyor ki bu sadece çileye sebep oluyor.
- Pttcell aldım elemanların hedefleri olmasına rağmen nasıl yapılır bilmiyorlardı
- 4-5 yıl önce ehliyet aldım postacı bir kız vardı kafasına göre gelip gidebiliyordu mesai saatinde
- Hgs sistemi bir garip , bir dönem osmangazi köprüsünde nakit istedikleri söyleniyordu.
- 6. sınıf hgs var Mecidiyeköy'de bile yok nerede olacak.

Deveye sormuşlar durumu tam.

marble
23 Kasım 2018, 22:25
1 yıl sonra tekrardan hortlatıyorum konuyu.2 gün önce hgs aldım,dün 1.köprüden geçtim hgsden bakiye düşmedi ve ihlal de yazmıyor. Plakayı mı okuyamadı diyeceğim de standart fabrika çıkış plakalığı var,okumaması imkansız anlamadım bu mevzuyu.Konuya mesaj yazanlar da sonradan bilgi amaçlı hiç geri dönüş yapmamış çekti çekmedi vs diye.Bekliyorum bakalım ne olacak.

skullz
23 Kasım 2018, 23:35
Ülkede neyi düzgün yapıyorlar ki malesef Hgs sistemi tam bir fiyasko , Hgs ile amaçlanan Ptt'ye değer katıp satmak ama PTT o kadar kötü yönetiliyor ki bu sadece çileye sebep oluyor.
- Pttcell aldım elemanların hedefleri olmasına rağmen nasıl yapılır bilmiyorlardı
- 4-5 yıl önce ehliyet aldım postacı bir kız vardı kafasına göre gelip gidebiliyordu mesai saatinde
- Hgs sistemi bir garip , bir dönem osmangazi köprüsünde nakit istedikleri söyleniyordu.
- 6. sınıf hgs var Mecidiyeköy'de bile yok nerede olacak.

Deveye sormuşlar durumu tam.

Kesinlike katılıyorum, sistem kesinlikle çalışmıyor bende de 4-5 tane gecen seneden 7 tl üzerinden ücretlendirilmiş olmama ragmen yeniden cezalar gelmeye başladı. Yok arkadaş çalışanların hiç bir şekilde dikkatli, görevini en iyi şekilde yaptığını düşünmüyorum. Hiç bi kontrol etmiyorsun ceza kesimi yapılmadan? Neden engellemiyorsun vatandaşın mağdur olmadan?
yazık gerçekten yazık.

alp010
24 Kasım 2018, 00:52
Kartı elime alıp tutuyordum normalde hgs ye girerken parayı çekti sorunsuz yeşil yandı. Aynı işlemi ertesi gün yapmayı unuttum ankara'dan otabana girişte alarm çaldı kaçak geçiş dedi ama onu kesmediler 2 3 ay oldu nerdeyse. Kartı gösterirseniz düşüyor yoksa bedava gibi bir sonuca vardım ben de