PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öyle bir çevirmeye girdimki bi donumun markasına bakmadı polis !

tahsins
28 Ağustos 2013, 00:45
kaç yıldır izmitteyim. böyle bir çevirme görmedim.
motorla pek çok kez çevirildim. genelde ehliyete bakıp a2 yi görünce bide kask mont falan olunca hemen yolluyorlardı.
ama ile kez böyle birşey görüyorum.
polis beni durdurduktan sonra.
ehliyet ruhsat istedi. sigortayı kontrol etti.
ruhsatı bilgilerini merkezden sorgulattı.
yetmedi benim tc yi merkezden sorgulattı.
oda yetmedi motosikletin şase numarasını ruhsatla karşılaştırdı.
oda yetmedi motosikletin motor numarasını ruhsatla tek tek karşılaştırdı.
en az 5 dakika bekledim. ve tırstımda hani.
neyseki birşey çıkmadı. iyi yolculuklar deyip yolladılar beni.
ama yanımda pek çok motora ceza yazdılar. bir ben yırttım sanırım.
sizdede oluyor mu böyle detaylı çevirmeler ?? :silent:

rapidhacker5
28 Ağustos 2013, 00:47
birileri vardır kontrolde ondandır geçicidir ;) :D

MBHoro
28 Ağustos 2013, 00:52
ay sonu geldi

sakinseytan
28 Ağustos 2013, 00:55
birgün benim biraderle arkadaşı 2 motor gezmeye çıkmışlar.memur bunları çevirmiş yolda benim biraderde ruhsat kimlik ehliyet hiçbişi yok diger cocukta herşey ful ama kask yok memur biradere demiş oglum neyine ceza yazim hiçbişeyin yok basgit arkadaşına kask takmadıgı için ceza yazmış :D eve geldiler nasıl küfrediyo gülmekten 8 köşe olmuştuk.
bence tırsılcak durum varsa böyle bir durumdur evrakların tamsa bak keyfine:)

HEROCAN35
28 Ağustos 2013, 01:00
sizin kullandıgınız motordan çalınmış olabilir renk marka model tutuyorsa işkillenmiş olabilir bence güzel bişey türkiyede türlü türlü dolap çevriliyo sahte ruhsat çok zor bişey degil benim arkadaşımın aldıgı ikinci el araç çalıntı çıktı mesela adamın aldıgı arabayı alıp gitti polisler valla
mahkeme vs. cabası mesela geçenlerde bişey duydum adamlar aynı marka model arabadan alıyolarmış sonrada sahte evrak bi tane taksi plakası ile 3 tane sahte düzenlenmiş evrakla taksi çalıştırıyolarmış malum istanbulda taksi plaka fiyatları:)

tahsins
28 Ağustos 2013, 01:11
sizin kullandıgınız motordan çalınmış olabilir renk marka model tutuyorsa işkillenmiş olabilir bence güzel bişey türkiyede türlü türlü dolap çevriliyo sahte ruhsat çok zor bişey degil benim arkadaşımın aldıgı ikinci el araç çalıntı çıktı mesela adamın aldıgı arabayı alıp gitti polisler valla
mahkeme vs. cabası mesela geçenlerde bişey duydum adamlar aynı marka model arabadan alıyolarmış sonrada sahte evrak bi tane taksi plakası ile 3 tane sahte düzenlenmiş evrakla taksi çalıştırıyolarmış malum istanbulda taksi plaka fiyatları:)

yok benim motordan çalınmış olamaz. :mrgreen: hırsız çalsa satamaz. parçalasa parçası para etmez..
taksi olayını bende duydum. pek çok taksi klonlanmış denilmekte. üstelik anlaşılamıyormuş hangisi orjinal hangisi klon :queen:

HEROCAN35
28 Ağustos 2013, 01:38
hırsız para eder etmez ona bakmıyo adamın dandik mobiletini çalmış satsan komplesi 100 - 150 eder etmez nasıl olsa para verip almadı ya e taş atıpda kolu yorulmadı

RunemagicK
28 Ağustos 2013, 01:50
benimde bir keresinde sele altına bakacak kadar aramışlardı. arkadaki 46 litrelik çantaya bakmak akıllarına gelmedi ama:)

koray4235
28 Ağustos 2013, 02:06
bazen tipine göre muamele yapıyo polis :D bazi insanlar war disardan bakarsn dersn bu adamda her bok vardır adam süphelenmiştir :D beni durduruyo polisler ehliyet ruhsat dio direk abi caminin motoru imam elektrkci cagrayim diye beni yolladı motorla diyom :D bi yunuslar cok tutuyo sansmdr ne dir anlamadm her seferindede aynı yunuslar durduruyo adamlarla kanka oldk adam dün gene durdurdu yeter artık al su ehliyeti dedi :D

HEROCAN35
28 Ağustos 2013, 02:10
ne varki o çantada :sunny:

Birkannn
28 Ağustos 2013, 04:33
rutin kontrol değildir olsa trafik gbt ye bakmaz..
Muhtemelen anons gelmiştir senin marka modelde gasp çalıntı hırsızlık darp vs.gibi onun için kontrol edilmişsindir.
eğer eksiğin yoksa bu uygulamaların bu kadar abartıcak bi zararı yok bakmışlar göndermişler...

ceza yiyende haksız yere yememiştir emin ol
...
yani bazı arkadaşların yazdığı yorum gibi aybaşı filan ile alakası yok...
senin eksiğin yoksa ceza yazmaz varsa yazar..
bu arada trafikçi değilim...
Motosikletçi olarak okadar çok apaçiyle karşılaşıyoruz ki uygulamalar normal

Okan Sinan Ocan
28 Ağustos 2013, 04:48
Keşke daha sık yapılsa bu kontrol, böylece pek çok çalıntı motor bulunur veya gezmek için motor çalma olayları azalır.

cool113
28 Ağustos 2013, 09:26
galiba ülke genelinde bu şekilde. son zamanlarda bütçe açığı çok büyük olduğu için devlete para lazım. bu şekilde cezalarla para toplanmaya çalışılıyor. geçen akşam bende çevirmeye takıldım. şase numarama bakmadılar ama alkol muayenesine kadar baktılar. bir yandan iyi apaçiler temizleniyor.

polo34
28 Ağustos 2013, 09:43
bazen tipine göre muamele yapıyo polis :D bazi insanlar war disardan bakarsn dersn bu adamda her bok vardır adam süphelenmiştir :D beni durduruyo polisler ehliyet ruhsat dio direk abi caminin motoru imam elektrkci cagrayim diye beni yolladı motorla diyom :D bi yunuslar cok tutuyo sansmdr ne dir anlamadm her seferindede aynı yunuslar durduruyo adamlarla kanka oldk adam dün gene durdurdu yeter artık al su ehliyeti dedi :D

siz yeni üyesiniz, yaşınız da genç sanıyorum, normal harflerle, normal boyutlarda, herkesle aynı renk yazarsanız forumdan atılmanızı geciktirebilirsiniz :) biz yazdıklarını görüp okuyabiliyoruz, sıkıntı yok :)

bir de yazıları tam yazmanız gerekiyor, oha falan oldum gençlik ayakları burada sökmüyor, düzgün Türkçe ile yazarsanız yine bu şekilde de forumdan atılmanızı geciktirebilirsiniz :)

yazarken küfürlü, müstehcen sözcükler kullanmazsanız iyi olur, bu şekilde de forumdan atılmanızı geciktirebilirsiniz :)