PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E Bay dan parça getirtip satan var mı ?

Fabre
27 Ağustos 2013, 15:25
Ebaydan leovince 4 road egzos almak istiyorum. Ama daha önce hiç yurt dışında paypaldan alışveriş yapmadım. Hani diyorlar ya, 1000 de 1 mal gelmez, gümrüğe takılır vs. onlardan tırsmıyor değilim açıkçası.

Ebaydan parça getirip satan bir arkadaş varsa bana leovince 4 road egzos getirtebilir mi acaba ? maaliyetinin üzerinde parasını veririm o da karına bakar ?

kurubuz
27 Ağustos 2013, 15:42
Eskiden bu işi yapan "iyibey" diye bir site vardı, kapanmış. O siteden de alsaydın sana " takıldı, git gümrükten al" diyecekti. Kime aldırırsan aldır, gümrüğe takılma riskini bertaraf edemezsin.
Artık eskisi gibi gümrüğe gitmiyorsun. Postacı teslimat sırasında senden %20 vergiyi tahsil ediyor. Mutlaka normal posta ile getirt. Eğer DHL , UPS gibi havalimanına inen bir sistemle getirirsen en az 300 Euro masraf çıkar.

lycantrophic
27 Ağustos 2013, 15:44
Postacı teslim ediyor eve kadar, gümrükten almak yok, ama ithal konusunda sınırlamalar var. Bazı parçaların getirilmesi yasak (motor parçalarının yasak olduğunu söylemişti bir gümrükçü) ayrıca belirli ebatın üstündeki kargolar da gümrükten geçmiyor. Egzozun geçmeme ihtimali yüksek diye düşünüyorum.

Felon
27 Ağustos 2013, 15:51
ben egzost getirttim 2seferde geldi.gümrüğede takılmadı.Bilgine.Riski kendin alıp getirticeksin yada türkiyeden satın alıcaksın

Fabre
27 Ağustos 2013, 15:52
Öyle aşırı büyük bir kutu değil, bir bilgisayar kasası büyüklüğünde bir kutu. Ayrıca egzozun susturucusu olduğu için geçiyor diye biliyorum ben gümrükten, tabi bilen bir ağız yorum yaparsa çok daha güzel. Misal ben 300 euroya'ya satın aldım egsozu. Kapıda vergi ne kadar ödeyeceğim %20 mi ?

ben egzost getirttim 2seferde geldi.gümrüğede takılmadı.Bilgine.Riski kendin alıp getirticeksin yada türkiyeden satın alıcaksın

Türkiyede bulunmuyor, hiç kimsenin stoklarında yok. Sormadığım mağaza kalmadı :(

izmir3535
27 Ağustos 2013, 16:02
dolar 2tl oldu. bir şey getirmenin pek mantığı yok.

Syanur
27 Ağustos 2013, 16:04
E Bay dan parça getirtip kullanan var...

Felon
27 Ağustos 2013, 16:18
hocam ben 2 tane egzost getirttim diyorum resmi bir ağızdan nasıl bir cevap bekliyorsun orasını anlamadım :) Maliyeden üye olup konuya cevapmı yazsınlar :cherry:

Fabre
27 Ağustos 2013, 16:29
hocam ben 2 tane egzost getirttim diyorum resmi bir ağızdan nasıl bir cevap bekliyorsun orasını anlamadım :) Maliyeden üye olup konuya cevapmı yazsınlar :cherry:
Göstermelik bilgi olmadımı seninkide ? :) Vergi ne kadar ödedin misal ? Paypal konusunda bir sıkıntı olmuyor değil mi her satıcı için orada ?

phradrel
27 Ağustos 2013, 16:31
ebaydan parça getirtip kullanmadan çöpe atan var mı?

bir de dolar 2 lira değil 2.03

Fabre
27 Ağustos 2013, 16:38
ebaydan parça getirtip kullanmadan çöpe atan var mı?

Mükemmel oldu bu soruda

enxdesign
27 Ağustos 2013, 16:57
Ben istedim 2-3 gün içinde gelmesi lazım. Hong-kongdaki satıcı 30 ağustosa kadar gelir demişti, bakalım bekliyoruz 1 oldu.

amaninmb
27 Ağustos 2013, 17:06
Dolar 2,035 oldu....

draggy
27 Ağustos 2013, 18:09
bazı bankaların amerikadan iste benzeri siteler ile anlaşmaları var, gönderen Türk olunca ben hiç bir soru yaşamadım. Pırlanta küpelerden, vance hines egsozlara, bell kasklara kadar bir sürü malzeme getirttim, senin egsozların nakliyesi tahmini 120 dolar tutar. Kullandığın bankalara bu tür bir hizmetleri var mı sor.

Ayrıca bu hizmeti kullanmaya başladığında sana ABD de bir posta adresi veriyorlar, ve talimat verebiliyorsun, koli içindeki faturaları çıkarın, etiketleri sökün vb..

Normal posta yoluyla getirttiğini,z malzemelerin gümrüğe takılma riski kadar, kaybolma ve 1 ayı geçebilen sürelerde bekleme süreleri var..

Ben bu siteden yaptığım getirtmelerde 3 iş gününde elimde oldu tüm siparişlerim..

Felon
27 Ağustos 2013, 18:19
Göstermelik bilgi olmadımı seninkide ? :) Vergi ne kadar ödedin misal ? Paypal konusunda bir sıkıntı olmuyor değil mi her satıcı için orada ?

Hiçbişe ödemedim direk kapıya geldi normal küçük alışveriş gibi.Tek farkı normal kargolarım beleşe geliyor.bundan 4lira istemişler sanırım paketi büyük diye farklı bir özel kargo firmasıyla yolladılar.Kargo kutusuda dediğin kadardı.