PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç İçin Cross Tavsiyesi (veya hangisi)?

motosikle+
27 Ağustos 2013, 03:21
Öncellikle konuyu yanlış yere açtıysam veya gereksiz bir konu açtıysam herkesten peşin peşin özür dilerim...
Boyum 184, kilom 90 ve cross motosiklet almayı düşünüyorum.Biraz araştırma yaptım kendimce ama tereddütte kaldım maalesef.
Bütçem sadece 2000 tl daha fazlasını veremem.
Sizce hangisi veya başka tavsiyeniz var mı?

Kanuni Cross 150
Ramzey QM 200 GY
Zealsun ZS 200 GY A
Mondial 150 UT
Asya AS 200 GY
...

Benim tercihim Kanuni ama siz daha iyi bilirsiniz diye size sordum.Lütfen yardımcı olur musunuz?
Şimdiden herkese teşekkürler....

KeaSH-07
27 Ağustos 2013, 03:25
mondial xtream max derdim ama bütcen çok az

eren1903
27 Ağustos 2013, 06:31
Biraz daha zorlamaya bak.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-acil-satilik-uygun-fiyatli-plakali-sigortali-muayeneli-2012-mode-135466975/detay

cenkito
27 Ağustos 2013, 08:27
bence de mondial x-treme max :cat:

hassankar
27 Ağustos 2013, 11:02
Merhaba dostum..

Bence hiç bulaşma çin mallarına direk bi japon al derim..

Neden dersen cros başlangıçta çok düşüp kalkılarak kullanılan bi motosiklet tipi olduğu için bence sağlam bi motora binmen daha mantıklı..

Benim sana tavsiyem bi yamaha XT 125 R ile başlayabilirsin..

Bende bu motosikleti kullanıyorum ve gayet memnunum...İlk baştan üzerinde on tarafta 15 diş vardı motor trafikte 250 lik gibi gidiyordu..Fakat arazide beni dik bayırlarda yola bıraktı..

Sonra bende öne 12 diş taktım ve artık hiç bi rampa beni kesmiyor hatta pek çoğuna arkamda insan varken 2. viteste rahat çıkabiliyorum..

Bütçen ne kadar bilmiyorum ama 4 bin liraya yaklaşık 20.binde güzel bi yamaha alabilirsin ki bence de asla pişman olmazsın..

Cross ta bence dağda bayırda altındaki makine seni yolda bırakırsa üzülürsün ve hatta motosikletten soğursun..

Heleki yazdığın modellerin 2. ellerini arıyorsan kesinlikle iyi bi tamirci bulman lazım ..

Benden sana solemesi... :D

motosikle+
27 Ağustos 2013, 11:20
He bide şunu söylemeyi unuttum ben motosikleti şehir içi kullanıcam.Ayda yılda bir araziye ya çıkarım ya çıkmam.Bi de lütfen az para ekle şunu al demeyin.son bütçem 2000 tl.

cenkito
27 Ağustos 2013, 11:24
sahsen arkadasımda xt125R vardı ve arazide max ın pesinden geliyordu.

artı düşüp kalkmada xt nın kırılacak parcalarının değişim parasına bile gidilip max alınabilir

birde ne yapmıssınız ön dişliyi 15 den 12 düşürücünce değil 2 vites 3. vites cıkmanız lazımdı

forzaBJK
27 Ağustos 2013, 15:06
keske bütce konusunda ekleme yapabilsen, gercekten x-treme max tam aradigin motor. su ana kadar forum bünyesinde kullanip memnun kalmayan cikmadi..

onun disinda kanuni olabilir, memlekette arazide turlara ciktigimizda mutlaka bir kanuni 150 cross olur yanimizda. görünüs itibari ile max'in yaninda ciliz kalsada performans olarak arazide en az max kadar güclü.

bir geziden görüntü (4:40'dan itibaren kanuni cross 150)

https://www.youtube.com/watch?v=6qTa71_QWzw
http://imageshack.us/a/img259/4075/dscn4125rw.jpg

PEHLİVAN94
27 Ağustos 2013, 17:07
Zealsunu alma!