PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acemi Motosikletçinin 100cc Vitesli Motorla İmtihanı

merak ederim
26 Ağustos 2013, 19:41
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/120912-motosikleti-suremem-gibi-geldi.html

önce burayı okuyun.

neyse saat sabah 9 gibi hoca geldi şöyle bir baktım adama motosiklet adama monte edilmiş gibi adamda 2.05 boy var yapılı göbekte var 130 kilo var nereden baksan.

motosiklet 100 cc köylü ön arka kampana 105 kilo kadar depo dolu bana o haliyle ağır geldi bende 65-70 kiloyum adam bir bindi motor oldu 300 kilo amortisörler çöktü neyse vitesleri gösterdi debriyaja bastım çalıştırdım yavaş yavaş bırakıyorum devir oldu 5.000 motor bağırıyor titriyor korkuyorum fırlayacak diye ama motor kalkmıyor neyse debriyajı bıraktım gidiyoruz çok güzel ışıklarda frene bas dedi basıyorum arka frene motor durmuyor öne basıyorum yine durmuyor yavaşlıyor ama durmuyor sonunda ön freni iyice sıkarak durdum dön dedi buradan dönmeye çalıştım ama yok 300 kilo ağırlık arkada sırık gibi adam motorun direksiyon 8 çiziyor yolda tutamıyorum adam gibi dönemiyorum oldu ama hala kemikli sürüyorum.

sizce adam arkamdan inerse daha rahat mı sürerim:)

bu arada 100 cc motor bile acemi için gayet seri millet nasıl 600 ile 1000 ile başlamak istiyor anlamıyorum

EnesBeyter
26 Ağustos 2013, 19:48
arçılı sürüş ilk başlarda zordur.
serilik olayı da dediğim gibi yeni başlayınca öyle olur sonra zamanla az gelmeye başlar:queen:

mtasdel60
26 Ağustos 2013, 19:49
Tabi daha rahat sürersin, farkedilir derecede. :) iyiki ön kaldırmamışsın O YÜKLE :)

shooter1
26 Ağustos 2013, 20:19
motorun ağzı olsa bir sürü küfrederdi arkadaki atsaydın :)

sailor33
26 Ağustos 2013, 20:23
Bu tür durumlar için artçı fırlatma koltuğu olması lazım:pl:

canerol
26 Ağustos 2013, 21:31
sen daha tek sürmeyi öğrenmeden artçılı sürmeyi denemişsin...
artçılı sürme ap ayrı bi olay...
bu kadar kasma
benimde hiç tecrübem yoktu usta bu vites bu debriyaj dedi olduğum yerde ileri geri yaptım 5 dk sonra bakmışın ordu samsun yolunda 100 le gidiyorum :D

tr100a
26 Ağustos 2013, 21:53
adam arkada hava yastığı görevi görmüş düşersen arkada hava yastığı:queen:
şaka bir yana tabiki çok daha kolay olur sürmek