PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : apaçiler

abeciMotoru
26 Ağustos 2013, 17:10
merhaba arkadaşlar, bi takım ufak yaştaki çocukların trafikte hayatlarıyla kumar oynadıklarına şahit oldunuz mu?
düz yolda 8 çizen o boktan motorlarıyla 2 kişi 3 kişi bi motora binip ön kaldıran mı yok dersin, içim parçalanıyor onları gördükçe, kendilerine değer vermedikleri belli de trafik için açık tehdit unsuru haline geliyorlar bunlara artık bişeyler yapmalı. polis bizle uğraşacağına bunların peşlerine neden düşmüyolar? ben bıktım artık bunları görmekten ufacık kafalarıyla ego tatmini yapmalarına tahammülüm kalmadı. napılır ne edilir bilemem çok sıkıldım.

Gok2
26 Ağustos 2013, 17:12
Polisi arayacaksın dıyeceksın ki hocam ; Kasksız bir motor surucusu var,trafıkde ınsanların saglını tehlıkeye atıyor lutfen gerekenı yapın. Onlar zaten ceza yazınca cocuk annesınden babasından dayak yıyor muhtemelen ehlıyetıde yok bırdaha motor yuzu goremıyor hocam

abeciMotoru
26 Ağustos 2013, 17:30
kafayı yicem, trafikte araçlar görüyor böyle motor mu olur lan diyor tüm motorculara aynı gözle bakıyolar.
kendimizi düzeltmeden araçlardan saygı bekliyoruz sonra.

albaywolf
26 Ağustos 2013, 17:37
En kızdığım şey etrafa tehlike saçmaları. Bizim suçumuz ne kardeşim? Sen kendi kendine düşüyo musun ağaca mı giriyosun ne bok yersen ye.

y.akan
26 Ağustos 2013, 17:43
Abi polise şikayetten başka bir şey yapamazsın. Ama inanın polisin umurunda olmaz.
Polisin müdahale etmesini istiyorsanız. Ellerinde bira şişesi var. Kesin alkol içiyorlar. falan demeniz lazım.

oknglr
26 Ağustos 2013, 17:45
Arkaya oturanlarda birbirini tekmeliyo bide salya sümük kahkaha atarak :D onuda gördüm ben

Oldjack
26 Ağustos 2013, 17:55
Bende scooter da tek eliyle omuzundaki su şişesini tutup diğer eliyle mesaj yazan birini gördüm geçenlerde .

abeciMotoru
26 Ağustos 2013, 17:57
altınyolda otobüslerin arasında, sürat 80 civarı ellerini bırakıp kaskını çıkartanı gördüm.

amaninmb
26 Ağustos 2013, 18:02
polisde topluyor. Geçen sene Konya temizlendi. adamlar tuttukları yerde motoru aldılar gittiler. otopark motor çöplüğü olmuştu.
tabi arada polisi görünce ters yola giren vs. hepsininde peşinde koşturacak olmuyor işte.
zamanla ölüyorlar zaten bırakın bunları.
Bi ara Karaman'da çekmişler Discovery Channel birde. adam diyorla deli manyak yarışlar yapardık diye :)
Kalfam o yarışlarda öldü... Ölürler yani...

http://www.youtube.com/watch?v=Y0lsEiVtPvY

Unique693
26 Ağustos 2013, 18:08
Ybr vardı o zaman bende 1 kere başıma gelmişti.Kendimi amerikan filminde gibi sandım izinsiz birinin mıntıkasına falan mı girdim :mrgreen: Kapışmaya falan çalıştılar sonra yoldan U dönüşü yapdım devam ettiler :)

izmir3535
26 Ağustos 2013, 18:36
ikiçeşmelikten geçen sabah iniyorum. işe geç kaldım şerit ihlali yaptım bazı yerlerde . arkamdan bmw li polis geliyor. ışıklarda durdum ama yanımdan da iki tane mtr lu geçti ışıklarda durmadan. polis yanıma geldi durdu . günaydın abi dedim oda blader yardırdın gidiyosun dedi. tamdicektim ki abi şimdi kırmızıda iki kişi geçti bak ileride gidiyorlar onları gördün bana niye şerit ihlali yapıp yardırdın gidiyosun diyecek tim ki. aklıma 100tl 150 tl ceza geldi. bende hemen kusura bakmayın işe geç kaldım ondan şerit ihlali yaptım özür dilerim dedim. oda bana öğütler verdi sabah sabah . diğer ışıklara geldiğimde yine yanımda durdu başladı öğütler vermeye . yiğitlik yapsaydık cezayı kesin yemiştim. bence gerek te yok. apaçileri durddurmuyorlar bile büyü var bunlarda anlamadım:cyclopsan

oknglr
26 Ağustos 2013, 19:37
ikiçeşmelikten geçen sabah iniyorum. işe geç kaldım şerit ihlali yaptım bazı yerlerde . arkamdan bmw li polis geliyor. ışıklarda durdum ama yanımdan da iki tane mtr lu geçti ışıklarda durmadan. polis yanıma geldi durdu . günaydın abi dedim oda blader yardırdın gidiyosun dedi. tamdicektim ki abi şimdi kırmızıda iki kişi geçti bak ileride gidiyorlar onları gördün bana niye şerit ihlali yapıp yardırdın gidiyosun diyecek tim ki. aklıma 100tl 150 tl ceza geldi. bende hemen kusura bakmayın işe geç kaldım ondan şerit ihlali yaptım özür dilerim dedim. oda bana öğütler verdi sabah sabah . diğer ışıklara geldiğimde yine yanımda durdu başladı öğütler vermeye . yiğitlik yapsaydık cezayı kesin yemiştim. bence gerek te yok. apaçileri durddurmuyorlar bile büyü var bunlarda anlamadım:cyclopsan

Polislerinde açısından düşünmek lazım belkide bıkmışlardır artık. Apaçiler kendi kendini temizliyo zaten .O yüzden uğraşmıyolardır :D

shooter1
26 Ağustos 2013, 19:40
geçen gün yunus motorlu ekipten biri geldi onunla muhabbet ettim adam bıktım diyor günde 5 defa duruyoruz 2şer saatten 10 saat mesai bu aralar denetimler iyice arttı diyordu

Vwgmk2
26 Ağustos 2013, 22:16
Birde bunların şahinli versiyonları var motorlular için daha ayrı bi tehdit !!

fatboyyy
26 Ağustos 2013, 23:46
Apaçi varsa etrafta ya yavaşlayın herhangi bir ilişiniz kalmasın ya da hızlanın aynalarınızda kaybolsun gitsin çünkü sizide tehlikeye atıyorlar.

Uzak durup Polis'e ihbarda bulunmak en iyisi. Bulunduğu bölgede bir ekip otosu vs varsa çeviriyorlar. Tabi şehirlararası yollarda daha sık yapabiliyorlar çünkü kabak gibi meydanda oluyorlar.

kashmar54
27 Ağustos 2013, 00:23
merhaba arkadaşlar, bi takım ufak yaştaki çocukların trafikte hayatlarıyla kumar oynadıklarına şahit oldunuz mu?
düz yolda 8 çizen o boktan motorlarıyla 2 kişi 3 kişi bi motora binip ön kaldıran mı yok dersin, içim parçalanıyor onları gördükçe, kendilerine değer vermedikleri belli de trafik için açık tehdit unsuru haline geliyorlar bunlara artık bişeyler yapmalı. polis bizle uğraşacağına bunların peşlerine neden düşmüyolar? ben bıktım artık bunları görmekten ufacık kafalarıyla ego tatmini yapmalarına tahammülüm kalmadı. napılır ne edilir bilemem çok sıkıldım.

genel itibariyle doğruda bu ne perhiz bune lahana turşusu biyandan içim parçalanıyo diyeceksin bi yandan hakaret
küçük görme falan ne iş.
bi eleştiriyi bile doğru düzgün yapamıyonuz.
onlara bende ayarım ama konuşmalarına bazen şahit oluyom istemeden
emin ol imkanları olsa boktan! değil iyi motor alırlar kıyafetlerinide giyerler
geri kalan biraz daha büyümeleri lazım genç adama bazı şeyleri anlatamazsın kendi yaşaması lazım

şunuda ekliyeyim senin gibi zihniyetde olan racingciler de senin motorlarına boktan diyolar haberin ola

Seko
27 Ağustos 2013, 00:43
Ben apaçileri maymun cinsinden bir yaratık gibi görüyorum. Ne tür motor kullanırlarsa kullansınlar. Kaldı ki imkanları olsa bile onların cub motor alıp selenin tam ucuna oturmaya devam edeceklerine eminim. İşin raconu bu çünkü...

Bak şu anda dışarda bu saatte börtleyen egsozlarıyla gürültü yapıyorlar.

abeciMotoru
27 Ağustos 2013, 09:55
genel itibariyle doğruda bu ne perhiz bune lahana turşusu biyandan içim parçalanıyo diyeceksin bi yandan hakaret
küçük görme falan ne iş.
bi eleştiriyi bile doğru düzgün yapamıyonuz.
onlara bende ayarım ama konuşmalarına bazen şahit oluyom istemeden
emin ol imkanları olsa boktan! değil iyi motor alırlar kıyafetlerinide giyerler
geri kalan biraz daha büyümeleri lazım genç adama bazı şeyleri anlatamazsın kendi yaşaması lazım

şunuda ekliyeyim senin gibi zihniyetde olan racingciler de senin motorlarına boktan diyolar haberin ola
boktan motorları derken kastettiğim şey ledli ve bağıran egsoz eklentili olmalarıydı yoksa gayet onların motorları beni solda sıfır bırakabilir belkide, bu tarz bir anlayışa, anlayışım budur evet,şarap paralarından kısarlarsa bile gider kıyafet de almaz rakı alırlar yada yolda kızlara o müthiş motorlarını bağırtmak için biraz daha özgüvenleri olur mantık bu. önümde kafa göz biyere girseler tın tın geçerim yanlarından bakmam bile!

-TAN-
27 Ağustos 2013, 10:05
Videodaki ayrı bir olaydır, o bölgedeki bir 'alt kültür' bunu apaçilerle kıyaslamayalım. Apaçilere gelince, O BOKTAN motorlarıyla benide deli ediyolar

izmir353535
27 Ağustos 2013, 23:36
Bunu bugün anladım 1,74 boyum var ama yaşım 13 görenler 16-17 yaşında falan sanıyolar maalesef ki o apaci dediğin kişilerden biride benim bugün farkına vardım 3 kişi motora bindik ve yerler ıslak arka frene abandım ve düştük Allahtan ki çok ağır gidiyordum bişey olmadı bize arkadaşın ayağı egzozdan yandı sadece artık adam akıllı sürücem motorumu kaskım var kask takmıorum korumalıklarım var takmıorum hepsini takmaya kara verdim artık :S FONT][/SIZE]

EnesBeyter
27 Ağustos 2013, 23:41
http://www.youtube.com/watch?v=gn5MSmbg-UM&feature=player_detailpage

Felis Leo
28 Ağustos 2013, 00:01
bu tip zırtapozlara neden apaçi deniliyor merak ediyorum heralde kızılderili gibi çıplak oldukları için olsa gerek.Birde bu cinsin taksici versiyonları var ellerinde sadece şahin yok başka model olanlarda çok tipik olarak motorlu olanlar koltuğun ucuna oturur dişer şebeklerde koltuğu iyice arkaya yatırp sırtını dayamadan giden zübükler:)

sodalimon
28 Ağustos 2013, 00:10
bu tip zırtapozlara neden apaçi deniliyor merak ediyorum heralde kızılderili gibi çıplak oldukları için olsa gerek.Birde bu cinsin taksici versiyonları var ellerinde sadece şahin yok başka model olanlarda çok tipik olarak motorlu olanlar koltuğun ucuna oturur dişer şebeklerde koltuğu iyice arkaya yatırp sırtını dayamadan giden zübükler:)

Saçtan olsa gerek :)

Bu arada, saçları bozulmasın(?) diye kask takmadıklarını da gördüm :)

Ama hepsi "Apaçinin Kitabı"na tam uyuyor. Egsoz, hava filtresi, ayna çıkarma, kask / koruma kullanmama, viraja son hızla girip son anda balık kuyruğu fren, sokak aralarında kafa şişirme, dişli değiştirme, her gördüğü dişiye vınnn vınnn ara gazlar, v.b
Haaa, unutmadan, bir de: bol bol küfür yemek ve bundan gurur duymak(?)...

Bir de bunların zengin veledi olanları var; ki, başlığı açan arkadaşıma saygımdan -yepyeni bir konu olacağı için :) - hiç girmiyorum oralara...

Dentist76
28 Ağustos 2013, 00:15
http://www.youtube.com/watch?v=Zn3XfkFegOc

abeciMotoru
28 Ağustos 2013, 09:55
Bunu bugün anladım 1,74 boyum var ama yaşım 13 görenler 16-17 yaşında falan sanıyolar maalesef ki o apaci dediğin kişilerden biride benim bugün farkına vardım 3 kişi motora bindik ve yerler ıslak arka frene abandım ve düştük Allahtan ki çok ağır gidiyordum bişey olmadı bize arkadaşın ayağı egzozdan yandı sadece artık adam akıllı sürücem motorumu kaskım var kask takmıorum korumalıklarım var takmıorum hepsini takmaya kara verdim artık :S FONT][/SIZE]
izmirli kardeşim, bunun şakası olmayan durumlar olduğunu farketmene sevindim, hadi kendine güveniyosun ama senin o hareketlerin başkası için kazaya sebebiyet verebilir yazık olur, tüm tedbirlerini al öyle yola çık polislerden de uzak dur götürürler valla :)

izmir353535
28 Ağustos 2013, 10:15
öyle oldu dua edioruz arkamızdan araba gelmedi diye :S

Garip
28 Ağustos 2013, 10:31
Alihan, artık doğru dürüst adam gibi motora binmek nasıl olur öğrendin. yaşın 13.. böyle giderse elbette birdahaki düşüsün farklı olurdu. daha beter olurdu. motor boktan veya en kralı. fark etmez. önemli olan korumalar

EnesBeyter
28 Ağustos 2013, 10:36
Düşünce asfalt motorun markasını sormuyor :pl: . Şakası yok bu işin

izmir353535
28 Ağustos 2013, 11:54
Öyle korunmalar var takmaya üşeniyorum :S artık tam donanımlı çıkıcam :D
Alihan, artık doğru dürüst adam gibi motora binmek nasıl olur öğrendin. yaşın 13.. böyle giderse elbette birdahaki düşüsün farklı olurdu. daha beter olurdu. motor boktan veya en kralı. fark etmez. önemli olan korumalar

sodalimon
28 Ağustos 2013, 12:09
Öyle korunmalar var takmaya üşeniyorum :S artık tam donanımlı çıkıcam :D

Sadece iyi niyetimle söylüyorum:
Yaşın genç olsa da, yapacağın hataların sonuçlarına ömrünün sonuna kadar katlanmak zorunda kalabilirsin. Bunu her eyleminden önce düşünmeni öneririm, senden yaşlıca bir hemşehrin olarak.
Bunu söylüyorum, çünkü yaşının ilerisinde gidiyorsun. Kanatlar insanı uçurur; ama, yüksekten uçmanın düşüşü çok acı olur.
Arkadaki bir arkadaşının ölümüne sebebiyet vermek, bir örnektir bu yazdıklarıma...