PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subap ayarinin gevsek olmasi ?

brtvrdrl
25 Ağustos 2013, 18:14
Subap ayarinin gevsek olmasi yani subap boslugunun fazla olmasi durumunda motorun sesli calistigini biliyorum. Peki yakit sarfiyatini ve cekisi etkilermi. Aklima geldi bir sorayim dedim :)

search16
25 Ağustos 2013, 18:17
Etkiler tabi. Standard dışı bi olay söz konusu. Yapan mühendis en verimli ayarı vererek çalışması için kafa patlatır. Çok yakar dengesiz çalışır, çekmez, rölantide stop eder.

acayüp
25 Ağustos 2013, 18:47
Tam ayarında olması en iyisidir.
Fazla boşluk olası sadece sıkı olmasından iyidir.

brtvrdrl
25 Ağustos 2013, 20:58
Peki zincirin yagli olmamasi veya degistirilmesi gereken durumda degistirilmeden motoru kullanmak yakita etki edermi ?

canerol
25 Ağustos 2013, 21:46
Peki zincirin yagli olmamasi veya degistirilmesi gereken durumda degistirilmeden motoru kullanmak yakita etki edermi ?

yoldan kız geçti bana baktı motorun yakıtı artarmı ? :D

extrem_015
25 Ağustos 2013, 21:53
sorulara bak herkes boşunamı subap ayarı yaptırıyor yada zincir değiştiriyor ?

brtvrdrl
25 Ağustos 2013, 22:41
sorulara bak herkes boşunamı subap ayarı yaptırıyor yada zincir değiştiriyor ?

Ne alaka, belki ben motoru kullandigim yerden oturu motorun saatte 30 km hizi gecmemesini ama cok az yakmasini istiyorum. Subap ayarini acmak cekisi dusurur ayrica yakitida dusurur diye yaziyor forumlarda.

oyunageldim
25 Ağustos 2013, 23:03
Subap ayarını açmak (een azından benim motorumda) sadece sese neden olur yakıta etki etmez
Düşünki daha önce subaplar 0.10 a ayarlıydı şimdi ise 0.05 yani yarı yarıya,ama ne çekişte bir fark var nede yakıtta,her iki şekildede 1000 km kullanmışlığım var

Zincir yağsız olursa sürtünme artar,ama bunun yakıta farkedecek şekilde etki edeceğini zannetmiyorum