PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites atınca stop ediyor neyden olabilir ?

sawaka
23 Ağustos 2013, 23:04
Arkadaşlar herkese kolay gelsin.. Kanuni racer200 kullanıcısıyım motosikletimi çalıştırıyorum 1. viteste kalkıyorum 2. vitese attığımda stop ediyor. Sonra elden çalıştıramıyorum ayağımla basarak çalıştırıyorum. Bazen stop etmiyor ama vites küçülttüğüm zamanda stop ediyor sizce sorun nedendir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

zaferkarizma
23 Ağustos 2013, 23:19
debriyaj ayarı ve hava ayarı ile çözüm olacaktır.

sawaka
23 Ağustos 2013, 23:23
debriyaj ayarı ve hava ayarı ile çözüm olacaktır.

Peki nasıl yaparım kesin çözüm olur mu biraz acemiyim de bu konularda.

zaferkarizma
23 Ağustos 2013, 23:27
acemiysen zatne yapamassın ki hava ayarını ustalar bile zor tutturuyor.çözüm olasılığı yüksek tabi debriyaj balatası bitik deilse.

numangokce
24 Ağustos 2013, 06:42
acemiysen zatne yapamassın ki hava ayarını ustalar bile zor tutturuyor.çözüm olasılığı yüksek tabi debriyaj balatası bitik deilse.

debriyaj balatasının bitik olduğunu sanmıyorum. öyle olsa 1. vitese atınca dururdu motor. ama bencede debriyajını kontrol ettirmende fayda görüyorum.

sawaka kardeşim peki 2. viteste el ile yürütebiliyomusun? mesela 2. vitese attın, koşaradım itekledin motoru, debriyajı bırakınca teker dönüyomu? dönmüyosa şanzımanda sıkıntı olabilir diye tahmin ediyorum. umarım daha basit bişeydir.

not: araba mekaniği bilgisi üzerinden yazıyorum.

sawaka
24 Ağustos 2013, 13:30
debriyaj balatasının bitik olduğunu sanmıyorum. öyle olsa 1. vitese atınca dururdu motor. ama bencede debriyajını kontrol ettirmende fayda görüyorum.

sawaka kardeşim peki 2. viteste el ile yürütebiliyomusun? mesela 2. vitese attın, koşaradım itekledin motoru, debriyajı bırakınca teker dönüyomu? dönmüyosa şanzımanda sıkıntı olabilir diye tahmin ediyorum. umarım daha basit bişeydir.

not: araba mekaniği bilgisi üzerinden yazıyorum.
onu hiç denemedim kardeşim zaten bi stop edince el ile çalışmıyor ayakla çalıştarmak zorunda kalıyorum ve ayakla çalıştırınca hemen alıyor 2 kez denemiyorum bile

acayüp
24 Ağustos 2013, 13:34
Debriyaj mişürünü ve ayaklık mişürünü kontrol et . Tutukluk takılma vs olabilir.