PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni tiger yüksek rolanti sorunu

STEWARD26
23 Ağustos 2013, 19:48
Sevgili kanuni tiger kullanıcılarıYine yeni yeniden engin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.Benim tiger Isındığında rölanti devrini yükseltiyor Acaba telmi takılı kalıyor dedim.Yağladim takdim yine aynı ve telin takılı olduğu Karbüratör Üzerindeki tambura baktım oda rolanti pozisyonunda bir fikri olan varmi

ferhatkars
23 Ağustos 2013, 22:36
scooter lerde otomatik jikle var... motor ilk çalıştıgında devri yüksek tutup motor ısınınca normal rölantiye düşürüyor..
bu düzenek tiger da olmadıgı için o işi sen yapacaksın...
benim racer200 de aynı durumda idi...
rölantiyi motor ısındıgı zaman ayarla...
ilk çalıştırdıgında da motor ısınana kadar hafif hafif gaz ver...

mezit
23 Ağustos 2013, 23:15
Sevgili kanuni tiger kullanıcılarıYine yeni yeniden engin tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum.Benim tiger Isındığında rölanti devrini yükseltiyor Acaba telmi takılı kalıyor dedim.Yağladim takdim yine aynı ve telin takılı olduğu Karbüratör Üzerindeki tambura baktım oda rolanti pozisyonunda bir fikri olan varmiaynı sorun bendede var yüksek rolanti.. bazen kendi kendine düşüyor çıkıyor..çözemedim daha bende o sorunu....

zaferkarizma
23 Ağustos 2013, 23:25
karbüratör temizliği yapmalısınız. 2. olarakda karbüratör manifoldunu hava filtresinden gelen manifoldu değiştiriniz.

korbygs
23 Ağustos 2013, 23:27
direk çözüm dostum karbüratörü değiştir manifoltları değiştir bi de ince ayar olay bitsin

STEWARD26
24 Ağustos 2013, 23:37
Sürekli olarak yapmıyor sanırım bir yerde takılma var gibi