PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz dan çıkan kurum.

_ELNINO_
22 Ağustos 2013, 22:18
Arkadaşlar Sachs MadAss 125cc motosiklet kullanıyorum. 5.500km de arka egzoz dan kurum şeklinde toz atıyor kıyafetime. Egzozu karartıyor leke yapıyor. Servise götürdüm benzinden dedi değiştirdik olmadı. Su girmiş dediler 2 haftadır yıkamadım. Yine aynı değişen bişey olmadı. Bakıma ihtiyaç var mı diyorum yok sesi iyi bişeye gerek yok diyor. Yağını değiştirdik hepsi o. Ama hakikaten de çekişte sıkıntı falan yok. Sizden ricam yardım edin. Malatya da yaşıyorum. Götüreceğim başka bir yer yok. Zaten motoru aldığım bayinin yetkili servisi güya. Dilerseniz egzozun fotoğrafını çekip koyabilirim. Kıyafetlere plakaya bile toner tozu gibi parçacıklar sıçratıyor.

Aliçooo
22 Ağustos 2013, 23:39
Kardeşim motorun kışın yattı mı? Aynı sorun bende de olmuştu. Kış boyunca yatmıştı motor. Karbüratörün içi pislik dolmuştu. Havayla karbüratör temizliği yapıldıktan sonra düzelmişti. Kesin sorunun şudur diyemiyorum ama benim başımdan böyle bir olay geçmişti. Saygılarımla.

zaferkarizma
22 Ağustos 2013, 23:44
hava ayarı yaptırın fazla benzin den kaynaklı kurum yapar.birde morotunuz yağ yakıyorsa yapar.

Samet Ağır
22 Ağustos 2013, 23:50
bahsedilen motor 2 zamanlımı???

değilse 97 oktan ve üzeri benzin almayın..95 hatta bulabilirseniz (ki sanırım mümkün değil artık) kurşunlu benzin alın..ortanın biraz üstünde yüksek devirde biraz uzunca yol yapın..egzozun pırıl pırıl olduğunu görürsünüz..

-Alperen-
23 Ağustos 2013, 03:16
hava - yağ karışımında bi sorun vardır

_ELNINO_
23 Ağustos 2013, 11:06
Motoru aralıklı olarak kullanıyordum. Sorun yoktu birden bire son 2 haftadır bu kurum çıkmaya başladı. Benzin hep aynı alıyorum Shell FuelSave 95 oktan sanırım.

cenkito
23 Ağustos 2013, 11:12
bahsi gecen motor yanlıs bilmiyorsam mondialin 125 Aggressive olarak sattıgı modelin aynısı

numangokce
24 Ağustos 2013, 07:29
hava - yağ karışımında bi sorun vardır bunun ne olduğunu bilmiyorum. ama,

karbüratör ayarına bak(tır)ın. egzostan partiküller gelmesinin nedenlerinden biri zengin karışımdır. partikül atacak kadar yağ yakan motor kaç dakika çalışır ki? ama yine de yağ seviyesini kontrol edin.

_ELNINO_
24 Ağustos 2013, 10:02
Yağ seviyesi normal. Duman çıkmıyor motordan yağ yakan motor duman atmaz mı? Sadece nikelaj ın üstüne plakaya kıyafete bişeyler atıyor ama ne olduğunu çözemedim.

acayüp
24 Ağustos 2013, 11:02
Jikleyi kontrol edin .

zaferkarizma
24 Ağustos 2013, 12:25
oto jikle var onlarda jikle bozuk olsa ya cok yüksek rölantide açlışır yada sabahları zor çalışır o motorların huyudur.

_ELNINO_
24 Ağustos 2013, 15:31
Şimdi tekrar baktım boşta gaz verdikçe egzozdan su serpiyor sonra da karartı çıkıyor. Rüzgarla kıyafete atıyor demek ki. Ama çıkan su mu benzin mi belirsiz. Anlamadım gitti.