PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Tekliyor. Acil !

İmportant
17 Ağustos 2013, 05:16
Depoyu ve karbüratörü temizledikten sonra motor teklemeye başladı. Yüksek devirde 4. ve 5. viteste 60kmh üzeri hızlarda tekleme yapıyor, 70kmh üzerine çıkmıyor. Buji-hava filtresi-benzin musluğu ve benzin filtresi temizlik sonrası değişti ancak benzin musluğunu kontrol ettiğimde bir miktar pislik biriktiğini gördüm. Teklemenin nedeni pislik olabilir mi ? Onun haricinde motorda 400gr yağ mevcut. 1000km önce değiştirmiştim. 100km'de ortalama 40gr yağ yakıyor. Yakıt 4Lt/100Km.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

tr_select
17 Ağustos 2013, 05:22
Nedeni pislik olabilir. Yeteri kadar benzin pompalanmadığında tekleme yapar. Hazır el atmışken musluk ve hortumlarıda değiştiriniz derim. Neden bu kadar fazla yağ yakıyor? ve yağı tamamlayın, elinize almanız olası olur motoru...

İmportant
17 Ağustos 2013, 05:57
Musluğu değiştirdim hocam, hortumları da değiştireceğim. Castrol Power1 10-50 kullanmaya başladığımdan beri yağ tüketimi arttı. Nedenini bilmiyorum.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

tr_select
17 Ağustos 2013, 06:12
Musluğu değiştirdim hocam, hortumları da değiştireceğim. Castrol Power1 10-50 kullanmaya başladığımdan beri yağ tüketimi arttı. Nedenini bilmiyorum.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Ustam şöyle der; Motoru hangi markaya, hangi yağa alıştırırsan hep onu kullan... :)

Mesela benim benzinli rc arabamda aynı muhabbet döner. Hangi marka yakıt kullanıyorsanız, onunla devam edin şeklinde...

brtvrdrl
17 Ağustos 2013, 11:17
Depoyu ve karbüratörü temizledikten sonra motor teklemeye başladı. Yüksek devirde 4. ve 5. viteste 60kmh üzeri hızlarda tekleme yapıyor, 70kmh üzerine çıkmıyor. Buji-hava filtresi-benzin musluğu ve benzin filtresi temizlik sonrası değişti ancak benzin musluğunu kontrol ettiğimde bir miktar pislik biriktiğini gördüm. Teklemenin nedeni pislik olabilir mi ? Onun haricinde motorda 400gr yağ mevcut. 1000km önce değiştirmiştim. 100km'de ortalama 40gr yağ yakıyor. Yakıt 4Lt/100Km.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

Karburatoru temizlediysen hava ayar vidasinida ellemissindir buyuk ihtimal. Hava ayarin bozulmustur. Veya jikle acik kalmis olabilir bi kontrol et istersen.

İmportant
18 Ağustos 2013, 00:00
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bujiyi değiştirdim sorun çözüldü.

canerol
18 Ağustos 2013, 10:01
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bujiyi değiştirdim sorun çözüldü.

her zman akla son gelen buji
benim ilk önce aklıma gelir çünkü motorun pistondan sonra hatta en çok ve zor şartlar altında çalışan parçası buji...ilk önce hep buji patlak verir o yüzden yanımda her zaman yedek bulundururum.yakıt sarfiyatında buji ile düşecektir.