PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lokma Takımları Hakkında

MuTLu.
16 Ağustos 2013, 23:56
arkadaşlar motosikletin ufak tefek bakımlarını kendim yapmak istiyorum. Ybr 125 esd 2013

peki kaçlı lokma takımı gerekli? orta kalite ürün önerirseniz sevinirim. Cırcır lokma, çoğunda uzatması var zaten. Bunun yanında normal anahtar da gerekli mi?

Diğer tornavida, allen vb. ürünleri tamamladım zaten. tavsiyede bulunursanız sevinirim.

---------- Post added at 20:56 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

http://www.koctas.com.tr/anahtar-ve-lokmalar/stanley-lokma-seti-52-parca/10736-16570/

mesela bu ürün nasıl?

draggy
17 Ağustos 2013, 00:30
bulabilirsen snap-on, biraz tuzludur ama torununun torunu da kullanır. Türk muadili ise izeltaş tır, candır...

TheArcheus
17 Ağustos 2013, 00:33
kardeş koçtaşda stanley in kuçuk bir lokma seti var o işini görür yada .riconun tek lokmaları tanesi 2-3 lira onlardan gereklı olanları al birde t kol al 15 tl idi oda ben öyle yaptım ,ricoda iyidir kalite olarak

MuTLu.
17 Ağustos 2013, 01:06
kardeş koçtaşda stanley in kuçuk bir lokma seti var o işini görür yada .riconun tek lokmaları tanesi 2-3 lira onlardan gereklı olanları al birde t kol al 15 tl idi oda ben öyle yaptım ,ricoda iyidir kalite olarak

Onu gördüm ama es geçmiştim.. Hocam ne diyorsunuz 45 TL'ye bunu mu alayım o zaman? :)

http://www.koctas.com.tr/anahtar-ve-lokmalar/stanley-lokma-seti/4382-8117/

piyanist_irf
17 Ağustos 2013, 01:15
70-90 lira arası lokmalar işini görür , rico-stanley- ve vazgeçilşmezim ama az biraz pahalı ,izeltaş - altaş tır , amatölr seyrek kullanımlarda hepsini sorunsuz uzun zaman kullanırsın.

ferdinandd
17 Ağustos 2013, 01:20
15cm çok kısa bence, pense gibi bi cırcır kol ile nekadar güç uygulayabilirsin ki :silent: Arka tekerlek aksını zincir gererken açıp sıkabilirmisin mesela, gerçi boru falan geçirebilirsin ama o somun büyüklüğünde ucu varmıdır 1/4 e uyumlu :silent:

Ben olsam 1/2, 25-30cm civarı, cırcır dişleri bol sayıda olan bi kol alırdım, motosikletimde bulunan somunların çaplarına bakardım (kılavuzda yazıyordur hemen hepsi...) sonra gider o başlıklarıda toplardım, ekstra lazım oldukça gider 2-3 liraya başlık eklerdim:silent:

İzeltaş/Altaş bu iş için fazlasıyla güven verici mesela. İstanbulda olduğun için yaklaşık bu setlere vereceğin paraya işini görecek kol ve başlıkları toplayabilirsin Karaköy' den, üstelik başlıklar yıldız ve uzatmalı bile olur :cat:

(Liste fiyatlarına bakma Karaköy piyasası biraz farklıdır, gidince anlarsın zaten :) )

MuTLu.
17 Ağustos 2013, 11:46
15cm çok kısa bence, pense gibi bi cırcır kol ile nekadar güç uygulayabilirsin ki :silent: Arka tekerlek aksını zincir gererken açıp sıkabilirmisin mesela, gerçi boru falan geçirebilirsin ama o somun büyüklüğünde ucu varmıdır 1/4 e uyumlu :silent:

Ben olsam 1/2, 25-30cm civarı, cırcır dişleri bol sayıda olan bi kol alırdım, motosikletimde bulunan somunların çaplarına bakardım (kılavuzda yazıyordur hemen hepsi...) sonra gider o başlıklarıda toplardım, ekstra lazım oldukça gider 2-3 liraya başlık eklerdim:silent:

İzeltaş/Altaş bu iş için fazlasıyla güven verici mesela. İstanbulda olduğun için yaklaşık bu setlere vereceğin paraya işini görecek kol ve başlıkları toplayabilirsin Karaköy' den, üstelik başlıklar yıldız ve uzatmalı bile olur :cat:

(Liste fiyatlarına bakma Karaköy piyasası biraz farklıdır, gidince anlarsın zaten :) )

Eyvallah hocam. Yazıyorsa dediğiniz gibi yapmak daha kârlı. :)Stanley'in seti vardı aslında 200 TL fakat anahtar takımı, ufak ve büyük cırcır kolu + çeşitli başlıklar vardı içerisinde. (lokma)

cenkito
21 Ağustos 2013, 10:01
70-90 lira arası lokmalar işini görür , rico-stanley- ve vazgeçilşmezim ama az biraz pahalı ,izeltaş - altaş tır , amatölr seyrek kullanımlarda hepsini sorunsuz uzun zaman kullanırsın.

irfan ustam bende BLACK&DECKER lokma takımı kullanıyorum, fiyat olarak rico dan ucuza almıstım praktikerden

gayet de memnunum BLACK&DECKER ürünlerinden.

matkap sarjlı tornavida ve dukupaj testeresi var, hepside sorunsuz calısıyor