PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial mr 150 takur tukur ses :(

aykutcicek
15 Ağustos 2013, 13:56
Oncelikle cevap veren arkadaslara simdiden tesekkurler.
Mondial mr 150 8000bin de motorum var,ikinci sahibiyim. Her 1000km de yag degisimi yapiyorum. Motorun on disli tarafindan ses gelmeye basladi,motor calisirken yada giderken ses duyulmuyor. Ama motoru stop edip,orta ayakliga aldigimda arka tekeri cevirdigimde yarim turta bir takur tukur diye ses geliyor. On disliyi inceledim bi sikinti goremedim asinma falan.tekeri geri cevirdigimde ses yok yag gibi,ama ileri cevirdigimde on dislinin arkasindan biyerden takir tukur ses geliyor.motoru garaja falan sokarken elimle tasirken acayip sinir ediyor o ses beni.motorcu hic bakmadan on disli degisecek dedi,ama on dislidenmi baska yerdenmi bilemedim. Yardim ederseniz sevinirim.

boora
15 Ağustos 2013, 16:13
zincirden olabilir. benimde o kilometrelerde zincir takır tukur ediyordu hatta yolda giderken bile ses yapıyordu. yolda giderken debriyajı sıktığımda sanki bozuk yolda gidersin gibi bi sarsıntı vardı. zinciri değiştirdim sıkıntı kalmadı adam illa dişlide değişecek dedi ben param yok dedim vs değiştirmedim 2000 km dir sıkıntım yok

MotoGT
15 Ağustos 2013, 17:16
Bende de Mcx vardı, zincir ayarı istiyor. Zincir kalitesiz olduğundan sürekli gevşemekte..

brtvrdrl
15 Ağustos 2013, 17:41
Kesinlikle zincirde sikinti. Degistir olay tamamdir

aykutcicek
15 Ağustos 2013, 20:49
zincirde olsa,tekeri geri çevirdiğimde de yapmazmı aynı sesi ? geri çevirince hiç bir ses yok. ön dişli kapağını açtım baktım,tekeri çevirdim ve dişlinin her tam turunda o takur tukur ses geliyor. zinciri gevşetip denedi aynı,zinciri gerdim denedim gene aynı.

tezer
15 Ağustos 2013, 20:57
Eğer imkanınız varsa zinciri arka tekerlekten kurtarıp arka tekerleği aynı şekilde döndürün.Ses devam ediyorsa oğal olarak zincir veya dişli kaynaklı değildir.Bu işlem biraz uğraştırabilir ama enazından sesin nerden kaynaklandığını daha net olarak bulabilirsiniz.

aykutcicek
16 Ağustos 2013, 16:00
Ama ses on taraftan geliyor,on dislinin bulundugu gobek kismindan. Zincir yada disli degilse nerden kaynaklanabilir? Bana cok masraf cikartirmi .

gokhanbeyaz
16 Ağustos 2013, 19:41
bendede ynı sorun var boşta gderkez zır zır ses yapı ama boşta giderken zincir dönmüyorki ses yapsın

boora
16 Ağustos 2013, 20:03
bendede ynı sorun var boşta gderkez zır zır ses yapı ama boşta giderken zincir dönmüyorki ses yapsın

nsıl dönmüyor ? yolda giderken debriyajı sık sonra eğil bak bakalım zincire

zaferkarizma
16 Ağustos 2013, 20:24
kesinlikle ve kesinlikle -zincir- ön-arka dişli - vuruntu takozları takım olarak değiştiriniz.
#DirenZincir

gokhanbeyaz
17 Ağustos 2013, 01:38
evet dönüyormuş :mrgreen: