PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Satılık GS 500 MUĞLA (motoru görmeye gittim işte sonuç)

Mustan Oğlu
12 Ağustos 2013, 22:18
bugün büyük hayallerle sabahın dört buçuğunda muğlaya, linkteki gs500 ü almaya gittim. motosiklet sahibi Zekeriya Güden ile telefonda görüştüm. bana motor çok temiz dedi. resimlerde de pek bişey belli olmuyor. motorun bütün ayrıntılarını buraya yazacağım ki başkaları da benim gibi 50 lira yol parasından, zamanından ve hayallerinden olmasın.

1.motor gömlekten yağ atıyar
2.üst kapaktan yağ atıyar
3.yağ filtresin kapağından yağ atıyar
4.kuyruk altı granajların hepsi boşta sallanıyor
5.kuyruk altı granajları yapıştırıcıyla yapıştırılmış
6.motor buluğunda patates kızartacak kadar yağ olmasına rağmen zincirde bir gr yağ yoktu.
7.ön fren maneti kazada yılan kuyruğu gibi kıvrılmış. körüğü patlamış
8.ön çamurlukda göçükler var, boya atması var. çamurluk darbeli.göçük olduğunu telefonda söylemişti
9.depoda neredeyse her tarafında çizikler ve boya sökülmesi var. depo darbeli
10.sele altında kaynak var.
11.ön lastik kabak.telefonda bir sezon idare eder dedi ama yalan çıktı.
12.arka lastik çin işi, frene bi bastım istifa etti.
13.gidon virajda kilitlendi. çanak yağsız kalmış
14.adama yağ filtresinii, yağını ne zaman değiştirdin dedim. yemin ederim yağ filtresinin yerini bilmiyor. ki bırak değiştirmeyi. yağın rengine bakarak bu yağ iyi dedi.
15. ikinci viteste 2 kişi asfaltta patinaj çekiyor dedi. evet pati çekiyor çünkü lastik, lastik değil kağuçuk olmuş. tarihi çok eski.
16.subablar ayarsız.
17.rolanti ayarsız. motoru getirdiğinde stop edip durdu
18.akü ölmüş. motoru getirdiğin çalıştır dedim marş yemedi.
19.elektrik kabloları motorun sağından solundan sarkmış.
20.benzin hortumu mort. motor benzin kokuyordu.

yeminle söylüyorum 3500 tl dese almam bu motoru. motor haşat olmuş. zaten sahibi cahil biri. motordan anladığı yok. benim 50 liram ve bütün günüm ziyan oldu. bari sizin ki olmasın.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-satilik-temiz-tum-bakimlari-yapilmis-suzuki-gs-500-118828486/detay/