PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR125R yağ ekleme

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 18:05
Merhaba dostlar, aranıza yaklaşık 2 hafta önce CBR125R ile katıldım.
18 yaşındayım taze motorcuyum. İstanbuldayım. Bazı konularda da tavsiyeye ihtiyacım olabiliyor. 6-7 aya yakın süredir takip ediyorum forumu.
Neyse sadede geliyim. Geçenlerde bir ramazan günü. Niyetliyim iftara 3-4 saat var kafa dalgın. Motoru inceliyorum. Kullanma kılavuzunu okuduk bi deneyelim madem dedim, ve yağ kapağını açtım. Bi bezle sildim, kılavuzda yazıldığı gibi vidalamadan soktum (galiba tekrar okumam gerek) ama hiç yağ yok gibiydi, vidalayınca ise tam iki çizginin arasına geliyodu. Neyse saf ben "arabalarla aynı mantıktadır iki dk rolanti görsün motor stop eder bakarım" dedim. Elimdeki yağ kapağını farketmeyerek marşa bastım bi süre yağ banyosundan sonra çok geç olmadan kapadım küfrede ede sildim pakladım motoru binip gittim. Dün kontrol ettiğimde ise yağın iki çizginin altında olduğunu farkettim. Sürekli de kullanıyorum motoru. Malum bayram servisler kapalı ve pahalı. Bunların fabrika çıkışı hangi yağ oluyor? Eklesem sıkıntı olur mu? Yağ markası çok farkettirir mi? (yani içinde castrol varken shellin yağını kullansam)
yardımı olursa diye: honda Anes çıkışlı.

Şimdiden teşekkürler, güvenli sürüşler

zaferkarizma
10 Ağustos 2013, 18:07
hiç acele etme pazartesi düzgün bi yağ ile komple değiştir.

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 18:08
Peki kaç alırlar hocam ona göre hazırlayım babamı :)

berkkirci
10 Ağustos 2013, 18:11
Kendın Değiştirebilirsın Motor Blogunu Altında Bir Tapa var (Civata) Onu Söküp Yağın Süzülmesını Bekleyıp Kapatıp Yağını Koyabilirsın .

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 18:15
Motor Yağını ''castrol'' Kullan Ben öyle Kullanıyorum Kaliteli Bir yağ.
Anladım. Peki içinde atıyorum mobil1 falan olsa yada helix olsa sıkıntı yapar mı karma yağ. Bi de 10w40 mı 20w50 mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Kendın Değiştirebilirsın Motor Blogunu Altında Bir Tapa var (Civata) Onu Söküp Yağın Süzülmesını Bekleyıp Kapatıp Yağını Koyabilirsın .
Bir çok forumda garantiyi sakatlıyo diyolar ama bu neyin garantisi çözemedim. Kendim yağ bile değiştiremiceksem napıyım o motoru

berkkirci
10 Ağustos 2013, 18:17
Motorun Garanti Kapsamındaysa Garantiye Götür Sadece Yağ Parası Alırlar Yağı Değiştirirken Yanında Ol Kafan Rahat olsun Yanında Olki Başka Yağ Kullanmasınlar.

Castrol power 1 4T 10/40 al derim Performansta artma görürsun .

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 18:22
Motorun Garanti Kapsamındaysa Garantiye Götür Sadece Yağ Parası Alırlar Yağı Değiştirirken Yanında Ol Kafan Rahat olsun Yanında Olki Başka Yağ Kullanmasınlar.

Teşekkür ederim. Şimdi sıkıntı çıkmaz değil mi? Çıkartacaksa kendim yapayım. Ve motoru yan yatırınca veya mini kazalarda da gidiyor mu bu garanti?

berkkirci
10 Ağustos 2013, 18:25
Garanti İle Pek Bir bilgım yok Ama sen Servise Git Onlar Değiştirsın

Birde Yağın Çok Azsa 10/40 idarelik bi yağ ekle servise bahsetme onlar değiştirir.

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 18:26
Garanti İle Pek Bir bilgım yok Ama sen Servise Git Onlar Değiştirsın

Birde Yağın Çok Azsa 10/40 idarelik bi yağ ekle servise bahsetme onlar değiştirir.

İşte bu cevabı bekliyodum hocam. Sağolun öyle Allah a emanet gitmesin çizginin çok altında. Hemen bi bp bulup castrol alıyorum :)

berkkirci
10 Ağustos 2013, 18:29
İşte bu cevabı bekliyodum hocam. Sağolun öyle Allah a emanet gitmesin çizginin çok altında. Hemen bi bp bulup castrol alıyorum :)

Servise Gittiğin Zaman Ordada Vardırr

Castrol power 1 4T 10/40 Bu yağdan İste

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 20:26
Servise Gittiğin Zaman Ordada Vardırr

Castrol power 1 4T 10/40 Bu yağdan İste

Tamam hocam tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Bize en uzak benzinlik bp. Yine de kaliteli olsun diye gittim fakat 4 Zamanlı yok dedi. Kalmamış elinde. Yerel istasyonşar po ve shell satıyodu. En son yakınımızdaki petrol ofisinden aldım. Hem fiyat hem de kalite nasıldır bilemediğimden şüpheyle ekledim yağı. Yaklaşık yarım litre koyduktan sonra anca çizgiye geldi. Şimdi içimde şüphe var sıfır motoru yalan etmeyelim pazartesi gidip değiştirtsem mi yağı castrolle yoksa sorun çıkartmaz devam et mi dersiniz. Motomaxi 10w40 Koydum.

Teşekkürler

berkkirci
10 Ağustos 2013, 20:31
Yağ Karışımı Oldu İdare Eder Senı Ama Eskı Yağın Koruyucu Özelliği Bitmiştir Diye Tahmin Ediyorum Yani Karışımdan Şuan Belli Koruyucu Özelliği Var Yağın Ama O Yağ İle Gezmenı Hiç Tavsiye Etmıyorum Boş bulduğun Zaman Servisine Git Castrol power 1 4T 10/40 Bu yağdan İste Ordada Yoksa Başka Yerden Ara Unutma Yağı Değiştirirken Yanında Ol mutlaka .

MSMorkan
10 Ağustos 2013, 21:16
Yağ Karışımı Oldu İdare Eder Senı Ama Eskı Yağın Koruyucu Özelliği Bitmiştir Diye Tahmin Ediyorum Yani Karışımdan Şuan Belli Koruyucu Özelliği Var Yağın Ama O Yağ İle Gezmenı Hiç Tavsiye Etmıyorum Boş bulduğun Zaman Servisine Git Castrol power 1 4T 10/40 Bu yağdan İste Ordada Yoksa Başka Yerden Ara Unutma Yağı Değiştirirken Yanında Ol mutlaka .

Tamam hocam çok sağolun bi ara uğrayacağım mutlaka.